Rizika ochrany osobních údajů vašich chytrých hodinek VPNOpřehled

Obrázek SmartWatchJednou z výhod, kterou smartphony přinášejí, je v posledních letech jejich návykovost. Smartphony nasávají naši pozornost a spotřebovávají více času, který jim chceme věnovat. Jedním z skvělých způsobů, jak pomoci nakopnout návyk obrazovky, je, kupodivu, přidání další obrazovky na zápěstí. Malá obrazovka smartwatch poskytuje pouze informace, které potřebujete. Aniž byste vyžadovali vytažení telefonu, je méně pravděpodobné, že budete nasát. I když vlastníte chytré hodinky s mnoha výhodami, představují pro vaše soukromí riziko.


Připojení Bluetooth

Chytré hodinky zůstávají v kontaktu s telefonem přes Bluetooth. A i když můžete nechat telefon pozadu, chytré hodinky na zápěstí jsou často vždy s vámi. V září 2017 vědci objevili řadu problémů v téměř každém zařízení Bluetooth. Tyto bezpečnostní nedostatky způsobují hackování každého zařízení Bluetooth. Tyto hacky mohou mít podobu virů, které jsou přenášeny z chytrých hodin do telefonu. Mezi další problémy patří ransomware, který ovládá zařízení, a infekce routeru. Infikovaný router může šířit škodlivý kód na každé zařízení připojené k Wi-Fi.

Další významný problém s připojením by mohl umožnit zachycení vašich oznámení. E-mail od vaší banky, zpráva ze sociálních médií, text od vaší významné jiné se odesílají přes Bluetooth. Jakékoli oznámení předané do smartwatch může být zachyceno hacknutým Bluetooth připojením. Tyto útoky byly v minulosti nezjistitelné. Z tohoto důvodu většina zařízení nemá ochranu před takovým narušením vašeho soukromí. Vzhledem k tomu, že inteligentní hodinky do značné míry spoléhají na Bluetooth, jsou vůči těmto invazím velmi zranitelné.

Poslouchá vás vaše SmartWatch?

Nedávná zpráva norské rady spotřebitelů analyzovala inteligentní hodinky z hlediska bezpečnosti. Studované chytré hodinky byly navrženy pro děti. Byly vyrobeny s cílem zvýšit bezpečnost dětí. Rodiče mohou pomocí aplikace sledovat polohu dětí a kontaktovat své děti pomocí chytrých hodinek. To, co studie zjistila, naznačuje, že tato zařízení mohou skutečně ohrozit vaši bezpečnost, nikoli ji vylepšit.

Testované inteligentní hodinky mohou být napadeny hackery, aby získaly kontrolu nad všemi aspekty zařízení. Hackeři mohli ovládat mikrofon smartwatch a tajně poslouchat děti, když hráli. Hackeři dokázali zjistit, kdy byl uživatel uvnitř nebo vně, ať už si hraje s přáteli nebo sám, a dokonce i když spali. Můžete si jen představit možné důsledky.

Žádný z inteligentních hodinek ve studii nebyl značkou, se kterou byste pravděpodobně byli obeznámeni. Možná si myslíte, že lepení na zařízení od známých společností je bezpečnější. I když tyto známé smartwatches mohou zahrnovat lepší bezpečnostní kontroly, stále můžete být ohroženi jinými způsoby. Zatímco aplikace Apple a Google zobrazují příslušné obchody s aplikacemi, aplikace třetích stran stále představují slabý článek v zabezpečení.

Jak aplikace, které používáte, mohou ohrozit vaše soukromí

Aplikace třetích stran mohou požadovat přístup k mikrofonu, kameře, službám určování polohy a dalším. Při instalaci aplikace mnoho lidí přijímá veškerá požadovaná oprávnění. Bez kontroly oprávnění aplikace by aplikace mohla získat přístup k nepotřebným službám. To dává tvůrci aplikace možnost poslouchat na vás věci, jako je mikrofon smartwatch.

Kromě toho může být špatně navržená aplikace zranitelnější vůči hackování. Hacker často potřebuje pouze jednu trhlinu v zabezpečení, aby získal přístup k vašemu zařízení. Jakmile jsou v systému, mohou často rozšířit svou schopnost získat kontrolu nad dalšími službami ve vašem zařízení. Pokud tvůrce aplikace ponechá chybu zabezpečení na místě, může hacker využít příležitosti získat informace z vašeho zařízení.

Informace o poloze odhalují více o vás

Jogger s smartwatchJedním z běžných způsobů použití smartwatches je sledování vašich kroků a fitness aktivit. Chytré hodinky poskytují aktuální informace o vaší poloze. To je užitečné pro inzerenty, kteří se chtějí dozvědět o obchodech, které navštěvujete, o restauracích, které dáváte přednost, a o jakýchkoli dalších informacích, na které se mohou dostat. Jak si můžete představit, může to být také užitečné pro hackery.

Hacker s přístupem k informacím o vaší poloze prostřednictvím smartwatch ví, kdy jste v práci nebo doma. Když odejdete do práce, hacker vyzbrojený těmito informacemi by mohl ukrást více než jen informace. Nyní vědí, že mají několik hodin na to, aby se dostali do vašeho domu. Až přijedete do práce, vaše auto se všemi cennostmi, které zůstanou uvnitř, bude bez dozoru celé hodiny. Existuje mnoho dalších příkladů případů, kdy se online rizika promítají do útoků v reálném životě.

Dalším způsobem, jak inzerenti získávají cenné informace, je umístění stanic Bluetooth v obchodě. Znalost vaší cesty obchodem může firmám pomoci zjistit, kam umístit klíčové produkty. Zastavte se na několik okamžiků, abyste zvážili jeden displej a že data sdělí váš zájem inzerentovi. Pauza u výkladní skříně a dostanou výstrahu. Je možné si všimnout, jak každý den projíždíte na trase do práce. Tyto informace lze použít k vytvoření lepší reklamy, která upoutá vaši pozornost. Údaje o poloze jsou králem marketingových dat.

Jak se můžete chránit??

Nákup chytrých hodin od renomované společnosti může pomoci zlepšit vaši bezpečnost. Větší známá společnost má více co ztratit z narušení bezpečnosti. Totéž platí pro aplikace, které kupujete a instalujete. Aplikace od důvěryhodných společností budou s větší pravděpodobností důkladně testovány na bezpečnostní díry.

Ale tato opatření nejsou blázni. Dokonce i uznávané společnosti narazí na čas. Kontrola oprávnění aplikace vám může pomoci ochránit vás v případě ohrožení soukromí, ať už je společnost zamýšlena nebo ne. Pokud je aplikace hacknuta, ale nikdy jste jí nedali povolení k přístupu k mikrofonu smartwatch, může být toho, co může udělat, aby toto omezení obejít. Kontrola oprávnění dříve nainstalovaných aplikací trvá jen několik minut a může vám pomoci chránit vaše soukromí.

Anonymizujte svá data pomocí VPN

I s přístupem k chytrým hodinkám nemusí být tyto informace často užitečné pro firmy nebo hackery, aniž by je bylo možné propojit s dalšími informacemi o vás. Pokud vaše data nemohou být spojena s vámi, může to být jen tolik náhodného šumu. Klíčem pro ty, kteří na vás staví profil, je shromáždit všechny dostupné informace na jednom místě. Pokud informace z chytrých hodinek nelze propojit s vaším profilem, jsou pro ně mnohem méně užitečné.

Připojení VPNPoužívání VPN pomáhá udržovat vaše aktivity a zájmy v soukromí, když jdete online. Namísto přímého připojení k webům a službám online jsou vaše informace nejprve zašifrovány a poté odeslány na server VPN. Web obdrží požadavek od serveru VPN a vrací data na tento server, nikoli přímo vám. Protože s webem nikdy přímo nereagujete, vaše soukromí je zabezpečeno. Nyní jsou k dispozici pouze informace, které dobrovolně zadáte, a nikoli informace o vaší poloze a identitě.

Kvalitní VPN se snadno nastavuje a připojuje. Často jsou velmi rychlé, takže při zachování soukromí nezažijete téměř žádnou ztrátu rychlosti. Kromě toho vám VPN může pomoci vyhnout se omezením na webech, ke kterým přistupujete, zatímco za firewallem, například při práci. Můžete se také připojit k serveru v jiné zemi, abyste se vyhnuli omezením ze služeb streamování videa založených na vaší poloze.

Další informace o tom, jak vám VPN může pomoci zachovat vaše soukromí, naleznete v našich příspěvcích anonymní procházení a anonymní stahování.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me