Převzít poplatek za vaše nastavení ochrany osobních údajů Google | VPNOpřehled

Kontrola soukromí GoogleVšichni jsme měli zkušenost s hledáním produktu na Googlu, jen aby se reklamy na tento produkt zobrazovaly všude, kde se na několik příštích dní díváte online. Cílená reklama je hlavním zdrojem příjmů společnosti Google. Google dále vylepšuje svá data o vás, aby inzerentům poskytoval lepší informace. Dělají to sledováním vaší polohy prostřednictvím aplikace Google a map Google. Navíc si všimnou, která videa z YouTube vyhledáváte a sledujete, a ještě mnohem více. Ve skutečnosti je množství informací, které o vás může Google sestavit, ohromující. Sledování a úprava nastavení ochrany osobních údajů Google je jedním ze způsobů, jak zabezpečit vaše soukromí online.


Ochrana osobních údajů a Google

V nedávném komentáři zveřejněném na CNBC poukázal generální ředitel Duck Duck Go, vyhledávače pro ty, kdo se zajímají o soukromí, na obrovské množství informací, které Google shromažďuje o svých uživatelích. Na většině webových stránek jsou na webu skryty sledovače Google, což společnosti Google umožňuje sledovat vás nejen na webové stránce Google, ale na téměř všech webech, které za den navštívíte. Možná si myslíte, že se jedná pouze o konkurenta děsícího lidi, ale čísla ho podporují. Kongres USA nepřijal téměř žádná opatření, aby omezil schopnost společnosti Google vysát nákladní informace o svých uživatelích. Celkově se Google reguluje kvůli problémům s ochranou osobních údajů. I když je pro společnost Google důležité udržovat si dobrý veřejný obraz, generuje výnosy téměř výhradně z cílené reklamy. Jak to ovlivňuje rozhodnutí společnosti Google? A co nám říká, že Google právě odstranil ze svého Kodexu chování „Don’t Be Be Evil“.

Vyhledání nastavení ochrany osobních údajů společnosti Google

Možná jste si občas všimli změn zásad ochrany osobních údajů společnosti Google. Společnost usnadnila přístup k nastavením a ovládacím prvkům, které potřebujete ke správě nastavení soukromí – pokud víte, kam jít! Níže naleznete informace o tom, jaké úpravy nastavení můžete provést, aby se zvýšilo vaše soukromí.

Jedním z prvních míst k návštěvě je stránka ochrany osobních údajů společnosti Google. Google zde stanoví, jak používají informace, které shromažďují, ke zlepšení vaší práce s internetem a usnadnění vašeho života. Tyto informace samozřejmě také prodávají inzerentům. Je jen na vás, abyste se rozhodli o informacích, které budete sdílet, ao tom, co si přejete zachovat v soukromí. Používání Google vás však vždy bude stát.

Vítejte účet Google

Na stránce Ochrana osobních údajů se dostanete na stránku „Můj účet“, která vám umožní začít vylepšovat nastavení ochrany osobních údajů. Jednou z nejvýznamnějších oblastí této stránky je sekce „Přihlášení a zabezpečení“. Zde můžete změnit své heslo a sledovat, jaká zařízení byla použita k přihlášení do vašeho účtu Google. Pravidelná aktualizace hesla pomocí silné kombinace je dobrým bezpečnostním opatřením.

Kontrola soukromí maláUvidíte také oblast označenou jako „Kontrola soukromí“. To vás provede různými možnostmi ochrany osobních údajů, které můžete v Googlu změnit. Kliknutím na „Začínáme“ zahájíte proces aktualizace nastavení ochrany osobních údajů.

Jaká nastavení můžete změnit?

Na stránce Kontrola soukromí můžete upravit nastavení podle svých preferencí. Nejenže vám to poskytne šanci získat více soukromí, ale také vám ukáže, jaké typy dat Google shromažďuje. Níže si můžete přečíst o všech různých sekcích a jak můžete upravit nastavení. Zjistíte, že Google shromažďuje informace o všem od věcí, které hledáte, po místa, která jste navštívili.

Aktivita na webu a v aplikacích

Google při používání prohlížeče Chrome rutinně sleduje stránky, které navštěvujete na internetu. Kromě toho sledují aplikace, které používáte v telefonu, typy věcí a míst, která hledáte, a další. Když začnete psát webové vyhledávání nebo internetovou adresu, Google nabídne návrhy, které by mohly vaše hledání dokončit. Tyto návrhy vycházejí z analýzy vašeho profilu. Díky tomu je vaše surfování rychlejší a intuitivnější. Google sdílí tyto informace na všech vašich zařízeních a mezi aplikacemi, jako je Chrome, Mapy, Google Assistant a další..

Chcete-li toto chování změnit, musíte kliknout na „Spravovat web & Aktivita aplikace “, na další obrazovce klikněte na„ Změnit nastavení “. Na další obrazovce můžete tuto možnost konečně vypnout nebo omezit, prostřednictvím kterých aplikací může Google shromažďovat informace.

Webová aktivita

Historie polohy

Používání vaší historie polohy společností Google může být jednou z nejrušivějších funkcí společnosti Google pro ty, kteří se obávají o své soukromí. Společnost může předpovídat, zda jedete na kole, pěšky nebo v autě na základě informací o vaší poloze. Google vás také sleduje prostřednictvím Wi-Fi v okolí a může vás sledovat přes Bluetooth – i když máte Bluetooth vypnuté. Na oplátku společnost Google poskytne informace o provozu na vašich obvyklých trasách a cílených reklamách na základě vaší polohy. Google to dělá tím, že analyzuje vaše obvyklé trasy, které zahrnují vaši domovskou adresu, pracoviště, kde vyhodíte své děti ze školy, a váš oblíbený bar, který jste po práci narazili.

Google trvá na tom, že tyto informace neprodávají inzerentům. Pokud však hledáte restauraci v okolí, použije vaši polohu k lepšímu návrhu. To jistě dělá reklamu přes Google cennější pro firmy.

Pokud raději vypnete sledování polohy Google, klikněte na obrazovce „Ochrana soukromí“ na „Spravovat historii polohy“. Tím se dostanete na mapu zobrazující každé místo, které jste navštívili. Odtud klikněte na „Spravovat historii polohy“ a nakonec se dostanete na obrazovku, kde můžete vypnout sledování polohy Google.

Historie polohy

Informace o zařízení

Informace o zařízení umožňují Googlu rozpoznávat jména kontaktů v telefonu, rozpoznávat události v kalendáři a jaké aplikace používáte. Google tyto informace používá k rozpoznání, když je požádáte o volání kontaktu, který jste uložili. Chcete-li tuto funkci vypnout, klikněte na Spravovat informace o zařízení a poté klepnutím na Změnit nastavení se dostanete na obrazovku, kde můžete tyto informace zakázat.

Informace o zařízení

Hlasová a zvuková aktivita

Když řeknete „Ahoj Google“, spustí se pomocník Google, aby poslouchal a poslouchal všechny další příkazy. Abyste byli připraveni vás kdykoli vyslechnout, musíte zařízení neustále naslouchat těmto spouštěcím slovům. Existují však i jiné alternativy. Google Voice můžete omezit na poslech pouze v případě, že jej spustíte konkrétní akcí. Například můžete podržením tlačítka Domů vytáhnout asistenta a poslouchat příkaz.

Google také nahraje váš hlas, aby vás aplikace snáze pochopila. Pokud se nejedná o funkci, kterou chcete zapnout, klikněte v okně „Ochrana soukromí“ na „Spravovat hlas“ & Audio aktivita “. Z „Hlasu“ & Obrazovka zvukové aktivity “, klikněte na„ Změnit nastavení “. Zobrazí se obrazovka, kde můžete vypnout funkci hlasového záznamu.

Hlasová aktivita

Historie vyhledávání YouTube a historie sledování

Když uvažujete o vyhledávači Google, pravděpodobně máte na mysli obrazovku Google.com, kde provádíte většinu vyhledávání. YouTube, program Google, má však více než miliardu uživatelů. Miliony uživatelů každý den vyhledávají na YouTube informace, videa s postupy, zábavu a další. Google zaznamenává data a používá je k vytváření „personalizovaných zážitků napříč službami Google“. To znamená, že vyhledávání na YouTube se rozšíří napříč všemi službami Google, které používáte k vytvoření personalizovanějšího profilu vašich oblíbených a nelíbí..

Můžete spravovat svá data a vypnout tuto funkci, aby vaše osobní informace zůstaly soukromější. V části „Kontrola soukromí“ klikněte na „Spravovat historii vyhledávání YouTube“. Tím se dostanete na stránku aktivity, kde můžete ze svého záznamu smazat vyhledávání na YouTube. I když neexistuje způsob, jak vymazat všechna vyhledávání najednou, můžete kliknout na tři tečky vedle data a kliknutím na Odstranit vymazat všechna vyhledávání od daného dne. Můžete také hledat věci, které jste hledali a které chcete pro svůj záznam smazat. Nahoře zadejte „Justin Bieber“ a hledejte pokaždé, když jste hledali Justina Biebera. Poté můžete každé z těchto vyhledávání smazat a skrýt svou lásku k Bieber – v každém případě od Googlu.

Klikněte na „Změnit nastavení“ a dostanete se na obrazovku, aby Google v budoucnu nezaznamenával vaše vyhledávání. Stejně tak Google vede záznamy o videích, která sledujete na YouTube. Na obrazovce „Ochrana soukromí“ klikněte na „Spravovat historii sledování YouTube“. Tím se dostanete na obrazovku aktivity, kde můžete vyhledávat a mazat videa YouTube, která jste sledovali, ze záznamu Google. Kliknutím na tlačítko Změnit nastavení zastavíte Google v sledování budoucích videí, která sledujete na YouTube.

Historie YouTube

Další kroky k ochraně vašeho soukromí

Dosah Google přes internet je všudypřítomný a většina z nás se spoléhala na služby, které poskytuje Google. Díky tomu je téměř nemožné vyhnout se tomu, aby Google sledoval některé vaše informace online. Kromě výše uvedených kroků můžete v Googlu udělat několik kroků, abyste snížili svou stopu. Rozšíření vyhledávání na webu napříč různými vyhledávači pomáhá jakékoli společnosti vytvořit celkový obrázek o tom, kdo jste. Použití různých prohlížečů pro přístup k různým typům informací může také pomoci zmatit vaše informace online.

Použití VPN pro připojení k internetu může mezi vámi a informacemi, které hledáte online, dát prostředníka. Jednoduše vyhledávání na internetu, vyhledávání na YouTube a procházení VPN může omezit informace, které Google dokáže shromažďovat o vašich zvycích online. Zvažte registraci kvalitní služby VPN, která pomůže chránit vaše soukromí.

Nezapomeňte, že to nebude fungovat, pokud jste přihlášeni k některému ze svých účtů Google. Patří sem například YouTube a Gmail. Změnou nastavení účtu Google však můžete omezit, co o vás Google ví!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me