Ochrana osobních údajů v systému Mac: Jak změnit nastavení VPNOpřehled

Řada počítačů Mac je jedním z nejlepších na současném trhu. V surových specifikacích i efektivitě je Mac těžké porazit. Společnost Apple je také pevně odhodlána zajistit, aby funkce ochrany osobních údajů byly pro uživatele transparentní. Mnoho uživatelů si neuvědomuje, že je důležité věnovat čas úpravě jejich funkcí ochrany osobních údajů, což je činí zranitelnými při vystavování osobních informací online. Během několika minut můžete upravit nastavení ochrany osobních údajů vašeho počítače Mac.


Ochrana osobních údajů v počítačích Mac

Mac má dlouho pověst pro bezpečnost a soukromí. Ochrana osobních údajů uživatelů byla pro Apple již řadu let prioritou. Bohužel v minulém roce došlo k několika veřejným zakopnutím. Zatímco společnost Apple zůstává veřejně odhodlána zabezpečovat a chránit soukromí, objevily se některé velké chyby, zejména s vydáním aktualizace High Sierra pro Mac. Obzvláště nepříjemná chyba se objevila v září roku 2017, která uživatelům umožnila získat přístup root pomocí zadání ‘root’. To by umožnilo téměř neomezený přístup ke všem datům na postiženém počítači Mac.

Zatímco Apple opravil chyby rychle, občas i patch byl sužován chybami. Mnoho uživatelů se tak přemýšlí, jestli na jejich počítačích Mac ještě nesklouzávají další zranitelnosti. Změna nastavení ochrany osobních údajů může pomoci zajistit, aby vaše data nebyla ohrožena v případě výskytu nových chyb.

Zabraňte hackerům

HackerOchrana brány firewall je standardní funkce potřebná pro všechny počítače připojené k internetu. Mac je dodáván s firewallem zabudovaným do počítače, ale tato funkce není ve výchozím nastavení vždy zapnutá. Jednou z prvních věcí, které byste měli udělat pro ochranu vašeho Mac, je zajistit, aby byl váš firewall povolen.

Otevřete Předvolby systému a klikněte na ‘Zabezpečení & Ochrana osobních údajů. “Zde najdete několik nastavení, která vám pomohou chránit váš Mac. Klikněte na visací zámek v levé dolní části dialogového okna a zadejte své uživatelské jméno a heslo pro přístup k těmto nastavením.

Klepnutím na kartu „Firewall“ vyvolejte nastavení brány Firewall. Nyní klikněte na „Zapnout bránu firewall“. Nastavení brány Firewall můžete upravit také kliknutím na tlačítko Možnosti brány Firewall. Zde můžete změnit, které aplikace a služby mohou odesílat nebo přijímat data prostřednictvím brány firewall. To může být užitečné, pokud chcete blokovat všechny aplikace kromě jedné nebo dvou..

Šifrovat vaše data

Bez ohledu na to, jak dobře zabezpečíte svůj systém, stále existuje možnost, že by rozhodný hacker mohl získat přístup k vašim datům. I když šifrování souborů může způsobit určité potíže, je to důležité. FileVault zajišťuje, že vaše data jsou nečitelná, i když jsou odcizena.

FileVault zajišťuje vaše informace šifrováním všech souborů v počítači Mac. To trvá nějakou dobu, než se šifrovací rutina spustí, když ji poprvé povolíte. Je také nepříjemné, že budete muset zadat heslo kdykoli chcete otevřít soubor. Jedná se však o malou cenu, kterou musíte zaplatit za klid, který vyplývá z toho, že vaše data jsou v bezpečí.

V ‘Zabezpečení & Na obrazovce Ochrana osobních údajů, klikněte na kartu FileVault. Proces spustíte kliknutím na tlačítko „Zapnout FileVault…“. Dostanete klíč pro obnovení. K odemčení souborů v počítači musíte použít klíč pro obnovení nebo heslo účtu. Pokud na oba zapomenete, ztratíte veškerý přístup k těmto souborům.

Zkontrolujte oprávnění aplikace

Aplikace vyžadují povolení přístupu k důležitým službám v počítači Mac. Někdy však tyto aplikace mohou přistupovat k informacím, které nejsou nezbytně nutné pro to, aby aplikace mohla vykonávat svou práci. V nastavení ochrany osobních údajů si můžete vybrat, které aplikace mají přístup k jakým informacím.

Z ‘Zabezpečení & Na obrazovce Ochrana osobních údajů, klikněte na kartu Ochrana osobních údajů. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které můžete učinit pro ochranu vašeho soukromí, je omezit přístup k vaší poloze. Zatímco jiné zdroje informací spoléhají na to, jak přistupujete k internetu nebo jak používáte Mac samotné, lokalizační služby mohou tvůrcům aplikací říci hodně o tom, kdo jste a co děláte offline.

V levém podokně klikněte na „Služby určování polohy“. Zobrazí se seznam všech aplikací v počítači Mac, které mají přístup k vaší poloze. Zrušte zaškrtnutí každé aplikace, kterou nechcete povolit přístup k vašim údajům o poloze.

Podobným způsobem můžete omezit, které aplikace mají přístup k vašim kontaktním informacím, kalendáři a připomenutím. Jednoduše zrušte zaškrtnutí každé aplikace v příslušné kategorii a získejte zpět kontrolu nad svým soukromím.

Poslouchá vás Siri?

Logo SiriMezi odborníky na ochranu soukromí je vtip: „Američané si dělali starosti s tím, že vláda odposlouchávala jejich telefony a domy, nyní platí Apple za to, aby za ně udělali.“ Zatímco Apple udržuje data shromážděná Siri, je bezpečná, je pravda, že Siri poslouchá každou konverzaci, aby vyzvedl klíčová slova, která k tomu směřují. Siri umí také číst e-maily a soukromé zprávy, jakož i obsah vašich dokumentů. Tyto informace jsou často ukládány a analyzovány za účelem zlepšení služeb. Pokud vás znepokojuje schopnost Siri poslouchat vás prostřednictvím vašeho počítače Mac, měli byste ji deaktivovat.

Na obrazovce Předvolby systému klikněte na ikonu Siri. Přímo pod logem Siri na obrazovce Siri můžete zrušit zaškrtnutí políčka „Povolit Siri“ a deaktivovat službu z počítače Mac.

Zůstat v anonymním světě

Jakmile bude více našich informací k dispozici inzerentům a jiným online, stává se uchovávání osobních údajů v soukromí výzvou. Použití VPN je jedním z nejjednodušších kroků, které můžete podniknout k zajištění ochrany vašeho soukromí dnes.

Když se připojíte pomocí kvalitní služby VPN, vaše data jsou při cestě do a ze serveru VPN šifrována. Váš provoz prochází serverem VPN a je šifrován. Tento prostřední přístup znamená, že při výměně informací zůstáváte anonymní. Můžete si všimnout, že se reklamy, které vidíte, nejsou online tak přizpůsobené jako dříve. Je to výsledek toho, že inzerenti nemají způsob, jak propojit vaše online aktivity s vaší IP adresou.

Využití sítě VPN má mnoho výhod, nejen soukromí. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak vám může VPN pomoci, přečtěte si náš příspěvek o výběru nejlepší VPN pro vaše potřeby.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map