Jaká je moje ip adresa? Zde zkontrolujte svou IP adresu! | VPNOpřehled

Vaše IP adresa je vaše digitální domácí adresa, kterou můžete použít k výměně informací na internetu. Kdykoli navštívíte web, v zásadě na tuto stránku zasíláte žádost o informace. Tyto informace odešlou na vaši IP adresu a umožní vám zobrazit jejich stránky. Svou IP adresu můžete vidět v následující tabulce. Tato adresa IP umožňuje ostatním stranám sledovat vaše online chování a identifikovat vaši osobu. Webové stránky mohou zjistit, který poskytovatel internetu používáte a kde se nacházíte. Pod tabulkou najdete další informace týkající se IP adres a vašeho internetového připojení.


Podrobnosti o IP
Vaše údaje
IP adresa
ISP nebo organizace
Město (přibližné)
Plocha
Země
Časové pásmo

Pokud tabulka nezobrazí žádné podrobnosti, může to pomoci na krátkou dobu vypnout blokování reklam a znovu načíst stránku.

Poznámka: dané umístění je aproximace poskytovaná veřejnými databázemi. Poskytovatelé internetu (a vládní úřady) mohou přesně určit vaši přesnou adresu.

Jak webové stránky vidí moji IP adresu?

IP adresa uvedená výše je adresa, kterou náš web dostal, když jste se připojili k této webové stránce. Může to být adresa vaší domácí sítě, mobilní datové připojení, školní síť nebo dokonce připojení VPN. IP adresy jsou nezbytné, protože zobrazují webové stránky, na které musí zasílat informace. Bez IP by nebyla vůbec možná komunikace mezi zařízeními a webovými stránkami. Weby proto mohou vidět vaši IP adresu, protože vaše zařízení (počítač, notebook, chytrý telefon) na ně automaticky předává, aby váš systém mohl fungovat..

Určení umístění IP adresy

Značka umístění smartphonuGeolokační databáze určují vaši polohu propojením vaší IP adresy s předem definovanou zeměpisnou oblastí. Tyto databáze obsahují různé adresy IP a jejich přidružené země, okresy, města, poštovní směrovací čísla, souřadnice, poskytovatele internetových služeb a všechny další údaje. Vaše IP adresa je nalezena vyhledáváním takové databáze, což je způsob, jakým náš web mohl vidět, kde se nacházíte. Je třeba zdůraznit, že tyto databáze nejsou stoprocentně přesné. Vaše skutečné umístění se může mírně lišit od toho, co je uvedeno v tabulce. Na rozdíl od mnoha jiných webů nevytváříme uživatelské profily. To znamená, že nebudeme schopni určit vaši přesnou polohu.

Váš poskytovatel internetu může připojit vaši IP adresu k vašemu internetovému předplatnému. To znamená, že vaše IP adresa je spojena s vaším právním jménem, ​​adresou a dalšími osobními údaji. Za určitých okolností mají vládní orgány (například policie a soudní oddělení) právo na přístup k těmto informacím. Pokud byl s určitou adresou IP spáchán závažný online trestný čin, mohla by policie použít tuto adresu IP k tomu, aby zjistila více o podezřelém, který je nakonec zatkne..

Kromě toho vaši IP adresu neustále sledují společnosti jako Google a Facebook, takže mohou vytvářet přizpůsobené profily. Tyto společnosti sestavily velmi podrobnou sadu údajů o vás, včetně přesného umístění na základě vaší IP adresy, sledováním vašich internetových aktivit.

Co přesně je IP adresa?

Pravděpodobně jste na tuto stránku přistáli buď prostřednictvím odkazu na jedné z našich dalších stránek, nebo pomocí vyhledávání Google, které vypadalo něco jako „co je moje IP“ nebo „co je moje IP adresa“. Ale víte, na co slovo IP adresa ve skutečnosti odkazuje?

IP je zkratka pro internetový protokol. Vaše IP adresa je kód přidělený vašemu zařízení, který umožňuje jeho identifikaci, což znamená, že obsahuje informace, které umožňují rozpoznávání vaší sítě, notebooku, počítače, tabletu nebo smartphonu ostatními stranami. Jak jsme již zmínili, tyto kódy se používají k identifikaci dvou adres, mezi nimiž probíhá komunikace. Pro zjednodušení si můžete IP adresy představit jako poštovní adresy nebo telefonní čísla, ale konkrétně pro počítače. Takto funguje komunikace mezi počítači prostřednictvím IP adres:

IP adresa vysvětlena

Ve většině případů je vaše IP adresa přidělena modemu poskytovanému poskytovatelem internetu. Proto každý, kdo používá stejnou internetovou síť (členové rodiny, spolubydlící, kolegové v obchodní síti), bude mít stejnou IP adresu. Tato IP je dostačující k určení vaší polohy s velkou přesností.

Jaký je rozdíl mezi IPv4 a IPv6?

Když mluvíme o IP adresách, rozlišujeme mezi IPv4 a IPv6 adresami. Většina IP adres jsou IPv4. Ve skutečnosti byly adresy IPv6 vytvořeny pouze proto, že adresy IPv4 docházejí. Koneckonců, každá IP adresa musí být jedinečná. Adresa IPv4 se skládá z 32 bitů, které mohou produkovat přibližně 4,3 miliardy kódových kombinací. Adresa IPv6 se skládá ze 128 bitů, což má za následek 340 undecillion (což znamená 3.4 s 38 přidanými nuly) možných kombinací kódu – zkrátka hodně.

Při porovnání s IPv4 existuje mnohem více možných kombinací adres IPv6. Vzhledem k neustálému nárůstu připojení k internetu (které vyžadují jedinečnou IP adresu) bylo zavedení IPv6 nezbytným krokem. Průměrný uživatel internetu si nevšimne rozdílu mezi těmito dvěma verzemi. IPv6 vám jednoduše poskytne větší rozsah čísel.

IPv4
IPv6

Počet bitů32128
Počet potenciálních IP4,3 miliardy3,4 x 10 ^ 38 (3,4 s 38 nuly)
Příklad IP adresy213,243,23,1742001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

K čemu se používá adresa IP?

IP adresy se používají k určení, které dva servery nebo zařízení si vyměňují informace. Funguje to na stejných principech jako při zadávání objednávky. Pokud si přejete objednat produkt a nechat ho poslat do vašeho domu, musíte vyplnit vaše údaje o adrese, abyste zajistili, že balíček bude doručen na správné místo určení. Totéž se stane, když procházíte internet. Kdykoli navštívíte web, „objednáte“ balíček dat (informace na webové stránce, kterou chcete navštívit) z (IP) adresy webu. Tato data jsou následně odeslána na vaši adresu, což znamená IP vašeho zařízení.

Vaše IP adresa mění minutu připojení k internetu pomocí jiného modemu. Jinými slovy, doma budete mít jinou IP adresu než vy, když pracujete, i když používáte stejný notebook. Weby a zařízení vědí, s jakou adresou musí komunikovat, aby doručily datové balíčky správné osobě. Z tohoto důvodu je vaše IP adresa automaticky předávána při návštěvě webu nebo stahování souboru: je to důležité pro komunikaci, i když to také zbavuje vás online soukromí.

Mapa s umístěnímIP adresy lze použít k určení vaší polohy. Vaše IP je spojena s poskytovatelem internetu, který již udává vaši obecnou polohu. Poskytovatel má zákaznickou databázi, která obsahuje podrobnosti o uživateli (uživatelích) konkrétní IP adresy. Tyto informace by mohly být použity například u soudu.

Propojení IP adresy s konkrétním uživatelem však není tak jednoduché. IP adresa vám řekne, zda byl soubor odeslán nebo stažen z konkrétního připojení, ale když je mezi lidmi sdílen počítač nebo síť WiFi, je těžké přesně určit, kdo tato data odeslal nebo stáhl. IP adresa nemusí být nutně závislá na osobě. Otázka, zda je majitel připojení k internetu zodpovědný za jakékoli použití nebo zneužití určitých údajů, je předmětem velké debaty. Například pokuty za stahování jsou v různých zemích řešeny odlišně.

Pokud svou IP adresu skryjete nebo změníte?

V současné době je většina z nás připojena k internetu 24/7. Proto bychom neměli podceňovat obrovské množství osobních údajů a dat, které poskytujeme online. Každý detail a vzorec chování lze spojit s jednotlivcem prostřednictvím jeho IP adresy. I když neděláte nic nezákonného, ​​může vám dát klid, abyste věděli, že děláte něco, abyste ostatním zabránili v pozorování a sledování vás po celém internetu. Naštěstí je docela snadné skrýt nebo změnit vaši IP adresu. Když to uděláte, bude pro ostatní mnohem těžší zjistit, které stránky jste navštívili.

Skrýt svou IP adresu pomocí VPN

VPN (Virtual Private Network) šifruje veškerý datový přenos a odešle jej přes externí server, než přejde na místo určení. Tímto způsobem přejdete na adresu IP externího serveru VPN, což znamená, že vaše skutečná adresa IP zůstane skrytá vůči vnějšímu světu. Síť VPN proto umožňuje online připojení anonymnějším a bezpečnějším způsobem. Podobně můžete použít VPN k získání přístupu k bezplatnějšímu internetu, zejména pokud vaše země nebo některá z online služeb, které používáte, uložila geografická omezení online. Pokud používáte server VPN na jiném místě, například na serveru v USA místo v Evropě, můžete mít najednou přístup k webům, které jste dříve nemohli navštívit..

Pokud chcete svou IP adresu skrýt, abyste chránili své soukromí, může být Surfshark dobrá VPN, abyste mohli začít. Surfshark je levný, ale také velmi důvěryhodný. Navíc má mnoho možností. Pokud si chcete prohlédnout jejich web, můžete kliknout na tlačítko v banneru níže.

Najděte IP adresu routeru

Stejně jako vaše běžné připojení k internetu má router také IP adresu. Tato IP adresa routeru není stejná jako adresa vašeho internetového připojení. Chcete-li změnit nastavení místní (domácí) sítě, musíte se přihlásit ke směrovači. Většina směrovačů vám umožní přístup a změnu nastavení, jako je název sítě a heslo. K této oblasti se obvykle dostanete zadáním IP adresy routeru v prohlížeči. Následující krátké kroky ukazují, jak najít IP adresu routeru.

Nalezení IP adresy routeru ve Windows

IP adresu routeru můžete snadno najít v systému Windows pomocí různých metod. Nejrychlejší je použít vestavěný příkazový řádek:

 1. Současně stiskněte klávesu Klávesa Windows a dopis “R“. Pokud vaše klávesnice nemá klávesu Windows, otevřete nabídku Start kliknutím na ikonu Windows v levém dolním rohu.
 2. Typ “cmd“V prázdném poli, které se objeví, a stiskněte vstoupit.
 3. Typ “ipconfig“Na následující obrazovce a stiskněte vstoupit.
 4. Zobrazí se různá data. IP adresu vašeho routeru najdete za „Výchozí brána„.

Příkazový řádek IP adres Windows

Nalezení IP adresy routeru v počítačích Mac (OSx)

Apple učinil nalezení IP adresy routeru na Mac nebo MacBook (OSx) velmi jednoduchým. Adresu IP routeru najdete podle následujících pokynů:

 1. Stiskněte a přidržte klávesa volby.
 2. Klikněte na Ikona Wi-Fi na panelu nabídek Mac.
 3. Uvidíte nejrůznější data týkající se vašeho síťového připojení, včetně IP adresy routeru a Mac adresy síťové karty.

IP Address Router Mac

Nalezení adresy IP směrovače v systému Android

Pokud je váš smartphone připojen k domácí síti Wi-Fi, budou vaše data procházet tímto domovským směrovačem. Chcete-li najít IP adresu routeru, kterou používá váš telefon nebo tablet s Androidem, postupujte takto:

 1. Jít do Nastavení a klikněte na „Wi-Fi“.
 2. Klikněte na tři tečky v pravém rohu obrazovky.
 3. Klikněte na “Pokročilý”.
 4. Posunout dolů. IP adresu vašeho routeru najdete pod “IP adresa”.

Nalezení IP adresy routeru v iPhone (iOS)

Adresu IP routeru, ke kterému je váš iPhone nebo iPad připojen, naleznete takto:

 1. Jít do Nastavení.
 2. Vybrat Wi-Fi.
 3. Klepněte na modrý kruh s „i“ uvnitř, které najdete na pravé straně názvu sítě, ke které jste aktuálně připojeni.
 4. Uvidíte různá data, včetně IP adresy vaší sítě a routeru.

Závěrečné myšlenky

Vaše IP adresa říká hodně o tom, kdo a kde jste. Webové stránky a online služby používají vaši IP k tomu, aby s vámi mohly komunikovat. Bez adresy IP je docela nemožné surfovat po celém webu. Protože adresa IP odhalí vaši polohu, může být pro vaše soukromí online velmi škodlivé, pokud tuto IP sdílíte online. Proto je často dobré ručně skrýt a změnit vaši IP adresu. Používáte-li například VPN, zůstane vaše místní IP adresa skrytá, protože IP adresu VPN používáte pro komunikaci s jinými webovými stránkami. Zůstanete mnohem více anonymní online a vaše poloha ani vaše online aktivity nebudou vidět všichni.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map