Jak zabezpečit své soukromí na Reddit VPNOpřehled

Reddit je široce otevřené fórum pro diskusi o všem od světských po strašidelné. S více než 168 miliardami stránek, které jsou každoročně zobrazovány na Redditu, je to 8. nejobchodovanější web na světě. Zatímco Reddit je pro uživatele zdarma, web poskytuje na svém webu reklamu, včetně reklamy cílené na vás na základě vaší aktivity na webu a online. Přístup k nastavení ochrany osobních údajů společnosti Reddit je jednoduchý a jejich kontrola trvá jen několik okamžiků. Tak proč nezabezpečit své informace při surfování na fóru?


Proč byste se měli zajímat o soukromí na Reddit

Reddit je jedním z největších a nejvíce obchodovaných webů na světě. Díky tomu je bohatým zdrojem informací pro inzerenty, kteří usilují o zúžení cílů svých reklam. Široce otevřená povaha diskusí o Redditu přispívá k ochote uživatelů sdílet názory poctivěji, než by jinde mohli. Povaha diskusních fór může navíc odhalit zájmy, které nejsou běžně vyjádřeny na jiných fórech. Jinými slovy, inzerenti se dívají na Reddit a učí se o vás, co se nemohou naučit nikde jinde. Pokud se vás to týká, může chvíli trvat, než si vylepšíte své soukromí.

Možnosti ochrany osobních údajů na Reddit

Možná jste neměli mnoho důvodů navštívit nastavení a preference Reddit. Přestože jsou možnosti personalizace na platformě poněkud omezené, existuje několik kroků, které můžete podniknout pro zlepšení vašeho soukromí online. Z domova Reddit hledejte odkaz „Předvolby“ přímo nad vyhledávacím panelem online. Můžete také kliknout na ikonu svého profilu a vybrat „Nastavení uživatele“. Klepnutím na kartu „Ochrana soukromí a zabezpečení“ získáte přístup k možnostem ochrany osobních údajů. Níže uvidíte, jaká nastavení by mohla být zajímavá pro změnu.

Přizpůsobení dat na Reddit

Logo RedditReddit pomáhá inzerentům cílit na uživatele na základě informací vytvořených v osobním profilu. Tento profil používá vaši aktivitu na Reddit, předplatné, návštěvy různých subredditů a to, na co kliknete pomocí platformy. Web třetích stran, který se integruje s Reddit, může také poskytnout informace Reddit k vytvoření vašeho profilu.

Kliknutím na „Přizpůsobení dat“ získáte obrazovku s některými možnostmi, jak toto chování upravit. Tato nastavení se vztahují pouze na vaše používání Reddit při přihlášení. Použití Reddit bez přihlášení obnoví tato nastavení na jejich výchozí nastavení pokaždé.

První možností je odejmout svolení společnosti Reddit používat vaši aktivitu na webu k zobrazování relevantnějších reklam. Tím se společnosti Reddit odejme povolení používat vaši aktivitu, návštěvy subreddit a odkazy, na které kliknete, k cílení reklam. Stále budete dostávat reklamy, ale inzerenti vaše informace nedostanou.

Existuje také možnost odejmout společnosti Reddit oprávnění používat informace z webů třetích stran k zajištění lepšího cílení reklam. Můžete to zcela zakázat, zakázat personalizaci reklam pomocí těchto dat nebo zakázat personalizaci obsahu pomocí těchto dat.

Autorizované aplikace

Aplikace Reddit i další aplikace třetích stran se mohou integrovat do Reddit a měnit tak uživatelské prostředí na webu. Možná jste v minulosti udělili aplikaci povolení ke sledování a zveřejňování příspěvků ve službě Reddit vaším jménem. Tento přístup byste mohli zrušit. V nastavení klikněte na „Autorizované aplikace“, vyhledejte aplikaci, kterou chcete neautorizovat, a klikněte na „zrušit přístup“ v levé dolní části této sekce.

Indexování vyhledávače

Ve výchozím nastavení Reddit umožňuje vyhledávačům indexovat váš profil. To znamená, že vyhledávání Google může objevit Reddits, ke kterým jste se v minulosti vyjádřili, subreddity, ve kterých jste aktivní, a další. Inzerenti, bývalí partneři, váš zaměstnavatel a kdokoli jiný by mohli vaši aktivitu v Redditu najít pomocí jednoduchého online vyhledávání, pokud je zapnuto. Klepnutím na posuvník vedle položky „Indexování vyhledávače“ tuto možnost vypněte. Tímto způsobem nebude vaše aktivita ve službě Reddit indexována ve vyhledávačích.

Kliknutí na odchozí protokoly

Ve výchozím nastavení Reddit zaznamenává odkazy, na které kliknete v Redditu, které vás přenesou na jiný web. Tyto informace jsou pro inzerenty nesmírně cenné, aby si vytvořily lepší profil svých zájmů. Inzerenti, hackeři nebo kdokoli snooping o vaší online aktivitě mohou tyto informace použít k tomu, aby vás mohli sledovat na webových stránkách podle vaší IP adresy. Chcete-li tuto funkci vypnout, klikněte na posuvník vedle položky „Log Outbound Clicks“.

Příchozí zprávy

Může být hezké, že vás lidé chtějí kontaktovat, pokud se ukáže, že to není bláznivý stalker nebo reklamní robot, který vám nevyžádá prodejní nabídky. Přejděte dolů na „Ochrana soukromí při zasílání zpráv“ a klikněte na šipku ven vedle „Kdo vám může poslat zprávu“. Máte možnost každému povolit zasílání zpráv nebo přidat uživatele, kteří vám mohou posílat zprávy. Pokud jste v pořádku, když vám všichni zasílají zprávy, s výjimkou malého seznamu lidí, můžete tyto uživatele také zakázat. Tímto způsobem vás už nebudou moci na Redditu posílat.

Další ochrana vašeho soukromí na Reddit a dále

Můžete si myslet, že pouhé použití Reddit, zatímco odhlášené, může chránit vaše soukromí a zabránit inzerentům v tom, aby se dozvěděli mnoho o vašich zájmech a činnosti. I když jste odhlášeni, necháte stopu pozadu. Inzerenti a kdokoli jiný, kdo má jen mírný talent nebo přístup k talentu pro sledování online, může snadno vytvořit portfolio vaší činnosti na Reddit i na internetu.

Připojení VPNPoužitím služby VPN vložíte zabezpečeného prostředníka mezi sebe a zbytek online světa. Data do a ze sítě VPN jsou šifrována, takže vaše připojení nelze snoopovat. Použitím serverů VPN anonymizujete svá data. Tyto servery mohou být kdekoli na světě. Pokud se obáváte o své soukromí, VPN je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat, abyste se chránili online. Chcete-li najít perfektního poskytovatele VPN pro vaše potřeby online, můžete si přečíst náš článek s top 5 nejlepších služeb.

V dnešní době je důležité chránit vaše osobní údaje před zvědavýma očima. Změna nastavení ochrany osobních údajů ve vašem účtu může být dobrým začátkem.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me