Jak volat a text anonymně VPNoverview.com

Díky nekonečnému množství aplikací v našich smartphonech je snadné zapomenout na to, že můžeme stále používat naše telefony k odesílání textů a telefonování. Vzhledem k tomu, že obavy o soukromí a bezpečnost online se v posledních několika letech stávají stále naléhavějšími, možná se domníváte, že neexistuje způsob, jak textově nebo anonymně volat. Naštěstí ano.


Většina lidí při nastavování svého smartphonu používá své skutečné jméno a propojuje zařízení se svou osobní e-mailovou adresou. Většina telefonních čísel je proto spojena s aktivní e-mailovou adresou a obvykle je lze vysledovat k jejímu majiteli. Existuje však několik způsobů, jak volat a text anonymně pomocí několika jednoduchých triků nebo aplikací třetích stran.

Chcete někomu zavolat, ale nechcete, aby tato osoba měla vaše osobní telefonní číslo? Nebo chcete posílat texty jako soukromý odesílatel? Možná byste raději s někým komunikovali bezpečným a šifrovaným způsobem, takže k vaší komunikaci nemá přístup nikdo jiný než vy. Všechny tyto možnosti jsou k dispozici každému uživateli smartphonu. Zde je návod, jak to udělat.

Volání anonymně

Smartphone s obrázkem ucha

Existuje mnoho důvodů, proč byste nechtěli, aby někteří lidé nebo organizace měli své osobní telefonní číslo. Možná byste se například měli vyhnout telemarketingům, podvodům, robocallům nebo dokonce stalkerům. Výchozí nastavení pro jakýkoli smartphone je však zobrazení telefonního čísla, když někomu zavoláte.

Chcete-li volat anonymně, musíte skrýt své ID volajícího v nastavení aplikace pro telefon. Když tak učiníte, osoba, které voláte, neuvidí vaše skutečné telefonní číslo, ale pouze to, že je voláno „soukromé číslo“. Různé mobilní operační systémy mají různé konfigurace pro skrytí vašeho ID volajícího. Provedeme vás však základními nastaveními pro zařízení běžící na platformě Android nebo iOS..

Skrytí ID volajícího v systému Android

Na trhu existuje mnoho verzí Androidu. S novými verzemi se nabídka nastavení často upravuje v průběhu času. Pokud váš telefon není zcela aktualizován nebo používá jiný vzhled vývojáře (například vlastní návrhy Samsung nebo Motorola), je pravděpodobné, že se vaše nabídka nastavení bude mírně lišit od zde zobrazených snímků. V takovém případě můžete jednoduše hledat správná klíčová slova a nakonec najdete to, co hledáte. Snímky obrazovky pro tento tutoriál byly pořízeny na modelu OnePlus běžícím na Android 9.

Chcete skrýt své ID volajícího v zařízení Android? Postupujte podle následujících kroků:

 1. Otevřete aplikaci pro telefon na vašem zařízení. Toto je aplikace, kterou používáte pro volání ostatním. Aplikace je obvykle umístěna na domovskou obrazovku v levém dolním rohu a vypadá jako (zelený) čtverec s telefonem.
 2. Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu a vyberte „Nastavení“.
 3. Otevřete Nastavení hovorů.
 4. Vyberte SIM kartu v současné době používáte. Pokud máte ve smartphonu pouze jednu SIM kartu, můžete tento krok přeskočit.
 5. Přejděte na „další nastavení“.
 6. Klepněte na „ID volajícího“.
 7. Vyberte „Skrýt číslo“.

Screenshoty nastavení ID volajícího Android
Od nynějška nebude vaše telefonní číslo viditelné pro kohokoli, koho voláte. To je skvělé pro vaše soukromí, ale může to mít také negativní stránku. Nebuďte překvapeni, když méně lidí najednou odpoví na svůj telefon, když jim zazvoníte.

Skrytí ID volajícího v iOS (iPhone)

Stejně jako u Androidu je i v systému iOS velmi snadné skrýt ID volajícího. Postupujte takto:

 1. Otevři nastavení ve vašem iPhone.
 2. Vyberte „Telefon“.
 3. Vyberte „Zobrazit moje ID volajícího“.
 4. Přepněte možnost „Zobrazit moje ID volajícího“ tak, aby byla možnost vypnutý.

Screenshoty nastavení ID volajícího pro iPhone iOS

Uskutečnění jediného anonymního hovoru

Je také možné někoho zavolat soukromě přidáním malého kódu před číslo, které voláte. Výhodou této metody je, že nemusíte procházet všechna svá nastavení a měnit ji zpět, když chcete, aby bylo číslo znovu viditelné. Pokud jde pouze o jeden soukromý telefonní hovor, vše, co musíte udělat, je zjistit, jaký kód přidat pro vaši konkrétní zemi.

Kód
Pracovat pro
* 67Spojené státy americké (kromě AT&T), Kanada (pevná linka), Nový Zéland (telefony Vodafone)
# 31 #Spojené státy americké (AT&T telefony), Austrálie (mobilní), Albánie, Argentina (mobilní), Bulharsko (mobilní), Dánsko, Kanada (mobilní), Francie, Německo (někteří poskytovatelé mobilních služeb), Řecko (mobilní), Indie (pouze po odblokování sítě), Izrael (mobilní), Itálie (mobilní), Nizozemsko (telefony KPN), Jihoafrická republika (mobilní), Španělsko (mobilní), Švédsko, Švýcarsko (mobilní)
* 31 #Argentina (pevná linka), Německo, Švýcarsko (pevná linka)
1831Austrálie (pevná linka)
3651Francie (pevná linka)
* 31 *Řecko (pevná linka), Island, Nizozemsko (většina dopravců), Rumunsko, Jihoafrická republika (Telkom telefony)
133Hongkong
* 43Izrael (pevná linka)
* 67 #Itálie (pevná linka)
184Japonsko
0197Nový Zéland (telefony Telecom nebo Spark)
1167Rotační telefony v Severní Americe
* 9 #Nepál (pouze předplacené / paušální telefony NTC)
* 32 #Pákistán (telefony PTCL)
* 23 nebo * 23 #Jižní Korea
067Španělsko (pevná linka)
141Velká Británie, Irská republika

Pokud telefon pracuje přes síť GSM (jako většina Androidů), můžete vždy číselník # 31 # zablokovat ID volajícího. Totéž platí, pokud si stále nejste jisti, který kód použít. # 31 # funguje ve většině případů.

Textové zprávy anonymně

Je také možné odesílat anonymní texty prostřednictvím speciálních webových stránek. Pokud to plánujete, uvědomte si, že existuje mnoho falešných webů, které nabízejí falešné textové služby. Slibují zasílání textových zpráv, ale místo toho se snaží do vašeho zařízení nainstalovat malware. Mezitím váš text nebude nikdy odeslán. Pokud byste někdy dostali podivný text z neznámého zdroje, nikdy neklikejte na žádné odkazy uvnitř zprávy. Mohlo by to vážně ohrozit vaše zařízení.

Jedním spolehlivým webem, který ve skutečnosti odesílá vaše anonymní texty, je anonymoustext.com. Postup na jejich webových stránkách je velmi přímočarý a stránky se velmi snadno používají. Pokud chcete tuto službu používat, můžete tak učinit podle následujících kroků:

 1. Přejít na web anonymoustext.com.
 2. Vyberte, jak chcete, aby se odesílatel zobrazoval na zařízení příjemce. Nejviditelnější volbou je ponechat toto „Anonymní“. Můžete si však také zvolit, zda se má zobrazit telefonní číslo pro Spojené království nebo USA.
 3. Zadejte telefonní číslo příjemce. Nezapomeňte přidat správný kód země!
 4. Zadejte zprávu chcete poslat.
 5. Vyberte, zda chcete pošlete to nyní nebo později.
 6. Klikněte na pokračovat
 7. Zaplaťte za svůj text. Můžete tak učinit buď prostřednictvím PayPal, Apple Pay, Google Pay, nebo kreditní kartou.

snímek obrazovky anonymní textové zprávy

Anonymoustext.com nabízí spolehlivé služby, ale není úplně levná. Jeden text vás bude stát až 1,25 $. V případě, že si přejete zaslat více než jeden anonymní text, jsou však k dispozici speciální možnosti:

„Odeslání textu stojí 1,25 $ za zprávu. Dlouhý text s více než 160 znaky stojí 0,25 USD za každou další zprávu. Můžete platit pomocí PayPal, Apple Pay, Google Pay nebo kreditní kartou. Je to jednorázová platba a žádné předplatné není připojeno. Příjemci textové zprávy nebude účtován žádný poplatek. “

Šifrované VoIP a textové zprávy

Možná vaše obavy nemusí nutně znamenat, že chcete zůstat anonymní s osobou, se kterou komunikujete. Pokud byste raději zůstali skryti před cizími lidmi, kteří by mohli špehovat vaši konverzaci, je k dispozici několik aplikací třetích stran pro soukromou komunikaci. Naštěstí jsou tyto alternativní aplikace většinou zdarma a dostupné všem online uživatelům.

Výchozí aplikace dodávané se smartphonem obvykle nejsou dostatečně chráněny před možným sledováním. Proto vám navrhneme dvě alternativy, které mohou výrazně snížit pravděpodobnost, že někdo poslouchá vaši konverzaci. Jsou to skvělé nástroje pro oznamovatele, novináře, lidi žijící v autokratických zemích nebo pro kohokoli, kdo chce jednoduše komunikovat soukromě. K dispozici je více soukromých aplikací pro zasílání zpráv, ale obě zde navržené, Signal a Linphone, mají stabilní záznam o poskytování bezpečné komunikace pro každého online uživatele. Dobrým zdrojem pro kontrolu soukromého komunikačního softwaru je privacytools.io.

Signál: šifrované volání a textové zprávy

Signál byl navržen speciálně pro bezpečnou, šifrovanou komunikaci. Všechny jeho texty a telefonní hovory jsou zabezpečeny šifrováním end-to-end. Kromě toho se signál může pochlubit řadou užitečných funkcí, jako je časovač pro zprávy, které se samy ničí. Signál je zcela zdarma a je k dispozici pro Android, iPhone a Windows.

Linphone: šifrované VoIP

Pokud chcete někoho bezpečně a bezpečně videohovorem, Linphone je velmi slušná volba. Tento software je zcela otevřený a je k dispozici zdarma. Je k dispozici pro Windows, MacOS, iOS, Linux a Android. Všechny zprávy odeslané přes Linphone jsou zabezpečeny šifrováním end-to-end.

Závěrečné myšlenky

Existuje několik způsobů, jak textově a bezpečně a anonymně volat. Můžete skrýt své ID volajícího, použít externí web k odeslání vašich zpráv nebo použít aplikaci třetích stran, která poskytuje šifrování typu end-to-end pro všechny odeslané zprávy. Poslední poznámku, kterou chceme objasnit, je, že tyto tipy a nástroje existují, aby uživatelům poskytovaly zabezpečení a anonymitu. Neexistují, takže je můžete použít ke zneužití nebo obtěžování ostatních. Více lidí se dostalo do problémů poté, co obtěžovalo ostatní po telefonu pomocí anonymních telefonních čísel. Vaše soukromí je důležité, ale nemělo by na úkor ostatních.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me