Jak spravovat vaše nastavení ochrany osobních údajů na YouTube VPNoverview.com

Když sledujete svá oblíbená videa na YouTube, pravděpodobně se vám nikdy nestane, že vás YouTube sleduje zpět. Video služba sleduje sledovaná videa a poskytuje cílenější reklamu. Informace o vás jsou shromažďovány a analyzovány, aby bylo možné lépe určit, kdo jste a jaké jsou vaše zájmy. Změna několika nastavení na YouTube vám může pomoci zajistit vaše soukromí, aniž by vás to stálo za některou z funkcí služby.


Jak Google vydělává miliardy z YouTube

Můžete si myslet na YouTube jako na váš hotspot pro vtipná kočičí videa a filmové upoutávky. Video je však jednou z nejvyhledávanějších součástí marketingu. Průzkum ukazuje, že uživatelé mají tendenci trávit více času sledováním videa než čtením reklamy. Výsledkem je, že inzerenti utratí miliardy dolarů za to, aby se podívali na jedno ze svých videí. Jednou z předních společností, která z toho má prospěch, je YouTube.

Každý měsíc má YouTube přes 149 milionů diváků. Tito diváci denně spotřebují v průměru 1 miliardu hodin videa. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí využívá tuto službu, není divu, že YouTube dokázala v roce 2015 přinést odhadem 8 miliard dolarů. Ale odkud pocházejí všechny ty peníze?

Jak vás reklama ovlivňuje

Když přemýšlíte o reklamách, které vás ovlivňují, pravděpodobně uvažujete o reklamě, která by vás přiměla ke koupi produktu nebo sledování nové televizní show. A zatímco reklamy účinně prodávají své produkty, ovlivňují vás i mnoha dalšími způsoby.

Google je schopen vydělat miliardy z YouTube prostřednictvím cílených reklam. Tyto reklamy nejsou zasílány pouze všem uživatelům YouTube, ale jsou pečlivě zacíleny na uživatele s určitým profilem. Každé video, které na webu sledujete, každé vyhledávání videa, pomáhá YouTube vytvořit cílenější profil vašich zájmů. YouTube shromažďuje i údaje o tom, jak dlouho sledujete video, na jaký bod kliknete na další video a na které reklamy, se kterými interagujete, se shromažďuje na YouTube..

Váš profil v průběhu času ovlivňuje reklamy, které se vám zobrazují, videa navržená pro sledování a vaše zážitky na YouTube. Společnost shromažďuje soukromé informace, o kterých si myslíte, že jsou udržovány v tajnosti, aby váš profil doladil. Vaše soukromí je ovlivněno, i když si to neuvědomujete.

Převezměte kontrolu nad nastavením ochrany osobních údajů na YouTube

Přestože nemůžete blokovat všechny reklamy z YouTube, a to ani pomocí blokátorů reklam, můžete omezit informace shromážděné ve vašem profilu. Úpravou nastavení ochrany osobních údajů v účtu YouTube můžete omezit přístup k vašim informacím.

Nalezení ovládacích prvků ochrany osobních údajů

Nastavení ochrany osobních údajů na YouTubeNa webu přejděte na domovskou obrazovku YouTube. V horním pravém rohu se zobrazí ikona vašeho profilu. Klepnutím na něj vyvoláte nastavení.

V aplikaci YouTube najdete podobnou obrazovku nastavení. Na domovské obrazovce klepněte na ikonu svého profilu v pravém horním rohu.

Klikněte na „Nastavení“ na aplikaci nebo na webové stránce.

Zde najdete kartu „Ochrana osobních údajů“. Kliknutím na toto vyvoláte nastavení ochrany osobních údajů. Obrazovky se velmi liší v závislosti na tom, zda jste v aplikaci nebo na webu. Níže popíšeme, co můžete upravit v nastavení aplikace a na webu.

Upravte nastavení ochrany osobních údajů v aplikaci YouTube

Zde můžete řešit dvě hlavní sekce – historii vyhledávání a historii sledování.

Pokaždé, když se díváte na video, a to i na pár okamžiků, přidá se to do vaší historie sledování. Toto je část dat, která YouTube používá k vytvoření vašeho profilu. Kliknutím na posuvník vedle položky Pozastavit historii sledování YouTube zastavíte shromažďování těchto informací.

Chcete-li zcela vymazat informace, které Google uložil o vaší historii sledování, klikněte na „Vymazat historii sledování“ v horní části obrazovky. Tím smažete do této chvíle všechna videa uložená ve vaší historii.

Historie vyhledávání je záznam, který YouTube uchovává při vyhledáváních prováděných na YouTube samotném. Je to odděleno od všech vyhledávání, která provedete ve vyhledávači Google nebo v adresním řádku Chrome. Chcete-li na YouTube zastavit zaznamenávání vaší historie vyhledávání, klikněte na posuvník vedle položky Pozastavit historii vyhledávání. Svou historii vyhledávání můžete také smazat z YouTube kliknutím na „Vymazat historii vyhledávání“ v horní části obrazovky.

Pokud dáváte přednost tomu, aby se na YouTube zobrazovala vaše historie vyhledávání a sledování, ale chcete vyloučit konkrétní video, odpověď je v anonymním režimu.

Na obrazovce „Účet“ klikněte na „Zapnout anonymní“. Videa vyhledávaná a sledovaná v režimu „inkognito“ nebudou přidána do historie vyhledávání ani sledování. V současné době je režim inkognito k dispozici pouze v aplikaci YouTube.

Upravte nastavení ochrany osobních údajů na webu YouTube

Zde máte různé možnosti než v aplikaci. Máte možnost ponechat svá oblíbená videa v soukromí. Pokud vyberete tuto možnost, ostatní uživatelé, kteří navštíví váš profil, nebudou moci vidět videa, na která jste klikli „Líbí“. Stejně tak můžete své uložené seznamy skladeb uchovat jako soukromé nebo předplatit na video kanály ostatních.

Chcete-li ovládat, jak YouTube zobrazuje reklamy na základě vašeho profilu, podívejte se dále dolů na stránku v sekci s názvem „Reklamy na základě mého zájmu“. Najdete odkaz na „Nastavení reklam Google“, který vás přenese k nastavení reklam pro všechny společnosti Google, nejen pro YouTube..

Chcete-li Googlu zabránit v cílené inzerci na základě vašeho profilu, klikněte na posuvník vedle položky „Přizpůsobení reklamy je zapnuto“. Vypnutí této funkce nezabrání zobrazování reklam na YouTube a dalších produktech Google, pouze jim zabrání v zobrazování cílených reklam na základě vašeho profilu..

Jednoduchý krok k ochraně vašeho soukromí

YouTube shromažďuje obrovské množství vašich osobních údajů, abyste mohli vytvářet cílené reklamy. Úpravou nastavení ochrany osobních údajů se sníží množství informací, které o vás YouTube a Google mají. Faktem však zůstává, že tyto společnosti o vás stále vědí víc, než byste chtěli.

Jedním jednoduchým krokem, který můžete učinit, abyste výrazně zlepšili své soukromí, je použití služby VPN. VPN udržuje vaše informace anonymní tím, že jedná jako prostředník mezi vámi a webovými stránkami, které navštěvujete online. Informace z vašeho počítače jsou zašifrovány a odeslány na server VPN. Tam je odeslán na web a web vrátí požadovaná data na server VPN. Server předá tyto informace zpět vám a zašifruje data do az počítače.

Protože webové stránky, ke kterým přistupujete, se zabývají pouze serverem VPN a nikoli přímo s vámi, zůstáváte anonymní. Vaše soukromí zůstává chráněno, zatímco máte plný přístup k webům a službám, které jste ocenili. VPN také poskytuje další výhody, jako je vyhýbání se geografickým omezením pro streamování videa nebo firewallů v práci. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak by vám VPN mohla přinést výhody, podívejte se do našeho příspěvku o výběru nejlepší VPN pro vaše potřeby.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map