Jak spravovat vaše nastavení ochrany osobních údajů v postroji VPNOpřehled

Tinder logoTinder je bezpochyby nejoblíbenější seznamovací aplikace na světě právě teď. Od roku 2012 můžeme posunout profily uživatelů v okolí doprava („Mám zájem“) nebo doleva („Nezajímá mě“). Odhaduje se, že aplikaci používá po celém světě asi 50 milionů lidí. Význam přejíždění doleva a doprava se pro mnohé stal běžným poznáním. Online datování je většinou jen spousta zábavy. Seznamovací aplikace umožňují uživatelům setkat se s ostatními, zatímco sedí na gauči v obývacím pokoji. Současně s používáním těchto aplikací je však spojeno několik rizik ochrany soukromí. Je vždy moudré o nich vědět.


Účelem tohoto článku není způsobit paniku ani zabránit lidem v používání datovacích aplikací. Chceme vám však pomoci co nejlépe se chránit před jakýmikoli riziky pro vaše osobní soukromí. Chcete-li zajistit, aby používání datovacích aplikací, jako je Tinder, zůstalo zábavné, doporučujeme vám podniknout několik preventivních opatření. Například na Tinder nikdy nepoužívejte svůj profilový obrázek na Twitteru nebo Instagramu, buďte opatrní a opatrní, když plánujete datum, nesdílejte o sobě příliš mnoho informací, nenahláste podezřelé chování a nepoužívejte VPN, pokud je to možné.

Jaká jsou rizika při používání Tinder?

Vaše aktivita může být sledována

Vaše aktivita ve službě Tinder nemusí být tak soukromá, jak si myslíte. Zpráva společnosti Cybersecurity Checkmark uvádí dvě hlavní chyby v aplikacích Tinder pro iOS a Android. Obě tyto chyby zabezpečení se týkají problému nedostatečného šifrování. Jedním z problémů je, že aplikace k šifrování profilových obrázků nepoužívá zabezpečený protokol HTTPS. Kromě toho jsou ze serverů společnosti Tinder odesílána různá data pro levý a pravý pohyb.

Výsledkem je, že zatímco text, jako jsou jména a osobní informace, je šifrován, obrázky profilu Tinder nejsou. To znamená, že hackeři mohou sledovat vaši aktivitu a vidět, na které profilové obrázky se díváte. Mohou to provést zachycením přenosu mezi mobilním zařízením a servery Tinder. Kromě toho mohou hackeři pomocí dat ze serverů Tinder zjistit, zda jste na obrázku přejeli prstem doprava nebo doleva. Aby hackeři mohli zachytit vaše data, musí být ve stejné síti Wi-Fi jako vy a veřejné sítě jsou nejzranitelnější.

I když je nepravděpodobné, že hacker, který zachytí vaše data Tinder, bude mít za následek krádež identity, pro uživatele to stále může mít následky. To platí zejména v zemích s negativními názory na randění, homosexuální vztahy a intimní vztahy mimo manželství.

Vaši polohu mohou najít další uživatelé

Značka umístění smartphonuPři používání nástroje Tinder je bohužel vaše poloha viditelná pro ostatní uživatele. Data o umístění Tinderovy polohy se odehrávají na straně klienta. Údaje o poloze pro odpovídající uživatele v okruhu 25 mil jsou zasílány do zařízení uživatelů a jsou velmi přesná. V červenci 2014 byla odhalena chyba zabezpečení týkající se způsobu, jakým Tinder odeslal zeměpisné šířky a délky na zařízení uživatelů. Tato chyba zabezpečení znamenala, že kdokoli se základními znalostmi programování mohl najít souřadnice vaší polohy. Také to zvyšuje riziko, že uživatelé budou pronásledováni predátory, kteří použili aplikaci Tinder.

Tinder tuto chybu zabezpečení opravil nahrazením souřadnic opatřeními vzdálenosti, což uživatelům ztěžuje odhalení vaší polohy, i když ne nemožné..

Tinder ukládá vaše osobní údaje

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Tinder uvádějí, že vaše data mohou být použita pro reklamní účely. Dále se říká, že „neměli byste očekávat, že vaše osobní informace, chaty a komunikace zůstanou vždy v bezpečí.“ V praxi to může překládat na stovky stránek dat.

V roce 2017 francouzská novinářka Judith Deportail požádala Tinder o zveřejnění jejích osobních údajů a byl šokován, když jí Tinder zaslala 800 stránek svých osobních údajů. Případ Deportail není neobvyklý, protože Tinder má obrovské množství dat o všech svých uživatelích. Typy informací, které Tinder získává, zahrnují vaši polohu, oblíbené na Facebooku, odkazy na fotografie Instagramu (i když byl účet smazán), Tinderovy konverzace s zápasy a počet přátel na Facebooku, které máte.

Je důležité si uvědomit, že když chatujete s někým přes Tinder, zveřejňujete své informace kromě aplikace s osobou, se kterou mluvíte, do aplikace.

Vaše aktivita poutačů může být na Facebooku viditelná

Pokud se rozhodnete zaregistrovat se u Tinder pomocí svého účtu Facebook, budete muset podniknout kroky, abyste zajistili, že vaše aktivita Tinder nebude na Facebooku viditelná. Když se zaregistrujete pro Tinder s Facebookem, aplikace získá plný přístup k vašemu profilu na Facebooku. Poté vytáhne data z vašeho profilu, aby získala vaše fotografie, polohu a zájmy, aby vám pomohla srovnat vás s lidmi ve vaší oblasti. Nevýhodou této integrace je, že můžete náhodou odhalit, že používáte Tinder pro všechny své přátele na Facebooku. Existuje také riziko, že vás někdo, koho potkáte na Tinderovi, najde na Facebooku a tam vás bude kontaktovat. Pokud se zaregistrujete na Facebooku, budete muset upravit nastavení ochrany osobních údajů, abyste tomu zabránili. Další možností je zaregistrovat se do služby Tinder pomocí vašeho čísla mobilního telefonu.

Nebezpečí v každodenním životě

Tinder je a zůstává online seznamovací službou. To znamená, že bez ohledu na to, jak aplikaci používáte, přijdete do styku s cizími lidmi. Pravděpodobně o těchto cizincích nebudete nic vědět, takže vždy existuje možnost, že vás budou lovit. I když to může znít děsivě, není to úplně neočekávané. Přesto vás chceme informovat o různých nebezpečích, která skrývají Tinder. To neznamená, že samotná aplikace je nebezpečná, ale že lidé zneužívají existující sociální síť, kterou Tinder nabízí.

„Příručka k pronásledování Tinder“

stalker v křovíNa několika fórech a na webových stránkách lidé mluví o „Průvodci Tinder Stalking“. Toto byl online průvodce, který vám přesně říkal, jak byste mohli najít co nejvíce informací o vašem zápasu Tinder. Během několika minut bylo možné najít osobní informace o více než 40% profilů Tinder sledováním, například jejich Twitter, Instagram nebo Facebook účty..

Zdá se, že tento průvodce zmizel z internetu nebo alespoň z povrchového webu, ale přesto je pro cizince často snadné najít informace o vás. Jediné, co mohli potřebovat, jsou váš profilový obrázek Tinder a vaše jméno. Prostřednictvím Google mohli pomocí vyhledávání v obrácených obrázcích přejít na vaše další kanály sociálních médií. Zmíníte se o městě, ve kterém žijete, o své práci nebo o své oblíbené restauraci? Poté může kdokoli se špatnými úmysly tyto informace použít ke stopování nebo vydírání. Někteří uživatelé mohou chtít dozvědět se o vás něco víc, než začnete chodit. V takovém případě se musíte zeptat sami sebe, zda je to dobrá věc, že ​​se dokáží dozvědět vše o vašem soukromém životě bez vašeho svolení, jednoduše Googlingem.

Tinder a zločin

Grindr se objevil ve zprávách poměrně často, protože zločinci použili aplikaci ke spáchání zločinů proti členům komunity LGBT. Některé zpravodajské weby mají celou sbírku zpravodajských článků o datech Tinderů nejhorším způsobem. V roce 2017 byla americká Sydney Loofe zabita podle data Tinder. Rok před tím byly kosti ženy nalezeny v Mexico City. To bylo všechno, co zbylo poté, co muž, kterého potkala na Tinder, vyhodil tělo do kyseliny chlorovodíkové.

Existuje nespočet dalších příkladů lidí, kteří se stali obětí vraždy nebo zneužívání prostřednictvím Tinder. Toto riziko ohrožují muži i ženy. Téměř ve všech případech bylo setkání v reálném životě po počátečním setkání s Tinderem nesmírně děsivé. Takovým zločinům se Tinderovi dá těžko zabránit, protože žádný z nich ve skutečnosti nenastane v samotné aplikaci. Proto je nesmírně důležité být opatrný, když se rozhodnete s někým setkat.

Vydírání

Není to jen fyzické násilí, které může změnit počáteční zápas Tinderů na noční můru. K vydírání online dochází také pravidelně. Před dvěma lety, 20letý chlapec v Nizozemsku ukončil svůj život poté, co byl podveden a vydírán na Tinder. Muž tam předstíral, že je žena, a vyměnil si nahé obrázky a videa s obětí. Po tomto počátečním lovu se muž za falešným profilem obrátil proti chlapci a přinutil ho zaplatit, pokud nechtěl, aby byl materiál zaslán všem jeho přátelům a rodině. V panice se chlapec dopustil sebevraždy.

Je smutné, že takové případy vydírání, jako je toto, se na Tinderovi často vyskytují. Protože tento druh zločinu nevyžaduje schůzku ve skutečném životě, mohou kybernetičtí zločinci snadno představovat jako někdo jiný. Muž si může na Googlu vyhledat několik obrázků a vymyslet si ženský profil Tinderů, aby se zaměřil na heterosexuální muže. Tímto způsobem nikdy nevíte, s kým jednáte.

Jak můžete chránit své soukromí na Tinder?

Co s ohledem na všechna možná porušení soukromí, která mohou nastat s Tinderem, co můžete udělat pro ochranu vašeho soukromí? Existuje řada kroků, které vám mohou pomoci ukrýt vaši polohu a identitu na Tinder. Zde jsou některé z nejdůležitějších:

Buďte opatrní, co sdílíte online

Před zveřejněním čehokoli online nebo v seznamovacích aplikacích je důležité zvážit důsledky. I když nezadáte své celé jméno nebo kontaktní informace, ostatní uživatelé vás stále mohou identifikovat jiným způsobem. Například někdo na Tinderovi by mohl udělat reverzní vyhledávání obrázků, aby zjistil, zda se váš obrázek objevuje kdekoli jinde online. Pokud jste se k Tinder přihlásili pomocí Facebooku, někdo mohl snadno najít váš profil na Facebooku, protože Tinder vytáhl váš profilový obrázek z Facebooku. Chcete-li ochránit své soukromí, měli byste pro Tinder použít jiný obrázek, který jinde na internetu neexistuje. Také byste se měli vyvarovat uvedení jména svého pracoviště nebo školy na Facebook. Kromě toho se vyhněte vkládání odkazů na Instagram nebo úchyty vašich sociálních médií do vašeho profilu Tinder.

Použijte účet Burner Facebook pro pořadač

Oblíbeným způsobem, jak oddělit profily Tinder a Facebook, je vytvoření dalšího účtu Facebook, který používáte pouze pro Tinder. Tímto způsobem můžete pomocí svého účtu na hořáku Facebook přistupovat k Tinderovi a mít větší kontrolu nad svým soukromím. Při registraci použijte dočasnou e-mailovou adresu a použijte přezdívku pro svůj účet na hořáku Facebook. Je také dobré nahrát několik vašich fotek, které jinde neexistují online. Přijetím těchto opatření můžete ztížit, aby vás někdo, koho jste právě potkali na Tinderovi, našli online.

Upravte nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku

Ať už se rozhodnete používat účet na vypalovačce Facebook, je důležité upravit nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku. Cílem je udržet vaše Tinder zápasy v online aplikaci a zabránit jim v tom, aby vás kontaktovali přes Facebook. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je přejít na kartu Ochrana osobních údajů na Facebooku a změnit nastavení na následující:

 • Kdo může vidět Tvé budoucí příspěvky? > Jen já
 • Kdo vidí váš seznam přátel > Jen já
 • Kdo vám může poslat žádost o přátelství? > Přátelé přátel
 • Kdo vás může vyhledat pomocí vašeho e-mailu? > Přátelé
 • Kdo vás může vyhledat podle vašeho telefonního čísla > Přátelé
 • Umožněte vyhledávacím strojům mimo Facebook odkaz na váš profil > Zrušte zaškrtnutí políčka

Dalším krokem je v nastavení Facebooku kliknout na kartu Značkování a časová osa. Změňte tyto možnosti na následující:

 • Kdo může zveřejňovat příspěvek na vaší časové ose? > Jen já
 • Kdo vidí na vaší časové ose označené příspěvky? > Jen já
 • Kdo vidí, co ostatní zveřejňují na vaší časové ose? > Jen já
 • Když jste označeni v příspěvku, koho chcete přidat k publiku? > Jen já
 • Návrhy značek > Nikdo

Provedení těchto kroků může pomoci zajistit, aby se váš profil na Facebooku nezobrazoval cizím lidem.

Skrýt svou aplikaci Tinder z Facebooku

Protože Facebook umožňuje integraci s mnoha službami, včetně služby Tinder, budete muset podniknout kroky ke skrytí aplikace Tinder z Facebooku. Pokud chcete skrýt skutečnost, že jste na Tinder od svých přátel na Facebooku, musíte přejít do nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku a vybrat možnost „Zobrazit další nastavení“. Odtud musíte vybrat Aplikace, vyhledejte aplikaci Tinder a stiskněte možnost Upravit v pravé části aplikace. Přejděte na Viditelnost aplikací a příspěvků a vyberte možnost „Pouze já“. To znamená, že přístup k Tinderovi uvidíte pouze vy.

Použijte VPN

VPN v mobiluMnoho datovacích aplikací není s vašimi daty dostatečně opatrné. K nahrávání obrázků používají nebezpečná připojení, například protokol HTTP. Díky tomu je člověk při středních útocích velmi upřímný. Chcete-li zajistit, aby se vaše datovací data nedostala do nesprávných rukou, můžete použít VPN. VPN vytvoří šifrované spojení mezi vámi a serverem. Tímto způsobem ostatní nemohou vidět vaši IP adresu a nebudou vědět, co děláte v aplikacích, jako je Tinder. VPN může pomoci udržet vaše osobní údaje osobní.

Pro komunitu LGBT: použijte upozornění Traveler

Tinder nedávno provedl aktualizaci, která může pomoci chránit všechny členy LGBT pomocí aplikace. Díky funkci Traveler Alert vás aplikace nyní upozorní, kdykoli zadáte zemi nebo oblast, která má zákony proti lidem LGBT. Kdykoli cestujete v takové zemi, Tinder vám pošle oznámení. Pokud ve svém profilu zobrazujete sexuální preference, bude to automaticky neviditelné, dokud neopustíte uvedenou oblast. Kromě toho můžete v nastavení aplikace deaktivovat možnost „Zobrazit mě v postroji“, abyste zvýšili zabezpečení. Pokud tak učiníte, váš profil již nebude nikomu viditelný. Protože některé vlády trestají LGBT kontakt a vztahy zákonem a seznamovací aplikace se někdy používají ke sledování LGBT lidí, nová aktualizace je velmi nezbytná a důležitá.

Nahlásit podezřelé chování

Tinder se neustále snaží odstranit falešné profily, zločince a roboty z jejich aplikace. Můžete jim pomoci tím, že nahlásíte jakékoli podezřelé chování. Pokud nahlásíte podezřelý účet, tým Tinder může tento účet prozkoumat a odstranit. Díky tomu můžete vy i ostatní uživatelé bezpečnější. Zde je několik příkladů chování, které porušuje podmínky Tinder:

 • Uživatelé, kteří žádají o peníze nebo dar
 • Uživatelé, kteří žádají o obrázky
 • Děti do věku, které aplikaci používají
 • Uživatelé, kteří obtěžují ostatní
 • Uživatelé, kteří po schůzce jednají nevhodně
 • Falešné profily / catfishing
 • Spam, pokusy o prodej produktů uživatelům

Pokud kódujete některou z výše uvedených věcí, můžete přímo kontaktovat Tinder. Můžete také zablokovat uživatele, kteří vás obtěžují. Tímto způsobem je nemožné, aby vás kontaktovali prostřednictvím aplikace.

Závěrečné myšlenky

Zatímco Tinder a další seznamovací aplikace jsou velmi populární, tyto aplikace také představují riziko pro vaše soukromí. Chyby zabezpečení v aplikaci Tinder mohou vést k tomu, že hackeři budou špehovat vaši aktivitu, nebo jiní uživatelé Tinderů zjistí vaši polohu. Kromě toho Tinder shromažďuje vaše osobní údaje a integrace aplikace s Facebookem může také vést k narušení vašeho soukromí. To jsou úvahy, o kterých by měl každý uživatel Tinder vědět. Přestože Tinder může přistupovat k vašim datům, přijetím bezpečnostních opatření můžete do určité míry chránit své soukromí, když používáte datovací aplikaci.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map