Jak chránit své soukromí na zařízeních Android VPNOpřehled

Mobilní telefon AndroidOperační systém Android je dnes na trhu dominantním. Android vlastní 87 procent trhu s chytrými telefony. Kromě toho 66 procent tablet používá Android. Ve Spojených státech to znamená každý den více než 107 milionů lidí s telefonem Android v kapse. Zatímco většina z nás si cení pohodlí a služeb poskytovaných na našich telefonech s Androidem, mnozí si nemusí být vědomi rizik pro jejich soukromí při používání těchto zařízení. Provedením několika úprav v zařízení Android můžete zajistit lepší ochranu vašeho soukromí.


Proč se obávat ochrany soukromí v systému Android?

Vzhledem k tomu, že Android je největší operační systém pro chytré telefony a Google je takovým uznávaným názvem, můžete si myslet, že neexistují obavy ohledně ochrany soukromí při používání jejich produktů. Jednoduché přečtení zásad ochrany osobních údajů Androidu bohužel odhaluje mnoho otázek týkajících se odborníků na ochranu soukromí.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google upřesňují skutečnost, že vaše zařízení Android bude shromažďovat informace včetně obsahu e-mailu, fotografií a videí. Sledují také, jak v zařízení používáte aplikace a prohlížeče. Google navíc shromažďuje informace o vyhledávacích dotazech, o tom, jak interagujete s reklamami, komu voláte a jak dlouho s nimi mluvíte. Android monitoruje vaši polohu pomocí GPS, senzorů ve vašem zařízení a poblíž Wi-Fi, mobilních věží a zařízení Bluetooth.

Všechny tyto informace jsou shromažďovány za účelem zlepšení jejich služeb. Google chce zejména zlepšit lepší cílení pro inzerenty. Google může účtovat více, pokud může cílit reklamy na velmi specifické skupiny lidí. Většina zisků Google z Androidu pochází z reklamy založené na informacích získaných o vašem zařízení.

Nastavení reklam

Převzetí nastavení reklam v zařízení Android je jedním z nejlepších kroků, které můžete podniknout k zabezpečení svých osobních údajů.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Chcete-li to provést, přejděte do nastavení v zařízení Android. Vyhledejte výraz „Google“. V závislosti na vašem zařízení ji lze nalézt na osobní nebo systémové kartě. Klepnutím na něj vyvoláte nastavení přímo související s vaším účtem Google.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Ve většině zařízení se v horní části seznamu zobrazí „Reklamy“. Klepnutím na „Reklamy“ vyvoláte nastavení související s reklamou cílenou na váš účet Google.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Na obrazovce „Reklamy“ můžete klepnout na „Reklamy Google“ a přejít na webovou stránku s více informacemi o tom, jak Google používá vaše informace v reklamě. Chcete-li zabránit aplikacím a službám v systému Android ve vytváření personalizovaných profilů vaší činnosti pro reklamní účely, klikněte na posuvník vedle možnosti Odhlásit se od personalizace reklam. Tím se zastaví veškeré budoucí profilování a zastaví se používání vašeho profilu pro zobrazování cílených reklam.

Chcete-li jít ještě o krok dále, můžete klepnutím na „Obnovit reklamní ID“ odstranit informace, které již jsou uloženy ve vašem profilu, z ID, které Google přiřadí k vašemu účtu..

Nastavení sledování polohy

Jeden z více záludnějších způsobů, jak Android vytváří profil vašich zájmů pro inzerenty, je sledování vaší polohy. Informace o tom, kam se svým zařízením Android cestujete, poskytují zásadní informace o vašem životě offline, které by jinak inzerenti nemohli získat. V mnoha ohledech to může být noční můra pro ty, kdo se zajímají o své soukromí.

Sledováním místa, kde se vaše zařízení Android nachází, může Google určit váš domov a zaměstnání, kde často nakupujete, kdo je váš lékař, kam chodí vaše děti do školy a mnoho dalších soukromých údajů. Toto jsou informace, které byste za normálních okolností s Googlem dobrovolně nesdělili, a téměř určitě by s nimi nechtěli sdílet s inzerenty. Úprava nastavení polohy může pomoci zachovat vaše osobní údaje v soukromí.

Nastavení ochrany osobních údajů android

V nabídce Nastavení lze často najít nastavení polohy pod nadpisem „Ochrana soukromí a bezpečnost“. U některých zařízení ji však lze jednoduše najít pod položkou „Umístění“ nebo pod podobným nadpisem.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Na obrazovce „Ochrana soukromí a bezpečnost“ klepněte na „Poloha“ a upravte nastavení umístění.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Zde můžete procházet aplikacemi, které nedávno použily informace o vaší poloze. Kliknutím na každou aplikaci nebo službu můžete upravit oprávnění pro přístup k nastavení polohy nebo vypnout přístup k poloze vypnutím posuvníku v horní části obrazovky.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Klepnutím na „Vylepšit přesnost“ získáte přístup k nastavením, která přesně určují vaši polohu jinými prostředky, než je zařízení GPS vašeho telefonu. Android může vyhledat sítě Wi-Fi v okolí, aby vám pomohl určit vaši polohu na základě vaší blízkosti k těmto sítím. Android může také zmapovat vaši polohu prostřednictvím zařízení Bluetooth ve vaší oblasti poblíž. Funguje to i v případě, že je na vašem zařízení Bluetooth vypnuto. Chcete-li, aby vaše poloha zůstala v anonymitě, můžete klepnutím na posuvníky na jednom nebo na obou možnost „Vypnout“..

Nastavení ochrany osobních údajů android

Na obrazovce „Poloha“ klepnutím na „Metoda lokalizace“ omezíte přístup k různým způsobům lokalizace zařízení. Nejméně přesná metoda určení je omezit Android pouze na použití GPS. Tuto metodu zvolte pro nejvyšší zabezpečení soukromí.

Omezení oprávnění aplikace

Když do zařízení nainstalujete jakoukoli aplikaci, bude tato aplikace potřebovat povolení k přístupu k určitým službám z vašeho telefonu, aby mohla aktivovat některé funkce aplikace. I když nemusíte souhlasit se všemi požadovanými oprávněními, některé funkce mohou být sníženy, pokud odepřete povolení. Z tohoto důvodu většina lidí jednoduše souhlasí s tím, co aplikace požaduje při instalaci.

Mnoho aplikací tuto skutečnost využívá tím, že žádá o povolení, která nejsou nutná pro plnění jejích funkcí. To může zahrnovat přístup k seznamům kontaktů, vašemu mikrofonu, kameře nebo jiným aplikacím. Dobrým nápadem může být projít některými aplikacemi a zkontrolovat udělená oprávnění a možná zrušit některé, které se nezdají být vyžadovány.

Nastavení ochrany osobních údajů android

V nabídce Nastavení vyhledejte nastavení „Aplikace“. Může to být na kartě Zařízení, na kartě Osobní nebo v seznamu v části Nastavení.

Nastavení ochrany osobních údajů android

V nabídce „Aplikace“ klepněte na „Správce aplikací“. Zobrazí se seznam všech aplikací nainstalovaných v zařízení Android. Klepněte na každou aplikaci, pro kterou chcete prozkoumat oprávnění.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Klepnutím na „Oprávnění“ můžete nastavit, ke kterým službám bude aplikace mít přístup.

Nastavení ochrany osobních údajů android

Když se podíváme na aplikaci pro fotoaparát, vidíme, že má přístup ke „kameře“ ze zřejmých důvodů. Kromě toho má přístup k vaší „poloze“, kde můžete označit vaši fotku, kde byla pořízena, pokud zvolíte tuto možnost. Fotoaparát má také přístup k „mikrofonu“, takže můžete pomocí hlasového ovládání sdělit telefonu, kdy chcete snímek vyfotografovat. Aplikace má konečně přístup k „úložišti“, takže může ukládat fotografie pořízené na vašem zařízení. Chcete-li některou z nich zakázat, přepněte jezdec na „Vypnuto“..

I když je zřejmé, proč kamera potřebuje přístup k „kameře“, oprávnění některých aplikací nemusí být tak zřejmá. Vypnutí požadovaného povolení může vaši aplikaci ochromit. Pokud k tomu dojde, není třeba panikařit. Jednoduše se vraťte do aplikace a znovu povolte potřebné povolení.

Vaše soukromí je důležité

Ať už se obáváte o ochranu svých soukromých informací v zařízení Android, nebo dáváte zařízení vašemu dítěti, je dobré nastavení soukromí nastavit tak, že vaše informace zůstanou soukromé. Tato jednoduchá opatření vám pomohou udržet úroveň soukromí, která je pro vás ta pravá.

Dalším jednoduchým krokem je nastavení online připojení prostřednictvím virtuální privátní sítě (VPN). Tento systém může pomoci udržovat anonymní údaje o vaší poloze a používání webu a také poskytovat výhody, jako je vyhýbání se geografickým omezením služeb streamování videa. Další informace o tom, jak vám VPN může snadno pomoci zabezpečit vaše soukromí online.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me