Jak bezpečné je připojení Bluetooth? | VPNoverview.com

Bluetooth je bezdrátový způsob přenosu informací z jednoho zařízení na druhé. Ve většině případů je Bluetooth bezpečnější než Wi-Fi. Stejně jako u každého bezdrátového systému však mohou být vaše data přenášena do ostatních, k nimž nemáte v úmyslu mít přístup k vašim informacím. A to není jen hudba streamovaná do vašich Bluetooth sluchátek, která může být ohrožena. Bluetooth by mohl odhalit velké množství dat z vašeho mobilního telefonu, notebooku nebo počítače. Je na čase, abyste věděli o bezpečnostních a soukromých rizicích používání Bluetooth.


Jak Bluetooth funguje

bluetoothV desátém století se Harald Denmark stal králem Dánska a sjednotil království s Norskem. Jako uznání důležitosti severských zemí ve světě technologií mobilních telefonů byla po něm pojmenována technologie bezdrátového připojení náhlavních souprav mobilních telefonů. Technologie Bluetooth je protokol pro vytvoření místní sítě. V této síti mohou náhlavní soupravy a další periferní zařízení komunikovat s vaším mobilním telefonem a dalšími zařízeními.

Po připojení zařízení Bluetooth se informace vyměňují s počítačem nebo telefonem. Nejprve musí prokázat, že se jedná o zařízení, které se připojilo před nebo vytvořilo nové připojení. Při běžném používání se telefon nebo počítač automaticky nepřipojí k novému zařízení. Protože musíte schválit nová připojení, je připojení Bluetooth běžně zabezpečeno před hackováním z vnějších zařízení, která ještě nejsou součástí vaší sítě.

Jako obvykle však hackeři najdou způsoby, jak překonat tyto ochrany a získat přístup k vašemu telefonu nebo počítači. Bluetooth je jedním z nejbezpečnějších bezdrátových komunikačních protokolů. Hackeři však mohou zneužít chyby zabezpečení.

Jak hackeři získávají přístup přes Bluetooth

Žádný bezpečnostní systém není dokonalý a Bluetooth není výjimkou. Data mezi zařízením a periferiemi připojenými přes Bluetooth jsou šifrována. Hackeři se však neustále snaží toto šifrování přerušit. Hackeři s větší pravděpodobností dešifrují data ze zařízení používajících starší verze Bluetooth. Jakmile je šifrování přerušeno, hackeři mohou odposlouchávat veškerá data předávající do az vašeho zařízení. Klepněte na své bankovní heslo u starších hodinek s připojením Bluetooth a hacker může data vyzvednout.

Jednou z nejlepších funkcí Bluetooth je dosah, ve kterém se můžete připojit k zařízení. Můžete odejít od telefonu na stole a stále si stahovat zprávy z chytrých hodinek. Ale tento rozsah také umožňuje hackerům dostatek prostoru k pokusu zachytit signál. Ať už v tělocvičně nebo v místním obchodě s kávou, je možné, že by hacker mohl snoopit na váš signál Bluetooth.

headset bluetoothNěkteré náhlavní soupravy mají bezpečnostní chyby, které je usnadňují hackování. Jakmile hacker prolomí náhlavní soupravu, je pro ně snadné poslouchat nebo jednoduše nahrávat vaše konverzace. Hacker by pak mohl získat osobní informace, které by mohl použít proti vám. Většina společností potřebuje osobní informace k ověření vaší identity, když zavoláte. Hacker naslouchající vašemu telefonnímu hovoru by vás pak mohl vydat za odcizení vaší identity. Může se také dozvědět vaši adresu a slyšet, jak diskutujete o nadcházejících plánech dovolené. To by mohlo poskytnout snadnou příležitost proniknout do vašeho domu, když vědí, že jste pryč.

Další populární hack přiměje váš telefon k navázání spojení s novým zařízením. Hackeři překonají požadavek na autorizaci nových zařízení. Tento útok vyžaduje více dovedností než mnoho jiných hackerů Bluetooth. To však může poskytnout mnohem více informací. Jakmile vaše zařízení naváže takové spojení, odešle a přijme všechna požadovaná data přes připojení.

Ochrana vašeho Bluetooth před hackery

I když se možná nebudete moci chránit před všemi možnými bezpečnostními hrozbami, několik jednoduchých kroků může výrazně zvýšit zabezpečení Bluetooth. Nejprve v nastavení Bluetooth nastavte zařízení tak, aby se připojovalo pouze k důvěryhodným zařízením. To často zkomplikuje jakékoli pokusy o navázání spojení s novými zařízeními. Zadruhé můžete zařízení nastavit tak, aby vyžadovalo kód PIN pro navázání nového připojení. Díky tomu je prakticky nemožné, aby někdo přiměl váš telefon k vytvoření nového spojení.

Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro ochranu vašeho zařízení Bluetooth před odposloucháváním nebo jiným před napadením náhlavní soupravy, je vypnutí Bluetooth, když se nepoužívá. Omezením možnosti útočníků získat přístup k vašemu Bluetooth zlepšíte své šance na udržení bezpečnosti. Mnoho automatizačních aplikací, jako je If This Then That nebo Tasker, lze nastavit tak, aby automaticky vypínaly vaše Bluetooth, když opustíte místo nebo se odpojíte od zařízení. To nejen může zlepšit vaši bezpečnost, ale také to mírně zvýší životnost baterie vašeho zařízení.

Nejde jen o hackery, s nimiž byste se měli zajímat

Možná si myslíte, že hackeři jsou jedinou hrozbou, kterou musíte dělat, abyste se pokusili používat Bluetooth tak, jak jste neschválili. Bohužel to tak není. Mnoho aplikací, včetně populárních aplikací z Facebooku, Google a dalších, může pomocí zařízení Bluetooth neustále sledovat vaši polohu.

Značka umístění smartphonuKdyž vypnete Bluetooth z vašeho zařízení, přestane vysílat, ale stále rozpoznává signály Bluetooth v blízkosti vašeho zařízení. Tvůrci aplikací mohou použít informace o tom, jaké signály Bluetooth přicházejí do vašeho telefonu, k určení vaší polohy. Mnoho tvůrců aplikací ve svém prohlášení o ochraně osobních údajů uvedlo, že ke sledování vaší polohy budou používat technologii Bluetooth. To znamená, že tyto společnosti mohou sledovat vaši domovskou a pracovní adresu, když navštívíte nového lékaře, vaše oblíbená místa k nákupu a mnoho dalšího o vašem životě. Bluetooth je velmi přesný sledovací signál.

Můžete chránit své soukromí před touto invazí Bluetooth výrobci aplikací. Pečlivě si přečtěte prohlášení o ochraně osobních údajů, abyste zjistili, zda aplikace, které používáte, používají při sledování polohy rozhraní Bluetooth. Vzhledem k tomu, že sledování polohy vyžaduje vaše povolení, můžete pro tyto aplikace oprávnění ve vašem zařízení vypnout. Je důležité si uvědomit, že i když jsou ve vašem zařízení vypnuty služby určování polohy a Bluetooth, mohou tvůrci aplikací sledovat vaši polohu prostřednictvím rozhraní Bluetooth, pokud nevypnete oprávnění pro aplikaci..

Chraňte své soukromí a zabezpečení pomocí několika jednoduchých pravidel s technologií Bluetooth. Vypněte Bluetooth, když se nepoužívá, připojujte se pouze k důvěryhodným zařízením a sledujte oprávnění, která dáváte aplikacím, když je instalujete. Přestože žádný bezpečnostní systém není dokonalý, můžete pomocí těchto jednoduchých opatření učinit Bluetooth co nejbezpečnějším.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me