Co o mně Snapchat ví? | VPNOpřehled

Snapchat byl vytvořen s cílem přivést bezprostřední konverzaci tváří v tvář na sociální média. Příběhy, které se odehrávají v aplikaci, žijí pouze krátkou dobu. Díky tomu je snadné uvěřit, že Snapchat shromažďuje nebo ukládá jen velmi málo vašich informací. Je překvapující, že Snapchat ví hodně o vašich zájmech. Poslední aktualizace služby shromažďuje data, která se týkají také mnoha odborníků na ochranu soukromí. Zjistěte, co o vás Snapchat ví!


Jaké typy informací Snapchat shromažďuje?

V dnešní technologii bude každá služba, do které se zaregistrujete, vyžadovat k vytvoření účtu některé osobní údaje. Může to zahrnovat vaši e-mailovou adresu, vaše telefonní číslo a datum narození. Ačkoli se to zdá neškodné, v kombinaci s informacemi z jiných zdrojů mohou tyto informace odhalit docela dost o tom, kdo jste.

Snímky odeslané přes Snapchat jsou shromažďovány také společností. Snapchat také shromažďuje chaty s přáteli prostřednictvím aplikace. I když tyto stránky z webu zmizí, společnost k nim má přístup před jejich vymazáním. Osoba, které posíláte zprávu, může mít mimo aplikaci způsob uložení kopie. V takových případech mohou nebo nemusí být vaše informace v bezpečí a jsou mimo vaši kontrolu.

Jaké informace Snapchat shromažďuje dobrovolně?

Snapchat také shromažďuje informace za scénami. Například registrují, jak často používáte aplikaci a komu textujete. Snapchat navíc ví, jak často posíláte text každému příteli. Ví, jak dlouho vám obvykle trvá otevření zprávy od každého přítele, a další. Snapchat dokonce sleduje, které filtry dáváte přednost a které příběhy sledujete na Discover.

Sociální síť také shromažďuje informace o vašem zařízení včetně toho, jaký typ telefonu máte a operační systém, na kterém běží. Snapchat sleduje mobilního operátora poskytujícího vaši mobilní službu. Aplikace shromažďuje informace ze senzorů telefonu včetně vašich gyroskopů a kompasů. Aplikace monitoruje vaše mikrofony a to, zda máte připojená sluchátka.

Snapchat také shromažďuje informace o vaší poloze. Sleduje, zda je zařízení v pohybu a jakým směrem. Sleduje také informace o poloze prostřednictvím vašeho zařízení. K tomu dochází, ať už mu udělíte oprávnění používat nastavení polohy ke sdílení polohy s přáteli. Prostřednictvím nedalekých mobilních věží a Wi-Fi může Snapchat zúžit vaši polohu s přiměřenou přesností.

Jaké informace Snapchat shromažďuje o mně z jiných zdrojů?

Snapchat se nespoléhá pouze na to, jak aplikaci používáte k získání informací o vás. Společnost také shromažďuje informace od inzerentů a jiných třetích stran. Slouží k vytvoření úplnějšího profilu vašich zájmů. Když sdílíte informace s reklamním partnerem Snapchat, společnost tyto informace zkompiluje s tím, co již ví. Pokud nainstalujete novou aplikaci nebo hru od společnosti, která inzeruje se serverem Snapchat, společnost tyto informace shromáždí. To jim pomáhá určit, zda vás Snapchat zobrazil a reklamu na produkt. Díky této zpětné vazbě je reklama se Snapchatem cennější.

Kdykoli budete kontaktovat inzerenta na webu Snapchat, bude společnost o této interakci informována, aby lépe zacílila své reklamy. To také pomáhá Snapchat zlepšit jeho měření toho, jak dobře funguje reklama prostřednictvím jejich aplikace. To usnadňuje ostatním podnikům výpočet očekávané návratnosti jejich reklamních dolarů.

I když nepoužíváte Snapchat, pokud přítel povolí Snapchat přístup k jejich telefonnímu seznamu pro aktualizaci kontaktů, Snapchat bude shromažďovat informace o vás z kontaktů vašeho přítele. To může zahrnovat osobní údaje včetně vašeho jména, e-mailové adresy a telefonního čísla.

Jak Snapchat používá mé soukromé informace?

Jedním z hlavních účelů shromažďování vašich informací je zajistit lepší cílení pro inzerenty. Snapchat a podobné společnosti to obvykle označí jako výhodu pro uživatele. Často je vidět jazyk jako „přizpůsobení vaší zkušenosti“ nebo „zobrazování relevantnějších reklam“. Nezanedbává se však zdůraznění skutečnosti, že čím je váš profil personalizován, tím více inzerentů je ochotno zaplatit. Reklamy jsou pro vás relevantnější, protože inzerenti získali přístup k soukromým informacím o vás.

Kdykoli budete kontaktovat inzerenta na webu Snapchat, bude společnost o této interakci informována, aby lépe zacílila své reklamy. To také pomáhá Snapchat zlepšit jeho měření toho, jak dobře funguje reklama prostřednictvím jejich aplikace. To usnadňuje ostatním podnikům výpočet očekávané návratnosti jejich reklamních dolarů.

Měl bych se zajímat o novou funkci Snapchat’s Snap Map?

obrázek snímkuV roce 2017 představil Snap Chat funkci nazvanou Snap Map, která se týká mnoha odborníků na ochranu soukromí. Tato funkce umožňuje sdílet vaši polohu s přáteli prostřednictvím Snapchatu. Otevřete aplikaci a na mapě si můžete prohlédnout animované emodži s názvem Actionmojis svých přátel. To vám umožní zjistit, kde jsou a co teď mohou dělat.

Když přítel jede v autě, můžete vidět jeho Actionmoji v autě na mapě. To nemusí být příliš znepokojivé, ale informace z toho dostupné jsou rozsáhlé.

Údaje o poloze mohou být některé z nejcennějších informací pro inzerenty. Nikdy nesouhlasíte s tím, že Snapchat uvedete svou domovskou adresu nebo jméno svého zaměstnavatele. Díky informacím o poloze získá Snapchat přístup k velké části vašeho offline života. Sledováním vaší polohy může Snapchat zjistit, zda žijete v sousedství vyšší nebo střední třídy. Ve většině společností šéf parkuje blíže ke dveřím než zaměstnanec vstupní úrovně. Sledováním toho, jak dlouho chodíte po parkování v práci, Snapchat uhodne vaši pozici ve společnosti. To vám může poskytnout představu o vašem rozsahu příjmů.

Údaje o poloze mohou Snapchata také upozornit na potenciální nové reklamní příležitosti. Navštivte golfový obchod a Snapchat může upozornit inzerenty, kteří jsou na trhu, na nějaké nové golfové vybavení. Navštivte obchod s koly a v aplikaci se mohou objevit reklamy na jízdní kola a příslušenství. Více se týká toho, že to může odhalit i velmi citlivé zdravotní informace. Poprvé navštivte lékaře a inzerenti si mohou být vědomi vašeho zdravotního problému. To může odhalit informace, které jste ještě nesdělili s blízkými členy rodiny.

Mohu chránit své soukromí a stále používat Snapchat?

V tomto bodě můžete být v pokušení odstranit Snapchat, zrušit telefonní službu a hodit zařízení do nejbližší řeky. Je možné přijmout některá jednoduchá opatření k ochraně vašeho soukromí. Můžete to udělat, zatímco budete mít přístup k aplikaci Snapchat a dalším aplikacím, které se vám líbí.

Zkontrolujte nastavení ochrany soukromí Snapchat

Nejprve si pár minut projděte Nastavení ochrany soukromí Snapchat. Umožňují vám určitou kontrolu nad vašimi informacemi. Můžete omezit data shromažďovaná prostřednictvím aplikace a způsob, jakým je bude Snapchat používat. Pokud zajistíte, že je aktivován režim duchů, omezí se data o poloze dostupná pro Snapchat. Tento krok vám poskytne mnohem více soukromí. Mějte na paměti, že i když se rozhodnete nesdílet svou polohu s ostatními uživateli Snapchatu, aplikace vaši polohu stále dokáže určit.

Použijte VPN

Použití virtuální privátní sítě (VPN) je jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů, jak zabezpečit vaše soukromí online. Při používání sítě VPN se nepřipojujete přímo k webu nebo jiné online službě. Místo toho se připojíte k serveru na vzdáleném místě, které předá vaši žádost online. To může pomoci učinit vaše aktivity online mnohem anonymnějšími, a tak chránit vaše soukromí. Věnujte několik minut seznámení s tím, jak VPN může obnovit vaše soukromí.

VPN může poskytnout i další výhody. To zahrnuje vyhýbání se geografickým omezením pro streamování videoobsahu online. Také se můžete vyhnout omezením přístupu k internetu v práci. Různé služby poskytují různé výhody, proto si před výběrem prozkoumejte své možnosti.

Závěr

Používáme Snapchat ke sdílení vzácných okamžiků s našimi přáteli a rodinou. Často si však neuvědomujeme, že Snapchat má o vás také spoustu informací. Viděli jsme, že vědí víc, než byste mohli chtít. Z tohoto důvodu můžete upravit nastavení ochrany soukromí Snapchat a použít VPN. Nezapomeňte, že Snapchat rozhodně není jedinou aplikací, která má obrovské množství vašich osobních údajů.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me