Co o mně Skype ví? | VPNOpřehled

Skype je jedním z největších jmen v online komunikaci – zejména pokud chcete uskutečnit videohovor. Služba je oblíbená u přátel a blízkých oddělených na velké vzdálenosti, ale je také nezbytným nástrojem pro mnoho podniků. Společnost Microsoft, nyní koncipovaná jako decentralizovaná služba, která uchovávala soukromé informace, nyní vlastní Skype. V průběhu let se na Skypu objevilo mnoho obav o soukromí. Uživatelé by si měli být vědomi informací, které služba o svých uživatelích shromažďuje. Níže si můžete přečíst informace o vás, které Skype shromažďuje, a co dělají s těmito znalostmi.


Co se stalo s ochranou soukromí Skype?

skype logoSkype byl vynalezen jako systém peer-to-peer. To znamenalo, že hlasové hovory lze uskutečňovat prostřednictvím decentralizovaného systému. Hovory byly šifrovány a protože nebyly směrovány přes centralizovaný server, soukromí bylo zajištěno. To bohužel dnes tomu tak není.

Od roku 2017 je registrováno přes 1,3 miliardy uživatelů Skype. Tento počet se od roku 2009 každoročně zvyšuje a odhaduje se, že do roku 2023 vzroste na 2 miliardy. Část toho, co podpořilo růst Skype, je podnikatelský sektor. V roce 2011 společnost Microsoft zakoupila Skype. Microsoft nahradil svou platformu pro obchodní komunikaci platformou založenou na Skype. Podniky nyní měly vestavěnou platformu pro hlasové hovory a videohovory do svého stávajícího komunikačního programu. Výsledkem byl nárůst používání Skypu v podnikání.

Nákupem Skype došlo ke změnám v tom, jak Skype pracoval v zákulisí. Uživatelská zkušenost se od prodeje příliš nezměnila. Ale způsob, jakým program připojil uživatele, se radikálně změnil. Skype, daleko od soukromého decentralizovaného systému, nyní prochází servery vlastněnými společností Microsoft. Tím se změnila bezpečnost a soukromí Skype způsobem, který většina uživatelů zcela nevědí.

Jaké problémy s ochranou soukromí Skype by se mě měly týkat?

Logo společnosti MicrosoftVšechny chaty Skype, hlasové hovory a videohovory jsou nyní směrovány přes servery řízené společností Microsoft. To znamená, že mohou shromažďovat a sledovat všechny informace, které odesíláte a přijímáte přes Skype. Zásady ochrany osobních údajů společnosti Microsoft neposkytují mnoho podrobností o tom, kolik dat se shromažďuje. Nyní však víme, že společnost sbírá velké množství dat Skype.

Výpis údajů o bezpečnosti Edward Snowden poskytoval spoustu informací o tom, jak Skype spolupracuje s vládou. Víme, že Skype poskytl NSA přístup k šifrovaným zprávám. To ukazuje, že Skype shromažďuje a ukládá hovory Skype. Skype tyto údaje na požádání poskytne vládním agenturám. I když zajištění bezpečnosti před teroristy a dalšími zločinci je pro společnost dobré, ztráta soukromí je pro tuto výhodu vážným nákladem.

Nové problémy s ochranou osobních údajů

Poslední smlouva o poskytování služeb od společnosti Microsoft vstoupila v platnost 1. května 2018. V ní společnost přidala jazyk, který zakazuje používání služby k „veřejnému zobrazení nebo sdílení nevhodného obsahu nebo materiálu“. S touto politikou existuje mnoho problémů, které se týkají odborníků na politiku. Prvním problémem je, že se zdá, že Microsoft je připraven zkontrolovat tento druh materiálu. K tomu musí být společnost Microsoft schopna sledovat obsah, který prochází jejich servery. Musí být schopen určit, zda je nevhodné nebo urážlivé. To znamená schopnost shromažďovat a ukládat vaše informace. Microsoft musí být také schopen analyzovat obsah.

Druhým velkým problémem je vágní jazyk prohlášení. Kdo rozhodne, jaký obsah je nevhodný? Existuje řada názorů na to, jaký obsah je urážlivý. Protože je politika tak neurčitá, bude pravděpodobně důsledně vynucována. Pokud jste závislí na službě, abyste byli v kontaktu se vzdálenými přáteli nebo spolupracovníky, je to znepokojivá situace.

Problémy s Cortanou a Skype

Logo CortanaSpolečnost Microsoft integruje svého digitálního asistenta Cortana do všech svých produktů. Cortana je již integrována do Windows 10. Microsoft také plánuje brzy integrovat Cortanu do Skype. Bohužel, Cortana již s Skype vytváří obavy o ochranu soukromí.

Cortana se pokouší pomoci s informacemi o kontextu v konverzacích Skype. K tomu neustále sleduje Skype. Pokud uvedete plány na víkend v rozhovoru na Skype, Cortana se může objevit s předpovědí počasí. To ukazuje, že Cortana má úplný přístup ke konverzacím Skype.

Jak Skype používá vaše informace

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Microsoft podrobně popisují, jak bude Skype používat vaše osobní údaje. Skype používá vaše informace k vylepšení jejich produktů a přizpůsobení jejich produktů pro vás. Skype také používá vaše data k tomu, aby vám představil relevantní reklamu. Je to poslední část, která z hlediska ochrany soukromí znepokojuje. Jediným způsobem, jak využít svá data ke zlepšení reklamy, je vytvoření podrobného profilu vašich zájmů a aktivit. Inzerenti poté pomocí těchto informací zacílí na určité reklamy na vás.

Microsoft také sdílí tyto informace o vás v různých produktech společnosti Microsoft. Informace z vašich konverzací Skype jsou propojeny s informacemi z jiných zdrojů. Tyto zdroje zahrnují Outlook, Internet Explorer a další produkty společnosti Microsoft. Sdílením a kombinováním vašich informací může společnost Microsoft vytvořit velmi podrobný profil toho, kdo jste. Tato data jsou cenná pro účely cílené reklamy.

Jak mohu chránit své soukromí při používání Skype?

Skype nemusí být největším pachatelem [vložit odkaz na příspěvek o Co Facebook ví o mně] při shromažďování soukromých informací pro reklamu. Stále je docela znepokojivé, že to může sledovat vaše rozhovory. Existují jednoduché způsoby, jak zlepšit vaše soukromí online. Níže si můžete přečíst o svých dvou nejlepších možnostech ochrany osobních údajů.

Změna nastavení ochrany soukromí ve službě Skype

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak začít s ochranou soukromí na Skype, je aktualizace nastavení soukromí trvat několik minut. Úpravou nastavení ochrany osobních údajů můžete provádět určité kontroly nad cílenými reklamami. Můžete také omezit soukromé informace o vás dostupné na Skype.

Používání VPN

Připojení VPNI když upravíte nastavení ochrany osobních údajů, může Skype stále získat o vás spoustu informací. Jedním z jednoduchých způsobů, jak vylepšit anonymitu online, je použití dobré virtuální privátní sítě (VPN). VPN přesměrovává vaše data přes jejich server, spíše než je odesílat přímo do Skype a dalších online služeb. To může zvýšit vaše soukromí online, aniž by Skype zcela zakázal váš život.

Nastavení kvalitní VPN je snadné a lze jej provést během několika okamžiků. Po nastavení je připojení přes VPN jednoduché. Možná si ani nevšimnete rozdíl ve vašich běžných online aktivitách. Možná si všimnete, že se vaše reklamy již zdají být tak strašidelně přizpůsobené vašim zájmům.

VPN vám také umožní vyhnout se geografickým omezením pro streamování obsahu online. Také se můžete vyhnout omezením přístupu na internet na pracovišti. Podívejte se na našeho průvodce VPN a vyhledejte kvalitní službu, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Závěr

Neuděláte nic pro zabezpečení svého soukromí, Skype pravděpodobně shromažďuje spoustu informací o vás. Úpravou nastavení ochrany osobních údajů ve službě Skype a pomocí sítě VPN však můžete získat část svého soukromí zpět. Nezapomeňte také, že Skype není jedinou společností, která se stará o vaše osobní údaje.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me