Co o mně Instagram ví? | VPNOpřehled

Instagram rychle vstoupil do popularity brzy po svém prvním vydání na iOS v roce 2010. S až 500 miliony aktivních uživatelů denně roste tento web jako web pro úpravy a sdílení fotografií. S tolika aktivními uživateli je výzva pro inzerenty zřejmá. Tato platforma se stává středem zájmu obchodníků, kteří vytvářejí značky online. Instagram shromažďuje osobní údaje o uživatelích, aby poskytoval lepší reklamy. Množství dat, které o vás Instagram obsahuje, vás může dobře překvapit. 


Máte pocit, že vás někdo sleduje?

Máte někdy pocit, že v davu lidí vás někdo sleduje? Pokaždé, když se rozhlédnete kolem, někoho chytíte tak, jak vypadají. To by samozřejmě mohla být náhoda. A mohou si myslet, že je sledujete na základě toho, jak často se díváte, zda vás sledují. Ale když se náhody stanou příliš často, můžete mít pravdu, abyste byli podezřelí.

To se stává tak pravidelně v aplikacích, jako je Instagram, možná si to ani nevšimnete. Můžete jít online hledat nový pár sluchátek. Později, když otevřete Instagram, je tu reklama na samotná sluchátka, na která jste se dívali dříve. Nebo kliknete na reklamu na Instagramu, chcete-li mít později na Facebooku reklamu, od stejné společnosti nebo pro podobný produkt. Je to, jako by vás někdo sledoval, ale vy je nevidíte.

Instagram to ve skutečnosti dělá. Instagram vydělává peníze prodejem cílených reklam. A nejde jen o malé peníze. Podle Statisty přinese Instagram v roce 2018 příjmy z reklam ve výši 6 miliard dolarů. Inzerenti tento druh peněz vyřadí, pouze pokud uvidí výsledky. Instagram může vygenerovat tolik příjmů na základě toho, kolik toho o vás vědí. Co o vás Instagram ví? Odpověď vás může šokovat.

Instagram porovnává poznámky o vás

Pamatuješ, když se objevilo nové dítě ve škole? Vy a vaši přátelé byste se spojili, abyste porovnali poznámky o tom, co si o nich navzájem věděli. Instagram dělá totéž. Facebook, Instagram a Messenger všechny navzájem sdílejí informace o vás. Každý hashtag na Instagramu je porovnáván s oblíbením na Facebooku. Tyto zprávy jsou porovnány se zprávami odeslanými prostřednictvím aplikace Messenger. Společně vytvářejí podrobný profil toho, kdo jste. 

Instagram také shromažďuje informace od svých reklamních partnerů a dalších vývojářů aplikací. Facebook nabízí možnost přihlásit se na jiné weby prostřednictvím jejich aplikace. Je to pohodlný způsob, jak se vyhnout novému heslu, které si pamatujete. Poskytuje také Facebooku a Instagramu přístup k informacím o vás prostřednictvím tohoto webu. Když tedy navštívíte tento web, Instagram vás sleduje. Klikněte na odkaz a Instagram to ví. Použijte pro aplikace a Instagram si všimne, jak často aplikaci používáte a jak dlouho zůstanete.

Každý pohyb, který uděláte

Stejně jako stalker, který vždy vypadá, že ví, kde jste, Instagram zná vaši polohu. I když upravíte možnosti ochrany osobních údajů tak, aby omezovaly údaje o vaší poloze, Instagram věnuje pozornost tomu, kde jste. Instagram dokáže přesně určit vaši polohu prostřednictvím emitorů Bluetooth, přístupových bodů Wi-Fi nebo GPS. Aplikace může dokonce použít to, co je vidět prostřednictvím fotoaparátu nebo na pozadí fotografií. Tohle nejsou paranoidní ramblingové nějakého chlapa v cínové fólii. Datová politika Instagramu je jasná a dostupná každému, kdo chce mít potíže s jejím skutečným přečtením.

 Instagram zná vašeho mobilního operátora, vaše telefonní číslo a vaši IP adresu. Tyto informace lze použít k poznání vaší polohy s přiměřenou přesností. Instagram tyto informace sleduje a porovnává je s mapovým programem. Instagram tak může vědět, kde žijete, kde pracujete, vaše oblíbená místa k nákupu, kam chodí vaše děti do školy a další. 

Navštivte obchod s venkovním vybavením a Instagram ví, že se možná brzy chystáte na výlet. Brzy můžete očekávat relevantní reklamu. Navštivte nového lékaře a inzerenti jsou upozorněni na váš zdravotní stav. Vezměte svého psa k veterináři a Instagram může majitelům domácích zvířat zobrazovat reklamy na produkty zajímavé.

Každé slovo, které říkáš

Abychom byli spravedliví, Facebook důrazně popírá používání mikrofonu vašeho zařízení k poslechu vašich rozhovorů. Existuje však mnoho důvěryhodných zpráv, dobře zdokumentovaných zpráv od lidí, kteří naznačují něco jiného. Mnozí uvádějí, že mají konverzaci o produktu a brzy poté se jim zobrazí reklama na produkt. Ano, tyto zprávy mohou být náhoda. Možná provedli vyhledávání produktu online dříve a na to zapomněli. Pokud tyto zprávy nejsou přesné, může být závěr ještě znepokojivější. To by znamenalo, že Instagram věděl z vašeho profilu přesně, kdy by vás zajímal produkt.

Co může Instagram spojit z vašich dat

Návštěva obchodu, ať už online nebo osobně, může Instagramu poskytnout cenné informace. Typy produktů, které by vás mohly zajímat a kdy pomáhá lépe zacílit reklamy. Instagram spojuje všechny jejich značné informace o vás a vytváří úplný obrázek o tom, kdo jste. Právě tento kompletní obrázek umožňuje Instagramu vydělat miliardy reklamních dolarů.

Sledováním webových stránek, které navštěvujete, Instagram navazuje na váš profil. Tyto informace získají kliknutím na odkaz v Instagramu nebo navštěvováním webových stránek, které spolupracují s Facebookem a Instagramem. Navštivte stránku FoxNews.com a Instagram přidá do svého profilu politické sklony. Navštivte web o meditaci a Instagram přidává k vašim náboženským přesvědčení další kousek skládačky. Hledejte sportovní skóre týmu a vaše zájmy jsou aktualizovány.

Instagram zakládá váš profil na informacích, které mají k dispozici při používání jejich služeb. Znají vaše preference oblečení, pohlaví, věk, chuť jídla a pravděpodobně vaše sexuální preference. Instagram pravděpodobně ví o vás, co by vaši nejbližší přátelé byli překvapeni, když se to naučí.

Známý YouTuber Safiya Nygaard se pokusil koupit věci, které jí Instagram doporučil, aby zjistil, jak algoritmy fungují. Je zajímavé sledovat, jak Instagram interpretuje její aktivitu na jejich platformě.

Sdílení je péče

Instagram nezachovává všechny vaše informace pro sebe. Shromažďují vaše informace s miliony dalších uživatelů a prodávají je třetím stranám. To mohou být inzerenti, výzkumní pracovníci, prodejci, vymáhání práva a další. Tato informace vás ve výchozím nastavení neidentifikuje. Uživatelé však mohou Instagramu povolit ke sdílení osobních údajů s třetími stranami. Pokud jste někdy klikli na „souhlasit“ s něčím, co jste nečetli velmi dobře, možná vám umožníte Instagramu sdílet vaše osobní údaje s třetími stranami. I když toto povolení odvoláte později, vaše data jsou již venku.

Ačkoli mnoho z těch, kteří dostávají sdílené informace od Instagramu, má rozumné zásady ochrany osobních údajů, mnoho ne. Mohou zase sdílet vaše informace s ostatními. Třetí strany, které drží vaše informace, nemusí mít vždy nejvyšší zabezpečení. I když Instagram musí udržovat přísnou bezpečnost dat nebo riskovat veřejnou vůli, společnost, o které jste nikdy neslyšeli, čelí mnohem menšímu riziku, pokud její bezpečnost odhalí vaše informace.

Vaše soukromí stojí za to hlídat

Neexistuje nic zlého na Instagramu, který využívá informace, které na vás shromažďují, aby se zajistilo, že zobrazené reklamy jsou pro produkty, které chcete koupit. Mnoho lidí ve skutečnosti ocení pohodlí cílených reklam. Většina lidí je však velmi znepokojená, když se dozví, kolik informačních aplikací, jako je Instagram, může shromažďovat u uživatelů. 

Úpravy nastavení ochrany osobních údajů mohou omezit shromažďování dat Instagramu na vás, ale budou mít stále více než dost pro vytvoření komplexního profilu. Jedním ze snadných způsobů, jak vylepšit anonymitu online s Instagramem a dalšími aplikacemi, je použití virtuální privátní sítě (VPN). VPN vytváří vzdálenost mezi vámi a webovými stránkami a aplikacemi, které používáte, takže společnosti nemohou shromažďovat tolik osobních údajů. Pomáhá to chránit vaše soukromí a může to přinést další užitečné výhody, například odblokování obsahu s omezeným přístupem online.

Síť VPN vám také může pomoci zabránit omezení přístupu na internet v práci. Existuje mnoho skvělých služeb VPN, které se neuvěřitelně snadno nastavují a používají pravidelně. Pokud je pro vás důležité soukromí, proč se podívat na své možnosti, jak své informace chránit online? 

Ať už to uděláte cokoli, je důležité se vzdělávat o způsobech používání těchto platforem. Tímto způsobem nebudete překvapeni, pokud dostanete personalizované reklamy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map