Bezpečnost na Happn: Jak chránit váš život v randění Přehled VPN

Logo aplikace Happn datingHappn je obecně považován za populární a „čistší“ alternativu k Tinderovi. Dostanete se do kontaktu s lidmi, s nimiž jste se již setkali v každodenním životě, ale normálně by s nimi nemluvili. Myslete na ostatní studenty ve své oblíbené kavárně v pátek večer. S aplikací můžete snadno zahájit konverzaci s lidmi ve vašem přímém okolí. Tato aplikace byla spuštěna v roce 2014 a má více než sedmdesát milionů uživatelů po celém světě.

Když komunikujete s ostatními na takové osobní úrovni, nechcete se dostat do problémů. Proto je velmi důležité starat se o své soukromí online – zejména o seznamovacích aplikacích, jako je Happn. Nesdílejte příliš mnoho informací, pokud je to možné, skryjte svou polohu a v případě potřeby použijte aplikaci falešného umístění. V tomto článku vám přesně vysvětlíme, jak zůstat v bezpečí, zatímco jste online. Také vám poskytneme nějaké informace o rizicích ochrany soukromí společnosti Happn a o tom, jak by to mohlo ovlivnit vás.

Jaká jsou rizika ochrany osobních údajů společnosti Happn?

Happn je aplikace pro schůzky. Kdykoli křížíte cesty s jiným uživatelem Happn, uvidíte jejich profil ve vaší aplikaci (pokud vyhovují předem stanovené sadě preferencí). Jakmile nastane shoda, což znamená, že jste oba projevili zájem o sebe, budete moci mluvit. Je to zábavný systém, který vám umožní kontaktovat lidi ve vašem přímém okolí. Stejně jako u Tinder a Grindr však existuje několik možných rizik pro soukromí, které byste mohli chtít zvážit.

Happnovo spojení s Facebookem

Logo společnosti FacebookHappn vám umožňuje vytvořit si účet dvěma různými způsoby: pomocí svého telefonního čísla nebo pomocí účtu Facebook. Možnost, kde používáte své telefonní číslo, je nedávným přírůstkem do aplikace. Předtím jste se mohli přihlásit pouze pomocí svého účtu Facebook. Někteří to mohou považovat za užitečné, ale také to znamená, že všechny vaše informace na Facebooku budou propojeny s vaším datovacím profilem.

Happn slibuje, že na vaši stránku na Facebooku nikdy nic nezveřejní, ani neposílá oznámení ani pozvánky přátelům. Happen říká, že služba Facebook Connect se používá pouze ke sdílení společných přátel a zájmů se členy Happn, se kterými se setkáte.


Přesto je důležité brát vaši online bezpečnost a soukromí vážně. Pokud k přihlášení nepoužijete své telefonní číslo, bude váš profil na Facebooku propojen s vaším účtem Happn. Tímto způsobem je pro Happn snazší zabránit lidem vytvářet falešné profily. Když však propojíte dvě platformy sociálních médií, Happn automaticky odebere fotografie z vašeho profilu Facebook, aby se zobrazil ve vašem datovacím profilu. Uživatelé by proto mohli snadno udělat reverzní vyhledávání obrázků, aby se o vás dozvěděli více a objevili váš profil na Facebooku. Kvůli způsobu, jakým je Happn nastaven, je těžké tomu zabránit.

Únik Facebooku

Happn měl v minulosti s uživatelskými účty Facebook v minulosti vážné problémy. V roce 2017 WIRED odhalil, že několik seznamovacích aplikací, včetně Happn, nechránilo řádně soukromí svých uživatelů. Identifikační čísla členů Facebooku byla uvolněna, což znamená, že kromě jejich křestního jména, zájmů a pohlaví bylo možné sledovat jejich celý profil na Facebooku. Happn šel hledat řešení. Cílem bylo, aby jejich aplikace fungovala jako proxy. Tímto způsobem byly veřejně dostupné pouze informace, které měli vidět ostatní.

Společnost Happn porušila své zásady ochrany osobních údajů sdílením osobních údajů

V roce 2016 se Happn také potýkal. V té době norská spotřebitelská rada zjistila, že společnost porušuje vlastní zásady ochrany osobních údajů. Happn slibuje, že nikdy nesdělí vaše osobní údaje s nikým jiným, ale ukázalo se, že to dělá stejně. Data poslali americké marketingové agentuře s názvem UpSight. Sdílená uživatelská data zahrnovala informace o uživatelských preferencích v aplikaci, jejich celé jméno, datum narození, pracovní status a pohlaví. Dále byly použity informace o propojených účtech Facebook. To znamenalo, že Happn se aktivně stavěl proti své vlastní politice ochrany osobních údajů, v podstatě lhal svým uživatelům.

Současně byl objeven další problém s aplikací. Zatímco Happn tvrdil, že všechny uživatelské informace a data budou z jejich serverů odstraněny v okamžiku, kdy bude účet smazán, opak byl pravdou. Některé soubory cookie zahrnuté do instalace a používání Happn nebyly smazány. Uživatelé Happn v podstatě nemohli aplikaci úplně smazat ze svých telefonů. V důsledku toho ani jejich informace nebyly zcela smazány ze serverů Happna.

Premium uživatelé vědí, kdy se vám „líbily“

Na Happn uvidíte uživatelské profily a buď „jako“, odmítnete je, nebo jim zašlete „kouzlo“. S ‘jako’ nebo ‘kouzlo’, projevíte svůj zájem o ně. Druhá osoba však uvidí vaše „jako“, pokud se vám také líbí. Pokud ano, máte z vás „rozdrcení“ a budete moci v aplikaci konverzovat.

Existují však způsoby, jak obejít tento systém. Například s prémiovým účtem uvidíte přesně, kdo se vám líbil a kdy. Spousta uživatelů Happn se rozhodne získat prémii. Jinými slovy, vaše hodnocení „Páči se mi“ již nejsou soukromí pro lidi, kteří v aplikaci přejeli kolem. To by mohlo být nepohodlné nebo nepříjemné, pokud se bojíte odmítnutí nebo prostě nechcete, aby někdo věděl, že se vám líbí, pokud vás také nemají rádi.

Kromě funkce Premium může aplikace Crush Time také umožnit ostatním, aby zjistili, jaké možnosti v aplikaci máte. V této hře máte šanci odhalit, které uživatele Happn se vám líbily. Tato hra vám ukáže čtyři různé profily, z nichž jeden vám dal „like“. Pokud můžete hádat, kdo je tato osoba, budete automaticky spojeni a budete moci spolu mluvit. Čím častěji hrajete tuto hru, tím snazší bude hádat. Některé profily se mohou vracet, což pravděpodobně znamená, že se vám líbily. Ačkoli je to velmi těžkopádný způsob, jak se pokusit zjistit, kdo vás měl rád, není to nemožné. Pokud byste raději nechali své oblíbené jako soukromé, dokud o vás druhá osoba nezajímá upřímný zájem, musíte zvážit riziko.

Vaše poloha již není s Mapami soukromá

Mapa s umístěnímV roce 2018 představil Happn novou funkci nazvanou Mapy. Díky Mapám mohou uživatelé vidět, kde na mapě narazili na ostatní uživatele. Tato umístění jsou velmi přesná: do 250 metrů. Jsou také zmíněny časy, kdy jste se vy a druhá osoba na tomto místě ocitli.

Mapy usnadňují vyhledání lidí, se kterými jste se v aplikaci setkali v reálném životě. Narazili jste na svého oblíbeného klubu na roztomilého chlapa? Jednoduše použijte Mapy a ověřte, zda má také Happna. Pokud ano, budete ho mít rádi.

Je to pěkný způsob, jak se spojit s ostatními, ale také přichází se spoustou bezpečnostních obav. Pokud dokážete přesně zjistit, kde a kdy jste narazili na člena Happn, mohou tito uživatelé vidět i ty informace o vás. Díky tomu jsou postupy, jako je sledování, velmi snadné. Jinými slovy: lidé, kteří se rozhodnou zneužít funkci Mapy, by se mohli stát skutečným nebezpečím pro vaše soukromí.

Stalking: Nebezpečí Happna

stalker v křovíVýše uvedená rizika ochrany soukromí mohou vést k nežádoucím nebo dokonce nebezpečným situacím. Doposud bylo jen velmi málo zpráv o incidentech, ke kterým došlo při používání Happn nebo s ním. To však neznamená, že Happn je zcela bezpečný. Vždy je důležité být si vědom možných nebezpečí.

Pokud členové Happn používají aplikaci určitým způsobem, mohlo by jim to umožnit stopovat ostatní efektivněji. Protože společnost Happn aktivně sleduje vaši polohu (GPS) a za určitých okolností ji zobrazuje ostatním uživatelům, jste v nebezpečí. The Sunday Mail zkoumal použití map Happn. Během dvou týdnů se vědci setkali se stejným uživatelem sedmkrát. Protože mohli vidět přesnou polohu na mapě, mohli snadno zjistit, kde tento uživatel bydlel. Odborníci na kybernetickou bezpečnost uvedli, že by to mohlo v budoucnu způsobit vážné problémy. Co když se jeden z cizinců, s nimiž jste se náhodou setkali na Happn, náhle stojí u vašich předních dveří?

Jak zůstat v bezpečí na Happn

Seznamovací aplikace vždy přicházejí s riziky ochrany soukromí a Happn není výjimkou. Už riskujete pokaždé, když o sobě řeknete cizím lidem. Přesto je důležité používat Happn a podobné aplikace bezpečně, aby se tato rizika omezila. Zde je několik preventivních opatření, která byste mohli podniknout pro zvýšení své bezpečnosti a soukromí na Happn.

Nesdílejte příliš mnoho

Možná se tato rada jeví jako zřejmá, ale mnoho lidí stále bezmyšlenkovitě sdílí všechny druhy osobních informací o sobě online. S věcmi, které sdílíte, buďte vždy opatrní, ať už je to váš věk, celé jméno, pracovní místo nebo jiné osobní údaje. To platí jak pro informace, které vložíte do svého profilu Happn, tak pro rozhovory s cizími lidmi.

Omezte také propojení mezi vaším profilem Happn a ostatními účty sociálních médií. Například Happn vám dává možnost propojit účty Instagram a Spotify s vaším profilem. To by mohlo být užitečné, protože ostatním uživatelům umožňuje určit, jaký člověk jste a kde leží vaše zájmy. To však také vytváří riziko pro ochranu soukromí: s přímým odkazem na Instagram může každý cizinec přistupovat ke všem obrázkům, které jste se tam rozhodli sdílet. Proto vždy pečlivě zvažte, co sdílíte online, a vždy si uvědomte spojení mezi vaším účtem Happn a vaším profilem na Facebooku, pokud jste pro nastavení účtu použili Facebook..

Omezte informace na Facebooku

Facebook notebook anonymníAbyste zajistili, že Happn nemá přístup ke všem vašim informacím na Facebooku, můžete udělat jednu ze tří věcí. Nejprve si můžete vybrat, zda propojíte svůj účet s telefonním číslem místo s Facebookem, což znamená, že informace z vašich sociálních médií nebudou propojeny s vaším datovacím profilem. Je to však něco, co se musíte ujistit o okamžiku založení účtu. Později je to mnohem těžší změnit.

Za druhé, můžete si vytvořit druhý účet Facebook. To je možné, pokud používáte jinou e-mailovou adresu, než je adresa připojená k vaší „skutečné“ stránce Facebooku. Vložte na tento účet co nejméně informací a poté jej použijte k vytvoření profilu Happn.

Třetí a poslední možností je omezit přístup, který má Happn na vaše informace na Facebooku. Po přihlášení na Facebook můžete kliknout na ‘AplikaceVe vašem nastavení. Najít Happn logo a klikněte na ‘odstranit‘ Nyní se přihlaste ke své aplikaci Happn. A vyskakovat Na obrazovce se objeví dotaz s informacemi, které jste ochotni sdílet. Zde můžete vybrat, co aplikace smí používat. Zajistěte, aby společnost Happn mohla používat co nejméně vašich osobních údajů, aniž by to způsobilo nefunkčnost aplikace.

Vypněte svou polohu

Aby Happn fungoval tak, jak měl, musí aplikace neustále vědět, kde jste. Teprve poté uvidíte další uživatele Happn, kteří překročili vaši cestu. To však často není nutné. V některých případech by to dokonce mohlo být nepříjemné. Když jste například na konferenci pro práci, nechtěli byste, aby tam všichni viděli, že jste v seznamovací aplikaci.

Chcete-li zabránit nepříjemným situacím, můžete zapnout neviditelný režim Happn. V tomto režimu se váš profil nezobrazí ostatním uživatelům po dobu až osmi hodin. To vám umožní rozhodnout se sami, kdy vás lidé budou a nebudou moci najít v seznamovací aplikaci.

Pokud si opravdu přejete přestávku od Happn, můžete také vypnout GPS. Tímto způsobem Happn nebude moci přečíst vaši polohu – ani za neviditelným režimem. Pokud se to však rozhodnete, měli byste si být vědomi, že aplikace sama o sobě pro vás již nebude fungovat. Celá filozofie společnosti Happn je založena na poznávání lidí ve vašem okolí. Pokud jim nedáte svou polohu, nebudete se na tom moci podílet.

Použijte falešnou polohu aplikace

Vypnutím GPS je Happn k ničemu. Stále si přejete aplikaci používat, ale váháte ohledně sdílení vaší přesné polohy s ostatními? Vždy můžete zvážit instalaci aplikace pro falešné umístění, aby se vaše poloha zkazila. V mnoha případech to také funguje pro datování aplikací: Happn si bude myslet, že jste na určitém místě, které jste si vybrali z mapy sami, místo toho, kde jste, například doma nebo v práci. Populární aplikace, které toho mohou dosáhnout, jsou Falešný GPS GO Location Spoofer pro Android a Falešná poloha GPS prostřednictvím iTools pro iOS. Testovali jsme sami Foo GPS GO Location Spoofer a můžeme potvrdit, že to funguje s Happn.

Hlavním problémem spoofingu vaší polohy je to, že se budete moci spojit pouze s uživateli Happn, kteří kříží cesty s touto falešnou polohou. Nebudete mít možnost vidět uživatele, kteří vás náhodou doslova projeli kolem na ulici. Chcete-li tento problém vyřešit do určitého bodu, můžete si vybrat falešné místo, které je relativně blízko místa, kde se nacházíte, nebo veřejné místo, kde se často ocitnete, například oblíbený klub nebo restaurace. Tímto způsobem budete stále zápasit s lidmi ve vašem okolí, aniž byste rozdali svou skutečnou aktuální polohu.

Pokud chcete vědět, jak nainstalovat jednu z výše uvedených aplikací pro falešné umístění, můžete postupovat podle následujících pokynů:

Falešný GPS GO Location Spoofer

Falešná GPS GO je poměrně snadná instalace a je k dispozici pro Android 6.0 a vyšší. Chcete-li jej použít, proveďte následující kroky:

 1. Stažení aplikace Fake GPS GO Location Spoofer.
 2. Otevřete aplikaci a klepněte na „Povolit simulovaná umístění“Na první obrazovce.
 3. Přejít na mapu, vyberte místo chcete použít, a klepněte na tlačítko Přehrát v levém dolním rohu obrazovky.
 4. V případě, že se zobrazí zpráva „Zakázaná místa nebo aplikace není výchozí aplikací Posm. Umístění, povolte prosím pokračovat“ se objevíUmožnit„.
 5. Vývojářské možnosti”Se zobrazí obrazovka. Klikněte na „Vyberte aplikaci Mock Location App“A vyberte„FakeGPS zdarma„.
 6. Vraťte se a stiskněte klávesu tlačítko přehrát znovu pro povolení falešného nastavení GPS.

Falešná GPS poloha iTools

Chcete-li svoji polohu na iOS pomocí iTools, postupujte takto:

 1. Nainstalujte iTools na tvém počítači.
 2. Otevřete program a vyberte „Zkušební verze zdarma„.
 3. Přejít na „Toolbox“.
 4. Jít do “Sada nástrojů pro zařízení“A vyberte„Virtuální umístění„.
 5. Zadejte falešné umístění do textového pole na mapě a stiskněte klávesu Enter.
 6. Když se na mapě zobrazí značka falešného umístění, klikněte na „Pojď sem“Pro nastavení vašeho iPhone na toto místo.

Až budete hotovi, můžete se vrátit do Happn a používat svou datovací aplikaci, jak byste normálně dělali. Virtuálním místem, které jste vybrali, bude nyní pouze vaše poloha k aplikaci a ostatním uživatelům..

Zapněte VPN

VPN v mobiluMnoho datovacích aplikací nezpracovává data svých uživatelů s dostatečnou péčí. K odesílání obrázků často používají nebezpečná připojení, například protokol HTTP. Díky tomu jsou náchylní k útokům typu člověk-uprostřed. Aby bylo zajištěno, že vaše data nespadnou do nesprávných rukou, může být vhodné použít VPN. VPN vytvoří šifrované spojení mezi vámi a serverem. Z tohoto důvodu ostatní neuvidí vaši IP adresu a nebudou mít vhled do vašeho datového provozu – včetně všeho, co děláte na Happn.

Dvě VPN, které byste mohli vyzkoušet, jsou NordVPN a Surfshark. Tito dva jsou známí svým zabezpečeným spojením a relativně levnými cenami. S nimi nebudete jen chránit své soukromí online a chránit svá data, budete také moci toulat po internetu s úplnou svobodou, protože vám umožní obejít všechny druhy cenzury.

Závěr

Happn je seznamka s filozofií, která se liší od filozofie většiny ostatních seznamovacích služeb. Na základě vaší polohy se setkáte s dalšími uživateli, s nimiž jste se ve skutečnosti setkali. Je to zábavný a snadný způsob, jak poznat lidi. Platforma nabízí různé možnosti, jak kontaktovat uživatele a sdílet vaše zájmy.

I tak musíte být opatrní. Nezapomeňte se postarat o své soukromí omezením informací, které sdílíte online, vypnutím své polohy, použitím falešné polohy nebo instalací VPN. Kromě toho byste měli být vždy opatrní, když souhlasíte, že se s někým setkáte. Zajistěte, aby vaši přátelé nebo rodina věděli, kam jedete, s kým se setkáváte a kdy očekáváte návrat. Je také moudré se setkat na veřejných, přeplněných místech v první rande. Pomocí těchto tipů si budete moci naplno užít Happn.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me