Aktualizovali jste své nastavení soukromí Skype? | VPNOpřehled

Není to tak dávno, co se myšlenka videohovorů zdála jako futuristický sen vyhrazený pro Star Trek nebo Jetsons. Ještě v roce 2011 Oxfordský anglický slovník uznal „Skype“ jako sloveso, které znamená konverzaci přes internet s někým, obvykle včetně prohlížení webovou kamerou. Nyní je snadné považovat tuto úžasnou technologii za samozřejmost. Aktualizace nastavení ochrany osobních údajů ve službě Skype však může trvat jen několik minut, může však pomoci chránit vaše informace online.


Soukromí se týká Skype

Společnost Microsoft nedávno aktualizovala smlouvu o poskytování služeb s jazykem, který se týká odborníků na ochranu osobních údajů. Aktualizace, která vstoupila v platnost 1. května, se týká hráčů Skype i Xbox Live. Microsoft vložil jazyk, který zakazuje uživatelům „veřejně zobrazovat [ing] nebo sdílet [ing] nevhodný obsah nebo materiál.“ Společnost Microsoft také přidala pravidla opravňující společnost ke kontrole vašeho obsahu v procesu vyšetřování jakékoli stížnosti.

skype logoPro uživatele Skype to zřejmě jasně naznačuje, že společnost Microsoft vaše hovory ukládá a může je sledovat později, pokud se rozhodnou prozkoumat, jak používáte jejich službu. To se týká mnoha uživatelů, kteří se domnívají, že jejich hovory již nejsou soukromé, a podléhají přezkumu a kontrole hovorů, které si mohou raději nechat pro sebe..

I když existuje několik dalších možností pro volání přes internet, tyto společnosti často také vyvolávají obavy o ochranu soukromí. Může vás také zajímat, že informace, které máte o Skype, jsou veřejně dostupné ostatním. Rychlá kontrola nastavení ochrany osobních údajů ve službě Skype vám pomůže zajistit pouze sdílení informací, které chcete sdílet.

Nalezení nastavení ochrany osobních údajů Skype

Existuje mnoho různých platforem, na kterých je Skype k dispozici. To může ztěžovat nalezení potřebných nastavení na vašem přesném zařízení. Nalezení nastavení ochrany osobních údajů ve službě Skype v tabletu nebo telefonu se bude od sebe lišit a bude se lišit od toho, kde jsou nastavení na stolním počítači. Ty se také liší v závislosti na tom, zda používáte Windows nebo Mac.

Obecně vyhledejte nastavení v panelu nabídek. Odtud se může zobrazit možnost nabídky označená jako „Soukromí…“, nebo budete možná muset kliknout na „Předvolby“ a odtud vybrat kartu „Soukromí“. V některých aplikacích jsou nastavení ochrany osobních údajů jednoduše ve vašem nastavení a v žádném případě nespadají pod záhlaví ochrany osobních údajů. Pokud narazíte na potíže a jednoduše nemůžete najít požadované nastavení, můžete získat další informace v nápovědě Skype.

Změna nastavení ochrany soukromí ve službě Skype

Níže naleznete informace o nastavení ochrany osobních údajů ve službě Skype, které můžete změnit. Procházením různými možnostmi si můžete vybrat, kde chcete zvýšit své soukromí.

Změňte, kdo vám může zavolat

Skype nabízí možnost buď povolit hovory od kohokoli, nebo povolit hovory pouze od lidí, kteří jsou již ve vašem seznamu kontaktů. Ve výchozím nastavení je tato možnost nastavena tak, aby umožňovala hovory od kohokoliv. Omezením toho, kdo vám může zavolat, můžete zabránit nechtěným nebo obtěžujícím volajícím v pokusu se k vám dostat přes Skype. Jednoduše kliknutím na posuvník tuto možnost vypnete a zajistíte si své soukromí.

Správa okamžitých zpráv

Stejně jako ve výchozím nastavení aplikace Skype umožňuje komukoli volat prostřednictvím Skype, aplikace umožňuje ve výchozím nastavení komukoli poslat okamžitou zprávu. V části „Nastavení oznámení“ můžete vypnout rychlé zprávy a SMS, pokud nechcete, aby se tyto zprávy dostávaly ve službě Skype.

Pokud dáváte přednost přijímání okamžitých zpráv, ale raději byste omezili tuto schopnost pouze na své kontakty, můžete to také změnit zde. Zaškrtněte políčko vedle položky „Pouze kontakty“, abyste zabránili těm, které neznáte, v zasílání okamžitých zpráv.

Omezte svůj veřejný zápis

Chcete-li se s vámi spojit ve službě Skype, mohou vás ostatní hledat na vyhledávací liště. Mohou to provést podle vašeho uživatelského jména, vaší e-mailové adresy nebo vašeho telefonního čísla. Skype vám umožňuje omezit, jaké informace jsou veřejně dostupné ostatním, kteří vás hledají v Skype.

Chcete-li zobrazit a změnit svá nastavení, klikněte na „Spravovat, jak mě lidé na Skype vyhledávají“. Odtud můžete vypnout možnost zobrazovat se ve všech výsledcích vyhledávání v návrzích. Toto je nejvíce soukromé nastavení.

Pokud dáváte přednost, můžete přidat svou e-mailovou adresu nebo číslo mobilního telefonu, aby vás lidé mohli hledat podle toho, co vám bude nejvíce vyhovovat. Ať už si vyberete cokoli, informace budou veřejně dostupné každému, kdo hledá na Skype.

Spravujte své kontaktní informace

Skype nabízí možnost automaticky najít přátele, kteří jsou již ve vašem seznamu kontaktů. Tímto způsobem mohou přidat své kontaktní informace do vašeho seznamu Skype. Skype to prohledá v telefonním seznamu a e-mailových adresách vašich přátel v adresáři. Skype pak tyto vyhledá automaticky a přidá vše, co najde, do svého seznamu Skype. Pokud vaše kontakty omezily svůj veřejný seznam, nemusí se objevit ve vašem seznamu Skype, i když mají účet Skype.

Na druhou stranu, pokud se vám nedaří poskytovat Skype obsah svého adresáře, můžete tuto možnost ponechat vypnutou. To znamená, že pokud chcete přidat své přátele do svého seznamu Skype, musíte je vyhledat ručně. To bude samozřejmě vyžadovat více času. Mnoho lidí však dává přednost této trase, než aby dali Skype svůj adresář.

Microsoft Targeted Ads

Skype z velké části poskytuje své služby zdarma uživatelům, kteří uskutečňují hovory a videohovory ve většině zemí. Ale všichni víme, že nic v životě není skutečně zdarma. Společnost Microsoft prodává reklamu podnikům, aby zpeněžit Skype. Vzhledem k tomu, že mají profily u všech svých uživatelů, mohou cílit přidané položky s velkou přesností. Tento profil může obsahovat takové osobní údaje, jako je váš věk a pohlaví.

Ve výchozím nastavení Skype zaškrtne políčko, které společnosti Microsoft umožní poskytovat cílené reklamy. Pokud nechcete dostávat cílené reklamy, zrušte zaškrtnutí políčka Povolit cílené reklamy společnosti Microsoft.

Aktualizujte svůj profil

Skype vám nabízí stránku profilu s prázdnými mezerami, která obsahuje vaše osobní informace. Čím více přidáte do svého profilu, tím pravděpodobnější přátelé nebo rodina vás najdou, když se chtějí spojit s vámi přes Skype. Možná však budete chtít zůstat online více soukromí. Můžete si vzít většinu informací požadovaných k vytvoření svého profilu.

Například nemusíte do svého profilu zahrnout své skutečné příjmení. Město a stát také nejsou povinné pole. Můžete se také rozhodnout zadržet své datum narození a pohlaví. Skype nevyžaduje, abyste v informacích o profilu uvedli své telefonní číslo.

Znovu můžete být v pořádku se zařazením do svého profilu a občas to bude užitečné. Volba prozradit tyto informace je na vás. Měli byste však vyplnit pouze tolik informací, kolik vám vyhovuje.

Začněte snooping kolem nastavení ochrany osobních údajů a zjistíte, kolik informací o vás společnosti mají. To platí pro WhatsApp, Twitter, Snapchat, Facebook, Instagram, Google, stejně jako Skype a všechny tyto další služby a platformy sociálních médií. Naštěstí můžete optimalizovat nastavení tak, aby jste mohli zůstat relativně soukromí online.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me