10 důvodů pro skrytí vaší IP adresy Přehled VPN

Změna grafiky IP adresy


Téměř každý, kdo se pravidelně nachází na internetu, slyšel o termínu „IP ​​adresa“. IP adresa je otisk prstu všech vašich online akcí. Číslo je jedinečné pro vaše připojení k internetu a lze je vysledovat zpět k vám. Pokud někdo zná vaši IP adresu, zná také vašeho ISP a dokonce i vaši polohu. To může být nebezpečné: vaše online bezpečnost a soukromí jsou v sázce. Proto by mnoho lidí raději skrývalo svou IP adresu.

Svou adresu IP můžete skrýt přijetím jiné adresy IP, kterou nelze vysledovat zpět k vám. Níže uvádíme deset důvodů, proč mnoho lidí skrývá nebo mění svou IP adresu. A co je důležitější, řekneme vám, jak můžete skrýt svou vlastní IP adresu. Naštěstí to není tak těžké. Se skrytou adresou IP budete moci procházet anonymně, bezpečně a svobodně.

Co je to IP adresa?

IP adresa IP znamená Internet Protocol. Je to identifikační číslo jakéhokoli internetového připojení. Když získáte přístup k internetu prostřednictvím vašeho poskytovatele internetových služeb, přidělí vašemu připojení k internetu IP adresu. Tato IP adresa je připojena k vašemu umístění. To znamená, že vaše IP adresa se liší, když používáte domácí Wi-Fi, než když používáte připojení k internetu v práci.

Existují dva typy IP adres: IPv4 a IPv6. Když byl vytvořen IPv4, obecnou myšlenkou bylo, že systém 32 bitů na adresu bude stačit k vytvoření jedinečné adresy pro všechna internetová připojení na světě. Internet se však ukázal být větším hitem, než se očekávalo. Z tohoto důvodu byl vytvořen protokol IPv6. S mnohem více možnostmi poskytování jedinečných adres by IPv6 měl poskytovat dostatek IP adres pro celý svět.

Kde najdu svou IP adresu?

Zjištění vaší IP adresy není příliš těžké. Jednoduše přejděte na nastavení zařízení. Číslo obvykle najdete pod vlastnostmi vaší sítě nebo kliknutím na logo vašeho internetového připojení a výběrem vlastností tam. Číslo za „IPv4 adresou“ nebo „IPv6 adresou“ je vaše IP adresa.

Pokud máte potíže s nalezením své IP adresy v počítači, můžete se vždy dostat na internet. Existuje spousta webových stránek, které vám ukáže vaši IP adresu. Jednoduše google „Co je moje IP adresa“ nebo něco podobného. Dokonce i poskytovatelé VPN mají často v horní části stránky sekci, která zobrazuje vaši IP adresu. Dělají to proto, aby ilustrovali, že k němu má kdokoli přístup, takže by bylo dobré maskovat jej.

Důvody pro skrytí vaší IP adresy

Pokud je vaše IP adresa viditelná pro kohokoli, vaše soukromí a bezpečnost jsou ohroženy. Může to znít jako velké prohlášení, ale rozhodně to není neopodstatněné. Zde je deset důvodů, proč byste měli chtít skrýt svou IP adresu:

Důvod 1: Navštivte webové stránky bez odhalení vaší identity

Smartphone anonymityWebové stránky shromažďují spoustu informací o vás, když je navštívíte. Vytvářejí profil vašeho chování na svých webových stránkách a někdy mají dokonce přístup k informacím, které se prolínáte na jiných webech. Tyto informace shromažďují propojením vašich online akcí s vaší IP adresou. Tímto způsobem se vaše IP stane vaším digitálním otiskem prstů.

Se všemi informacemi, které o vás webové stránky získaly, vám mohou ukázat obsah a dokonce i reklamy, které jsou speciálně přizpůsobeny pro vás. Web, který se vám pokouší prodat nové semišové boty poté, co jste hledali fantastickou obuv, není náhoda. Vaše poloha může být použita podobným způsobem. Vyskakovací okno typu „Klikněte zde a najděte nejlevnější iPhone v Itálii!“ by vás mohlo upozornit, pokud během dovolené v Římě procházíte internet. Tyto zprávy jsou falešné, ale ukazují, jak na vás weby aktivně „špionují“.

Pokud skryjete svou IP adresu, bude mít web mnohem těžší čas na vytvoření profilu. Nikdy nevíte, co by mohly webové stránky udělat s informacemi, které o vás shromažďují, což je důležitější pro ochranu před diváky. U sítě VPN uvidí webové stránky pouze náhodnou adresu IP, která se neustále mění. Webové stránky navíc nemohou sledovat vaše online akce. Budete moci procházet anonymně. Více o VPN a dalších řešeních vám řekneme dále v tomto článku.

Důvod 2: Získejte přístup k Netflixu a dalším streamovacím službám, ať jste kdekoli

Zkoušeli jste někdy přístup k Netflixu v jiné zemi? Zjistíte, že dostupný obsah se bude lišit od toho, na co jste zvyklí. Streamovací služby, jako je Netflix, často omezují geografické omezení jejich služeb. To znamená, že část (nebo veškerý) jejich obsah je viditelný pouze ve vybraných zemích. Například streamingové služby většiny národních televizních kanálů jsou dostupné pouze pro lidi v dané zemi. To často znamená, že nemůžete sledovat svou oblíbenou show nebo fotbalový zápas, když jste v zahraničí. Streamovací služby vědí, kde se nacházíte, tím, že zkontrolují umístění vašeho internetového připojení prostřednictvím vaší IP adresy. Skrytím a změnou adresy IP budete moci obejít jakákoli geografická omezení a získáte tak přístup k Netflixu a dalším streamovacím službám, jako byste byli v jiné zemi..

Důvod 3: Chraňte se před vyzvědači a hackery

HackerŠpioni a (black hat) hackeři by rádi dostali ruce na vaši IP adresu. Díky vaší IP mohou hackeři snadno zjistit vaši polohu a identitu. Stejně jako webové stránky mohl hacker sledovat vaše akce. Pokud má hacker špatné úmysly, může tyto informace použít proti vám. Je tu mnoho možných škod, které je třeba udělat: pomyslete na zločiny, jako je krádež identity. Když skryjete svou IP adresu, získáte zpět kontrolu. Hackeři neuvidí vaši IP, ale pouze falešnou IP, kterou nelze vysledovat zpět k vám. Nebudou vědět, kdo nebo kde jste, takže je mnohem těžší ublížit. Pokud používáte VPN ke skrytí vaší IP adresy, můžete hackerům dokonce zabránit v tom, aby viděli jakoukoli z vašich online akcí.

Důvod 4: Bezpečné používání veřejných hotspotů Wi-Fi

Hackeři se špatnými úmysly jsou v našem přímém okolí stejně problémem. Hackeři jsou často zaměřeni na veřejné sítě Wi-Fi, protože obecně nejsou velmi bezpečné. Proniknutím do veřejné sítě Wi-Fi může hacker získat přístup k mnoha zařízením najednou. A hackeři jsou všude kolem nás: zločinec s černým kloboukem by mohl sedět dva stoly od vás na Starbucks a pokoušet se proniknout do vašeho zařízení, zatímco usrkáváte Chai Latte. Z tohoto důvodu je důležité skrýt vaši polohu a identitu, když používáte veřejné Wi-Fi hotspoty. Tímto způsobem budete mít jinou adresu IP než Wi-Fi, abyste byli v bezpečí. Nejlepší způsob, jak se chránit, by bylo použití VPN. Software VPN skryje jak vaši IP adresu, tak všechny vaše online akce jejich šifrováním.

Důvod 5: Přístup k geograficky blokovaným webům a obsahu

Přestože se web někdy jeví jako bezedná jáma informací, existují určitá omezení, k čemu máte přístup. V některých zemích vláda omezuje přístup na určité webové stránky. Tento typ cenzury určuje, které webové stránky a jaké informace mohou obyvatelé země online vidět. V mnoha ohledech jsou tato omezení podobná geoblokům používaným streamingovými službami. Změnou adresy IP můžete předstírat, že procházíte web z jiného místa v jiné zemi. Pokud tato země neblokuje obsah, který se snažíte oslovit, budete mít opět volný přístup. Stručně řečeno: změna adresy IP zvyšuje svobodu internetu.

Důvod 6: Obejít online omezení stanovená vaší školou nebo pracovištěm

Školy a pracoviště někdy omezují přístup uživatelů sítě k internetu. Například školy často blokují platformy sociálních médií, jako jsou Facebook a Twitter, aby zabránily rozrušení studentů. Proxy umožňuje škole vybrat a vybrat, na kterých webech studenti dělají a nemají přístup. To je však pouze případ, kdy tito studenti používají školní síť s IP adresou školy. Pokud změníte svou IP adresu při používání omezené sítě, můžete snadno obejít jakákoli omezení.

Důvod 7: Obejít odposlech a cenzuru vlád

Oko na notebookuJak již bylo zmíněno, některé vlády cenzurují internet pro své občany (příklady jsou Čína a Írán). Kromě blokování online obsahu však vlády mohou také sledovat vše, co děláte online – a používat to, co proti vám najdou. K tomuto „špionování“ občanů vládami dochází stále častěji. Spojení mezi zeměmi, jako je 5 očí, 9 očí a 14 očí, dokonce usnadňují vládám vzájemné sdílení informací o svých občanech. Jinými slovy, aktivity německého občana v prohlížení online by mohly být snadno v rukou americké vlády.

Chcete-li bezpečně používat internet v zemích, kde je tento druh shromažďování údajů každodenní skutečností, je nejlepší změnit vaši IP adresu. Když přistoupíte na internet s IP, který se zdá být umístěn v jiné zemi, vaše vlastní vláda nebude schopna propojit vaše online aktivity s vaší polohou nebo identitou. Pokud navíc používáte VPN, vaše data budou také šifrována.

Důvod 8: Skrýt vaše internetové aktivity před poskytovatelem internetových služeb

Poskytovatelé internetových služeb nebo poskytovatelé internetových služeb mají přístup k neuvěřitelnému množství informací o vás a vašich prohlížení. Všechna vaše online data jdou skrz ně – vlastní připojení, které používáte, koneckonců – a mohou se přihlásit a uložit vše, co na vás mají. Poskytovatelé internetových služeb jsou často povinni uchovávat záznam o vašem používání internetu po určitou dobu. Tento záznam zahrnuje vše, co děláte, dokonce i weby, které navštěvujete v anonymním režimu. Úřední síly, jako je místní policie, mohou požádat poskytovatele internetových služeb, aby jim ukázali vaši historii prohlížení. I po uplynutí zákonné lhůty může váš ISP vaše data stále ukládat. Změnou vaší IP adresy váš poskytovatel internetových služeb nebude moci propojit vaše online aktivity s vámi.

Důvod 9: Zabraňte vyhledávacím zařízením v protokolování vyhledávání

Podobně jako webové stránky, vyhledávací nástroje, jako jsou Google a Bing, sledují vaše požadavky na vyhledávání a weby, které navštěvujete. Tyto informace používají k vytvoření často velmi přesného profilu jednotlivých uživatelů. Odtud mohou přizpůsobit svůj výsledek vyhledávání vašemu chování při prohlížení a dokonce vám mohou zobrazit cílené reklamy. Znovu to dokážou, protože většina z nás přistupuje k těmto vyhledávačům z jedné adresy IP. Změnou adresy IP můžete zabránit vyhledávacím strojům, aby se dívaly přes rameno. Nezapomeňte také vymazat své cookies. Webové stránky a vyhledávače používají soubory cookie ke sledování vašeho online chování. Budete anonymní pouze v případě, že smažete své soubory cookie i změníte svou IP, jinak vás budou stále moci sledovat přes internet.

Důvod 10: Úplná svoboda internetu

Internet by měl být otevřenou platformou pro všechny. Kreativita, inovace, vzdělávání, komunikace a výměna názorů jsou neoddělitelné od svobody, kterou internet nabízí. Pokud si chcete tuto svobodu plně užít bez negativních důsledků online sledovačů, můžete mnohem lépe skrýt svou IP adresu. To chrání vaše online soukromí a svobodu projevu. Jinými slovy: změna vaší IP adresy je klíčem ke skutečné svobodě internetu.

Jak skrýt vaši IP adresu

Evidentně existuje celá řada důvodů, proč skrýt vaši IP adresu. Pokud jste to přesto chtěli udělat, nebo jsme vás právě přesvědčili, pravděpodobně vás zajímá: Jak mohu skrýt svou IP? Ukážeme vám.

Existuje několik způsobů, jak skrýt vaši IP adresu, ale nejkompletnější a nejúčinnější metodou je ochrana vašeho připojení pomocí VPN. Níže naleznete další vysvětlení služeb VPN a toho, co dělají. Navrhneme několik poskytovatelů, kteří by mohli chtít dát šanci. Dále vám ukážeme další dva způsoby, jak skrýt vaši IP adresu: proxy a prohlížeč Tor.

Skrýt svou IP adresu pomocí VPN

VPN štítVPN nebo virtuální privátní síť šifruje veškerý internetový provoz a skryje vaši IP adresu. Tím zajistíte, že budete online a anonymní. Jakmile se přihlásíte k odběru služby VPN, získáte přístup k internetu prostřednictvím jejich serverů. Berete na IP adresu VPN serveru, který si vyberete, a to je jediná IP, kterou ostatní uvidí. Vaše skutečná osobní IP zůstává skrytá.

Velkou výhodou sítě VPN je to, že kromě skrytí skutečné adresy IP zašifruje všechna vaše data. To znamená, že nikdo nebude schopen vidět, co děláte online. VPN je proto nejlepším způsobem, jak skrýt vaši IP adresu. To dokonce vytváří nejméně zpoždění na vaší rychlosti internetu. VPN je nejúplnější ochrana, kterou můžete získat na internetu, ale jak víte, kterou VPN zvolit? Existuje nespočet poskytovatelů VPN, ale ne všichni jsou dobří a důvěryhodní. Proto neustále testujeme a hodnotíme sítě VPN a ukazujeme vám, které z nich jsou nejlepší. Abychom vám to ještě více usnadnili, vybrali jsme dva skvělé poskytovatele, které byste mohli chtít vyzkoušet, a stručně je shrnout za vás. Zde jsou:

ExpressVPN

ExpressVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů VPN na trhu. Tato VPN nabízí spolehlivé šifrování a skvělé služby zákazníkům, což usnadňuje používání – dokonce i pro nové uživatele. Aplikace ExpressVPN jsou uživatelsky přívětivé a esteticky příjemné. Jedno předplatné ExpressVPN můžete použít až na pěti zařízeních současně a nabízejí 30denní záruku vrácení peněz, takže si můžete vyzkoušet jejich službu před tím, než se zavazujete.

NordVPN

NordVPN je další solidní VPN, která si opravdu cení našeho online soukromí. Tento poskytovatel je známý svou vysokou úrovní šifrování a zvláštních bezpečnostních opatření. Jedno předplatné můžete použít až na šesti zařízeních současně. NordVPN je velmi cenově dostupný, snadno použitelný a přichází s velkou zákaznickou podporou. Přečtěte si vše o tomto poskytovateli v naší recenzi společnosti NordVPN.

Skrýt svou IP adresu pomocí proxy

Kromě sítě VPN existují i ​​další možnosti, jak maskovat vaši IP adresu. Při použití serveru proxy přejdete na adresu IP serveru proxy. To znamená, že vaše skutečná IP adresa zůstává většinou skrytá. Ačkoli je to velmi snadný (a často zdarma) způsob, jak skrýt vaši IP adresu, má to několik nevýhod. Za prvé, nechrání vaše data. Server proxy nešifruje váš online provoz, takže webové stránky mohou stále vidět, co děláte online, i když nedokážou zjistit, kdo jste přesně. Za druhé, mnoho serverů proxy zcela nezakrývá vaši IP adresu. Chcete-li úplnou ochranu a anonymitu online, je namísto toho namísto toho používat VPN VPN mnohem rozumnější.

Skrýt svou IP adresu pomocí Tor

Logo Tor The Onion RouterTřetím způsobem, jak maskovat své online chování a změnit vaši IP adresu, je procházení Torem. Prohlížeč Tor používá směrovací systém, který šifruje váš online provoz. Všechny informace jsou v počítači zašifrovány a poté prochází tzv. Uzly do konečného cíle. V každém uzlu nebo stanici se odlupuje jedna vrstva šifrování. Žádná jednotlivá stanice nezná celou trasu informací. Data tak nemohou být zpětně vysledována a můžete procházet anonymně. Vaše IP je skrytá, protože přijmete IP „výstupního uzlu“, poslední uzel, kterým vaše data projdou, než dorazí na místo, kam má jít. Prohlížeč Tor je příjemné řešení pro prohlížení, ale nechrání internetový provoz mimo prohlížeč. Pro úplnější ochranu všech vašich online aktivit je lepší použít VPN.

Poslední myšlenka

Vaše IP adresa je identifikační číslo vašeho internetového připojení. S tímto číslem mohou weby, vlády, hackeři a další propojit vaši online aktivitu s vaší polohou a identitou. Existuje mnoho důvodů, proč skrýt vaši IP adresu. A co je nejdůležitější, zvyšuje vaši anonymitu online, dělá procházení Internetu mnohem bezpečnějším a zajišťuje vaši internetovou svobodu.

IP lze skrýt několika způsoby. Použití proxy nebo prohlížeče Tor může být užitečné, ale ochrana, kterou tyto možnosti nabízejí, není tak úplná jako ochrana VPN. S VPN máte přístup k internetu volně, bezpečně a anonymně. Můžete také zkombinovat různá řešení a vytvořit tak bezpečnější síť pro sebe. Příkladem by mohla být instalace prohlížeče Tor a používání VPN současně. V tomto případě mohou existovat další faktory, které musíte vzít v úvahu, jako je kompatibilita různých řešení a vliv bezpečnostní sítě na vaši rychlost internetu. Pravděpodobně je nejlepší experimentovat s VPN, prohlížečem Tor a kombinací obou, abyste zjistili, co je pro vás nejlepší..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me