Přístup k WhatsApp v zahraničí: Jak obejít omezení

Populární služba zasílání zpráv WhatsApp umožňuje uživatelům bezpečně si vyměňovat textové zprávy, videohovory a soubory mezi sebou. V době, kdy je porušování dat běžné, se WhatsApp líbí mnoha lidem. WhatsApp je bohužel v Číně a ve Spojených arabských emirátech zakázán a je omezen ve více dalších zemích. Je však možné, aby uživatelé WhatsApp měli přístup ke službě v těchto zemích. Zde je přehled omezení WhatsApp v zahraničí a jak se kolem nich obejít.


Které země omezují WhatsApp a proč?

Čína v posledních letech do značné míry zakázala WhatsApp. V červenci 2017 začala čínská vláda blokovat mnoho funkcí WhatsApp. Jednalo se o sdílení souborů, video a hlasové chatování. O několik týdnů později blok zvedl Čína. V září 2017 však vláda zablokovala všechny funkce aplikace. Zákaz v současné době zůstává v platnosti, přestože čínské podniky narušují.

Zatímco čínský zákaz WhatsApp je dobře známý, aplikaci omezují i ​​jiné země. Katar a Spojené arabské emiráty zakazují WhatsApp, jakož i Snapchat a FaceTime. Saúdská Arábie v minulosti omezovala některé funkce WhatsApp, zejména hlasové hovory, ale v roce 2016 zrušila zákaz. Mezi další země, které dočasně ukončily WhatsApp, patří Brazílie, Uganda, Zimbabwe, Egypt a Maroko..

Proč zakazují WhatsApp?

Whatsapp LogoJe třeba prozkoumat, proč některé země dočasně zakázaly nebo zrušily WhatsApp. Brazilští občané měli více online svobody. Země dokonce v roce 2014 přijala internetovou ústavu podporující neutralitu sítě. Ale v letech 2015 a 2016 vláda blokovala WhatsApp dvakrát. Důvodem bylo to, že vláda měla spor s vlastníkem WhatsApp Facebookem o předávání údajů za účelem vyšetřování počítačové kriminality. Brazilská vláda od té doby schválila více zákonů, které bojují proti počítačové kriminalitě. Tyto zákony však také omezují internetovou svobodu mnoha Brazilců.

Turecko zablokovalo WhatsApp v listopadu 2016 po zatčení členů Kurdské strany lidové demokracie (PDP). Turecká vláda se stále více uchýlila k internetové cenzuře. Většinou se jedná o zamezení mediálního pokrytí určitých politických událostí. Tvrdí, že tyto akce mají zabránit občanským nepokojům. Výrazně však omezují internetovou svobodu tureckých občanů.

Saúdská Arábie zakázala hlasové hovory na WhatsApp, Skype a další služby VoIP (Voice over Internet Protocol) před rokem 2017. Pro obyvatele Saúdské Arábie proto bylo obtížnější komunikovat s okolním světem. Cílem bylo omezit tok zahraničních myšlenek a informací do země. Království zrušilo tento zákaz v roce 2017, aby podpořilo obchodní a ekonomický růst. Myšlenka, že by se služby jako WhatsApp a Skype měly omezovat na obranu před negativními vlivy, sdílí Čína.

Omezení WhatsApp a velký čínský firewall

Čínský zákaz WhatsApp souvisí s pokusy země cenzurovat bezplatnou a otevřenou komunikaci. Čínský internetový cenzurní program, známý jako Velký čínský firewall, je jedním z nejvíce restriktivních na světě. Vláda navrhla Firewall, aby blokoval informace, které ohrožují jeho komunistické principy. Funguje také jako omezení šíření zahraničních a západních myšlenek v zemi.

WhatsApp se týká zejména čínské vlády, protože má pokročilé funkce šifrování. Technologie šifrování zabraňuje třetím stranám vidět konverzace a zprávy odeslané přes WhatsApp. V důsledku toho se vláda obává, že si čínští občané vymění protikomunistický obsah přes WhatsApp. To je důvod, proč je aplikace omezena spolu s mnoha dalšími weby.

Čína má další služby zasílání zpráv, jako je WeChat, která je podobná WhatsApp, ale bez šifrovacích funkcí. Není překvapením, že služby jako WeChat jsou často sledovány vládou. Kromě toho poskytuje společnost WeChat čínské vládě na vyžádání informace. Tato praxe ukazuje, že vláda je hluboce podezřelá ze soukromé komunikace. V důsledku toho Čína silně cenzuruje své občany.

Jak se obejít tato omezení

Je důležité pochopit, jak vlády omezují WhatsApp, aby se tato omezení obešly. Když se vláda rozhodne zablokovat WhatsApp, oznámí to všem poskytovatelům internetových služeb (ISP) v zemi. Poskytovatelé internetu musí blokovat připojení svých uživatelů k aplikaci, aby k ní již nemohli přistupovat. Protože všichni poskytovatelé internetu musí splňovat požadavky, aplikace je blokována při každém připojení k internetu v zemi.

I přes tyto zákazy na WhatsApp máte přístup ke službě pomocí virtuální privátní sítě (VPN). VPN můžete také použít pro přístup k zakázanému webovému obsahu. VPN šifruje vaše data a přenáší je přes proxy server, který vám přiřadí jinou IP adresu. Tím se skryje vaše skutečná IP adresa a umístění a vaše data se odesílají přes jinou zemi. Tímto způsobem může někdo v Číně obejít blok WhatsApp.

Vhodné možnosti VPN k odblokování WhatsApp

Chcete-li přistupovat k WhatsApp v zemích, které omezují jeho použití, musíte se nejprve připojit ke službě VPN. Poté se můžete obejít omezení a používat všechny funkce aplikace. Současně ne všechny VPN jsou spolehlivé. Musíte najít službu VPN s pokročilými funkcemi zabezpečení, velkou sítí serverů a vysokou rychlostí připojení. Zde jsou některé možnosti VPN, které jsou vhodné pro odblokování WhatsApp.

Získejte přístup k WhatsApp pomocí ExpressVPN

ExpressVPN je hodnocena jako nejlepší celková VPN služba této chvíle z hlediska rychlosti, spolehlivosti a bezpečnosti. Umožňuje připojení k síti více než 3000 serverů ve více než 90 zemích. To znamená, že se můžete obejít bloky WhatsApp v mnoha zemích, včetně Číny. ExpressVPN je ve skutečnosti jednou z nejlepších VPN, které můžete použít při návštěvě Číny.

Na ExpressVPN je mnoho různých bezpečnostních funkcí, které vás udržují v bezpečí při používání WhatsApp. Mezi funkce patří 256bitové šifrování pro ochranu vašich dat, ochrana proti úniku DNS a přepínač zabíjení, který zastaví přenos dat přes nechráněné připojení. Mezi další funkce patří kontrola IP a zásady no-logs pro další ochranu vašich soukromých dat.

Tato služba se vyznačuje také vysokými rychlostmi, které vám umožňují odesílat texty, zprávy a hlasové hovory přes WhatsApp bez zpoždění. Navigace a instalace je také poměrně snadná, což z ní dělá dobrou volbu pro nováčky VPN i zkušenější uživatele.

Získejte přístup k WhatsApp pomocí aplikace CyberGhost

CyberGhost je jednou z nejjednodušších dostupných možností VPN, díky čemuž je ideální pro nové uživatele VPN. Abychom zjistili, CyberGhost, nemusíte být high-tech nebo mít předchozí zkušenosti s VPN.

Proces odblokování WhatsApp je přímý. Stačí otevřít software CyberGhost a vybrat možnost Odblokovat základní webové stránky. Odtud můžete odblokovat WhatsApp pouhým kliknutím. Program také automaticky nakonfiguruje všechna nastavení.

Kromě snadného použití má CyberGhost řadu dalších důležitých funkcí. Její síť se skládá z tisíců serverů ve více než 60 různých zemích. Stejně jako ExpressVPN nabízí 256bitové šifrování, nemá zásady protokolování a může se pochlubit vysokými rychlostmi. Díky tomu je snadné bezpečně používat všechny funkce WhatsApp.

Používání VPN v Číně

Bez ohledu na to, kterou možnost vyberete, pokud cestujete do Číny, existují další úvahy. Pokud plánujete používat v Číně VPN, nezapomeňte si pečlivě vybrat svého poskytovatele a stáhnout VPN před odjezdem z domova. Je to proto, že Čína rovněž zakazuje služby VPN. Při provádění těchto kroků byste neměli mít problém s používáním WhatsApp v Číně.

Závěrečné myšlenky

Mnoho zemí omezuje služby jako WhatsApp z různých důvodů. Některé země jako Čína se obávají lidí, kteří posílají protivládní zprávy. Nebo se zabývají udržováním nežádoucích vlivů od svých občanů. Dočasné zákazy WhatsApp se často dějí během období občanských nepokojů nebo protivládních protestů. Země se často uchylují k cenzuře, aby omezily nepokoje nebo nepokoje. V každém případě je ochota vlády omezovat svobodu svých občanů velmi kontroverzní praxí.

Dobrou zprávou je, že navzdory vládním omezením mají občané i návštěvníci stále přístup k WhatsApp. Pokud si koupíte VPN od renomovaného poskytovatele, máte vše, co potřebujete k použití WhatsApp v zahraničí. Pokud nastavíte VPN před odjezdem z domova, je možné obejít omezení WhatsApp v jakékoli zemi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me