Přístup do Skype v zahraničí: Jak obejít bloky! | VPNOpřehled

Od svého založení v roce 2003 umožnil telekomunikační software SkyIP VoIP (Voice Over Internet Protocol) uživatelům strávit odhadem 2 biliony minut oslovením lidí, na kterých jim záleží na celém světě. S 300 miliony uživatelů měsíčně a více než miliardou stažení pro Android se Skype stala tak populární, že dokonce vstoupila do našeho jazyka. S „Skyping“ zaujímá místo v anglickém slovníku Oxford vedle dalších termínů inspirovaných technologiemi, jako je „Googling“, „Whatsapping“ a „Facetiming“.


Skype Blocked LaptopSkype se stal součástí našeho lexikonu a stal se také jednou z nejvíce omezených služeb VoIP. Ve více než 20 zemích je Skype spolu s dalšími alternativami VoIP blokován nebo omezen. Naštěstí není blokování Skype v zemi, ve které žijete, nebo navštěvujete, konec světa. Existuje řada způsobů, jak takové bloky překonat, přičemž nejjednodušší je zaregistrovat se do služby virtuální privátní sítě (VPN). V tomto článku se podíváme na to, které země blokují Skype a podobné služby. Kromě toho prozkoumáme, proč jsou blokována a jak se můžete obejít těmito omezeními. Poté se budete moci vrátit k chatování se svými přáteli a rodinou.

Proč je program Skype blokován v některých zemích?

Existuje mnoho důvodů, proč může být Skype v jednotlivých zemích blokován nebo omezen. Ve většině případů se však jedná o jeden ze tří faktorů: protekcionismus, vládní dohled nebo regulační omezení.

Protekcionismus

Většina bloků a omezení služeb VoIP jsou telekomunikačními společnostmi implementována jako forma protekcionismu. Schopnost Skype nabízet bezplatné celosvětové hlasové a videohovory má potenciálně negativní dopad na příjmy z vlastních služeb telekomunikační společnosti. Z tohoto důvodu blokují používání Skype a podobných platforem.

To platí zejména o jižní a střední Americe, kde stejná společnost často zpracovává přístup k telefonu a internetu. Skype je blokován poskytovateli telekomunikačních služeb v Belize, Brazílii, Mexiku a Venezuele s cílem donutit uživatele komunikovat telefonicky nebo používat vlastní VoIP službu telekomunikační společnosti. Nedostatek telekomunikační konkurence v těchto zemích tento problém jen zvyšuje. Například v Belize je vládní Belize Telemedia Limited jediným telekomunikačním poskytovatelem. Blokují používání Skype za účelem ochrany jejich telefonních příjmů a propagace jejich vlastní služby VoIP.

Dohled

V některých zemích, zejména v Číně a řadě středovýchodních států, vláda vynucuje omezení Skype a dalších služeb VoIP. Tvrdí, že nezávislost platformy a její zásady „sledování bez telefonu“ představují bezpečnostní riziko.

Skype byl odstraněn ze všech místních obchodů s aplikacemi v Číně v prosinci 2017. Připojí se ke službám Gmail, Facebook, Snapchat, Twitter, Line a Pinterest na seznamu nestátního softwaru, který byl čínskou vládou cenzurován. Egyptská vláda má oficiální politiku blokování služeb, které nemohou sledovat, včetně Skype.

V lednu 2018 společnost Microsoft oznámila, že Skype bude implementovat funkci „soukromého volání“, která bude nabízet šifrování typu end-to-end. Toto oznámení vedlo ke spekulacím, že by jednotlivé země přistoupily k blokování Skype. Podobným způsobem, jakým stanovili omezení na WhatsApp a Telegram a volání. Země to odůvodňují tvrzením, že už nebudou schopny sledovat Skype hovory a polohy volajících.

Regulační omezení

V některých zemích musí služby VoIP, jako je Skype, získat licenci k provozování. Vynikajícím příkladem jsou Spojené arabské emiráty (UAE), které vyžadují, aby služby VoIP byly licencovány jejich telekomunikačním regulačním úřadem. Skype v současné době není v SAE k dispozici, protože nedokázali získat správnou licenci k provozu.

Země, kde je Skype blokován nebo omezen

Zcela blokováno

 • Guyana
 • Venezuela
 • Kuvajt
 • Libye
 • Severní Korea
 • Omán
 • Katar
 • Spojené arabské emiráty

Omezení služeb

 • Belize – Skype je v současné době blokován společností Belize Telemedia Limited, jediným telekomunikačním poskytovatelem společnosti Belize, který nabízí svou vlastní službu VoIP volání.
 • Brazílie – Brazilský největší poskytovatel telekomunikací, Brazil Telecom, blokuje Skype, ale umožňuje VoIP volání prostřednictvím své vlastní služby.
 • karibský – LIME, dominantní poskytovatel telekomunikací v Karibiku, blokuje své zákazníky v používání Skype.
 • Čína – Všechny služby VoIP jsou blokovány, s výjimkou služeb poskytovaných společností China Unicom a China Telecom.
 • Kuba – Skype je k dispozici na Kubě, ale volání stojí 1,15 USD za minutu a jeho extrémně nízké rychlosti internetu omezují jeho používání.
 • Egypt – Egyptská vláda pravidelně narušuje nebo blokuje všechny služby VoIP, které nelze přímo sledovat.
 • Írán – Zdá se, že Skype je k dispozici, ale připojení je tak špatné, že služba je v podstatě nepoužitelná.
 • Indie – Skype volání z Indie z Skype na mobilní telefony a pevné linky již není k dispozici. Volné hovory z Skype na Skype v Indii však stále fungují.
 • Jordán – Všechny služby VoIP jsou zablokovány z bezpečnostních důvodů.
 • Myanmar – Skype a další služby VoIP jsou k dispozici pouze v určitých časech a ve specifických regionech.
 • Pákistán – Hovory Skype, dokonce i ty počítače, jsou silně zpeněženy a stojí 0,14 $ za minutu.
 • Panama – Na všechna volání VoIP se vztahuje 12% daň.
 • Sýrie – Skype přístup je omezený a není k dispozici v internetových kavárnách.
 • Vietnam – Skype přístup je omezený. V některých internetových kavárnách je však k dispozici služba proxy, která má usnadnit volání přes Skype.
 • Venezuela – Místní poskytovatelé internetových služeb blokují Skype a další služby VoIP v určitých oblastech, ale nabízejí své vlastní alternativy.

Jak mohu obejít bloky VoIP?

Pokud zjistíte, že žijete nebo cestujete do země, která běžně omezuje nebo blokuje služby VoIP, jako je Skype, nepropadejte panice. Existují způsoby, jak obejít tato omezení. Proxy servery, software Tor a VPN jsou některé z nejlepších způsobů, jak překonat blokování Skype. K chatování se můžete vrátit okamžitě.

Proxy webové stránky

Protože Skype lze nakonfigurovat tak, aby běžel přes proxy, směrování vašeho Skype hovoru přes web proxy zdarma je jedním ze způsobů, jak překonat blokování Skype. Protože web proxy je hostován v zemi bez omezení na Skype, připojení nemůže být blokováno místní vládou nebo poskytovateli internetových služeb..

Nevýhodou používání bezplatných proxy webů je to, že přitahují velké množství zákazníků a jejich omezenou šířku pásma pohltí tisíce lidí, kteří se pokusí o přístup k omezeným službám. To má za následek nízkou kvalitu volání v nejlepším případě. Navíc by služby VoIP mohly být během hodin špičkového provozu v podstatě nepoužitelné.

Tor Software

Software Tor pracuje podobně jako proxy servery. Používají bezplatnou celosvětovou síť dobrovolníků s více než sedmi tisíci relé. To jim umožňuje skrýt polohu uživatele a zemi původu. Stejně jako u proxy webových stránek, Tor umožňuje svým uživatelům připojit se k Skype obcházením IP adres, které byly zablokovány vládou nebo místním poskytovatelem internetových služeb tím, že se zdají být v jiné zemi.

Stejně jako u proxy serverů je hlavním problémem u softwaru Tor latence. Aby Tor zakryl polohu svého uživatele a vyhnul se dohledu, předává svůj přenos přes více uzlů. Výsledkem je značné zpoždění, které může během hlasového hovoru nebo videohovoru rušit. Také ne všechny služby VOIP jsou kompatibilní s Torem, protože Tor přichází ve formě webového prohlížeče. Mnoho služeb a aplikací VOIP se nepřipojuje k internetu přes prohlížeč, a proto nevyužívá překryvnou síť Tor.

VPN

VPN-připojení-internetSoftware VPN je pravděpodobně nejlepším způsobem, jak obejít omezení VoIP, což vám umožňuje připojit se k blokovaným službám a webům bez závažných omezení šířky pásma nebo problémů s latencí spojených s servery Tor nebo proxy..

Síť VPN umožňuje připojení k internetu přes proxy server, poskytuje vám cizí IP adresu a obchází omezení služeb VoIP. Hlavní rozdíl oproti běžným službám proxy je v tom, že VPN také silně šifruje vaše připojení, aby se zabránilo dalšímu dohledu. Protože většina služeb VPN nabízí placené předplatné, jsou schopny poskytovat mnohem lepší rychlost a spolehlivost než bezplatné služby VPN nebo proxy.

Kromě vyšší rychlosti, bezpečnosti a spolehlivosti nabízejí prvotřídní služby VPN kvalitní zákaznickou podporu. Pracovníci technické podpory jsou obvykle k dispozici, aby vám pomohli s připojením k omezeným službám prostřednictvím softwaru VPN. To znamená, že máte možnost zavolat svůj tým technické podpory, pokud máte potíže se spuštěním Skype.

Mnoho služeb VPN také nabízí službu „Dedicated IP“, která vám umožní mít svou vlastní přizpůsobenou IP na rozdíl od sdílené. Výhodou vyhrazené adresy IP je možnost přístupu ke službám streamování videa, jako je Netflix, účty online bankovnictví a internetové herní weby, které běžně blokují sdílené adresy IP. Pokud bude vaše dedikovaná IP nakonec objevena a zablokována, vaše VPN služba vám rychle nabídne novou.

Závěrečné myšlenky

Ze všech možných možností překonání omezení VoIP a přístupových služeb, jako je Skype, představují VPN nejlepší kombinaci rychlosti, užitečnosti, spolehlivosti a zabezpečení. Pokud tedy cestujete do země s omezením VoIP nebo jste místní, který si chce jen chatovat na Skype, předplacení služby VPN vám umožní pokračovat ve sdílení vašich zkušeností bez omezení. Abychom vám pomohli vybrat ty služby VPN, které jsou pro vás to pravé, sestavili jsme tam seznam nejlepších poskytovatelů VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me