Jak odblokovat videa YouTube pomocí VPN VPNOpřehled

Všichni známe YouTube jako web pro sdílení videa s nekonečnou nabídkou nových videí. Na každé promyšlené téma najdete obrovské množství videí. Někdy se však můžete setkat s omezeními, která vám brání ve sledování konkrétního videa. Zde si přečtěte, proč jsou některá videa blokována a jak můžete obejít tato geografická omezení pomocí VPN.


video není k dispozici na youtube

Proč jsou některá videa YouTube blokována?

Když se na YouTube zobrazí chybová zpráva, je to pravděpodobně z jednoho z následujících důvodů. Chcete-li nabídku citovat, nemusí být pro vás video k dispozici, protože „majitelé videa se rozhodli zpřístupnit svůj obsah pouze určitým zemím (obvykle kvůli licenčním právům)“ nebo „YouTube může blokovat konkrétní obsah, aby vyhovovalo místním zákonům . “ To jsou dva hlavní důvody. Existují však také země, které omezují přístup na platformu jako celek. V tomto posledním případě neblokují konkrétní videa, ale blokují celý web.

Blokováno programem Uploader

YouTube je web, kde si každý může vytvářet obsah. Když na svůj kanál YouTube nahrajete video, můžete se rozhodnout, ve kterých zemích si lidé mohou vaše videa prohlížet. Kromě toho můžete v určité zemi zablokovat přístup k videu.

Zatímco většina YouTubers umožní všem přístup k videu, existují společnosti, které představují omezení. Větší společnosti v hudebním nebo filmovém průmyslu někdy blokují obsah na základě dat vydání nebo distribučních práv. Pokud nemají práva na zobrazení videa v určité zemi, zablokují diváky z této země.

Blokováno YouTube

YouTube musí dodržovat zákony každé jednotlivé země, ve které je dostupná. Jelikož se zákony liší v každé zemi, musí se YouTube přizpůsobit. To znamená, že YouTube v některých zemích zablokuje obsah. Většina omezení se týká zákonů o autorských právech a ochraně duševního vlastnictví. Nejznámějším příkladem konfliktu, který YouTube měl v souvislosti s autorskými právy, byla společnost GEMA (Gesellschaft für musikalische Aufführungs- und mechanische Vervielfältigungsrechte). Tato německá společnost, která zastupuje hudebníky a skladatele, v roce 2009 geoblokovala velké množství videí. Požadovali, aby hudebníci dostávali za používání svých skladeb na YouTube zaplaceno. Po dlouhém boji dosáhly YouTube a GEMA v roce 2016 dohody. Není však známo, jak dlouho bude mír trvat.

Tento typ blokování můžete obejít pouze tehdy, jsou-li videa k dispozici v alespoň jedné zemi. Kromě toho musí váš poskytovatel mít přístup k alespoň jednomu serveru v zemi, ve které není video blokováno.

Vlády Omezují použití YouTube samy

Vlády někdy omezí přístup na YouTube. V těchto případech to má více společného s platformou obecně než se specifickým obsahem. V zemích, jako je Čína a Severní Korea, je YouTube zablokována, protože se předpokládá, že šíří nezákonné zprávy. YouTube je považována za hrozbu pro režim, protože každý může šířit své vlastní myšlenky a věřit této platformě. Většina totalitních režimů neumožňuje zprávy, které jsou v rozporu s jejich pravdou. Více o těchto typech omezení si můžete přečíst v našem článku o online cenzuře.

Země
Důvod blokování YouTube

ČínaNeznámý
EritreaMožné úvahy o šířce pásma
Severní KoreaZakázáno zákonem
Pákistán„Antiislamický“ obsah
jižní Súdán„Antiislamický“ obsah
TádžikistánVideo prezidenta zpívajícího naladěného
TurkmenistánBezpečnostní důvody
UzbekistánNeznámý

Přístup k blokovaným videím YouTube pomocí VPN

VPN-připojení-internetSíť VPN vám může pomoci odblokovat všechna videa bez ohledu na důvod omezení. VPN šifruje veškerý váš internetový provoz. Navíc skryje vaši IP adresu. Při použití sítě VPN váš počítač převezme IP adresu serveru VPN, ke kterému jste připojeni. Webové stránky a další uvidí druhou IP adresu. Zdá se, že přistupujete na internet odkudkoli, ke kterému jste připojeni. Tímto způsobem můžete předstírat, že jste někde, kde nejste!

Většina poskytovatelů VPN nabízí servery v mnoha různých zemích. Pokud je obsah zablokován vlastníkem nebo YouTube, musíte se připojit k zemi, kde je dané video k dispozici. Pokud se na YouTube nemůžete dostat, protože vaše vláda blokovala celý web, musíte se připojit k serveru v zemi, kde tomu tak není. Existuje mnoho poskytovatelů VPN. Níže uvádíme níže dva poskytovatele, kteří nejlépe fungují, pokud chcete sledovat videa YouTube pomocí VPN. Pokud plánujete používat VPN pro různé účely, můžete si prohlédnout náš seznam nejlepších poskytovatelů všestranného stupně 1.

1. ExpressVPN

ExpressVPN má přes 3000 serverů ve více než 90 různých zemích. S tímto výběrem serverů vždy najdete cestu kolem omezení na YouTube. Servery ExpressVPN mají rychlé a stabilní připojení, takže můžete snadno streamovat videa. Navíc jsou jejich aplikace uživatelsky přívětivé a mají velkou zákaznickou podporu.

ExpressVPN je na horním konci cenového spektra, ale vaše peníze se vyplatí. S ExpressVPN můžete bezpečně a anonymně procházet internet bez omezení.

2. Surfshark

Surfshark má více než 500 serverů ve více než 50 zemích po celém světě. To stačí, abyste vždy našli server, který vám umožní obejít omezení na YouTube. Surfshark nabízí extrémně rychlé připojení, které vám umožní snadno streamovat videa na YouTube. Jejich službu můžete využívat na neomezeném počtu zařízení současně. A konečně, jejich bezpečnostní protokoly vám umožňují sledovat videa YouTube anonymně a bez obav. Zjistěte více o této superrychlé službě v našem rozsáhlém testu Surfshark.

Jak zjistit, kde je video YouTube blokováno

Jak nyní zjistíte, ke kterému serveru byste se měli připojit, abyste mohli sledovat vaše video? No, existuje několik webových stránek, které vám mohou pomoci přijít na to. Příkladem je Unblockvideos, kde můžete zadat adresu URL videa, které chcete sledovat, a řeknou vám vše, co potřebujete vědět. Tato stránka vám nabízí komplexní mapu světa, která ukazuje, kde je vaše video blokováno. Tato mapa například ukazuje země, kde je blokováno video Adele Skyfall:

Omezení YouTube

Jakmile zjistíte, kde vaše video není blokováno, připojíte se k serveru v dané zemi a obnovíte stránku YouTube. Tady máš! Nyní pro vás již neexistují žádná omezení.

Anonymně sledujte videa na YouTube

S výše uvedenou možností VPN můžete sledovat videa YouTube anonymně. Nezapomeňte se však odhlásit a používat prohlížeč v anonymním režimu. V opačném případě si YouTube při příští návštěvě stránky zapamatuje vaše vyhledávání a zobrazí videa spojená s dříve sledovanými videi. YouTube má tuto službu, která vám pomůže najít videa, která se vám budou líbit. Pokud však chcete být opravdu anonymní, je to o něco obtížnější.

Závěrečné myšlenky

Existují tři možné důvody, proč se na YouTube nemůžete dívat. Za prvé, uživatel, který video nahrál, mohl omezit země, ze kterých si můžete prohlédnout jeho video. Zadruhé, YouTube může blokovat videa v určitých zemích, pokud obsah nedodržuje zákony dané země. Nakonec by to mohlo být tak, že vaše vláda blokuje používání webu jako celku.

Všechny tyto typy omezení můžete obejít pomocí VPN. Po připojení k serverům VPN v jiné zemi můžete sledovat video YouTube podle svého výběru. Pokud je vaším účelem anonymní sledování videí na YouTube, nestačí VPN. Budete se muset pamatovat, abyste se odhlásili ze svého účtu YouTube a ve svém prohlížeči zapnul režim inkognito.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me