Prístup k Skype v zahraničí: Ako obísť bloky! | VPNOverview

Od svojho založenia v roku 2003 umožňuje telekomunikačný softvér VoIP (Voice over Internet Protocol) spoločnosti Skype svojim používateľom stráviť približne 2 bilióny minút oslovením ľudí, na ktorých im záleží na celom svete. Vďaka 300 miliónom používateľov mesačne a viac ako miliarde stiahnutí pre Android sa Skype stala tak populárnou, že dokonca vstúpila do nášho jazyka. S výrazom „Skyping“, ktorý sa nachádza v anglickom slovníku Oxford, spolu s ďalšími výrazmi inšpirovanými technológiami, napríklad „Googling“, „Whatsapping“ a „Facetiming“.


Skype Blocked LaptopSkype sa stal súčasťou nášho lexikónu a stal sa tiež jednou z najobmedzenejších služieb VoIP. Vo viac ako 20 krajinách je Skype spolu s ďalšími alternatívami VoIP blokovaný alebo obmedzený. Našťastie, blokovanie Skype v krajine, v ktorej žijete alebo ktorú navštevujete, nie je koniec sveta. Existuje niekoľko spôsobov, ako prekonať takéto bloky, z ktorých najjednoduchšie je zaregistrovať sa do služby virtuálnej súkromnej siete (VPN). V tomto článku sa zameriame na to, ktoré krajiny blokujú Skype a podobné služby. Ďalej preskúmame, prečo sú zablokované a ako sa môžete obísť týmito obmedzeniami. Potom sa budete môcť vrátiť k chatovaniu so svojimi priateľmi a rodinou.

Prečo je program Skype blokovaný v niektorých krajinách?

Existuje veľa dôvodov, prečo môže byť Skype blokovaný alebo obmedzený v jednotlivých krajinách. Vo veľkej väčšine prípadov však ide o jeden z troch faktorov: protekcionizmus, vládny dohľad alebo regulačné obmedzenia.

protekcionizmus

Väčšina blokov a obmedzení služieb VoIP implementujú telekomunikačné spoločnosti ako formu protekcionizmu. Schopnosť spoločnosti Skype ponúkať bezplatné hlasové hovory a videohovory na celom svete má potenciálne negatívny vplyv na príjmy z vlastných služieb telekomunikačnej spoločnosti. Z tohto dôvodu blokujú používanie programov Skype a podobných platforiem.

Platí to najmä pre južnú a strednú Ameriku, kde tá istá spoločnosť často zaobchádza s telefónom a prístupom na internet. Skype je blokovaný poskytovateľmi telekomunikačných služieb v Belize, Brazílii, Mexiku a Venezuele s cieľom prinútiť používateľov komunikovať prostredníctvom telefónu alebo využívať vlastnú službu VoIP telekomunikačnej spoločnosti. Nedostatok telekomunikačnej konkurencie v týchto krajinách tento problém len zvyšuje. Napríklad v Belize je vládny Belize Telemedia Limited jediným poskytovateľom telekomunikačných služieb. Blokujú používanie Skype, aby chránili svoje príjmy z telefónu a propagovali svoju vlastnú službu VoIP.

dohľad

V niektorých krajinách, najmä v Číne a vo viacerých štátoch Blízkeho východu, vláda vynucuje obmedzenia týkajúce sa služieb Skype a ďalších služieb VoIP. Tvrdia, že nezávislosť platformy a jej politika „sledovania bez telefónu“ predstavuje bezpečnostné riziko.

Skype bol odstránený zo všetkých miestnych obchodov s aplikáciami v Číne v decembri 2017. Pripojili sa k službám Gmail, Facebook, Snapchat, Twitter, Line a Pinterest na zozname neštátneho softvéru, ktorý čínska vláda cenzurovala. Egyptská vláda má oficiálnu politiku blokovania služieb, ktoré nemôžu monitorovať, vrátane programu Skype.

V januári 2018 spoločnosť Microsoft oznámila, že Skype bude implementovať funkciu „privátneho hovoru“, ktorá bude ponúkať šifrovanie medzi koncovými bodmi. Toto oznámenie viedlo k špekuláciám, že jednotlivé krajiny by sa rozhodli presunúť blok Skype. Podobným spôsobom, ako stanovili obmedzenia na WhatsApp a Telegram and Calling. Krajiny to zdôvodňujú tvrdením, že už nebudú schopné sledovať hovory Skype a polohy volajúcich.

Regulačné obmedzenia

V niektorých krajinách musia mať služby VoIP, ako je Skype, licenciu na prevádzkovanie. Vynikajúcim príkladom sú Spojené arabské emiráty (SAE), ktoré vyžadujú, aby služby VoIP boli licencované ich telekomunikačným regulačným orgánom. Skype v súčasnosti nie je v SAE k dispozícii, pretože nedokázali získať správnu licenciu na prevádzkovanie.

Krajiny, v ktorých je program Skype blokovaný alebo obmedzený

Úplne zablokované

 • Guyana
 • Venezuela
 • Kuvajt
 • Líbya
 • Severná Kórea
 • Omán
 • katar
 • UAE

Obmedzenia služieb

 • belize – Skype je v súčasnosti blokovaný spoločnosťou Belize Telemedia Limited, jediným telekomunikačným poskytovateľom spoločnosti Belize, ktorý ponúka svoju vlastnú službu VoIP volania.
 • Brazília – Najväčší brazílsky poskytovateľ telekomunikačných služieb, Brazília Telecom, blokuje Skype, ale umožňuje volanie cez VoIP prostredníctvom vlastnej služby.
 • karibský – LIME, dominantný poskytovateľ telekomunikačných služieb v Karibiku, blokuje svojich zákazníkov v používaní služby Skype.
 • Čína – Všetky služby VoIP sú blokované s výnimkou služieb poskytovaných spoločnosťami China Unicom a China Telecom.
 • Kuba – Skype je k dispozícii na Kube, ale cena hovorov stojí 1,15 USD za minútu a jeho extrémne nízke rýchlosti na internete obmedzujú jeho používanie.
 • egypt – Egyptská vláda pravidelne narúša alebo blokuje všetky služby VoIP, ktoré nemožno priamo monitorovať.
 • Irán – Zdá sa, že Skype je k dispozícii, ale pripojenie je také zlé, že služba je v podstate nepoužiteľná.
 • India – Skype volanie z Indie cez Skype na mobilné telefóny a pevné linky už nie je k dispozícii. Volania v službe Skype to Skype v Indii však stále fungujú.
 • Jordán – Všetky služby VoIP sú zablokované z bezpečnostných dôvodov.
 • Mjanmarsko – Skype a ďalšie služby VoIP sú dostupné iba v určitých časoch av konkrétnych regiónoch.
 • Pakistan – Hovory cez Skype, dokonca aj tie z počítačov na počítač, sú výrazne speňažené a stoja 0,14 USD za minútu.
 • Panama – Na všetky hovory VoIP sa uplatňuje 12% daň.
 • Sýria – Skype prístup je obmedzený a nie je dostupný v internetových kaviarňach.
 • Vietnam – Prístup cez Skype je obmedzený. V niektorých internetových kaviarňach je však k dispozícii proxy služba zriadená na uľahčenie hovorov prostredníctvom Skype.
 • Venezuela – Miestni poskytovatelia internetových služieb blokujú Skype a ďalšie služby VoIP v konkrétnych oblastiach, ale ponúkajú svoje vlastné alternatívy.

Ako môžem obísť bloky VoIP?

Ak zistíte, že žijete alebo cestujete do krajiny, ktorá bežne obmedzuje alebo blokuje služby VoIP, ako je napríklad Skype, neprepadajte panike. Existujú spôsoby, ako obísť tieto obmedzenia. Proxy webové stránky, softvér Tor a VPN sú niektoré z najlepších spôsobov, ako prekonať blokovanie Skype. K chatovaniu sa môžete kedykoľvek vrátiť.

Proxy webové stránky

Pretože službu Skype možno nakonfigurovať tak, aby bežala cez server proxy, smerovanie hovoru cez službu Skype prostredníctvom bezplatnej webovej stránky proxy je jedným zo spôsobov, ako prekonať blokovanie služby Skype. Keďže web proxy je hostený v krajine bez obmedzenia na Skype, pripojenie nemôže zablokovať miestna vláda ani poskytovatelia internetových služieb..

Nevýhodou pri používaní bezplatných proxy serverov je to, že priťahujú veľký počet zákazníkov a ich obmedzenú šírku pásma spotrebujú tisíce ľudí, ktorí sa pokúšajú získať prístup k obmedzeným službám. To má za následok nízku kvalitu hovorov v najlepšom čase. Okrem toho by sa služby VoIP mohli stať nepoužiteľnými počas hodín špičkového používania.

Softvér Tor

Softvér Tor funguje podobne ako webové stránky proxy. Používajú bezplatnú celosvetovú dobrovoľnícku prekryvnú sieť s viac ako siedmimi tisíckami relé. To im umožňuje skryť polohu a krajinu pôvodu používateľa. Rovnako ako v prípade proxy webových stránok, Tor umožňuje svojim používateľom pripojiť sa k Skype obchádzaním IP adries, ktoré zablokovala vláda alebo miestny poskytovateľ internetových služieb tým, že sa zdajú byť v inej krajine.

Rovnako ako v prípade proxy webových stránok, hlavným problémom so softvérom Tor je latencia. Aby Tor zakryl svoju polohu používateľa a zabránil sledovaniu, odovzdáva svoju komunikáciu cez viaceré uzly. To má za následok značné oneskorenie, ktoré môže byť počas hlasového hovoru alebo videohovoru veľmi rušivé. Nie všetky služby VOIP sú kompatibilné s Torom, pretože Tor prichádza vo forme webového prehľadávača. Mnoho služieb a aplikácií VOIP sa nepripojí k internetu prostredníctvom prehliadača, a preto nevyužíva prekryvnú sieť Tor.

VPN

VPN-connection-InternetSoftvér VPN je pravdepodobne najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť obmedzeniam VoIP, čo vám umožňuje pripojiť sa k blokovaným službám a webovým stránkam bez závažných obmedzení šírky pásma alebo problémov s latenciou spojenými s webmi Tor alebo proxy..

Sieť VPN vám umožňuje pripojiť sa na internet prostredníctvom servera proxy, pričom vám poskytuje cudziu IP adresu a obchádza obmedzenia služieb VoIP. Hlavný rozdiel oproti bežným službám proxy je v tom, že sieť VPN tiež šifruje vaše pripojenie, aby sa zabránilo ďalšiemu sledovaniu. Pretože väčšina služieb VPN ponúka platené predplatné, dokáže poskytovať oveľa vyššiu rýchlosť a spoľahlivosť ako bezplatné služby VPN alebo proxy.

Okrem vyššej rýchlosti, bezpečnosti a spoľahlivosti ponúkajú prémiové služby VPN často kvalitnú zákaznícku podporu. Pracovníci technickej podpory sú zvyčajne k dispozícii, aby vám pomohli pri pripojení k obmedzeným službám prostredníctvom softvéru VPN. To znamená, že máte možnosť zavolať svoj tím technickej podpory, ak máte problémy so spustením služby Skype.

Mnoho služieb VPN ponúka aj službu „vyhradená adresa IP“, ktorá vám umožňuje mať vlastnú prispôsobenú adresu IP na rozdiel od zdieľanej. Výhodou vyhradenej adresy IP je možnosť prístupu k službám streamovania videa, ako je Netflix, k účtom online bankovníctva a webovým stránkam online hier, ktoré bežne blokujú zdieľané adresy IP. Ak sa vaša vyhradená adresa IP objaví a zablokuje, vaša služba VPN vám rýchlo ponúkne novú.

Záverečné myšlienky

Zo všetkých možných možností prekonania obmedzení VoIP a prístupových služieb, ako je Skype, predstavujú VPN najlepšiu kombináciu rýchlosti, užitočnosti, spoľahlivosti a bezpečnosti. Takže ak cestujete do krajiny s obmedzením VoIP alebo ste miestny obyvateľ, ktorý chce mať iba možnosť chatovať na Skype, prihlásenie na odber služby VPN vám umožní naďalej zdieľať svoje zážitky bez obmedzenia. Aby sme vám mohli pomôcť pri výbere služieb VPN, ktoré sú pre vás najvhodnejšie, zostavili sme tam zoznam najlepších poskytovateľov VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me