Majstrovstvá Európy 2020: Sledujte všetky zápasy na celom svete!

Počítačová obrazovka s loptouHoci na svete existuje veľa zaujímavých športov, najpopulárnejším zostáva futbal (alebo futbal v USA). Najzaujímavejšou časťou tohto dynamického a zábavného športu môže byť iba pozeranie rôznych národov, ktoré ho bojujú na medzinárodnej scéne. Majstrovstvá Európy a sveta sú dôležitým obdobím pre mnohých futbalových fanúšikov po celom svete.


Pre mnohých obyvateľov európskych krajín, ktorí hrajú v ES, je sledovanie zápasov jednoduché. Väčšina z týchto krajín určila spoločnosti, ktoré sú oprávnené vysielať tieto zápasy. To znamená, že futbaloví fanúšikovia môžu sledovať (väčšina) zápasov na jednom z hlavných televíznych kanálov svojej krajiny alebo na streamingových službách. Čo ak však nežijete v jednej z týchto krajín? Čo ak ste na dovolenke alebo v zahraničí za prácou počas majstrovstiev Európy?

Sledovanie zápasov ES mimo Európy je často ťažké

Ak žijete v neeurópskej krajine, nájdenie spôsobu, ako sledovať EC, môže byť celkom fuška. To isté platí, keď cestujete. Napríklad by ste mohli žiť v Európe, ale počas ES ste na dovolenke v Mexiku. Vaše zvyčajné streamy nebudú fungovať, pretože sa nesmú vysielať mimo Európy. Toto je príklad toho, čo sa nazýva obmedzenie geografického toku. Niečo podobné sa stane, ak žijete v USA a máte predplatné ESPN +. S tým budete môcť sledovať živé zápasy ES, ale akonáhle prekročíte hranice, vaše predplatné nebude k dispozícii. Koniec koncov, obsah ESPN je blokovaný mimo USA. Samozrejme, ak nemáte začatie predplatného ESPN +, nebudete si môcť zápas pozrieť doma..

Ľudia z iných krajín, napríklad z Kanady, Austrálie, Japonska alebo Číny, čelia stále podobným problémom. Mohlo by to sťažiť alebo dokonca znemožniť sledovať ES. Nemusíte sa však obávať. Tento rok si už nebudete musieť nechať ujsť všetky tie najlepšie kroky svojich obľúbených futbalistov. Existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako pozerať EC na celom svete, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Jednoducho použite sieť VPN (Virtual Private Network).

Sledujte EK pomocou VPN

Dobrá sieť VPN má niekoľko skvelých výhod. Jednou z týchto výhod je zvýšená sloboda internetu (napríklad pri pozeraní EK). Ako je to možné? Sieť VPN anonymizuje váš internetový prenos pripojením k serveru VPN v inej krajine. Väčšina dobrých sietí VPN bude mať servery v krajinách po celom svete. Po pripojení k serveru VPN v inej krajine získa vaše pripojenie lokálnu adresu IP zodpovedajúcu danému serveru.

V praxi to znamená, že pripojenie k serveru VPN v Holandsku zmení vašu zobrazenú IP adresu na holandskú, bez ohľadu na to, či ste v USA, Číne alebo niekde inde. Mnoho webových stránok a aplikácií sa pri určovaní, kde sa práve nachádzajú, spolieha predovšetkým na adresy IP používateľov. Inými slovami: ak sa pripájate k serveru VPN v Európe, mnoho streamingových služieb si bude myslieť, že ste v skutočnosti v Európe, a umožní vám prístup k európskym živým tokom. Sieť VPN vám preto môže pomôcť obísť obmedzenia internetového pripojenia online.

Odblokovanie pomocou VPN

Podobne, ak ste na dovolenke v Ázii, stále môžete využívať svoje predplatné ESPN + jednoduchou aktiváciou VPN. Pripojte sieť VPN k serveru v USA a sieť ESPN si bude myslieť, že ste v štátoch, a umožní vám prístup k prúdom. Táto metóda samozrejme nefunguje len s EK, ale so všetkými druhmi udalostí, webmi, videami, streammi atď..

Ďalšie výhody VPN: Ušetrite peniaze pri sledovaní EC

Zmena adresy IP pomocou siete VPN vám môže dokonca ušetriť peniaze. Napríklad existuje holandská streamingová aplikácia s názvom NPO Start, ktorá umožňuje ľuďom v Holandsku sledovať, okrem iných programov, EC zadarmo. Ak sa pripájate k holandskému serveru VPN, môžete aj vy! Ako pravdepodobne viete už teraz, použitie VPN otvára množstvo (odblokujúcich) príležitostí. Ale predovšetkým vám pomôže sledovať EC bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate!

Ako sme uviedli na začiatku tohto článku, dôrazne odporúčame, aby ste ako VPN používali technológiu ExpressVPN na odblokovanie všetkých prúdov, vrátane prúdov, ktoré preukazujú majstrovstvá Európy. ExpressVPN je bleskovo rýchla VPN s veľkou rýchlosťou streamovania. Používanie VPN na sledovanie EC je zvyčajne veľmi jednoduché. Tu je rýchly a jednoduchý sprievodca, ktorý vám presne ukáže, ako na to!

Podrobný sprievodca: Sledujte EC pomocou VPN

 1. Získajte odber so spoľahlivým poskytovateľom VPN. Znova odporúčame ExpressVPN:

  Ak by ste radšej vybrali inú sieť VPN, nezabudnite si zaobstarať tú, ktorá ponúka dobrú rýchlosť streamovania a servery, ktoré potrebujete na sledovanie EC na vami vybranú službu streamovania. Napríklad, ak chcete použiť predplatné ESPN + na sledovanie EC počas dovolenky v zahraničí, uistite sa, že VPN má servery v USA. Návrhy dobrých poskytovateľov, ktorí spĺňajú obidve tieto kritériá, nájdete v našom prehľade piatich najlepších poskytovateľov VPN v súčasnosti.

 2. Stiahnite si softvér VPN na zariadení, na ktorom chcete sledovať zápasy. Najobľúbenejšie siete VPN ponúkajú jednoduché aplikácie pre takmer každé zariadenie, pokiaľ sú kompatibilné s vaším OS. Pochybujete, či je to prípad siete VPN, ktorú chcete použiť? Môžete to skontrolovať pomocou nášho nástroja na porovnávanie recenzií. Ak potrebujete pomoc s inštaláciou našej preferovanej siete VPN, ExpressVPN, pozrite si našu recenziu ExpressVPN.
 3. Otvorte softvér VPN a pripojte sa k správnemu serveru (čo znamená umiestnenie na serveri, ktoré pracuje so službou streamovania).
 4. Prejdite na webovú stránku svojej streamovacej služby, prihláste sa a prejdite na zápas, ktorý chcete sledovať.
 5. Užite si to fandia na váš obľúbený tím EC!

Prečo používať sieť VPN (sledovať európske majstrovstvá)?

futbaloví hráčiUž sme zdôraznili dôležitý dôvod, prečo mnohí používajú VPN: ak používate „normálne“ pripojenie, možno nemáte prístup k svojmu obľúbenému online obsahu, ako sú napríklad streamy ukazujúce majstrovstvá Európy. Používanie siete VPN, keď ste online, však prináša oveľa viac výhod. Sieť VPN je skvelý spôsob, ako zvýšiť slobodu online, súkromie online a bezpečnosť online všeobecne. Koniec koncov, VPN šifruje všetok váš internetový prenos pomocou takzvaného šifrovacieho protokolu, takže pre ostatné strany je oveľa ťažšie na vás špehovať online. Ak to chcete pridať, sieť VPN prevedie vašu dátovú komunikáciu na externý server cez tunel VPN predtým, ako sa odošle na internet. To znamená, že vás tiež do istej miery anonymizuje.

Stručne povedané, sieť VPN vám neumožňuje iba prístup k blokovanému obsahu, ale tiež vás chráni pred veľkými spoločnosťami, ktoré sa snažia získať a predať vaše údaje, a pred počítačovými zločincami, ktorí sa snažia získať vaše bankové údaje. Netreba dodávať, že hoci VPN je skvelé riešenie na ochranu súkromia a zabezpečenia, je jedným z mnohých. Existuje mnoho ďalších opatrení, ktoré by ste mohli a mali urobiť, pretože tieto výrazne doplnia zvýšenú bezpečnosť a súkromie, ktoré VPN ponúka. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto opatreniach, pozrite si našu sekciu bezpečnosti na internete.

Aj napriek tomu VPN zohrávajú kľúčovú úlohu pri ochrane vašej bezpečnosti na internete. Napríklad si predstavte, že ste na dovolenke a jediný spôsob, ako sledovať, ako váš obľúbený tím súťaží v ES, je streamovanie prostredníctvom verejnej siete Wi-Fi. Verejné siete Wi-Fi sú ako virtuálne cukrovinky pre hackerov a zločincov. Je veľmi ľahké špehovať ľudí pomocou verejnej siete Wi-Fi. To znamená, že ak títo ľudia nepoužívajú správne nástroje na zabezpečenie svojej bezpečnosti, napríklad VPN. Vždy existuje možnosť, že sa stanete obeťou počítačovej kriminality. Ak však používate sieť VPN, táto šanca sa výrazne zníži. Okrem toho, ak vaše údaje napriek dodatočnej ochrane skončia v nesprávnych rukách, budú šifrované, a preto nečitateľné..

Môžem použiť bezplatnú sieť VPN na pozeranie európskych majstrovstiev?

Niektoré siete VPN ponúkajú svoje služby zadarmo. Môže to znieť lákavé – koniec koncov je všetko lepšie, keď je to zadarmo. Alebo je to? Väčšina poskytovateľov VPN bohužiaľ nemôže, pokiaľ ide o kvalitu a použiteľnosť, konkurovať svojim prémiovým partnerom. Napríklad mnohí poskytovatelia bezplatných sietí VPN presadzujú obmedzenia rýchlosti alebo údajov. Aj keď to neurobia, ich spojenie bude často dosť pomalé bez ohľadu na to. Dôvodom je skutočnosť, že bezplatné siete VPN zvyčajne ponúkajú (ďaleko) menej serverov ako platených poskytovateľov. Ich servery sú preto často omnoho preplnené a spôsobujú oneskorenie.

Stáva sa to tak, že oneskorenia aj limity údajov sú pre streamery často problematické. Nakoniec potrebujete množstvo údajov a dobrú rýchlosť sťahovania, aby ste mohli správne sledovať tok. Ako sme videli vyššie, práve v tomto prípade veľa bezplatných sietí VPN vykonáva podpriemer. Preto, ak chcete šetriť peniaze, odporúčame vám zvážiť získanie lacnej siete VPN. Tu je jeden, ktorý by ste mohli vyskúšať.

Bonusový tip: Surfshark – vynikajúca VPN za vynikajúcu cenu

Ak hľadáte VPN, ktorá dokáže kombinovať vynikajúcu kvalitu s nízkou cenou, odporúčame Surfshark. Surfshark je relatívne nový poskytovateľ VPN, ktorý ponúka veľké množstvo rýchlych a stabilných serverov, užívateľsky prívetivé aplikácie a množstvo užitočných doplnkových možností, ako sú statické servery VPN a dvojité pripojenie VPN. To všetko budete môcť získať iba za 1,99 dolárov mesačne. Surfshark navyše ponúka ďalšiu veľkú výhodu. Je to jeden z mála poskytovateľov, ktorý vám umožňuje používať jedno predplatné na ľubovoľnom počte zariadení. Stručne povedané, ak nechcete nechať ujsť jediný cieľ EC, ale nechcete rozbiť ani banku, Surfshark je pre vás tou správnou VPN!

Rozpis európskych majstrovstiev

Samozrejme, teraz, keď to viete ako pozerať sa pravdepodobne na majstrovstvá Európy kedy koná sa. Tu je tabuľka s rôznymi fázami Majstrovstiev Európy a kedy sa konajú, aby vám pomohli:

štádium
Dátum
Skupinová fáza12. – 24. júna
8. finále27. – 30. júna
Štvrťfinále3. – 4. júla
semifinále7. – 8. júla
Konečné12. júla
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map