Ako sledovať Disney Plus (skúšobná verzia zdarma) VPNOverview

Disney + D s + na obrazovke prenosného počítača


Tam, kde kedysi Netflix mal monopol, sa teraz všade objavili nové streamingové služby ako Amazon Prime a HBO GO. Jedným z veľkých nováčikov je Disney Plus (Disney +), oficiálna streamovacia služba pre všetko Disney. Nájdete tam všetky dobre milované klasiky, ale aj obsah od Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalšie. Disney Plus bol oficiálne uvedený na trh v Spojených štátoch, Kanade a Holandsku 12. novembra 2019. Odvtedy majú prístup aj niektoré ďalšie krajiny, napríklad India. V priebehu nasledujúcich dvoch rokov bude táto služba k dispozícii vo zvyšku sveta. V tomto článku vám povieme viac o službe Disney Plus a o tom, ako si môžete túto úplne novú službu streamovania bezpečne vychutnať.

Disney Plus: zatiaľ nie je k dispozícii všade

V priebehu nasledujúcich dvoch rokov bude Disney Plus uvedený na trh v rôznych častiach sveta. Aj keď ľudia v USA, Kanade, Holandsku, Austrálii, Novom Zélande, Portoriku a Indii už majú prístup, existuje mnoho ďalších, ktorí budú musieť čakať mesiace, kým sa prepustia. Inými slovami, každý, kto žije v správnej krajine, má šťastie. Ak máte napríklad americkú alebo holandskú adresu IP, môžete si vytvoriť účet a užiť si obsah Disney Plus za pouhých 6,99 $ (alebo 6,99 EUR, podľa toho, odkiaľ pochádzate) za mesiac. Zvyšok sveta bude môcť využiť svoje predplatné Disney Plus až neskôr.

Nová služba spoločnosti Disney priniesla na trh streamingu niektoré významné zmeny. Spoločnosť oznámila, že za prvé tri mesiace od uvedenia na trh získala viac ako 28 miliónov používateľov. To bolo oveľa vyššie ako ich predpovede. V decembri už odborníci hovorili o tom, koľko ľudí zrušilo svoje predplatné Netflix, aby namiesto toho získali účet Disney Plus. V dôsledku tohto správania už Netflix stratil viac ako milión účastníkov. Nie všetko je pre Disneyho „šťastne vždy“, ako sa však môže zdať. Z dôvodu obmedzení, ktoré spoločnosť Disney Plus umiestnila na svoje webové stránky, je pre ľudí, ktorí používajú VPN, čoraz ťažšie dosiahnuť ich obsah.

Ako VPN zvyšuje vašu online bezpečnosť a slobodu

VPN (Virtual Private Network) vám pomáha skryť a zmeniť vašu IP adresu. To sa nemusí zdať ako veľa, ale je to nesmierne dôležité pre vaše súkromie a bezpečnosť online. Vaša IP adresa odhaľuje najrôznejšie osobné informácie o vás, napríklad vašu polohu. Webové stránky spolu s každou ďalšou stranou, ktorá má prístup k vašim online údajom, si môžu tieto informácie prečítať a zodpovedajúcim spôsobom upraviť ich obsah. Bývate v New Yorku? Webové stránky vás poznajú a zobrazia vám reklamy na služby vo vašej oblasti. Ste v súčasnosti v Paríži? Potom vás môžu automaticky poslať na francúzsku verziu svojich webových stránok. V prípade siete VPN to však nemusí byť tak.

VPN vytvoria zabezpečený tunel medzi zariadením a internetom. Týmto spôsobom sa všetko, čo robíte online, stáva anonymnejšie a bezpečnejšie. Všetka vaša dátová prevádzka je odosielaná tunelom, čo znamená, že tretie strany k nej nebudú mať taký jednoduchý prístup. Stručne povedané, VPN vám dáva možnosť získať späť časť svojho súkromia. Najmä u veľkých spoločností, ako sú Google a Facebook, ktoré zhromažďujú všetky informácie, ktoré môžu nájsť o svojich používateľoch, môže byť táto nadštandardná kontrola nesmierne upokojujúca a užitočná.

Obmedzenia online a sloboda internetu

zámok na smartfóneOkrem poskytnutia pocitu anonymity môže byť VPN masívna pomoc ľuďom, ktorých prístup na internet je obmedzený. Niektoré krajiny zaviedli geografické obmedzenia, ktoré bránia občanom v prístupe na konkrétne webové stránky, ako sú informačné kanály alebo iné online služby. Tieto obmedzenia slobody ľudí online sa dajú obísť pomocou VPN. Ak vyberiete server VPN nachádzajúci sa v krajine, ktorá využíva internet zadarmo, budete môcť prehliadať web s IP adresou z tejto krajiny a znova získať prístup. Stručne povedané, VPN vám dáva väčšiu anonymitu online, lepšiu bezpečnosť online a väčšiu online slobodu.

Niektoré webové stránky, napríklad Disney Plus, bohužiaľ blokujú adresy IP, o ktorých je známe, že patria do služieb VPN. To predstavuje problém pre používateľov, ktorí chcú využívať Disney Plus pri zachovaní ich online bezpečnosti. Pretože Disney nedáva ľuďom prístup k ich obsahu, keď používajú VPN, sú nútení vypnúť túto VPN, aby mohli sledovať obsah Disney Plus. Inými slovami, ak používate VPN na zabezpečenie svojej online prevádzky, ste nútení vzdať sa bezpečného internetového pripojenia, aby ste mohli prostredníctvom služby sledovať filmy Disney. Toto je určitá nevýhoda Disney Plus.

Viac informácií o VPN a ich fungovaní nájdete v článku „Vysvetlenie VPN“, kde vám povieme všetko o tejto téme..

Ako získať sieť VPN: podrobný sprievodca

Sieť VPN vám dáva možnosť surfovať na webe bezpečne, anonymne a slobodne. Preto každému užívateľovi internetu odporúčame, aby si získal dôveryhodnú sieť VPN. Ak chcete začať používať sieť VPN, ale nie ste si úplne istí, ako postupovať, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Pozrite sa na naše recenzie a Vyberte si dôveryhodného poskytovateľa VPN (napríklad Surfshark)
 2. Získajte odber do služby a vytvoriť účet
 3. Stiahnite si softvér VPN pre OS vášho zariadenia (napríklad Windows, Linux alebo Mac)
 4. Prihlásiť sa do softvéru VPN pomocou účtu, ktorý ste vytvorili v kroku 2
 5. Pripojte sa k serveru výberom jedného zo softvéru a stlačením tlačidla „Pripojiť“

Ak ste tieto kroky úspešne dokončili, budete pripojení k sieti VPN. Teraz môžete bezpečne surfovať po webe bez toho, aby bola vaša aktivita na internete viditeľná pre kohokoľvek.

Ako získať prístup k Disney Plus

Ak si chcete užiť všetok obsah v službe Disney Plus, musíte si vytvoriť účet Disney Plus. Našťastie je to celkom ľahké. Potrebujete iba IP adresu nachádzajúcu sa v krajine, kde už bol Disney Plus prepustený, čo najľahšie získate jednoduchým pobytom v tejto krajine. Disney Plus navyše ponúka bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu pre každého, kto sa pripojí k službe. Ak chcete získať predplatné Disney Plus, postupujte takto:

 1. Zamierte na disneyplus.com
 2. Kliknite na tlačidlo ‘Začnite bezplatnú skúšobnú verziu“Na ľavej strane obrazovky (alebo„Kúpte teraz‘Ak si želáte získať kompletný balík, vrátane Hulu a ESPN +, aj keď s touto možnosťou nebudete mať možnosť získať bezplatnú skúšobnú verziu)
 3. Vyplňte svoju e-mailovú adresu a stlačte ‘Dohodnite sa a pokračujte
 4. Vytvorte silné heslo a stlačte ‘ďalej
 5. Vyberte svoje predplatné (mesačne alebo ročne) a spôsob platby (kreditná karta alebo Paypal), vyplňte svoje informácie (ak si pred koncom siedmej skúšobnej verzie nezabudnete zrušiť svoj účet, nebudeme vám účtovať žiadne poplatky) a stlačte ‘Dohodnite sa a prihláste sa na odber

Teraz máte prístup k všetkému doterajšiemu obsahu Disney Plus. Prejdite si službu za starú klasiku Disney, roztomilý krátky Pixar, najnovší trhák Marvel alebo najnovšie originály Disney Plus. Kliknite na tlačidlo hrať a užívajte si!

Ak sa nachádzate v krajine, kde ešte nebol uvedený produkt Disney Plus na trh, nebudete mať prístup ku všetkému obsahu Disney Plus. Budete si môcť vytvoriť účet, ale narazíte na chybu, ktorú možno ešte vo vašej krajine ešte nebola spustená. Keď bude tento účet k dispozícii na danom mieste, budete mať samozrejme úplný prístup k tomuto účtu. Aj keď zatiaľ nie je stanovený žiadny dátum spustenia pre každú krajinu na svete, tu sú dátumy, ktoré poznáme:

krajiny
Dátum spustenia
USA, Kanada, Holandsko12. november 2019 (začatý)
Austrália, Nový Zéland, Portoriko19. november 2019 (začatý)
India15. marca 2020 (začatý včas kvôli vypuknutiu choroby Corona)
Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo24. marca 2020
Belgicko, Dánsko, Fínsko, Island, Nórsko, Portugalsko, ŠvédskoLeto 2020

Najlepšie VPN pre Disney Plus

VPN štítV ideálnom svete by sa človek nemusel vzdať svojho súkromia alebo bezpečnosti, aby mohol sledovať film. Stále je to však realita, pokiaľ ide o mnohé streamingové služby vrátane služby Disney Plus. Disney aktívne blokuje adresy IP od známych poskytovateľov VPN, čo znemožňuje sledovať obsah a zároveň byť chránení sieťou VPN.

Našťastie existuje niekoľko poskytovateľov VPN so servermi, ktoré vám umožňujú sledovať Disney Plus. Týmto spôsobom môžete sledovať túto službu streamovania bez toho, aby ste obetovali svoju bezpečnosť. Tu sú traja poskytovatelia VPN, ktorí vám môžu poskytnúť prístup k službe Disney Plus.

1. Surfshark

Surfshark patrí medzi naše obľúbené služby VPN. Tento poskytovateľ je relatívny nováčik, ale rýchlo si vybudoval vynikajúcu povesť pre seba. Nezaznamenáva vaše použitie, má veľa serverov a umiestnení serverov a neobmedzuje počet zariadení, ktoré môžete použiť pri odbere. Možno najatraktívnejšie je, že to stojí len pár dolárov mesačne. Mimoriadne na Surfsharku je, že všetky ich servery, bez ohľadu na ich umiestnenie, vám poskytnú prístup k webovej stránke a obsahu Disney Plus. Surfshark považujeme za veľmi dobrého poskytovateľa VPN, ktorý úspešne ochráni vaše pripojenie k internetu a zároveň vám umožní streamovať tak, ako by ste normálne robili. Prečítajte si viac o tomto poskytovateľovi v našej podrobnej recenzii alebo prejdite priamo na webovú stránku Surfshark kliknutím na banner nižšie.

2. ExpressVPN

Rovnako ako Surfshark, aj ExpressVPN sa osobitne zameriava na poskytovanie prístupu používateľom na webovú stránku Disney Plus. Ak vyberiete správny VPN server ExpressVPN, budete si môcť ľahko a bezpečne vychutnať množstvo filmov a seriálov na disney Plus (pokiaľ ste sa prihlásili na odber streamovacej platformy). Platí to pre akýkoľvek server ExpressVPN v USA, Kanade, Holandsku a Austrálii. Pretože ExpressVPN je jednou z najrýchlejších VPN v tejto chvíli, pravdepodobne si ani nevšimnete rozdiel v rýchlosti internetu. Nie sú potrebné žiadne ďalšie vyrovnávacie pamäte! Ak sa chcete dozvedieť viac o ExpressVPN, môžete si prečítať úplnú recenziu svojej služby VPN priamo tu alebo priamo navštíviť ich webovú stránku..

3. NordVPN

NordVPN je jednou z najväčších a najlepších VPN v súčasnosti. Má viac ako 5000 serverov vo viac ako 60 krajinách. Rýchlosť väčšiny serverov NordVPN je veľká. Navyše je to jedna z najbezpečnejších sietí VPN. NordVPN je spoľahlivý a má veľmi užívateľsky prívetivú aplikáciu. Ak chcete sledovať Disney Plus, môžete na to použiť americké, holandské alebo austrálske servery VPN. V budúcnosti bude viac serverov schopných umožniť vám sledovať Disney Plus pri súčasnom zabezpečení pripojenia. Môžete si pozrieť našu podrobnejšiu recenziu tohto poskytovateľa tu, alebo prejsť priamo na jeho webovú stránku kliknutím na tlačidlo v poli nižšie.

Stále nemáte prístup k službe Disney Plus?

Môže sa stať, že spoločnosť Disney Plus pre vás stále nepracuje, aj keď ste si predplatili niektorú z týchto služieb. Stále budete chránení sieťou VPN, ale jednoducho nebudete mať prístup k svojmu obľúbenému obsahu v službe Disney Plus. Znamená to, že budete musieť vypnúť sieť VPN? Nie nevyhnutne. Tento problém môžete vyriešiť pomocou niekoľkých ľahkých trikov:

 • Odstráňte súbory cookie a sledovače alebo otvoriť okno v režime inkognito pred návštevou webovej stránky Disney Plus. Sledovače vo vašom prehliadači vám môžu zabrániť dosiahnuť správnu stránku a získať prístup. Odstránením súborov cookie alebo prehliadaním v okne súkromného prehliadania sa zdá, že ste nový návštevník, ktorý vám umožňuje prístup.
 • Vyskúšajte iný server VPN. Môže to byť v prípade, že spoločnosť Disney zablokovala adresu IP servera VPN, ktorý používate, takže nemá prístup k ich službám. Našťastie má veľa sietí VPN viac serverov na jednom serveri, takže môžete ľahko prepnúť na iný. Ak chcete pristupovať k streamovacej platforme a zároveň zostať chránení, jednoducho vyberte iný server. Pri niektorých sieťach VPN si budete môcť vybrať iný server ručne. S ostatnými sa budete musieť znova pripojiť, kým nepriradíte inú adresu IP. Ak chcete skontrolovať, ktorú adresu IP momentálne používate, môžete to zistiť prejdením na stránku „Čo je moja adresa IP?“ náradie.

Dôležité upozornenie týkajúce sa užívateľskej zmluvy Disney Plus

Lady JusticeTeoreticky by ste mohli vyššie uvedené siete VPN použiť na pozeranie Disney Plus v krajine, kde by ste ešte nemali mať prístup. Stačí si len zvoliť správne umiestnenie VPN servera. Môže to však byť v priamom rozpore s podmienkami spoločnosti Disney Plus. V čase písania sa v používateľskej dohode uvádza, že Disney Plus má geografické obmedzenia týkajúce sa ich obsahu a na určenie vašej fyzickej polohy používa rôzne technológie a metódy. Táto dohoda nezakazuje používanie VPN priamo, ale podmienky sa môžu zmeniť. Je možné, že Disney Plus začne „potrestať“ používateľov, ktorí sa pokúšajú získať prístup k svojim službám prostredníctvom VPN, napríklad úplným zablokovaním účtu.

Skôr ako sa pokúsite použiť sieť VPN na prístup k obsahu Disney Plus z inej krajiny, prečítajte si používateľskú zmluvu. Nájdete ho v dolnej časti webovej stránky. Ak sa zmluva zmenila alebo sa vo vašej krajine líši, mohli by ste ju odblokovať pomocou VPN na odblokovanie obsahu. Akékoľvek možné následky z toho vyplývajú pre používateľa.

Záverečné myšlienky

Disney Plus je veľkým úspechom vo svete online streamovania. Má rôznorodý obsah, od Popolušky po Hannuh Montanu a od dokumentov National Geographic po Avengers: Infinity War. Navyše je to jedna z najlacnejších služieb. Ak sa vám však tento obsah nebude páčiť, bez toho, aby ste sa vzdali bezpečnosti svojej VPN, možno by vás zaujímalo, či stojí za to získať predplatné.

Našťastie niektorí poskytovatelia VPN majú servery, ktoré napriek tomu spolupracujú s Disney Plus. Napríklad s Surfshark, ExpressVPN a NordVPN si budete môcť vychutnať všetok obsah Disney a zároveň zostať chránení zabezpečeným internetovým pripojením. Nezabudnite, že pred prístupom k streamovacej službe budete vždy potrebovať (platené) predplatné Disney Plus.

Keď získate predplatné Disney Plus, musíte súhlasiť so zmluvnými podmienkami spoločnosti. Hoci sa zdá, že v súčasnosti VPN nehovorí o VPN, dohody sa môžu zmeniť. Nezabudnite, že použitie siete VPN na odblokovanie obsahu Disney Plus z inej krajiny môže porušovať pravidlá spoločnosti Disney.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me