Ako sledovať BBC iPlayer mimo Veľkej Británie VPNOverview

Sledovanie hry BBC iPlayer, keď nie ste vo Veľkej Británii, môže byť docela výzvou. Ak existuje séria alebo program BBC, ktorý by ste chceli sledovať online, možno zistíte, že nemáte prístup k aplikácii iPlayer BBC. Našťastie existuje spôsob, ako ľahko pristupovať k iPlayeru BBC kdekoľvek na svete. Sledujte všetky svoje obľúbené série, dokumentárne a spravodajské relácie zabezpečením pripojenia a presmerovaním online prenosu pomocou VPN. V tomto článku sa presne vysvetlí, ako to urobiť.


Sledujte iPlayer BBC mimo Veľkej Británie pomocou VPN

Logo BBC iPlayerVPN je skratka pre Virtual Private Network. Sieť VPN vytvára tienený tunel medzi zariadením a internetom. V dôsledku toho nikto nebude vedieť, kde sa nachádzate a ktoré webové stránky navštívite. Ak nastavíte VPN správnym spôsobom, čo je veľmi ľahké, BBC iPlayer vás nebude môcť vidieť, že nie ste vo Veľkej Británii, takže môžete jednoducho získať prístup.

VPN poskytuje viac súkromia, bezpečnosti a slobody online. V prípade BBC iPlayer je posledne uvedený obzvlášť dôležitý. Sieť VPN vám poskytuje slobodu sledovať vaše obľúbené programy kdekoľvek na svete. Je to možné, pretože sieť VPN skryje vašu adresu IP. Namiesto toho máte pridelenú IP adresu VPN servera, ktorý používate.

Z tohto dôvodu bude sledovanie pripojenia BBC iPlayer odkiaľkoľvek na svete jednoduchým pripojením VPN. Potrebujete len predplatné dobrého a spoľahlivého poskytovateľa VPN so servermi vo Veľkej Británii. Poskytovatelia VPN zvyčajne pracujú s jednoduchými aplikáciami a softvérom, ktorý vám umožňuje anonymizovať vaše internetové pripojenie. Väčšina sietí VPN obsahuje softvér, ktorý môžete používať na všetkých svojich zariadeniach, od počítačov Mac po Windows a iPhone po Android. Akonáhle budete mať dobrú VPN, budete mať možnosť sledovať BBC iPlayer v žiadnom momente.

Sledujte iPlayer BBC pomocou VPN: Stručný podrobný plán

Chcete sa pozerať na BBC iPlayer ihneď, bez toho, aby ste boli v Spojenom kráľovstve? Na to budete potrebovať sieť VPN. Tu je stručný sprievodca krok za krokom, ktorý vám poskytne voľný prístup v priebehu niekoľkých minút.

  1. Získajte odber s dobrým poskytovateľom VPN a vytvoriť účet. Jeden poskytovateľ, ktorý odporúčame, je NordVPN. Môžete tiež prejsť na náš zoznam najlepších sietí VPN pre BBC iPlayer alebo sa zamieriť priamo k našim 5 najlepším sieťam VPN tejto chvíle..
  2. Stiahnite si softvér VPN na zariadení, ktoré chcete použiť na sledovanie aplikácie BBC iPlayer. Môže to byť v počítači Mac alebo Windows, ale tiež v telefóne iPhone alebo Android smartphone.
  3. Prihláste sa do softvéru VPN s účtom, ktorý ste vytvorili v kroku 1. Vo väčšine prípadov stačí vyplniť používateľské meno a heslo.
  4. Vyberte server VPN vo Veľkej Británii a pripojte sa k sieti VPN. Často stačí kliknúť na umiestnenie servera. V iných prípadoch bude možno potrebné kliknúť na tlačidlo „zapnúť“ v softvéri VPN.
  5. Prejdite na webovú stránku iPlayer BBC a streamujte k obsahu svojho srdca!

Najlepšie VPN pre BBC iPlayer

Nie všetci poskytovatelia VPN sú vhodní na sledovanie BBC iPlayer. Najskôr budete potrebovať VPN so servermi v Spojenom kráľovstve. Okrem toho si možno budete chcieť zvoliť poskytovateľa VPN, ktorý ponúka slušné rýchlosti, takže nemusíte čakať, kým sa vaša vyrovnávacia pamäť prehliadača počas streamovania. Nakoniec je dôležité, aby sieť VPN, ktorú vyberiete, obsahovala softvér, ktorý zodpovedá vášmu operačnému systému, napríklad Windows alebo iOS.

Tu je zoznam poskytovateľov VPN, ktoré vám odporúčame sledovať v službe BBC iPlayer.

ExpressVPN: rýchle streamovanie bez ukladania do vyrovnávacej pamäte

ExpressVPN je pravdepodobne najlepším poskytovateľom VPN pre BBC iPlayer. Ponúkajú servery na rôznych miestach vo Veľkej Británii, takže ak server nefunguje, môžete ľahko prepnúť na iné. Okrem toho, že vám poskytuje veľa možností, sú všetky servery tiež veľmi rýchle: ExpressVPN bol nesporným víťazom našich testov rýchlosti. Táto najvyššia rýchlosť robí z ExpressVPN vhodného poskytovateľa streamovania všeobecne, nielen pre iPlayer BBC. Napríklad streamovanie pomocou Kodi je ľahké pomocou ExpressVPN.

ExpressVPN je k dispozícii pre Windows, Mac, Android, iOS a Linux a má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Službu môžete navyše používať až na piatich zariadeniach súčasne.

NordVPN: dedikované servery pre BBC iPlayer

Spoločnosť NordVPN má tisíce serverov vrátane mnohých vo Veľkej Británii. Nie všetky tieto servery pracujú s aplikáciou BBC iPlayer, ale často sa pridávajú nové. Preto možno s trochou pozerania vždy nájdete server, ktorý funguje, aj keď iPlayer niektoré z nich blokuje. NordVPN ponúka špeciálne servery, ktoré môžete použiť na aktiváciu funkcie sťahovania aplikácie BBC iPlayer. Sú to nasledujúce britské servery: 481, 483, 717-720, 745-752, 757-764, 974-977, 1022-1025, 1044-1045. Ak si chcete vybrať jeden z týchto serverov, prejdite na zoznam umiestnení serverov v softvéri NordVPN a kliknite na tri bodky za „Veľká Británia“..

NordVPN je pomerne rýchla VPN a funguje pre Windows, Mac, iOS a Android, ako aj pre Linux. NordVPN navyše ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Môžete to využiť na vyskúšanie služby pred tým, ako sa stanete dlhodobým predplatným.

Ďalší poskytovatelia: CyberGhost a Surfshark

Rôzni poskytovatelia VPN sa snažia sprístupniť BBC iPlayer aj svojim používateľom. V čase testovania to však pre nás nefungovalo. IP adresy VPN serverov sa často menia raz za čas, pretože poskytovatelia neustále pridávajú nové servery a nahrádzajú staré. To znamená, že existuje možnosť, že poskytovatelia uvedení nižšie budú čoskoro opäť pracovať.

Predovšetkým je tu CyberGhost. V minulosti bol CyberGhost známy ako jedna z lepších služieb VPN zadarmo, ale odvtedy sa stal plne platenou službou. Stále je CyberGhost veľmi slušnou možnosťou. Ponúkajú špecializované servery pre všetky druhy streamovacích služieb, vrátane Netflix USA, Disney Plus a samozrejme BBC iPlayer. Aj keď táto VPN pre nás v čase testovania nemohla odblokovať aplikáciu BBC iPlayer, pracujú na tomto probléme a funkčný server by mal byť čoskoro opäť k dispozícii..

Druhou možnosťou, ktorá, žiaľ, v súčasnosti pre nás nefungovala, je Surfshark. Surfshark je lacná a dobrá alternatíva k drahším službám VPN, ako je napríklad ExpressVPN. V mnohých prípadoch je Surfshark ideálny na streamovanie. Napríklad, pokiaľ ide o Netflix, tento poskytovateľ vám poskytuje prístup k rôznym knižniciam po celom svete. Očakávame, že Surfshark bude čoskoro schopný znova odblokovať aj BBC iPlayer.

BBC iPlayer obmedzenia sú vysvetlené

Možno vás zaujíma, prečo sa pri návšteve aplikácie BBC iPlayer stretnete s týmito geografickými obmedzeniami. Pravda je taká: BBC má právo vysielať určité seriály a filmy v rámci Spojeného kráľovstva. Ak sa ľudia z krajín mimo Spojeného kráľovstva pokúsia sledovať tieto relácie, nebudú mať prístup k iPlayeru BBC. Na celom svete majú práva na tieto seriály a programy iné televízne stanice, takže spoločnosť BBC vám ich nemôže ukázať.

BBC skontroluje vašu IP adresu, aby určila vašu polohu, keď navštívite ich iPlayer. Ak sa vaša adresa IP nachádza mimo Spojeného kráľovstva, bude vám zamietnutý prístup. V tomto prípade vstupuje sieť VPN: mení vašu adresu IP, aby si BBC myslela, že ste vo Veľkej Británii. Inými slovami, budete sa môcť zablokovať a získať prístup k požadovanému obsahu.

Odblokovanie-s-a-VPN

Toto nefunguje iba pre iPlayer BBC. Existuje veľa online platforiem, služieb a webových stránok, ktoré sú prístupné iba z určitých miest. Možno, že krajina, v ktorej žijete, používa cenzúru na skrytie veľkých častí internetu. V takýchto prípadoch môže pomôcť aj sieť VPN. Môžete ho použiť napríklad na prístup na Facebook alebo na sledovanie futbalových zápasov kdekoľvek na svete. Ako už bolo spomenuté, sieť VPN vám môže tiež poskytnúť prístup k väčšej knižnici Netflix.

Záverečné myšlienky: Sledujte iPlayer BBC pomocou VPN

Programy NordVPN aj ExpressVPN spolupracujú s aplikáciou BBC iPlayer dokonale. Ak používate jednu z týchto sietí VPN, budete môcť sledovať všetky svoje obľúbené série, ako sú Eastenders, Masterchef a Peaky Blinders, na prehrávači BBC iPlayer. Iní poskytovatelia, napríklad Surfshark a CyberGhost, sľubujú, že poskytnú prístup k iPlayeru BBC, hoci tieto služby pre nás nefungovali, keď sme ich testovali. Upozorňujeme, že tieto siete VPN vám môžu poskytnúť prístup, ale nie je zaručené, že budú fungovať. Ak by ste radšej hľadali dobrú sieť VPN na sledovanie obsahu BBC sami, pozrite si naše recenzie VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me