Ako odblokovať videá YouTube pomocou VPN VPNOverview

Všetci vieme, že služba YouTube je webom na zdieľanie videí s nekonečným počtom nových videí. Na každú premysliteľnú tému nájdete obrovské množstvo videí. Niekedy sa však môžete stretnúť s obmedzeniami, ktoré vám bránia v sledovaní konkrétneho videa. Prečítajte si, prečo sú niektoré videá zablokované a ako môžete obísť tieto geografické obmedzenia pomocou VPN.


video nie je k dispozícii na youtube

Prečo sú niektoré videá YouTube blokované?

Keď sa v službe YouTube zobrazí chybové hlásenie, je to pravdepodobne z jedného z nasledujúcich dôvodov. Ak chcete uviesť platformu, video vám nemusí byť k dispozícii, pretože „vlastníci videa sa rozhodli sprístupniť svoj obsah iba určitým krajinám (zvyčajne z dôvodu licenčných práv)“ alebo „YouTube môže blokovať konkrétny obsah, aby vyhovoval miestnym zákonom. . ” Toto sú dva hlavné dôvody. Existujú však aj krajiny, ktoré obmedzujú prístup k platforme ako celku. V tomto poslednom prípade neblokujú konkrétne videá, ale blokujú celý web.

Blokované používateľom, ktorý odovzdal video

YouTube je webová stránka, na ktorej môže každý vytvárať obsah. Keď na svoj kanál YouTube odovzdáte video, môžete sa rozhodnúť, v ktorých krajinách môžu ľudia sledovať vaše videá. Okrem toho môžete v určitej krajine zablokovať prístup k svojmu videu.

Zatiaľ čo väčšina YouTubers umožní všetkým prístup k videu, existujú spoločnosti, ktoré predstavujú obmedzenia. Väčšie spoločnosti v hudobnom alebo filmovom priemysle niekedy blokujú obsah na základe dátumov vydania alebo distribučných práv. Ak nemajú právo na zobrazenie videa v určitej krajine, zablokujú divákov z tejto krajiny.

Blokované službou YouTube

YouTube musí dodržiavať zákony každej jednotlivej krajiny, v ktorej je dostupná. Keďže zákony sa v každej krajine líšia, YouTube sa musí prispôsobiť. To znamená, že služba YouTube v niektorých krajinách zablokuje obsah. Väčšina obmedzení sa týka zákonov o autorských právach a ochrane duševného vlastníctva. Najznámejším príkladom konfliktu, ktorý mala YouTube v súvislosti s autorskými právami, bola spoločnosť GEMA (Gesellschaft für musikalische Aufführungs- und mechanische Vervielfältigungsrechte). Táto nemecká spoločnosť, ktorá zastupuje hudobníkov a skladateľov, v roku 2009 geoblokovala veľké množstvo videí. Požadovali, aby hudobníci dostali za používanie svojich piesní na YouTube zaplatené. Po dlhom boji dosiahli YouTube a GEMA v roku 2016 urovnanie. Nie je však známe, ako dlho bude mier trvať..

Tento typ blokovania môžete obísť, iba ak sú videá k dispozícii aspoň v jednej krajine. Váš poskytovateľ musí mať navyše prístup k najmenej jednému serveru v krajine, v ktorej nie je video blokované.

Vlády Obmedziť samotné používanie služby YouTube

Vlády niekedy obmedzia prístup na YouTube. V týchto prípadoch to súvisí skôr s platformou ako so špecifickým obsahom. V krajinách ako Čína a Severná Kórea je služba YouTube zablokovaná, pretože sa predpokladá, že šíri nezákonné správy. Služba YouTube sa považuje za hrozbu pre režim, pretože každý môže šíriť svoje vlastné myšlienky a veriť platforme. Väčšina totalitných režimov nepovoľuje správy, ktoré sú v rozpore s ich pravdou. Viac informácií o týchto druhoch obmedzení nájdete v našom článku o online cenzúre.

Krajina
Dôvod blokovania YouTube

Čínanevedno
EritreaMožné úvahy o šírke pásma
Severná KóreaZakázané zákonom
Pakistan„Antiislamický“ obsah
Južný Sudán„Antiislamický“ obsah
TadžikistanVideo prezidenta spievajúce mimo melódie
TurkménskoBezpečnostné dôvody
Uzbekistannevedno

Prístup k zablokovaným videám YouTube pomocou VPN

VPN-connection-internetSieť VPN vám môže pomôcť odblokovať všetky videá bez ohľadu na dôvod obmedzenia. Sieť VPN šifruje všetok váš internetový prenos. Okrem toho skryje vašu IP adresu. Ak používate sieť VPN, počítač prevezme adresu IP servera VPN, ku ktorému ste pripojení. Webové stránky a ďalšie uvidia druhú IP adresu. Vyzerá to, že pristupujete na internet odkiaľkoľvek, odkiaľ ste pripojený server. Týmto spôsobom môžete predstierať, že ste niekde, kde nie ste!

Väčšina poskytovateľov VPN ponúka servery v mnohých rôznych krajinách. Ak vlastník alebo YouTube blokuje obsah, musíte sa pripojiť k krajine, v ktorej je dané video k dispozícii. Ak nemáte prístup k službe YouTube, pretože vláda zablokovala celý web, musíte sa pripojiť k serveru v krajine, kde to tak nie je. Existuje veľa poskytovateľov VPN. Nižšie uvádzame dvoch poskytovateľov, ktorí najlepšie fungujú, ak chcete sledovať videá YouTube pomocou VPN. Ak plánujete používať sieť VPN na rôzne účely, môžete si pozrieť náš zoznam najlepších poskytovateľov všestranného stupňa 1.

1. ExpressVPN

ExpressVPN má viac ako 3000 serverov vo viac ako 90 rôznych krajinách. S týmto výberom serverov vždy nájdete cestu okolo obmedzení na YouTube. Servery ExpressVPN majú rýchle a stabilné pripojenie, takže môžete ľahko streamovať videá. Ich aplikácie sú navyše užívateľsky prívetivé a majú vynikajúcu zákaznícku podporu.

ExpressVPN je na vyššom konci cenového spektra, ale vaše peniaze sa vám oplatia. S ExpressVPN môžete bezpečne a anonymne prehliadať internet bez obmedzení.

2. Surfshark

Surfshark má viac ako 500 serverov vo viac ako 50 krajinách po celom svete. To je vždy na nájdenie servera, ktorý vám umožní obísť obmedzenia na YouTube. Surfshark ponúka veľmi rýchle pripojenie, ktoré vám umožní ľahko streamovať videá YouTube. Službu môžete využívať súčasne na neobmedzenom počte zariadení. Ich bezpečnostné protokoly vám umožňujú sledovať videá YouTube anonymne a bez obáv. Viac informácií o tejto super rýchlej službe nájdete v našom rozsiahlom teste Surfshark.

Ako zistiť, kde je zablokované video YouTube

Ako zistíte, na ktorý server by ste sa mali pripojiť, aby ste si mohli pozrieť vaše video? Existuje niekoľko webových stránok, ktoré vám môžu pomôcť prísť na to. Príkladom je Unblockvideos, kde môžete zadať webovú adresu videa, ktoré chcete sledovať, a povedia vám všetko, čo potrebujete vedieť. Táto stránka vám ponúka komplexnú mapu sveta, ktorá ukazuje, kde je vaše video blokované. Táto mapa napríklad zobrazuje krajiny, v ktorých je zablokované video Adele’s Skyfall:

Obmedzenie YouTube

Keď zistíte, kde vaše video nie je blokované, pripojíte sa k serveru v tejto krajine a obnovíte stránku YouTube. Nech sa páči! Teraz už pre vás nie sú žiadne obmedzenia.

Anonymne pozerajte videá YouTube

Pomocou vyššie uvedenej možnosti VPN môžete videá YouTube sledovať anonymne. Nezabudnite sa však v prehliadači odhlásiť a používať režim inkognito. V opačnom prípade si služba YouTube zapamätá vaše vyhľadávania a pri najbližšej návšteve webu vám zobrazí videá prepojené s videami, ktoré ste si pozerali predtým. Služba YouTube má túto službu, ktorá vám pomôže nájsť videá, ktoré sa vám budú páčiť. Ak však chcete byť skutočne anonymní, sťažujú to.

Záverečné myšlienky

Existujú tri možné dôvody, pre ktoré nemôžete pozerať video na YouTube. Po prvé, používateľ, ktorý odovzdal video, mohol obmedziť krajiny, z ktorých si môžete pozrieť jeho video. Po druhé, služba YouTube môže blokovať videá v určitých krajinách, ak obsah nedodržiava zákony krajiny. Nakoniec je možné, že vaša vláda blokuje používanie tejto webovej stránky ako celku.

Všetky tieto typy obmedzení môžete obísť pomocou VPN. Po pripojení k serverom VPN v inej krajine môžete sledovať video YouTube podľa vášho výberu. Ak je vaším cieľom anonymné sledovanie videí YouTube, nestačí VPN. Budete sa musieť nezabudnúť odhlásiť z účtu YouTube a zapnúť v prehliadači režim inkognito.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me