Senatosu ABD Devlet Telefonlarından TikTok’u Yasaklayacak | VPNoverview.com

Cumhuriyetçi Senatör Josh Hawley, federal çalışanların sosyal medya uygulaması TikTok’u kullanmasını yasaklayan bir yasa çıkardı. Şirketi Çin hükümeti ile veri paylaşmakla suçladı. Tasarı evde onaylandı ve şimdi senatoda oy bekliyor. 2019 yılında TikTok, ABD’de en çok indirilen uygulama oldu.


TikTok’un Çin Hükümeti ile Bağları Var

Tüm federal hükümet cihazlarında tüm federal çalışanların TikTok kullanımını yasaklamak isteyen tasarı, 12 Mart’ta cumhuriyetçi senatörler Josh Hawley ve Rick Scott tarafından eve tanıtıldı. Bu hamlenin ana nedeni TikTok’un Çinli ByteDance şirketi tarafından sahiplenilmiş olmasıdır. Çin yasalarına göre, talep ederse kullanıcı verilerini hükümetle paylaşmak gerekir. Bu nedenle bu durum ABD kullanıcıları için bir güvenlik riski olarak görülebilir.

Hawley evdeki tanıtım sırasında şunları söyledi: “TikTok, Çin Komünist Partisi üyelerini yönetim kurulunda içeren bir Çinli şirkete ait ve yasa ile kullanıcı verilerini Pekin ile paylaşmak gerekiyor. Şirket, uygulamaları arka planda çalışırken kullanıcı verilerini topladığını bile kabul etti. ”.

Yasak, Ulaştırma Güvenlik Görevlileri Hakları Yasası (H.R.1140) kapsamında onaylanmıştır. TikTok mevzuatı oybirliğiyle onaylanan bir değişiklikle tasarıya eklendi.

Pentagon, Dışişleri Bakanlığı, İç Güvenlik Bakanlığı ve TSA, çalışanlarının geçmişte TikTok’u devlet cihazlarında kullanmasını yasakladı. Bu, güvenlik endişeleri ve Çin hükümetinin olası casusluk endişeleri nedeniyle yapıldı.

Uygulama daha önce ordu için öğrenci adayı olarak kullanıldı, ancak senatör Chuck Schumer platformun güvenliği hakkında bazı endişeler yarattı. Donanma sözcüsü, normalde personelin hükümet cihazlarında popüler sosyal medya uygulamalarını kullanmalarına izin verildiğini, ancak bazen güvenlik riskleri nedeniyle belirli uygulamaların yasaklandığını belirtti. TikTok geçen Aralık ayındakilerden biri oldu.

Platformun yanıtı

TikTok daha önce Çin’de herhangi bir ABD kullanıcı verisi saklamadığını söylemişti. Bu, Çinlilerin bu bilgilere erişemediği anlamına gelir. Bilgiler ABD yasalarına göre saklanır. Ancak ABD’de Çin ve onların konuşma özgürlüğü ve internet güvenliği konusunda uzun süredir endişesi var. İnsanlar bilginin hala Çin’in eline geçeceğinden endişeli.

Bir TikTok sözcüsü sorunları tartışmak için bazı milletvekilleriyle görüşmek istediğini söyledi. “Endişelerin asılsız olduğunu düşünürken, onları anlıyoruz ve politikalarımızı açıklamaya yardımcı olmak için milletvekilleri ile diyaloğumuzu arttırırken güvencelerimizi daha da güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi..

TikTok Gizlilik Politikası

TikTok’un gizlilik politikasına baktığınızda, sizinle ilgili paylaşılabilecek birçok bilgi topladıklarını görürsünüz. Bu potansiyel olarak tehlikeli olabilir. Konumunuz, mesajlarınız ve tarama davranışınız hakkında veri toplarlar.

“Platforma erişmek için kullandığınız cihaz hakkında IP adresiniz, benzersiz cihaz tanımlayıcıları, cihazınızın modeli, mobil operatörünüz, saat dilimi ayarı, ekran çözünürlüğü, işletim sistemi, uygulama ve dosya adları ve türleri, tuş vuruşu dahil olmak üzere bilgiler topluyoruz kalıplar, ritimler ve platform. ”

İşte o zaman hesabınızla başka hiçbir sosyal ağı bağlamamayı seçtiniz. Uygulamaya her bilgi beslediğinizde, bir kullanıcı profili oluşturmak için kullanılır. Yalnızca platformda bir profil oluşturarak onlara çok şey vermiş olursunuz. Ve bir şey göndermeden önce.

Güvenlik Ayarları

TikTok’ta varsayılan güvenlik ayarlarının gizliliğiniz için en iyisi olmadığını bilmek iyi olabilir. Hesabınıza girip “Gizlilik ve Güvenlik” i tıkladığınızda, TikTok deneyimlerinizi biraz daha güvenli hale getirmek için bazı seçenekler bulabilirsiniz. “Güvenlik” altında, çoğu seçenek için varsayılan ayarın “Herkes” olduğunu görebilirsiniz. Bunu yeniden düşünmek ve değiştirmek için sadece firend’ler görebilsin. Özellikle platformu kullanan bir küçükseniz. Çünkü ne yazık ki kötü niyetli çevrimiçi birçok insan var.

Yardım

Tüm bu tartışmaların ortasında TikTok, korona krizine karşı mücadelede diğer büyük teknoloji şirketlerini de takip ediyor. Şirket geçtiğimiz hafta tıbbi kişiyi, öğretmenleri ve toplulukları destekleyeceklerini açıkladı. TikTok 250 milyon dolar ayırdı. Bunun üzerine, reklam alanını 125 milyon dolar değerinde yeniden inşa etmek isteyen kamu sağlığı kuruluşlarına ve işletmelerine dağıtıyorlar..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me