Disney Plus Lansmanı: Bir VPN ile Nasıl İzlenir | VPNoverview.com

Bu hafta Disney Plus ABD, Kanada ve Hollanda’da piyasaya sürüldü. Gelecek hafta, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki hayranlar da Disney’le ilgili etkileyici kütüphaneye erişebilecekler. Ne yazık ki, bu ülkelerin dışında yaşıyorsanız veya seyahat ediyorsanız işler o kadar büyülü değildir: oraya kolayca erişemezsiniz. Bazı VPN hizmetleri kullanıcıları nerede yaşadıklarına bakılmaksızın aynı sorunlarla karşı karşıyadır.


Disney Plus nedir?

Disney Plus, Disney’in sahip olduğu yeni ve çok beklenen bir akış hizmetidir. Tıpkı Netflix, Apple TV + ve Amazon Prime gibi, neredeyse her cihazdan istediğiniz zaman görüntüleyebileceğiniz ayrıntılı şovlar, diziler ve filmler kitaplığına sahip isteğe bağlı bir video hizmetidir. Akış hizmeti, tipik Disney filmleri ve şovlarının yanı sıra Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten yeni sürümler sunuyor.

Disney CEO’su Bob Iger’e göre, Disney kataloğundaki hemen hemen her film sonunda Disney Plus’ta sunulacak. Bu, daha önce “Disney kasasında” kilitlenmiş animasyon filmlerin tümünü içerecektir. Bazıları, “içeriğin eski kültürel tasvirleri içerdiğine inanıldığında” düzenlenmiş bir versiyonda veya bir uyarı ile gelebilir. Örnekler, Disney’in 80’lerde gömdüğü Güney Şarkısı ve Dumbo’nun orijinal versiyonunda ırkçı bir sahne. Bu arşiv içeriğiyle Disney Plus’ın Disney, Star Wars ve süper kahraman hayranlarının ötesinde aboneler çekmesi ve Disney’in her şeyi seven ve muhtemelen gelip kalacağı temel aile kullanıcı grubuna eklenmesi muhtemeldir..

Disney Plus’ın bağımsız hizmeti reklamsızdır ve 4K Ultra HD kalitesinde akış sağlayabilir. Bir hesapta en fazla 7 profil bulunabilir ve aynı anda 4 cihazda akışa izin verir. Bilgisayarınızdaki içeriklerin yanı sıra iOS, AppleTV, Android, Google Chromecast, Roku, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One ve yakında Amazon Fire TV’de de içerik izleyebilirsiniz.

Disney Plus’ın Kullanıldığı ve Kullanılmadığı Ülkeler

12 Kasım’da Disney Plus’a ilk abone olan ABD, Kanada ve Hollanda’daki hayranlar oldu. 19 Kasım’da, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın karışıma eklendiğini görecek ikinci bir lansman tarihi planlanıyor. İngiltere ve Batı Avrupa’yı Mart 2020’ye, Latin Amerika’yı Ağustos 2020’ye, Asya Pasifik ve Doğu Avrupa’yı Eylül 2021’e kadar takip etmesi bekleniyor. Hindistan, Endonezya ve Tayland gibi Asya ülkeleri şu anda listede değil..

Lisans sözleşmeleri ve diğer birlikte gösterimler Disney’in henüz her ülkede aynı kütüphaneyi sunamayacağı anlamına geliyor. Tüm içeriği için uluslararası dağıtım hakkını yeniden elde etmek uzun bir süreç olacak, ancak küresel bir lansman için önemli bir adım olacak.

Disney’in hangi kullanıcının belirli içeriği izlemesine izin verileceğini ve kimin izlemediğini belirleme şekli, bu kullanıcıların IP adreslerine dayanır. Akış hizmetleri genellikle kullanılabilir bölgelerin dışında bulunan kullanıcıları bu şekilde engeller. Bazı kullanıcılar bir VPN hizmeti kullanarak bu konuda bir yol bulmuşlardır. Bir VPN hizmetiyle IP adreslerini başka bir ülkedeki IP adresine değiştirebilirler. Bu şekilde bağlanmaya çalıştıkları web sitesi – bu durumda Disney Plus – belirli bir ülkede olduklarını düşünecek ve aboneliklerini gerçekten oradaymış gibi kullanmalarına izin verecek.

Disney Plus’ı bir VPN ile izlemek

Birçok kişi internet bağlantılarını korumak için bir VPN kullanır. Anonim ve güvenli bir şekilde internette gezinmelerini sağlar. Bunun yanı sıra, bir VPN’in daha birçok avantajı var. Ancak, giderek daha fazla akış hizmeti VPN kullanıcılarını engellemeye çalışıyor. Disney Plus bu hizmetlerden biridir. Bu, şu anda Disney Plus’a erişebilmeniz gereken bir ülkede yaşıyor olsanız bile, VPN’niz açıkken içerik izleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu sorun, birçok kişinin Disney Plus’ı kullanmasını çok daha zorlaştırıyor.

Disney Plus’ı bir VPN ile nasıl güvenli bir şekilde izleyebileceğinizi bilmek istiyorsanız, bu makaleye göz atabilirsiniz. Ayrıca VPN sağlayıcılarını karşılaştırabilir ve bu web sitesinde nasıl VPN ayarlanacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

10 Milyon Abone ve Sayım

Disney bu hafta 10 milyon kaydının çoktan geçtiğini doğruladı. Bu hem ücretli hem de ödemesiz aboneleri içerir, çünkü Disney yedi günlük ücretsiz bir deneme sunuyor.

Kullanıcılar, Disney’in platformun ilk hizmet haftasında oluşturduğu büyük talebe atfettiği birkaç aksaklık yaşadı. Tabii ki, bazı diş çıkarma problemleri beklenmedik değildir ve uzun vadeli bir sorun olması muhtemel değildir..

Morgan Stanley analisti Benjamin Swinburne geçtiğimiz günlerde tahminlerini artırdı, Disney’in yayın hizmetinin 2024 yılına kadar Hulu, Disney Plus ve ESPN Plus dahil olmak üzere 130 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor. Buna karşılık, 2019’un üçüncü çeyreğinde Netflix, dünya çapında 158 milyondan fazla ücretli akış abonesi ve 5.5 milyon ücretsiz deneme müşterisi saydı.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me