Amazon Ring Politikaları: “Gizlilik ve Sivil Özgürlük İhlalleri için Açık Kapı” | VPNoverview.com

Amazon Ring’in kurumsal politikaları ve güvenlik uygulamaları gizlilik ve sivil özgürlük ihlallerine yönelik olarak incelenmektedir. Ring’in müşteri kişisel veri güvenliği gevşek olmasının yanı sıra, kolluk kuvvetlerinin müşteri video çekimlerine erişimini de kolaylaştırır.


Yüzük Nedir?

Ring, Amazon’un sahip olduğu ve çeşitli ev güvenliği ve akıllı ev ürünleri üreten bir şirkettir. Ürün yelpazesinde Ring Neighbors App ve Ring Video Kapı Zili bulunmaktadır.

Ring Video Kapı Zili Amazon’un lider ürünüdür. Yüksek tanımlı kamera ve hareket sensörleri içeren akıllı bir kapı zili ve beraberindeki mobil uygulama ile entegre. Halka uygulaması, kullanıcıların kapı zili kamerasından gerçek zamanlı video izlemelerine olanak tanır. Ayrıca kapı zili çaldığında bildirim alabilir ve kapı zili entegre hoparlörü ve mikrofonu aracılığıyla kapıdaki ziyaretçilerle iletişim kurabilirler.

Güvenlik kamerası olarak çal

Ring Video Kapı Zili, bir gözetim kamerası olarak da kullanılabilir. Gözetim etkinleştirilirse, kapı zili çaldığında veya hareket sensörleri etkinleştirildiğinde kayıtları otomatik olarak tetikler. Halka kamera tarafından çekilen video görüntüleri otomatik olarak Amazon sunucularına yüklenir ve kaydedilir.

Bu son işlevsellik, yani Ring Doorbell’in gözetim yetenekleri, çoğu insanı silahlandırdı. Yüzük Komşular App bahsetmiyorum. Kullanıcıların kamera görüntülerini kolluk kuvvetlerine açıklamasını da sağlayan bir mahalle izleme uygulaması.

Ring Video Doorbells Çevresindeki Endişeler

Ring’in görüntülü kapı zilleri birçok kaygıya neden oldu. Ancak, üç ana endişe gizlilik ihlalleri, gevşek kurumsal güvenlik uygulamaları ve sivil özgürlük ihlallerine ilişkindir..

Gizlilik ihlalleri

İlk büyük endişe olası gizlilik ihlallerine ilişkindir. Bu durumda, Ring kapı zili sahiplerinin gizlilik ihlalleri değil, daha çok bir kapı zili sahibinin ziyaretçileri ve komşuları hakkında. Ring kapı zili sahipleri, Ring’in gözetim kamera işlevinin kullanılıp kullanılmayacağını seçebilir. Öte yandan, kapıya gelen veya mahalledeki insanların böyle bir fikri yok.

Bireyin özel yaşamları, onay vermeden videolanabilir. Bir zamanlar çekimlerle neler yapıldığına dair de söz sahibi değiller. Milyonlarca bireyin gizliliği ve güvenliği, farkında olmadan bile tehlikeye atılabilir. Özellikle görüntüler yanlış ellere düşerse. İnsanların, Ring’in ürünleri tarafından yakalanan videonun tam olarak kimin olduğunu bilme hakkı olmalı.

ABD’nin Demokratik Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Ed Markey yaptığı açıklamada, “Amazon Ring’in politikaları gizlilik ve sivil özgürlük ihlallerine açık bir kapıdır.” Şöyle devam etti: “Köpeğinizi yürüyen bir yetişkinseniz veya kaldırımda oynayan bir çocuksanız, Ring’in ürünlerinin sizin görüntülerinizi topladığından ve kolluk kuvvetlerinin bu çekimi süresiz olarak tutabileceği veya paylaşabileceği konusunda endişelenmenize gerek yoktur. bu görüntüleri herhangi bir üçüncü tarafla paylaşın. ”

Lax kurumsal güvenlik ve koruma önlemleri

Gizlilik ihlallerine ilişkin endişeler, Amazon’un Ring cihazlarıyla toplanan çok miktarda veriye ilişkin güvenlik politikaları ve uygulamalarının yıldızdan başka bir şey olması gerçeğiyle daha da artmaktadır. Ring kapı zillerinin kullanıcıların Wi-Fi şifrelerinin şifrelenmemiş metne maruz kaldığı durumlar da dahil olmak üzere, Ring’in güvenlik açıklarından yararlanma olayları bildirildi.

Diğer raporlar, Amazon Ring’in müşterilerin Amazon sunucularında tuttuğu video görüntüleri ile ilgili dahili siber güvenlik ve gizlilik önlemleriyle ilgili endişelerini artırdı. Örneğin, Ukrayna’daki Ring çalışanlarına dünya çapında Ring kameralarından videolara neredeyse sınırsız erişim izni verildiği bildirildi. Güvenlik kontrolleri veya güvenceleri çok az olan veya hiç olmayan çalışanlara araştırma ve geliştirme amaçlı görüntülere erişim sağlandı.

Sivil özgürlük ihlalleri

Üçüncü büyük endişe Amazon’un kolluk kuvvetlerinin sunucularında video görüntülerine erişimini sağlamasıyla ilgili. ABD’de Ring kameralarından video görüntüleri saklamak, analiz etmek ve kısıtlama olmaksızın paylaşmak için polise verildi. Amazon, görüntüleri ne kadar süreyle tutabilecekleri konusunda polise herhangi bir kısıtlama getirmedi.

Üstelik Senatör Markey tarafından yürütülen bir soruşturmaya göre Amazon, kolluk kuvvetlerinin görüntüleri üçüncü taraflarla paylaşmasını kısıtlamıyor. Buna ek olarak, Amazon, Ring video çekimlerinde tutulan kullanıcıların biyometrik verilerini yüz tanıma sistemleri gibi biyometrik tanıma sistemlerinde kullanılmak üzere kolluk kuvvetlerine satmamayı reddetti..

Pek çok kişi tarafından sivil özgürlüklerin ihlali olarak görülen kolluk kuvvetleriyle olan bu ortaklıktır. Dijital haklar kampanyası grubu Fight the Future, “Amazon demokratik süreçte mükemmel bir son dönem buldu” dedi. “Bu ortaklıklar demokratik süreçlerimizi ve temel sivil özgürlüklerimizi zayıflatıyor – yasaklanmalılar.”

Amazon Ring’in Yanıtı

Bir Ring sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ring kullanıcıları evlerini ve topluluklarını korumaya yardımcı olmak için bize güveniyor ve biz bu sorumluluğu çok ciddiye alıyoruz. Ring, kullanıcıların videolarına sahip değildir veya başka şekilde kontrol etmez ve kullanıcıların videolarını gönüllü olarak polise iletip bildirmeyeceklerine karar vermelerini sağlamak için Komşular Portalı’nı kasten tasarladık. ”

Güveniyor musun?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map