VPN ile anonim nasıl indirilir | VPNOverview

En sevdiğiniz grubun en son albümünü dinlemek ister misiniz? Yoksa herkesin bahsettiği yeni şovu görüyor musunuz? Bugünlerde her şey çevrimiçi olarak mevcut, bu yüzden evden çıkmanıza bile gerek yok.


Ancak, her çevrimiçi etkinlikte olduğu gibi, indirme konusunda elbette bazı endişeler var. Birincisi, muhtemelen mümkün olduğunca anonim ve güvenli bir şekilde indirmek isteyeceksiniz. Torrent ağları çok faydalıdır, ancak örneğin verilerinizi almaya çalışan kötü niyetli taraflarla da enfekte olabilirler. İkincisi, torrentleri indirirken bazı sorular ortaya çıkabilir, örneğin: Yasal mı? Para cezası alacak mıyım? Bunlar bu makalede de ele alacağımız sorular.

Bu makalenin ana odağı, güvenli ve anonim olarak indirmeye gelince, VPN dosyaları indirirken gizliliğinizi ve güvenliğinizi artırmak için çok yararlı bir araçtır. Bu nedenle, bu makalede torrentleri çok daha güvenli ve anonim olarak indirmek için bu kullanışlı aracı kullanma hakkında her şeyi anlatacağız.

VPN ile Anonim İndirme

Dizüstü Bilgisayar İndirGizlilik ve kişisel verilerinizin korunması çok önemlidir. Bu nedenle bilgisayarınızda, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda çevrimiçi olduğunuzda her zaman bir VPN’ye bağlanmak akıllıca olacaktır. Bir VPN bağlantısı veri trafiğinizi şifreler ve harici bir sunucu üzerinden yeniden yönlendirir. Bu şifreleme, bazı torrent ağlarında sıklıkla bulunabilen bilgisayar korsanlarına ve casus yazılımlara karşı ekstra koruma sağlar. Dahası, bir VPN kişisel verilerinizi korur ve bir anonimlik düzeyi sağlar. Bir VPN ile internete girdiğinizde bunu harici bir sunucunun IP adresi üzerinden yaparsınız. Bu nedenle, bilgisayar korsanları ve ziyaret ettiğiniz web siteleri gibi diğerleri gerçek IP adresinizi göremez. Bu şekilde kimse çevrimiçi işlemlerinizi size bağlayamaz. Bir VPN’in kullanımı bol miktarda ve farklı sağlayıcılar da.

Torrentleri yasadışı olarak indiren veya Popcorn Time veya Kodi gibi hizmetler aracılığıyla film ve şov akışı yapan bazı kişiler, IP adreslerini gizlemek için bir VPN kullanır. Telif hakkı kuruluşları, bu kişilerin çevrimiçi yaptıklarını izleyemez. Elbette, müzik, film ve dizilerin yasa dışı olarak yüklenmesi ve indirilmesi için bir VPN kullanmamalısınız. Bununla birlikte, bir torrent sitesinden indirme mutlaka yasa dışı değildir. P2P ağları üzerinden kullanılabilen çok sayıda kullanılabilir yasal içerik var.

İnternet bağlantınızı güvenlik ve gizlilik amacıyla korumak için, indirirken (veya bu konuda çevrimiçi bir şey yaparken) bir VPN kullanmak akıllıca olacaktır. Ne yazık ki, tüm VPN sağlayıcıları veya P2P indirme ile uyumlu değildir. Bu nedenle, anonim (torrent) indirmeye izin veren ve güvenli, kararlı ve hızlı bağlantılar sağlayan 3 VPN sağlayıcısını listeledik..

Anonim İndirme için En İyi 3 VPN

1. Anonim İndirme için ExpressVPN

ExpressVPN torrentleri indirmek için idealdir. Bu sağlayıcının, kullanıcıları hakkındaki bilgileri üçüncü taraflarla paylaşmak için yasal bir yükümlülüğü yoktur. Şirketin sahipleri, şirketi gizlilik cenneti olan İngiliz Virgin Adaları’na kaydettirmek için stratejik karar verdiler. Ne de olsa, Britanya Virjin Adaları’ndaki şirketlerin kullanıcılarının internet aktivitelerini içeren günlükleri depolaması gerekmiyor. ExpressVPN bu şekilde herhangi bir kullanıcı günlüğü saklamadıklarını belirtir. Ayrıca, en iyi VPN sağlayıcıları genel listemizin en üstünde yer alırlar. Hem kalite hem de fiyat açısından spektrumun üst ucunda olduklarını not etmeliyiz. Hizmetleri ucuz değil, ama yine de, anonim indirme için neredeyse mükemmel olan premium, güvenli, yüksek kaliteli, ultra hızlı bağlantılar sunuyorlar. Bu, büyük dosyaları indirmek için önemli bir özelliktir. Müşteri desteği (7/24) çok iyi ve uygulamaları kullanıcı dostu. 30 günlük para iade garantisi olması da çok güzel. Bu, hizmetlerini herhangi bir risk almadan denemenizi sağlar.

2. Anonim indirme için NordVPN

NordVPN’in genel merkezi Panama’dadır, bu da kullanıcı kayıtlarını yasal olarak saklamak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Bu, çevrimiçi olarak hiçbir işleminizi kaydetmedikleri anlamına gelir. Çevrimiçi ortamda büyük bir anonimlik düzeyi sağlayacak güvenli bir bağlantı sunarlar. NordVPN, tek bir abonelikle aynı anda altı kişiyle çevrimiçi olmanızı sağlar. Yaklaşık 60 ülkede dünya çapında 5400’den fazla sunucuları var. En önemlisi, NordVPN P2P indirme ile uyumludur.

3. Adsız indirme için Surfshark

Surfshark, bankayı bozmadan gizliliklerini ve güvenliklerini geliştirmek isteyen indiriciler için mükemmel bir seçenektir. Aslında, Surfshark bulabildiğimiz en ucuz, gerçek premium VPN’dir. En uygun fiyatlı abonelik size ayda yalnızca 1,99 ABD doları tutar.

Ancak fiyatının aksine, Surfshark güvenlik ve gizlilikten bir parça ödün vermez. Aslında, ExpressVPN gibi, Surfshark resmi İngiliz Virgin Adaları’na kayıtlı, yani herhangi bir kullanıcı günlüğü saklamak zorunda değiller. Bunun da ötesinde, sağlam şifreleme, harika protokoller sunar ve sunucuları söz konusu olduğunda hız ve güvenlik arasında büyük bir denge sunar. Bu nedenle, Surfshark büyük torrent dosyalarını rahat ve güvenli bir şekilde indirmenizi sağlar.

Son olarak, Surfshark 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir ve tamamen taahhüt etmeden önce kendiniz denemenize izin verir.

Torrentler ve P2P Ağları Üzerinden Anonim İndirme Ne Zaman Yasadışı?

Torrent siteleri ve P2P ağları üzerinden çevrimiçi indirme yasa dışı değildir. Dikkat edilmesi gereken bir şey, dosyaları indirirken geçerli herhangi bir telif hakkı yasalarına uygun hareket etmenizdir. İçerik telif hakkına sahipse ve indirir veya yüklerseniz, bu yasa dışıdır. Bu nedenle, indirdiğiniz içeriğe yasal olup olmadığına bağlıdır.

Bazı torrent siteleri telif hakkı kuruluşlarıyla kötü bir üne sahiptir, çünkü insanlar bu siteleri yasadışı materyal alışverişinde kullanmak için kullanacaktır. Böyle bir sitenin en iyi bilinen örneği Pirate Bay’dir. The Pirate Bay’da insanlar genellikle telif hakkıyla korunan filmleri, dizileri ve müzikleri paylaşır ve indirir. Giderek daha fazla ülkede telif hakkı kuruluşlarının torrent sitelerinde ve akış hizmetlerinde aktif olan kişiler hakkında bilgi toplamasına izin verilmektedir. Film, dizi, kitap ve müzik yasadışı olarak indirip yükleyen veya yasadışı akış hizmetlerini kullananların IP adreslerini izlerler. Bu izlenen IP adresleriyle, bazı ülkelerde insanları cezbetmeye bile başladılar. Bu nedenle bazı indiriciler IP adreslerini gizlemek için bir VPN kullanmaya başladı. Bununla birlikte, bir şey indirmeden önce her zaman yürürlükteki tüm telif hakkı yasalarını bilmeniz ve bunlara uygun hareket etmeniz gerektiğini unutmayın..

Genelde yasa dışı görülen bazı şeyler:

  • Torrent sitelerinde oyun gibi yazılımları paylaşma veya indirme
  • Telif hakkıyla korunan filmleri veya dizileri indirme veya paylaşma
  • Ücreti ödenmemiş müzikleri paylaşma veya indirme

Torrentlerin ve P2P Programlarının Yasallığı

Evet, BitTorrent ve Utorrent gibi platformları indirmek yasaldır. Bunları bir yazılım yamasını, bir demo oyununu veya bir film fragmanını indirmek için kullanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yasa dışı değildir, çünkü kimsenin telif hakkını ihlal etmiyorsunuz. Yine, yalnızca indirdiğiniz içerik bir telif hakkı ile korunduğunda yasadışı hale gelir. Bir dosyada telif hakkı olup olmadığını belirlemek zor olabilir. Genel bir kural olarak, bir yerden satın alabiliyorsanız telif hakkıyla korunmaktadır..

Son düşünceler

Torrent ağlarından anonim olarak indirmek için bir VPN kullanabilirsiniz. Bir VPN şifrelemesi sayesinde, üçüncü tarafların indirirken sizi gözetlemesi çok daha zordur. Ayrıca, indiren kişilerin IP adreslerini izleyenler kişisel IP adresinizi göremez, bunun yerine VPN’nin sizin için sağladığı IP adresini görür. Bu nedenle, verileriniz ve gizliliğiniz bilgisayar korsanlarına, casus yazılımlara ve diğer kötü niyetli taraflara karşı çok daha iyi korunur.

Tüm VPN sağlayıcıları torrent sitelerinde veya P2P ağları üzerinden indirmeye izin vermez. Bunun bir nedeni, kullanıcıların yasa dışı materyal indirmesini önlemek istemeleridir. VPN sağlayıcının kayıtlı olduğu ülkeye bağlı olarak, yasadışı indirme, yetkililerin sorunlarına neden olabilir. Bir VPN sağlayıcısının seçilen sunucularda indirmeye izin vermesi olabilir. Bu, sunucuların konumuna ve o ülkedeki mevzuata bağlıdır. Bir VPN sağlayıcısı indirmeye izin veriyorsa, iyi bir VPN olması şartıyla, genellikle güvenli ve anonim olarak gerçekleşeceğini varsayabilirsiniz. Bahsettiğimiz üç VPN’den birini seçerseniz, torrentleri güvenli ve rahat bir şekilde indirebileceğinizden emin olabilirsiniz!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me