Grindr’da güvende olun: Gizliliğiniz nasıl korunur | VPNOverview

Grindr Logo


Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Grindr, eşcinsel ve biseksüel erkekler için en popüler arkadaşlık uygulamalarından biridir. Uygulama 2009 yılında başlatıldı ve Tinder’dan daha eski hale geldi. O zamandan beri Grindr eşcinsel sahnesini tamamen değiştirdi. Grindr’in amacı, LGBT topluluğundan erkeklere güvenli (tanışma) bir platform sağlamaktır. Uygulama ile kullanıcılar mahallelerindeki kişilerin profillerini kontrol edebilir, mesaj alışverişi yapabilir ve bir tarih arayabilir.

Online randevu çoğunlukla çok eğlencelidir. Yine de, Grindr gibi arkadaşlık uygulamalarıyla gelen potansiyel gizlilik risklerinin farkında olmak her zaman iyidir. Paniğe neden olmak ya da insanların tanışma uygulamaları kullanmasını durdurmak istemiyoruz. Bununla birlikte, sizin ve diğer kullanıcıların kendinizi ve gizliliğinizi koruma şansına sahip olmasını sağlamak istiyoruz. Özellikle yerel yasaların LGBT topluluğunu kabul etmediği bazı ülkelerde dikkatli olmak son derece önemlidir. Ne yazık ki, birçoğu başkalarını cinselliklerine göre ayırt ediyor, bu da güvenlik önlemlerini gerekli kılıyor.

VPNOverview, Hollanda’da resmi bir LGBT derneği olan COC’nin bir parçası olan uzman Philip Tijsma ve Grinder for Equality direktörü Azza Sultan ile konuştu. Ardından, Grindr gizliliğini ciddiye alan kişiler için bir ipucu listesi oluşturduk: gereksiz kişisel bilgileri paylaşmayın, konumunuzu kapatın ve bir Android öykünücüsü aracılığıyla sahte bir konum uygulaması kullanmayın.

Grindr’ın gizlilik riskleri nelerdir??

Birçok kullanıcı için Grindr, utanmadan kendileri olabilecekleri bir platformdur. Eşcinsel olmak bir şeydir. Çoğu insanın hala el ele tutuştuğuna karar verdiği bir dünyada bu genellikle büyük bir rahatlamadır. Ne yazık ki, kötü niyetli küçük bir grup Grindr’i kendi amaçları için kullanıyor. Bu, gizliliğiniz ve refahınız için potansiyel tehlikeler yaratır.

Diğer kullanıcılar konumunuzu ortaya çıkarabilir

Akıllı Telefon Konum İşaretleyiciGrindr en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, uygulama sürekli nerede olduğunu bilmek gerekir. Program sizi coğrafi bölgenizdeki diğer Grindr kullanıcılarıyla eşleştirmek için GPS ve Wi-Fi kullanır. Bununla birlikte, Grindr, diğer popüler arkadaşlık uygulamaları gibi, yabancıların konumunuzu bulmasına izin veren çeşitli güvenlik açıklarına sahiptir. Örneğin, uygulama “eşleşmelerinizin” ne kadar uzakta olduğunu ayrıntılı olarak gösterir. 2014 yılında Synack siber güvenlik araştırmacıları, Grindr kullanıcılarının diğer kullanıcıların konumlarını ortaya çıkarmak için bu bilgileri kolayca kullanabileceğini keşfetti.. Grindr, kullanıcıların konum paylaşımını devre dışı bırakmasına izin vererek bu sorunu ele aldı.

Bununla birlikte, Trever Faden tarafından yürütülen bir takip çalışması, siber güvenlik araştırmacılarının hala Grindr kullanıcılarının konumlarını ve diğer kişisel veriler bulabileceğini göstermiştir. Bu, kullanıcılar konum paylaşımını devre dışı bırakmış olsalar bile mümkündür, çünkü kullanıcının konum verileri hala keşfedilebilecek Grindr’ın sunucusuna gönderilir. Faden, kullanıcıların Grindr’de onları kimin engellediğini belirleyebilecekleri bir web sitesi oluşturdu. Bu bilgileri ortaya çıkarmak için kullanıcıların yalnızca Grindr kullanıcı adlarını ve şifrelerini girmeleri gerekiyordu.

Faden’in çalışmasının ardından Grindr, diğer kullanıcıları engelleyen kullanıcıların verilerine erişimi kısıtladı. Buna ek olarak, Grindr kullanıcılara Grindr girişlerini diğer web siteleri için kullanmamalarını söyledi.

Eşcinsel karşıtı düzenlemelere sahip ülkelerdeki Grindr kullanıcıları tehlikede olabilir

Grindr, kullanıcıların kullanıcıların kesin konumlarını belirlemelerine izin verirken, özellikle eşcinsel olmanın ceza gerektiren bir suç olduğu yerlerde gizlilik riskleri çok fazladır. Eşcinsellik hala 69 ülkede yasa dışı sayılıyor ve bu ülkelerin bazıları ölüm cezasını bile kullanıyor. Bu yerlerden birinde Grindr kullanıcısı olmanın aşırı sonuçları olabilir. Örneğin Mısır hükümeti, eşcinsel olarak teknik olarak yasa dışı olmasa da, Grindr uygulamasını ve başarısızlıklarını eşcinsel vatandaşları takip etmek ve hatta tutuklamak için kullandı. İran da uygulamanın kullanıcılarını tanımlamak için Grindr’de güvenlik eksikliğini kullandı. Sonunda 200 Grindr kullanıcısı gözaltına alındı. Grindr, uygulamada kullanılan mesafe bayrağını gizleyerek bu tehlikeyle savaşmaya çalıştı, ancak bu değişiklikler kolayca atlandı.

Grindr aynı bölgede yaşayan insanları birbirine bağlamayı amaçlıyor. Bu nedenle, her kullanıcının konumunu tamamen silmek uygulamayı anlamsız hale getirir. Bu bilgi olmadan, yüzlerce veya binlerce mil uzaktaki insanlar, gerçek hayatta buluşma imkanı olmadan birbirleriyle eşleştirilebilir. Bu pratik sorunların, Grindr’in uygulamalarının kötüye kullanılmasıyla mücadele kararlarında büyük rol oynaması muhtemeldir..

Sağlık bilgileriniz açığa çıkabilir

Akıllı telefon sağlık simgesiGrindr ile gelen bir başka gizlilik riski kişisel verilerinizle ilgilidir. Şirketin hassas sağlık bilgileri de dahil olmak üzere gizli verilerini kullanıcılarının paylaştığı bilinmektedir. Nisan 2018’de, şirketin konum verileri ve e-posta adresleriyle birlikte kullanıcıların HIV durumunu diğer şirketlerle paylaştığı ortaya çıktığında Grindr kötü bir ışığa maruz kaldı..

Grindr temsilcileri başlangıçta uygulamayı savundu. Veri paylaşımının yaygın olduğunu ve kullanıcıların uygulamaya kaydolurken veri paylaşımına izin verdiğini iddia ettiler. Bununla birlikte, uygulamada, birçok Grindr kullanıcısı sağlık bilgilerinin paylaşıldığından habersizdi. Grindr kullanıcıları HIV durumlarını açıklamayı seçerse, bu bilgiler profillerini görüntüleyen tüm Grindr kullanıcıları tarafından görülebilir. Yine de, birçok kullanıcı uygulamanın hassas sağlık bilgilerini Grindr dışında paylaşmasını beklemiyordu.

Bu ciddi gizlilik ihlali kamuoyunda bir patlamaya neden oldu ve Grindr nihayetinde kullanıcı verilerinin hiçbir zaman üçüncü taraflara satılmayacağına dair bir açıklama yaptı. Yine de Grindr kullanıcıları sağlık bilgilerini profillerine dahil etmek isteyip istemedikleri konusunda ciddi düşünmelidirler..

Grindr ipuçları ve kılavuzlar sunarak kullanıcılara yardımcı olur

Açıkçası, Grindr hizmetlerini değiştirmek için sürekli çalışıyor. Şirket, müşterilerini olabildiğince bilgilendirerek şeffaf olmaya çalışıyor. Dahası, insanlar istediğinde yeni seçenekler ve düzeltmeler geliştiriyorlar. Grindr’a kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini çevreleyen son gelişmeleri sorduk ve Grindr’in eşitlik direktörü Azza Sultan’dan aşağıdaki yanıtı aldık:

“Grindr’de güvenliğin sadece uygulama kullanıcılarıyla çıkmanın sorumluluğu olmadığını biliyoruz. Bu nedenle Grindr, yalnızca kullanıcılarını korumak için değil, aynı zamanda onlara güvenli bir randevu deneyimi sağlamak için gerekli kritik güvenlik bilgilerini sağlamak için güvenlik özelliklerini geliştirmeye ve geliştirmeye çalışmaktadır. Kullanıcılarımıza sunduğumuz güvenlik yönergelerinin yanı sıra, şu anda yakında farklı dillerde sunulacak bütünsel bir güvenlik kılavuzu geliştiriyoruz. ”

Bu kılavuz artık Grindr web sitesinde yayınlanmaktadır ve aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bulunabilir: grindr.com/safety.

Günlük yaşamdaki tehlikeler

Tinder, Happn ve Grindr gibi arkadaşlık uygulamaları kullanıcıları hakkında hassas bilgiler taşır. Eğer bu veriler yanlış ellere geçerse, ciddi sonuçları olabilir. Bu, özellikle LGBT’lerin varlığının yerel yasalar tarafından tehdit edildiği ülkelerde geçerlidir. Eşcinsellik tamamen yasal olan bir ülkede yaşıyorsanız bu çok alakalı görünmeyebilir, ancak ne yazık ki bu her zaman doğru değildir. Önyargı ve sosyal kabul eksikliği, tüm Grindr kullanıcıları için büyük riskler oluşturur.

Grindr’ı yurtdışına götürmek

Dünya gezegeni üzerinde uçakTatil belgenizde çıkmak, yeni insanlarla tanışmak için güzel bir yol olabilir. Bunların hepsi eğlenceli, ama dikkatli olmalısınız. Kendi ülkeniz LGBT topluluğunu tamamen kabul ediyorsa, başka herhangi bir ülkenin de böyle olmasını bekleyebilirsiniz. Bu her zaman böyle değildir. Grindr, uygulamayı her etkinleştirdiğinizde konumunuzu otomatik olarak ayarlar. Daha önce de belirtildiği gibi Cezayir, Nijerya, Barbados, Hindistan ve Pakistan gibi birçok yerde tehlikeli olabilir. Bu ülkelerin hepsinde aynı cinsel eylemleri yasadışı yapan politikalar var.

Benzer şekilde, eşcinselliğin yasalara göre yasal olduğu, ancak yine de cezalandırıldığı ülkeler vardır. Örnekler Rusya ve Mısır. Birçoğu için oldukça popüler bir tatil yeri olan Mısır’da, hükümet Grindr aracılığıyla bir randevu ayarladıktan sonra birden fazla kişinin dövülmesini ve kilitlenmesini emretti. Genç Firas kurbanlardan biriydi: Uygulamada tanıştığı bir çocukla bir randevu planlamıştı, ancak Mısır yasalarına göre yasadışı olan ‘sefahat’ nedeniyle mahk ,m edildi, gözaltına alındı ​​ve mahkencedm edildi.

Grindr veya benzer bir tanışma uygulaması kullanıyor musunuz ve seyahat etmek üzeresiniz? O zaman daima varış yerinizin yerel yasalarını ve eşcinsellik konusundaki genel tutumunu kontrol ettiğinizden emin olun. ILGA’nın (Uluslararası Lezbiyen, Eşcinsel, Biseksüel, Trans ve Intersex Derneği) devlet destekli homofobi hakkındaki yıllık araştırma raporları başlamak için iyi bir yer olabilir. Bu makalenin alt kısmında, aynı cinsiyet yasalarının yasa dışı olarak görüldüğü ülkeleri özetledik. Tavsiyemiz bu listeyi dikkatlice değerlendirmek, ancak daha fazla araştırma yapmaktır, bu nedenle etkinleştirilmiş Grindr uygulamanızla yanlışlıkla Mısır gibi bir yere gitmezsiniz..

Dahası, eşcinselliği yasa ve pratikte tamamen kabul eden ülkeler bile her zaman iyi bir yer değildir. Yargısal bireyler Grindr’i LGBT topluluğu üyeleri için zararlı şekillerde kullanmaya çalışabilir. Bu nedenle, kendinizi ve gizliliğinizi korumak için her zaman önemlidir – ayrıca çıkarken.

Grindr üzerinde anonim partner?

Anonimlik Akıllı TelefonRandevu alırken gizliliğinizin bozulmaması belirli bir ikilemle gelir. Her Grindr kullanıcısı gizliliğini ilk sıraya koyarsa, tarihleme çok daha zor olur – imkansız değilse bile. Maçınızın kendisi olduğunu söylediği kişi olduğundan nasıl emin olacaksınız? Birisiyle buluşmak ne zaman güvenlidir? Ve diğerine onlara zarar vermediğinizi ve sadece bir tarih aradığınızı nasıl bildirebilirsiniz??

Grindr’un son zamanlarda aldığı olumsuz ilgiye rağmen, olumlu bir alan olmaya devam ediyor. Tüm tarihlerin, sohbetlerin ve buluşmaların% 99’u sorunsuz ve sorunsuz geçiyor. Bunun sizin için de geçerli olduğundan emin olmak için alabileceğiniz birkaç önlem vardır. Grindr, tüm kullanıcılarının kullanabileceği ve kullanması gereken güvenlik önlemleri içeren bir liste yaptı. Örnekler: Grindr’dan biriyle tanışırken bir arkadaşınızı veya aile üyenizi bulunduğunuz yer hakkında her zaman bilgilendirin ve içgüdünüze güvenin. Bir şey hissedilirse, muhtemelen.

Grindr’da gizliliğinizi nasıl korursunuz

Grindr tarafından sağlanan genel güvenlik yönergelerine uymanın yanı sıra, kendinizi mümkün olduğunca korumak için her zaman başka güvenlik önlemleri de kullanabilirsiniz. İşte size yardımcı olacak üç iyi ipucu:

Çok fazla paylaşma

Diğer arkadaşlık uygulamalarında olduğu gibi, profilinize eklediğiniz kişisel bilgi miktarını sınırlamak her zaman akıllıca olur. Tam adınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi, HIV durumunuzu ve diğer hassas bilgilerinizi kullanmaktan kaçının. Ayrıca, çevrimiçi başka hiçbir yerde görünmeyen bir profil fotoğrafı yüklemek akıllıca olacaktır. Aksi takdirde, kullanıcılar fotoğrafınızda ters resim araması yapabilir ve diğer sosyal medyalarınızı bulabilir. Aynı fotoğrafı Facebook veya Twitter’da kullanırsanız, hesaplarınızı hemen bulurlar ve oradaki bilgileri kullanarak kimliğinizi daha da ortaya çıkarırlar.

Ayrıca, konuşmayı uygulamadan çıkarmaya karar verirseniz, Google Voice veya benzer bir hizmet kullanmak daha güvenlidir. Bu tür uygulamalar kendi telefon numaranızı gizli tutmanıza ve bunun yerine ikincil bir numarayla çalışmanıza olanak tanır.

Mesafe fonksiyonunu devre dışı bırak

Grindr ve diğer arkadaşlık uygulamaları, sizi bölgenizdeki kişilerle eşleştirmek için telefonunuzun GPS konumunu kullanır. Siz ve o kişinin gerçek zamanlı olarak ne kadar uzakta olduğunuzu tam olarak görebileceksiniz. Anında buluşmak istiyorsanız kullanışlı: Köşedeki bar her ikinize de kolayca ulaşılabilir! Ne yazık ki, bu aynı zamanda diğer kullanıcıların tam konumunuzu ortaya çıkarabileceği anlamına gelir. Başka bir Grindr kullanıcısı ikiniz arasındaki mesafeyi biliyorsa, trilaterasyon adı verilen bir işlem kullandığınızı hesaplayabilir. Bu nedenle, mesafe bilgilerinizi gizlemek önemlidir.

Aşağıdaki işlemleri yaparak Grindr’daki mesafenizi gizleyebilirsiniz:

 1. Grindr uygulaması cihazınızda
 2. Adresine git profil
 3. Üzerine dokunun “Ayarlar”Sağ üst köşede
 4. Git “Görüntü Tercihleri
 5. Kapat “Mesafemi Göster

Ancak, bu işlevi kapatmanın diğer kullanıcıların yalnızca tam olarak ne kadar uzakta olduğunuzu görmesini engelleyeceğini unutmayın. Profiliniz yine de bölgenizdeki diğer Grindr kullanıcılarıyla kategorize edilecek ve gösterilecektir. Bu, diğer yerel Grindr kullanıcıları mesafe bilgilerini açıklarsa konumunuzun hala savunmasız kalacağı anlamına gelir.

Sahte konum uygulaması kullanma

Konumu içeren haritaGrindr’daki mesafenizi gizlemek zaten zihninizi rahatlatabilir. Bununla birlikte, doğrudan çevrenizdeki kişilerle eşleştirildiğiniz için tam gizlilik sağlamaz. Belki de buna ihtiyacınız olacağını düşünmüyorsunuz: Grindr tamamen insanlarla tanışmakla ilgili.

İşleri bir adım daha ileri götürmek istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz sahte bir konum uygulaması yüklemek ve konumunuzu taklit etmektir. Bu uygulamalar, başka bir yerde olduğunuzu düşünmek için diğer uygulamaları kandırabilir. Hemen hemen her durumda, bu aynı zamanda tanışma uygulamaları üzerinde de çalışır. Ne yazık ki, son zamanlarda yapılan bir Grindr güncellemesi nedeniyle, yer sahtekarlıkları artık mobil cihazlarda çalışmıyor gibi görünüyor. Bu, bazı kullanıcılar için tehlikeli durumlara neden olabilir. Konumunuzu yine de taklit etmek istiyorsanız, bilgisayarınıza bir Android emülatörü indirebilir ve orada Grindr kullanabilirsiniz. Bu, gerçek konumunuzu gizlemenize yardımcı olacaktır.

Bilgisayarınız için Bluestacks

Konum sahtekarlığı konusunda Grindr’in son kısıtlamalarını aşmanıza yardımcı olabilecek güvenilir bir Android emülatörü Bluestacks’tır. Bluestacks’ı bilgisayarınıza indirir ve orada Grindr kullanmaya devam ederseniz, Grindr için sanal konumunuzu değiştirebileceksiniz. Bluestacks’ın bilgisayarınızda çalışmasını sağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. İndir resmi web sitesinden Bluestacks’ın son sürümü.
 2. Oturum aç Google Play’de bir hesapla.
 3. İndir Play Store’daki resmi Grindr uygulaması.

Daha ileri gitmeden önce, konumunuzu aldatmanıza olanak tanıyan bir uygulama bulmanız gerekir. Popüler bir seçenek Sahte GPS GO Konum Spoofer. Bu uygulamayı test ettik ve hem Grindr hem de Happn için çalıştığını söyleyebiliriz.

Sahte GPS GO Konum Spoofer

Sahte GPS GO’nun kurulumu oldukça kolaydır ve Android 6.0 ve üstü için kullanılabilir. Kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. İndir Bluestacks’daki uygulama.
 2. Uygulamayı açın ve “Sahte Konumları Etkinleştir”.
 3. Haritaya git, yeri seç kullanmak ve ekranın sol alt köşesindeki oynat düğmesini tıklayın.
 4. “Sahte konumlar devre dışı bırakılmışsa veya uygulama varsayılan Sahte Konum uygulaması değilse, devam etmek için lütfen etkinleştirin” mesajı açılırsa etkinleştir’i tıklayın..
 5. Geliştirici Seçenekleri”Ekranı görünecektir. Tıklayın “Sahte Konum Uygulamasını Seçin”Öğesini seçin ve“FakeGPS Ücretsiz“.
 6. Geri dönün ve oynatma düğmesi Sahte GPS ayarını etkinleştirmek için tekrar.

Sahte konumunuzu ayarladıktan sonra, emülatördeki Grindr hesabınıza giriş yapabilir ve normalde yaptığınız gibi kullanabilirsiniz.

iTools’un Sahte GPS Konumu *

İTools ile iOS’taki konumunuzu taklit etmek için şu adımları izleyin:

 1. Yüklemek iTools bilgisayarınızda.
 2. Programı açın ve “Ücretsiz deneme“.
 3. Araç Kutusu”Sekmesi.
 4. Git “Cihaz Araç Setleri”Öğesini seçin ve“Sanal konum“.
 5. Giriş sahte konum haritadaki metin kutusuna girin ve enter tuşuna basın.
 6. Haritada sahte konum için bir işaretçi göründüğünde, “Buraya taşın”İfadesini kullanın..

* Son Grindr güncellemelerinden bu yana, konumunuzu taklit etmek istiyorsanız bir Android emülatörü kullanmak gerekir. Bu, Sahte GPS GO Konum Spoofer uygulamasını kullanmanız gerekeceği anlamına gelir.

Güvende kalın, ancak doğru profilleri bulun

Telefonunuzun GPS’ini sahte bir konuma ayarlamak, şu anda Grindr ve diğer arkadaşlık uygulamalarındaki konumunuzu korumanın en etkili yoludur. Bununla birlikte, gerçek konumunuzla değil, sahte adresin yakınında bulunan profillerle eşleştirileceğinizi unutmayın. Yine de, kimlik sahtekarlığı çok yararlı olabilir: her zaman bulunduğunuz yerden sadece birkaç mil uzakta bir konum seçebilirsiniz. Bu şekilde, mahallenizdeki insanlarla eşleşeceksiniz, ancak gerçek konumunuzu vermeyeceksiniz.

Sahte bir konum kullandığınızda tarihinize uygun olmayabilir. Öyleyse, konuyu birinci veya ikinci bir tarihte getirmek tamamen iyidir, bu yüzden yayın balığı olarak görülmezsiniz. Grindr konumunuzu ayarlama olanakları ve avantajlar hakkında konuşun. Her zaman karşınızda oturan kişinin, gizlilik ve güvenlik konusunda sizin gibi aynı endişelere sahip olma ihtimali vardır. Belki de onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

ense

Grindr, kullanıcıların karşılaştığı sorunların çözümlerini sürekli olarak takip etmektedir. Güvenlik bunda büyük bir rol oynar. Ancak, Grindr bu konuda çalışan tek uygulama değil. Eşcinsel ve biseksüel erkekler için bir başka tanışma platformu SCRUFF. Amaçları birbirlerini güvende tutmak için bilgi alışverişinde bulunabilecek (eşcinsel) insanlar ağı oluşturmaktır. Uygulamanın yerel büyükelçilerle iletişim kurma seçeneği vardır: Ülkelerine veya şehirlerine seyahat ederken ipucu isteyebileceğiniz uygulamanın özel üyeleri.

Uygulamayı kendimiz için test etmeye karar verdik ve farklı ülkelerdeki SCRUFF elçileriyle iletişime geçtik. Sorularımız hızlı ve kapsamlı bir şekilde cevaplandı ve hatta bir avuç yararlı seyahat ipucu aldık. Açıkça başarılı bir sistem. Bu büyükelçilerin yanı sıra SCRUFF, kullanıcılarını 80’den fazla ülkedeki yerel durum konusunda uyarmak için ILGA verilerini kullanmaktadır. Bu, özellikle de yoldayken hedefinizin durumu hakkında tamamen güncel değilseniz faydalıdır..

Son düşünceler

Arkadaş, ister gerçek hayatta ister çevrimiçi olsun, herkes için güvenli olmalıdır. Uygulamaları kendi başlarına tarihlendirmek tehlikeli değildir; bunlar basitçe insanların birbirleriyle tanışmasını kolaylaştıran araçlardır. Bu çoğunlukla çok eğlenceli. Ne yazık ki hala gay ve biseksüel erkeklere yönelik oldukları için Grindr gibi uygulamalardan nefret eden kötü niyetleri olan çok sayıda insan var. Bu insanlar, özellikle eşcinselliğin hala yasadışı görüldüğü ülkelerde çok fazla soruna neden olabilirler.

Grindr, özellikle kullanıcıların konumlarını gizli tutma konusunda diğer arkadaşlık uygulamalarıyla aynı güvenlik açıklarına sahiptir. Grindr’in bu güvenlik açığını gidermeye çalışmasına rağmen, Grindr kullanıcıları ve hatta bazen hükümetlerin kullanıcıların kimliklerini ortaya çıkarması mümkündür. Şu anda profilinizde paylaştığınız bilgileri sınırlamak ve bilgisayarınızda sahte konum uygulaması kullanmak Grindr’ı kullanırken alabileceğiniz en iyi önlemlerden bazılarıdır.

Grindr söz konusu olduğunda, randevu servisini kullanırken karşılaşabileceğiniz risklerin farkında olmanız önemlidir. Ancak, bunun sizi uygulamadan uzak tutmasına izin vermeyin. Kişisel bilgilerinizi akıllıca ele aldığınız ve eylemlerinizi düşündüğünüz sürece, kötü bir şey olma olasılığı çok düşüktür.

Aynı cinsel eylemler nerede yasadışı olarak kabul edilir?

Aşağıda gösterilen interaktif dünya haritası, tüm dünyadaki eşcinselliğin yasallığına genel bir bakış sunmaktadır. Eşcinselliklerin yasal olarak yasal kabul edildiği bazı ülke ve alanların hala LGBT haklarını her zaman desteklemediğine dikkat edin. Bu yerlerde, örneğin Rusya’da ayrımcılık, şiddet ve damgalama ile karşılaşılabilir..

LGBT haklarının interaktif dünya haritası (eşcinselliğin yasadışı olduğunu gösteren)

Bazı ülkelerin ekstra bir açıklamaya ihtiyacı vardır, çünkü durum o kadar kolay tanımlanmamaktadır. Bu ülkeleri ve gerekli açıklamaları aşağıdaki tabloda bulacaksınız.

ülke
Eşcinsellik yasallığı
notlar
MısırResmi olarak yasal, ancak biri hala kovuşturulabilirTeorik olarak, eşcinsellik yasadışı değildir, ancak pratikte genellikle ‘ahlaki yasaların’ ihlali olarak görülür. Kadınlar için kurallar belirsizliğini koruyor.
EndonezyaKonuma bağlıEşcinsel olmak Endonezya’nın çoğunda yasaldır, aşağıdaki alanlardan tasarruf edin: Aceh, Güney Sumatra ve Palembang şehri.
IrakYasalYasaya göre, eşcinsellik Irak’ta yasaldır, ancak LGBT topluluğunun bir parçası olarak kendini ifade etmek, yasayı kendi ellerine alacak vatandaşlar nedeniyle son derece tehlikelidir..
LübnanErkekler ve kadınlar için yasadışıBazı hâkimler bireyleri kovuşturmamaya karar verdiler, ancak bu henüz kanunla belirlenmedi.
Kuzey KoreYasalKuzey Kore’de eşcinselliğe karşı yasa yok. Ülke sadece varlığını tamamen reddediyor.
FilistinKonuma bağlıEşcinsel olmak Gazze’deki erkekler için yasadışı. Eşcinsellik, ülkenin geri kalanında resmi olarak yasaldır.
RusyaKonuma bağlıÇeçenya’da yasadışı. Eşcinsel insanların toplama kamplarına yerleştirildiği bildirildi.
SingapurErkekler için yasadışıKadınlar için yasal. Erkekler söz konusu olduğunda, 1996’dan beri yasalara uyulmamıştır.
Sri LankabelirsizBazı kaynaklar eşcinselliğin ayrımcılığa uğradığını bildiriyor.

LGBT hakları ile ilgili en büyük uluslararası kuruluşlardan biri de Uluslararası Lezbiyen, Eşcinsel, Biseksüel, Trans ve Intersex Derneği veya kısaca ILGA’dır. Cinsel yönelimle ilgili yasalar ve mevzuat hakkında bilgi içeren daha ayrıntılı bir dünya haritası hazırladılar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map