Facebook hesabınızı tamamen silme | VPNOverview

Bugünlerde insanlık her zamankinden daha bağlantılı. Daha iyisi ya da daha kötüsü, küresel bir felaketten kısa hiçbir şeyin bunu yakın zamanda değiştirmeyeceği anlaşılıyor. Facebook’un büyümesi son zamanlarda yavaşlasa da, önemli oranda gerçek bir göç muhtemelen sosyal medya goliath kartlarında yer almıyor. Yine de, Zuckerberg imparatorluğu Instagram ve WhatsApp’ı içeriyor. Bu, küresel nüfusun büyük bir yüzdesinin Facebook’un erişiminden kaçmasını zorlaştırıyor.


Yine de mümkündür. Facebook profilinizi ve tüm verilerinizi kolayca silebilirsiniz. Facebook’un kapsamı, platformdan kendini kaldırması çevrimiçi bir ayak izini önemli ölçüde azaltabilir.

Hesabınızı Devre Dışı Bırakma

Facebook hesabınızı kaldırmak isteyip istemediğinizden emin değilseniz başka bir seçenek daha vardır. Hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Bununla ilgili güzel olan şey, istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilmenizdir. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra diğerleri zaman çizelgenizi göremez veya sizi arayamaz. Ancak, özel mesajlaşma yoluyla gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler hala görülebilir.

Devre dışı bırakmak da Facebook hesabınızdan kurtulmak istiyorsanız ancak Facebook Messenger’ı kullanmaya devam etmek istiyorsanız iyi bir seçenektir.

Facebook hesabınızı devre dışı bırakmak için şu talimatları uygulayabilirsiniz:

 1. Facebook hesabınızın Ayarlarına gidin
 2. “Genel Hesap Ayarları” sayfasında açılır
 3. “Hesabı Yönet” i tıklayın
 4. Son olarak “Hesabınızı Devre Dışı Bırak” ı tıklayın

Hesabınıza giriş yaparak hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. E-postanıza veya cep telefonunuza gönderilecek bir doğrulamadan geçmeniz gerekebilir..

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme

İnsanların Facebook’tan bir mola vermesi ve hesaplarını bir süre askıya alarak gevşemesi yaygındır. Ancak, sonsuz bebek fotoğrafları, çok seviyeli pazarlama planları ve siyasi tartışmalardan fazlasına sahip olduğunuza karar vermeniz gerekiyorsa, işleri bir adım daha ileri taşıyabilir ve fişi tamamen çekebilirsiniz. Kredisine göre, Facebook bu işlemi çok basitleştirdi.

İlk olarak, verilerinizin bir kopyasını indirmelisiniz. Yani, bilgilerinizi saklamak istiyorsanız. Bu veriler oldukça hassas olabilir, bu yüzden güvende tutun.

 1. Facebook hesap menüsünü açın ve Genel Hesap Ayarları’nı seçin.
 2. Facebook verilerinizin bir kopyasını indir’i seçin.
 3. Arşivimi Başlat’ı tıklayın.
 4. Arşiviniz indirilmeye hazır olduğunda Facebook size bir e-posta gönderecek.

Ardından, https://www.facebook.com/help/delete_account adresini ziyaret etmeniz ve Hesabımı sil’i tıklamanız yeterlidir. Sonunda gerekli olan tüm eylem bu. Hesabınız hemen askıya alınacak ve Facebook’un arama sonuçlarında kullanılamayacak. Ancak, gerçek hesap silme işlemi biraz daha uzun sürebilir.

Diğer Uygulamaları Kaybetmek İstemiyorum?

Facebook hesabınızı silerken, çoğumuzun diğer uygulamalara giriş yapmak için Facebook’unu kullandığımızı unutmamak gerekir. Pinterest ve Spotify gibi birçok popüler uygulama, Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapma seçeneği sunar. Bu ideal olsa da, bu on farklı şifreyi hatırlamanız gerekmeyeceği anlamına gelir, aynı zamanda hepsinin Facebook’a bağlı olduğu anlamına gelir. Facebook giriş bilgilerini kullandığınız yeri bulduğunuzdan emin olun. İleride bu uygulamaya erişmek istiyorsanız, Facebook’unuzu silmeden önce o uygulamadaki giriş bilgilerini değiştirmeniz akıllıca olacaktır..

Facebook’un Başarısızlığı

Ertesi gün soğuk ayak almanız durumunda Facebook’un güvenli bir seçeneği olduğunu belirtmek önemlidir. Sadece hesabınıza giriş yapın. Bu, hesabınızı hemen geri yükleyecektir. Hesabınız sonraki haftalarda silinecek, ancak gerçek verilerinizin Facebook’un sunucularından kalıcı olarak kaldırılması birkaç ay sürebilir.

Facebook’taki varlığınızı gerçekten silmek istiyorsanız, gerçekten silinip silinmediğini görmek için giriş yapmaya çalışmamanız önemlidir. Basitçe, çünkü bu hesabınızı hemen yeniden etkinleştirecektir. Daha iyi bir seçenek, bir arkadaşınızın sizi Facebook’ta aramasına izin vermektir.

Sonunda Düşünceler

Facebook, hayatımızın derinliklerinde manevra yaptı. Birçoğu gizlilik nedenleriyle sosyal platformdan ayrılmayı düşünüyor. Ancak bizi çok fazla şeye bağladığımız için bunu yapmaktan korkabiliriz. Okuduğunuz için Facebook’unuzu tamamen devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz. Facebook bunu son derece kolay hale getirdi. Ancak Facebook giriş bilgilerinizi başka uygulamalar için kullanabileceğinizi unutmayın. Adımlarımızı takip ederek Zuckerberg oyun alanını tamamen terk edebilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map