Dark Web’de ziyaret etmeye değer 10 web sitesi | VPNOverview

Karanlık web, web’in çoğu insanın sadece Tor tarayıcı ile ulaştığı gizemli kısmıdır. ‘.Onion’ sonekine sahip web siteleri, normal tarayıcılardan erişilemeyen gizli hizmetleri barındırır (çok fazla ayar yapmadığınız sürece). Ancak Tor tarayıcı, bu hizmetleri ziyaret etmenizi sağlarken aynı zamanda size bir anonimlik katmanı sunar. Karanlık ağ haberlerde olduğunda, genellikle yasadışı uygulamalarla ilişkilidir. Uyuşturucu, silah veya sahte pasaport gibi yasa dışı her şeyi satın alabileceğiniz sayısız “karanlık pazar” hikayesi var. Bunun bir gerçeği var, ama çoğu zaman bu hikayeler çok abartılı, yanlış ve abartılı. Genellikle, karanlık ağda bulabileceğiniz daha olumlu ve bazen şaşırtıcı derecede sağlıklı şeyler asla belirtilmez. Bu makale, karanlık ağın başka bir tarafı olduğunu göstermeye adanmıştır. Kendiniz bulabilmeniz için en güncel bağlantıları bile sağlıyoruz. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, karanlık web hakkındaki sayfamızı ziyaret edebilir veya karanlık web sözlüğümüzü inceleyebilirsiniz..


Karanlık ağa nasıl gireceğinizi bilmiyor musunuz? Koyu ağa nasıl erişileceğiyle ilgili kılavuzumuza göz atın!

Karanlık web’i merak ediyorsanız, ancak güvenli bir şekilde ziyaret etmek istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz web sitelerinin bir listesini oluşturduk. Listedeki bazı web siteleri oldukça ciddi, diğerleri ise çok aptalca. Mutlu keşifler!

Dikkat: Karanlık ağa erişirken önce güvenlik

Karanlık ağ üzerinde daha fazla girişimde bulunursanız, bazı güvenlik önlemleri almak akıllıca olacaktır. Karanlık web düzenlemesiz olduğundan, verilerinizden sonra kötü amaçlı yazılım bulaşma ve / veya siber suçlular riski artar. Yüklü bir virüsten koruma yazılımı olduğundan ve bir VPN kullandığınızdan emin olun. Bir VPN tüm internet trafiğinizi şifreler ve güvenceye alır, çevrimiçi gizliliğinizi korur ve sizi belirli siber suç türlerine karşı korur. Başlamak için NordVPN’i deneyin. Ayda 5 dolardan daha az bir ücret karşılığında NordVPN tüm internet verilerinizi ağır şifreleme ile korur. Ayrıca, IP adresiniz gizleneceğinden NordVPN kullanırken anonim olursunuz. Bu, başkalarının çevrimiçi adımlarınızı izlemesini önler. NordVPN 30 gün para iade garantisi sunar, böylece riski olmadan deneyebilirsiniz.

İnternetin bu kısmı ve oraya nasıl ulaşılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız karanlık web hakkındaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Bölüm 1: Arama

Karanlık web, Google gibi herhangi bir arama motorunu barındırmasa da, nereye bakacağınızı biliyorsanız, karanlık web’in manzarasında arama motorları ve dizinler arasında gezinmek hala mümkündür. Aşağıdaki sitelerin bazıları size yardımcı olabilir.

1. Gizli Wiki

Gizli Wiki, karanlık web üzerindeki farklı web sitelerine bağlantılar bulabileceğiniz karanlık bir web Wikipedia’sıdır. Bu makalede fark edebileceğiniz gibi, karanlık web sayfalarının URL’leri genellikle saçmadır. Bu, aradığınız web sitesini bulmanızı zorlaştırır. Gizli Wiki’de sizin için bir sürü arama yaparlar. Ayrıca, ilginç bir okuma olabilecek çeşitli konularda bilgilendirici sayfalar sağlarlar..

Gizli Wiki yalnızca yasal web sitelerini endekslemediğinden, görmek istemediğiniz bir şeyin bağlantısını tıklamadığınıza dikkat edin. Aslında, birçok farklı “Gizli Wiki” sitesi var. Gizli Wiki eskiden bir grup pedofil web sitesini barındırdığı ya da en azından dizinlediği için biliniyordu ve bu nedenle FBI ve Anonymous tarafından siber saldırılara konu oldu. Gizli Wiki’nin birçok kopya kedisi ve spin-off’u da yaratıldı. “Resmi Gizli Wiki” veya “Sansürsüz Gizli Wiki” ile karşılaşırsanız şaşırmayın. Bununla birlikte, bu spin-off sitelerinden uzak durmak en iyisidir. Bu güne ait Gizli Wiki sitelerinin çoğu, ziyaret etmek istemediğiniz karanlık web’in bazı bölümlerine bağlantılar sağlar. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, nispeten risksiz kategorilere sadık kalmaktır.

Gizli Wiki’ye bağlantı: http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

2. DuckDuckGo

DuckDuckGoDuckDuckGo, yüzey ağında da bulunan bir arama motorudur. Diğer arama motorlarının aksine, DuckDuckGo kişisel bilgilerinizi toplamaz veya paylaşmaz. Web üzerinde tamamen anonim olmak istiyorsanız arama motoru idealdir. Karanlık web’de .onion web sitelerini de gösterdiğinden kullanılır. Çoğu normal yüzey arama motorları .onion web sitelerini dizine eklemez. Böylece, normal bir arama motoru sizi karanlık web’in hiçbir yerine getirmez, ancak DuckDuckGo.

DuckDuckGo bağlantısı: https://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

3. Mum

Bu uygun şekilde adlandırılmış site, mecazi olarak karanlık ağda yolunuzu görmenize yardımcı olmak için var. Mum, sadece karanlık web için bir arama motorudur ve temelde Google gibi işlev görür, ancak hiçbir yerde kullanışlı değildir. Koyu renkli ağ, düzgün bir şekilde organize edilecek ve dizine eklenecek şekilde tasarlanmamıştır. Karanlık ağdaki hizmetlerin çoğunun amacı, “bilen” belirli bir grup insan dışında gizli kalmaktır. Bu yüzden Mum, küçük bir karanlık koridorda küçük bir araç, küçük bir mum olarak görülmelidir. Arama motoru, karanlıkta sadece biraz daha net görmenizi sağlar, ancak çok fazla değil. Ayrıca, kötü amaçlı veya yasadışı içerik için filtrelenmediğinden, Mum arama motorunun sunduğu bağlantılara tıklamaktan kaçının. Her zaman olduğu gibi karanlık ağa göz atarken sağduyulu davranın ve uyanık kalın.

Mum bağlantısı: http://gjobqjj7wyczbqie.onion/

4. Kötü değil

Bu, karanlık web’deki başka bir arama motorudur. Bu site, kendi misyon bildirgesiyle doğrudan çelişiyor gibi göründüğü için ilginçtir; bu, “birinin hoşgörüsüz bir çoğunluğun zorbalığına karşı büyüyen bir kalkan olmasını umduğu şeyin katkısıdır”. Bağış kabul etmiyorlar ve çocuk pornografisi, silahlar, narkotikler veya diğer yasadışı içerikler gibi yasadışı içeriği kesinlikle yasaklıyorlar.

Bu, sitenin yasadışı gizli hizmetlere bağlantılar barındırmasını engellemez. Örneğin, “kokain” konusuna bakarsanız, Evil değil arama motoru, yasa dışı maddeyle ilişkili çevrimiçi pazarlara, kılavuzlara veya yönlendirme sitelerine bazı bağlantılar bulur. Not Evil, herhangi bir üyenin yeni bir konu oluşturabileceği bir sohbet hizmetine de ev sahipliği yapar. Bu konular rahatsızlıktan ahlaksızlığa kadar uzanmaktadır. Ancak içeriğin çoğu spam.

Bilgisayar korsanlarının, dolandırıcıların ve hatta kolluk kuvvetlerinin bu tür sohbet hizmetlerinde bulunabileceğini kabul etmek mantıklıdır. Kolluk görevlileri bazen haksızlıkları yakalamak için karanlık ağa giriyor ve hatta “bal küpü operasyonunun” bir parçası olarak sizi yasadışı faaliyetlere kandırmaya çalışıyorlar.

Kötülük Değil: http://hss3uro2hsxfogfq.onion/

5. SearX

Searx, hem normal hem de karanlık web’de kullanabileceğiniz başka bir arama motorudur. SearX’in avantajı, arama sorgularınızı inanılmaz derecede ayrıntılı hale getirebilmenizdir. Dosya, resim, harita, müzik, haber, bilim, sosyal medya gönderileri, videolar ve çok daha fazlasını arayabilirsiniz. Yani, inanılmaz derecede ayrıntılı bir şey arıyorsanız, SearX kullanılacak arama motorudur.

SearX bağlantısı: http://ulrn6sryqaifefld.onion/

Bölüm 2: Bekleme

Karanlık ağ şaşırtıcı sitelerle doludur. Bunlardan biri Facebook. Her türlü çevrimiçi koruma için Facebook’a giriş yapmanızı önermememize rağmen, bu sosyal medya sitesinin karanlık web’de çok büyük bir varlığa sahip olması dikkat çekicidir..

6. Facebook

Bu gerçek Facebook’un ayna web sitesidir. Karanlık web üzerinden bir Facebook hesabı oluşturarak bunu tamamen anonim olarak yapmaya çalışabilirsiniz. Ancak, bu çok fazla iş gerektiriyor, çünkü bildiğimiz gibi Facebook ellerinden gelen tüm verileri toplamayı seviyor.

Daha da önemlisi, sosyal ağın bu ayna versiyonu hükümet sansürünün bir yoludur. Bazı rejimler sosyal medyayı sansürler veya halkları için tamamen erişilmez hale getirir. Bunu herhangi bir muhalefet biçimini ortadan kaldırmak için yaparlar. Facebook’un karanlık web sürümünü kullanarak insanlar anonim kalmaya çalışabilirler.

Facebook aynasına bağlantı: https://www.facebookcorewwwi.onion/

7. BlockChain

Her ne kadar Bitcoinler sadece halk arasında popüler hale gelse de, yıllardır karanlık ağın para birimi oldu. Karanlık web’de birçok kripto para birimi web sitesinin olması şaşırtıcı değildir. BlockChain web sitesinde kripto para birimlerinizi yönetebilir, satın alabilir ve satabilirsiniz.

Ayrıca, satın alma veya satma zamanının doğru olup olmadığını görmek için stoklarınızın nasıl bir performans gösterdiğini kontrol edebilirsiniz. Bitcoinler, karanlık web’de ürün satın almak için kullanıldığından, sanal bir cüzdanın da olması şaşırtıcı değildir..

BlockChain bağlantısı: https://blockchainbdgpzk.onion/

8. Bibliomanyak

Diğer şeylerin yanı sıra, karanlık ağ çok çeşitli konularla ilgili fikirlerin paylaşıldığı bir yerdir. Dahası, entelektüel konuşmalar teşvik edilir. Karanlık web’de kitap veya çevrimiçi kitap kulüpleri sunan birçok web sitesi var ve Bibliomaniac bunlardan biri. Kendinizi bir gün karanlık ağda bulursanız, büyük bilgi zenginliğine göz atın..

Bu web sitesinde herhangi bir kitabı gerçekten bulabilirsiniz. Herhangi bir telif hakkıyla korunan materyal indirmediğinize dikkat edin, çünkü bu yasalara aykırıdır.

Bibliomaniac ile bağlantı: http://mx7rwxcountermqh.onion/ Güncelleme: Bu site çevrimdışına alındı. Yeniden canlanırsa veya eşit derecede iyi bir site ortaya çıkarsa, bu sayfaya gönderilir.

9. Tor Metrik

Tor Soğan Yönlendirici LogoTor Metrik’te Tor Projesi hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Gizliliğe ve Tor projesinin nasıl çalıştığına ilgi duyuyorsanız, bu web sitesi size biraz fikir verebilir. Ayrıca, Tor ve karanlık bir ağı bir okul projesi için araştırıyorsanız, bu web sitesi istatistik konusunda size yardımcı olabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, kaç kişinin Tor tarayıcıyı kullandığını ve kaç tane .onion web sitesinin olduğunu görebilirsiniz. Tor kullanıcılarının istatistikleri ayrıca karanlık web’de ne kadar etkinlik olduğunu, kaç gizli hizmetin var olduğunu ve karanlık web’deki çoğu kullanıcının nereden geldiğini iyi bir şekilde gösterebilir..

Bazı eğlenceli gerçekler:

 • Tor kullanıcılarının yalnızca% 6’sı karanlık web’e erişmek için tarayıcıyı kullanıyor.
 • En verimli Tor kullanıcılarından bazıları, Almanya veya Hollanda gibi nispeten küçük nüfusa sahip ülkelerden.
 • Tor tarayıcısı sadece 2019’da yaklaşık yarım milyon kez indirildi.

Tor Metric bağlantısı: http://rougmnvswfsmd4dq.onion/

10. Gizli Yanıtlar

Gizli Yanıtlar, Reddit veya Quora’nın karanlık bir web sürümü olarak tanımlanabilir. Sansürsüz olarak istediğiniz herhangi bir soruyu sorabilirsiniz. Topluluktaki diğer kişiler sorularınızı yanıtlamaya çalışacaktır. Sadece etrafa bakmak da eğlenceli olabilir. Unutmayın, bu internetin filtrelenmemiş bir parçası ve görmek istemediğiniz konuşmalarla karşılaşabilirsiniz.

Bu, internetin bu bölümünde yeni iseniz, karanlık web hakkında soru sormak için harika bir yerdir. Ancak, karanlık web’deki belirli sorular için bazı karanlık web alt öğelerini ziyaret etme seçeneği daha güvenlidir.

Gizli Yanıtlara Bağlantı: http://answerstedhctbek.onion/

11. Güvenli Bırakma

Güvenli düşüşSecure Drop, muhbirlerin ve gazetecilerin buluşabileceği bir yerdir. Karanlık ağ, bilgi uçurucuların izleneceklerinden emin olmadan bilgilerini paylaşma şansına sahip olmalarının tek yoludur. İhbarcıların bir şirket veya hükümet hakkında zararlı bilgileri vardır ve bunu gazetecilerle paylaşmaya çalışırlar. Eğer bunu yüzey ağında yaparlarsa, muhtemelen izlenirler ve bazı durumlarda cezalandırılırlar. Secure Drop, dünyadaki muhbirlerin ve gazetecilerin gizliliğini koruyan bir .onion web sitesidir. Birçok önemli yayın, karanlık web üzerindeki anonim ihbarcıların gücünü fark etti ve kendi SecureDrop URL’lerini oluşturdu. Bazı önemli örnekler şunlardır: Forbes: http://t5pv5o4t6jyjilp6.onion/, The Financial Times: http://xdm7flvwt3uvsrrd.onion/ ve Reuters: http://smb7p276iht3i2fj.onion/.

Güvenli Bırakma Bağlantısı: http://secrdrop5wyphb5x.onion/

Bölüm 3: E-posta

Outlook ve Gmail dışında çok sayıda e-posta sağlayıcısı var. Ücretsiz olarak sağlanan inanılmaz hizmetlere bir göz atın.

12. ProtonMail

ProtonMail, e-posta istemcilerinin en iyileri arasında yer alan İsviçre şifreli bir e-posta hizmetidir. Uçtan uca şifreleme kullanırlar ve günlük tutmazlar. Ayrıca, bir hesap oluşturmak istiyorsanız, onlara kişisel bilgi vermeniz gerekmez.

ProtonMail bağlantısı: https://protonirockerxow.onion/

13. SecMail

SecMail, son birkaç yıldır en çok kullanılan karanlık web e-posta sağlayıcılarından biri haline geldi. Kullanıcı başına yalnızca yaklaşık 25 mb sağlasalar da, bu PGP şifreli mesajlar için fazlasıyla yeterli olur. Ancak, standart posta hizmetiniz olarak kullanmak istiyorsanız, bu muhtemelen yeterli olmaz.

SecMail bağlantısı: http://secmailw453j7piv.onion/

14. Posta yığını

Mailpile, e-postalarınızı başkalarının elinden uzak tutmayı amaçlayan başka bir e-posta istemcisidir. E-postalarınızı şifreler ve bulutta paylaşmak zorunda kalmadan kendi e-postalarınızı saklayabilirsiniz. Bir başka büyük artı, ücretsiz açık kaynaklı yazılım olmasıdır.

Bağlamak: http://clgs64523yi2bkhz.onion/

Bölüm 4: Çeşitli

15. Satranç

Bu web sitesinde bir yabancıyla zararsız satranç oynayabilirsiniz, başka bir şey, daha az bir şey değil, sadece satranç. Size oyunun kapsamlı kurallarını sunarlar ve basit bir hesap açarak oynamaya başlayabilirsiniz. Web sitesi satranç severlerin buluşabileceği sakin bir yer yaratmayı amaçlıyor.

Satranç Bağlantısı: http://theches3nacocgsc.onion/

16. Tor Kittenz

Karanlık ağın kedilerle ilginç bir ilişkisi var. Ünlü bir karanlık web kedi web sitesi Anonim Kedi Gerçek, ancak artık var gibi görünüyor. Neyse ki, karanlık web kedilerle rastgele web siteleriyle doludur. Tor Kittenz’de kedilerin rastgele resimlerini görebilirsiniz. Bu aptal web sitelerinin çoğunu karanlık web’de bulabilirsiniz.

Tor Kittenz bağlantısı: https://mqqrfjmfu2i73bjq.onion.link/

Uyarı

Merak güzel bir şey, ama kediyi de öldürdüğünü unutmayın! Karanlık ağa bir göz atmak ilginç olabilir, ancak aynı zamanda oldukça tehlikelidir. Bilmeden önce bozuk bir bağlantıyı tıklamış olabilirsiniz ve bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir. Bu nedenle, bunu yapmak için iyi bir nedeniniz yoksa oraya gitmemenizi öneririz..

Çevreye bir göz atmak istiyorsanız, kendinizi çevrimiçi saldırılara karşı korumak için bazı güvenlik önlemleriniz olduğundan emin olun..

Güvenlik önlemleri

VPN kalkanı

Karanlık web’i ziyaret etmek risksiz değildir, bu nedenle sizi ve cihazınızı korumak için aşağıdaki önlemleri almanızı öneririz..

Her şeyden önce, iyi bir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımına ihtiyacınız var. Cihazınıza virüs veya casus yazılım bulaşmasını önlemek için iyi bir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yüklemeniz gerekir. Bu tür bir yazılım, yalnızca yüzey ağına göz atarken bile önemlidir.

İkincisi, iyi bir VPN bulmanız gerekiyor. VPN (Sanal Özel Ağ), tüm internet trafiğinizi şifreleyen ve gerçek IP adresinizi gizleyen bir yazılımdır. Güvende olmak için, VPN kullanmak en iyisidir, böylece kimse karanlık web’i ziyaret ettiğinizi göremez. Ayrıca, karanlık web’deki bilgisayar korsanları, eylemlerinizi kişisel IP adresinize kadar izleyemez. Bazı iyi VPN sağlayıcıları şunlardır: ExpressVPN, NordVPN ve IPVanish.

Son olarak, sağduyunuzu kullanmalısınız. Güvenmediğiniz bağlantılara tıklamayın ve karanlık web’de herhangi bir kişisel bilgi doldurmayın.

Son düşünceler

Karanlık ağ gizemli ve hatta korkutucu geliyor, ancak .onion web sitelerinin bazıları çok sıradan. Normal internet kullanıcıları için oraya gitmek için gerçekten iyi bir neden yoktur. Ancak bunu yaparsanız, bu 10 web sitesinden birini ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Karanlık web’de çok fazla keyifsiz iş olduğunu unutmayın, bu yüzden güvenmediğiniz bir şeye tıklamayın.

Sağduyunuzu kullanın ve eğlenin!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map