Anonim olarak nasıl aranır ve mesaj gönderilir | VPNoverview.com

Akıllı telefonlarımızdaki sonsuz uygulama kaynağı ile, bazen telefonlarımızı metin göndermek ve telefon görüşmeleri yapmak için de kullanabileceğimizi unutmak kolaydır. Gizlilik ve çevrimiçi güvenlik endişeleri son birkaç yıldır gittikçe daha baskın hale geldiğinden, anonim olarak metin yazmanın veya aramanın bir yolu olmadığına inanabilirsiniz. Neyse ki, var.

Çoğu kişi akıllı telefonlarını ayarlarken gerçek adlarını kullanır ve cihazı kişisel e-posta adreslerine bağlar. Bu nedenle, telefon numaralarının çoğu etkin bir e-posta adresine bağlıdır ve genellikle sahibine kadar izlenebilir. Bununla birlikte, sadece birkaç basit numara veya üçüncü taraf uygulamasıyla anonim olarak arama yapmanın ve mesaj yazmanın birçok yolu vardır.

Birini aramak istiyor, ancak bu kişinin kişisel telefon numaranıza sahip olmasını istemiyor musunuz? Veya özel gönderen olarak metin göndermek mi istiyorsunuz? Belki de sadece birisiyle güvenli ve şifreli bir şekilde iletişim kurmayı tercih edersiniz, bu yüzden ikinizden başka hiç kimsenin iletişiminize erişimi yoktur. Bu seçeneklerin tümü herhangi bir akıllı telefon kullanıcısı tarafından kullanılabilir. İşte böyle yapıyorsun.

İsimsiz arama

Kulak resmi ile Smartphone

Belirli kişilerin veya kuruluşların kişisel telefon numaranızın olmasını istememenizin birçok nedeni olabilir. Örneğin, telefonla pazarlamacılardan, dolandırıcılıklardan, robocall’lardan ve hatta takipçilerden kaçınmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, herhangi bir akıllı telefon için varsayılan ayar, birini aradığınızda telefon numaranızı görüntülemektir..


Anonim olarak aramak için arayan kimliğinizi telefon uygulamanızın ayarlarında gizlemeniz gerekir. Bunu yaptığınızda, aradığınız kişi gerçek telefon numaranızı görmez, yalnızca “özel numara” tarafından çağrıldığını görür. Farklı mobil işletim sistemlerinin arayan kimliğinizi gizlemek için farklı yapılandırmaları vardır, ancak sizi Android veya iOS’ta çalışan cihazlar için temel ayarlara götüreceğiz.

Android’de arayan kimliğini gizleme

Piyasada Android’in birçok sürümü var. Yeni sürümler çıktığında, ayarlar menüsü genellikle zaman içinde ayarlanır. Telefonunuz tam olarak güncellenmediyse veya farklı bir geliştirici kaplaması (Samsung veya Motorola’nın özel tasarımları gibi) kullanıyorsa, ayarlar menünüzün burada gösterilen ekran görüntülerinden biraz farklı görünme olasılığı vardır. Bu durumda, sadece doğru anahtar kelimeleri arayabilir ve sonunda aradığınızı bulabilirsiniz. Bu öğreticinin ekran görüntüleri Android 9’da çalışan bir OnePlus modelinde alınmıştır.

Arayan kimliğinizi bir Android cihazda gizlemek ister misiniz? Aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Telefon uygulamasını açın cihazınızda. Bu başkalarını aramak için kullandığınız uygulama. Uygulama genellikle sol alt köşedeki ana ekrana yerleştirilir ve içinde bir telefon bulunan (yeşil) bir kare gibi görünür.
 2. Üç noktaya hafifçe vurun sağ üst köşede ve ayarları şeç”.
 3. “Çağrı Ayarları” nı açın.
 4. SIM kartı seçin şu anda kullanıyorsunuz. Akıllı telefonunuzda yalnızca bir SIM kart varsa, bu adımı atlayabilirsiniz.
 5. “Ek ayarlar” a gidin.
 6. “Arayan Kimliği” ne dokunun.
 7. “Numarayı Gizle” yi seçin.

Android Arayan Kimliği Ayarları Ekran Görüntüleri
Şu andan itibaren, telefon numaranız artık aradığınız kişiler tarafından görülmeyecek. Bu gizliliğiniz için harika, ancak olumsuz bir tarafı da olabilir. Onları çaldığınızda daha az insan aniden telefonlarına cevap verirse şaşırmayın.

İOS’ta Arayan Kimliğini Gizleme (iPhone)

Android’de olduğu gibi, arayan kimliğinizi iOS’ta da gizlemek çok basittir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. ayarlar iPhone’unuzda.
 2. Telefon”.
 3. Arayan kimliğimi göster”.
 4. “Arayan Kimliğimi Göster” seçeneğini değiştirin kapalı.

iPhone iOS Arayan Kimliği Ayarları Ekran Görüntüleri

Tek bir anonim arama yapma

Ayrıca, aradığınız numaranın önüne küçük bir kod ekleyerek birini özel olarak aramak da mümkündür. Bu yöntemin avantajı, tüm ayarlarınızı gözden geçirmenize ve ardından numaranızın tekrar görünür olmasını istediğinizde değiştirmenize gerek olmamasıdır. Yalnızca peşinde olduğunuz tek bir özel telefon görüşmesi ise, yapmanız gereken tek şey ülkeniz için hangi kodun ekleneceğini bulmaktır.

kod
İçin çalışır
* 67Amerika Birleşik Devletleri (AT hariç&T), Kanada (sabit hat), Yeni Zelanda (Vodafone telefonlar)
# 31 #Amerika Birleşik Devletleri (AT&T telefonlar), Avustralya (mobil), Arnavutluk, Arjantin (mobil), Bulgaristan (mobil), Danimarka, Kanada (mobil), Fransa, Almanya (bazı mobil sağlayıcılar), Yunanistan (mobil), Hindistan (yalnızca ağın kilidinin açılmasından sonra), İsrail (mobil), İtalya (mobil), Hollanda (KPN telefonları), Güney Afrika (mobil), İspanya (mobil), İsveç, İsviçre (mobil)
* 31 #Arjantin (sabit hat), Almanya, İsviçre (sabit hat)
1831Avustralya (sabit hat)
3651Fransa (sabit hat)
* 31 *Yunanistan (sabit hat), İzlanda, Hollanda (çoğu operatör), Romanya, Güney Afrika (Telkom telefonları)
133Hong Kong
* 43İsrail (sabit hat)
* 67 #İtalya (sabit hat)
184Japonya
0197Yeni Zelanda (Telekom veya Spark telefonları)
1167Kuzey Amerika’daki döner telefonlar
* 9 #Nepal (yalnızca NTC ön ödemeli / faturalı telefonlar)
* 32 #Pakistan (PTCL telefonlar)
* 23 veya * 23 #Güney Kore
067İspanya (sabit hat)
141Büyük Britanya, İrlanda Cumhuriyeti

Telefonunuz bir GSM şebekesi üzerinden çalışıyorsa (çoğu Android gibi), her zaman kadran # 31 # arayan kimliğinizi engellemek için. Hangi kodu kullanacağınızdan hala emin değilseniz aynı şey geçerlidir. # 31 # çoğu durumda çalışır.

Anonim olarak mesajlaşma

Özel web siteleri aracılığıyla anonim metinler göndermek de mümkündür. Bunu yapmayı planlıyorsanız, sahte manifatura hizmetleri sunmanın etrafında birçok sahte web sitesi bulunduğunu lütfen unutmayın. Metin mesajlarınızı göndermeye söz veriyorlar, ancak bunun yerine cihazınıza kötü amaçlı yazılım yüklemeye çalışıyorlar. Bu arada, metniniz asla gönderilmez. Bilinmeyen bir kaynaktan garip bir metin alırsanız, iletinin içindeki hiçbir bağlantıyı asla tıklatmadığınızdan emin olun. Bu, cihazınızın güvenliğini tehlikeye atabilir.

Anonim metinlerinizi gönderen güvenilir bir web sitesi anonymoustext.com’dur. Web sitelerindeki prosedür çok basittir ve sitenin kullanımı çok kolaydır. Bu hizmeti kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz:

 1. Şuraya git: anonymoustext.com web sitesi.
 2. Gönderenin nasıl görünmesini istediğinizi seçin alıcının cihazında. En belirgin seçenek bunu “Anonim”. Bununla birlikte, bir İngiltere veya ABD telefon numarasının görüntülenmesini de seçebilirsiniz.
 3. Telefon numarasını yazın alıcının. Doğru ülke kodunu eklemeyi unutmayın!
 4. Mesajı girin göndermek istiyorsun.
 5. İsteyip istemediğinizi seçin şimdi veya daha sonra gönder.
 6. Devam’ı tıklayın
 7. Metniniz için ödeme yapın. Bunu PayPal, Apple Pay, Google Pay veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

ekran görüntüsü web sitesi anonim manifatura

Anonymoustext.com güvenilir bir hizmet sunar, ancak tam olarak ucuz değildir. Tek bir metin size 1,25 ABD dolarına mal olacaktır. Ancak, birden fazla anonim metin göndermek istemeniz durumunda kullanabileceğiniz özel seçenekler vardır:

“Metin gönderme mesaj başına 1,25 dolar. 160 karakterden uzun bir metin ekstra mesaj başına 0,25 ABD dolarına mal olur. PayPal, Apple Pay, Google Pay veya bir kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bu tek bir ödeme ve ekte abonelik yok. Kısa mesajın alıcısından ücret alınmayacak. ”

Şifreli VoIP ve kısa mesaj

Belki de endişeniz, iletişim kurduğunuz kişiye anonim kalmak istemeniz değildir. Konuşmanızda casusluk yapan herhangi bir yabancıdan gizlenmeyi tercih ediyorsanız, özel olarak iletişim kurmak için bir dizi üçüncü taraf uygulaması vardır. Neyse ki, bu alternatif uygulamalar çoğunlukla ücretsizdir ve tüm çevrimiçi kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Akıllı telefonunuzla birlikte gelen varsayılan uygulamalar genellikle olası gözetimlere karşı yeterince korunmaz. Bu nedenle, herhangi birinin konuşmanızda dinleme olasılığını büyük ölçüde azaltabilecek iki alternatif önereceğiz. Bu nedenle, bunlar muhbirler, gazeteciler, otokratik ülkelerde yaşayan insanlar veya sadece özel olarak iletişim kurmak isteyen herkes için harika araçlardır. Kullanılabilir daha fazla özel mesajlaşma uygulaması var, ancak burada önerilen ikisi Sinyal ve Linphone, herhangi bir çevrimiçi kullanıcı için güvenli iletişim sağlama konusunda düzenli bir kayda sahiptir. Özel iletişim yazılımlarını kontrol etmek için iyi bir kaynak privacytools.io.

Sinyal: şifreli arama ve mesajlaşma

Sinyal, güvenli ve şifreli iletişim için özel olarak tasarlanmıştır. Tüm metinleri ve telefon görüşmeleri uçtan uca şifreleme ile güvence altına alınmıştır. Bunun yanı sıra, Signal mesajların kendini imha etmesi için bir zamanlayıcı gibi bir dizi kullanışlı özelliğe sahiptir. Sinyal tamamen ücretsizdir ve Android, iPhone ve Windows için kullanılabilir.

Linphone: şifreli VoIP

Birini güvenli ve güvenli bir şekilde videolamak istiyorsanız, Linphone çok iyi bir seçenektir. Yazılım tamamen açık kaynaklıdır ve ücretsiz olarak mevcuttur. Windows, MacOS, iOS, Linux ve Android için kullanılabilir. Linphone üzerinden gönderilen tüm mesajlar uçtan uca şifreleme ile korunur.

Son düşünceler

Güvenli ve anonim olarak metin yazmanın ve aramanın birden çok yolu vardır. Arayan kimliğinizi gizleyebilir, mesajlarınızı göndermek için harici bir web sitesi veya gönderdiğiniz tüm mesajlar için uçtan uca şifreleme sağlayan üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Açıklamak istediğimiz son bir not, bu ipuçlarının ve araçların kullanıcılara güvenlik ve anonimlik sağlamak için var olduğudur. Bunlar mevcut değildir, böylece başkalarını kötüye kullanmak veya taciz etmek için kullanabilirsiniz. Birden fazla kişi, anonim telefon numaralarını kullanarak telefonla başkalarını rahatsız ettikten sonra sorun yaşadı. Gizliliğiniz önemlidir, ancak başkalarının pahasına olmamalıdır.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me