Zabezpiecz swoje informacje i zrób kopię zapasową systemu Windows 10 już dziś

Windows pozostaje dziś najczęściej używanym systemem operacyjnym komputera. Najnowsza wersja systemu Windows, Windows 10, działa na jednej trzeciej wszystkich komputerów zgodnie z najnowszymi numerami. Jeśli używasz systemu Windows 10, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swoje dane, jest regularne tworzenie kopii zapasowej. Na szczęście Microsoft sprawia, że ​​jest to dla ciebie łatwy proces. Poświęć kilka chwil, aby dowiedzieć się, jak wykonać kopię zapasową systemu Windows 10 na komputerze. Ponadto zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat zarządzania ustawieniami prywatności systemu Windows.


Bezpłatna polisa ubezpieczeniowa na dane twojego komputera

Katastrofa się dzieje. Niestety, w naszym świecie jest to zbyt realne. Nadejdzie dzień, w którym dysk twardy w komputerze ulegnie awarii. A może powódź zniszczy Twój komputer. Być może klikniesz zły adres e-mail i znajdziesz wszystkie dane na komputerze zaszyfrowane oprogramowaniem ransomware. Nie ma znaczenia, czy coś stanie się z twoim komputerem, to tylko kwestia, kiedy i co możesz z tym zrobić. Kopia zapasowa pozwala przywrócić dane z komputera w taki sam sposób, jak w momencie tworzenia kopii zapasowej. Kosztuje to tylko kilka minut i można go zautomatyzować, gdy nie używasz komputera. Kopia zapasowa naprawdę przypomina bezpłatną polisę ubezpieczeniową na dane komputera.

Tworzenie kopii zapasowej systemu Windows 10

Obraz kopii zapasowej systemu Windows 10 nie tylko zapisuje pliki, ale także ustawienia systemu Windows i innych ważnych danych potrzebnych do przywrócenia komputera do życia po awarii. Naciśnij przycisk Start, a następnie kliknij ikonę koła zębatego, aby wyświetlić ustawienia.

Windows Update i bezpieczeństwo

Ustawienia kopii zapasowych znajdują się w sekcji „Aktualizacja & Bezpieczeństwo ”, która powinna być jedną z ostatnich wymienionych opcji. Po lewej stronie ekranu zlokalizuj ustawienie „Kopia zapasowa”.

Kopia zapasowa systemu Windows

To jest główny ekran ustawień kopii zapasowej. Jeśli wcześniej nie konfigurowałeś kopii zapasowej, u góry w „Utwórz kopię zapasową za pomocą Historii plików” możesz dodać opcję „Dodaj dysk” ze znakiem plus. Kopia zapasowa zostanie zapisana na dysku zewnętrznym, albo na dysku USB, nagranym na czystym dysku DVD lub na zewnętrznym dysku twardym. Po kliknięciu znaku plus system Windows wykryje wszystkie dyski kwalifikujące się do utworzenia kopii zapasowej. Wybierz preferowaną opcję i kliknij ją.

System Windows będzie teraz automatycznie tworzył kopię zapasową komputera co godzinę. Na ekranie pojawi się teraz włączony suwak do automatycznego tworzenia kopii zapasowych plików. Możesz zmienić opcje kopii zapasowej, klikając link „więcej opcji”.

Opcje tworzenia kopii zapasowych systemu Windows

Tutaj możesz zmienić częstotliwość wykonywania kopii zapasowej przez system Windows. Opcje wahają się od co 10 minut do raz dziennie. Możesz także wybrać czas przechowywania kopii zapasowych. Jeśli masz dużo miejsca, możesz wybrać opcję przechowywania kopii zapasowych dłużej niż w przypadku ograniczonego rozwiązania pamięci.

Możesz także zmienić foldery zawarte w kopii zapasowej. Dodawanie lub usuwanie folderów jest tak proste, jak kliknięcie przycisku „Dodaj folder” i wybranie folderu. Jeśli nie chcesz dołączać folderu, aby na przykład zaoszczędzić miejsce, po prostu kliknij folder i wybierz „Usuń”.

Opcje stron trzecich dotyczące tworzenia kopii zapasowych

Oczywiście, jeśli wykonasz kopię zapasową komputera z systemem Windows 10 do lokalnego rozwiązania pamięci masowej, ryzykujesz każdą katastrofą, która spowoduje, że komputer wpłynie również na twoją kopię zapasową. Rozwiązania innych firm oferują również inne funkcje, których możesz potrzebować do tworzenia kopii zapasowych.

Kluczowe funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, obejmują kopie zapasowe w czasie rzeczywistym, które przechowują zmiany za każdym razem, gdy wystąpią na komputerze. Poszukaj także możliwości tworzenia kopii zapasowych w internetowym magazynie w chmurze lub automatycznego przesyłania kopii zapasowej za pośrednictwem FTP (File Transfer Protocol) do zewnętrznego magazynu. Potrzebujesz również rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, które nie wpływa znacząco na wydajność komputera.

Warto pamiętać, że rozstajesz się z wieloma danymi osobowymi. Wybierając metodę tworzenia kopii zapasowych, weź pod uwagę swoją prywatność. Czy ufasz firmie z danymi osobowymi??

Niezależnie od wybranej opcji, niezależnie od tego, czy korzystasz z wbudowanej wygody tworzenia kopii zapasowych systemu Windows 10, czy decydujesz się na korzystanie z oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych innych firm, dobrze wybierasz ochronę swoich danych. Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, możesz odczuwać pokusę, by odkładać na później działanie. Konfiguracja kopii zapasowej systemu Windows zajmie tylko kilka minut i pozwoli zaoszczędzić godziny żałowania później. Dlaczego nie zacząć teraz tworzenia kopii zapasowej??

I kiedy już to robisz, nie zapomnij również wykonać kopii zapasowej informacji na smartfonie z Androidem, iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me