Jak zapisać rozmowy WhatsApp Przegląd VPN

W tym życiu jest kilka rzeczy, na których możesz polegać, a zmiana jest jedną z nich. Ale przy każdej zmianie ryzykujesz pozostawieniem czegoś ważnego. Jeśli zdjęcia, gify i rozmowy, które przeprowadziłeś na WhatsApp, są dla Ciebie ważne, możesz utworzyć kopię zapasową, aby uchronić się przed ich utratą w przypadku, gdy zaskoczy Cię duża zmiana. Możesz łatwo wykonać kopię zapasową WhatsApp w kilku prostych krokach.


Dlaczego tworzenie kopii zapasowych jest dobrym pomysłem

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nawet ten słodki telefon, który kupiłeś dwa lata temu. Możesz upuścić go, niszcząc ekran. Możesz go zgubić w drodze na lotnisko. A może po prostu uwodzi Cię najnowszy telefon na rynku. Tak czy inaczej, nadejdzie dzień, kiedy będziesz potrzebować nowego telefonu.

Podczas gdy WhatsApp automatycznie zapisuje twoje rozmowy na telefonie, posiadanie kolejnej kopii zapasowej może zapisać informacje, jeśli coś stanie się z telefonem. Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że nie stracisz żadnej z tych zabawnych rozmów na WhatsApp, jest dostęp do kopii zapasowej.

Należy pamiętać o jednej rzeczy, zwłaszcza w przypadku zmiany iPhone’a na Androida lub odwrotnie – nie można przywrócić kopii zapasowej z jednego systemu operacyjnego do drugiego. Jeśli przełączasz się z jednego iPhone’a na inny, będzie działał dobrze, lub jeśli przełączysz się z jednego telefonu z Androidem na inny, który będzie działał dobrze. Po prostu nie można przywrócić kopii zapasowej z jednej do drugiej.

Wykonaj kopię zapasową WhatsApp z telefonu iPhone

WhatsApp używa iCloud do tworzenia kopii zapasowych na iPhone’ach. Przed utworzeniem kopii zapasowej musisz upewnić się, że WhatsApp ma dostęp do iCloud na twoim urządzeniu. Na ekranie głównym telefonu iPhone uruchom „Ustawienia”. Stuknij „iCloud”, aby wyświetlić opcje iCloud, a następnie stuknij „Dysk iCloud”, aby włączyć iCloud, jeśli jest wyłączony. Przewiń w dół u dołu listy aplikacji, aby znaleźć WhatsApp. Upewnij się, że dostęp jest włączony, klikając suwak, aby pokazać zielony, jeśli jeszcze nie jest.

Po powrocie na ekran główny uruchom WhatsApp. Stuknij ikonę koła zębatego u dołu, aby uruchomić ustawienia WhatsApp. Kliknij „Czaty”, a następnie znajdź i dotknij „Kopia zapasowa czatów”, aby wyświetlić ustawienia kopii zapasowej.

Stuknij w „Utwórz kopię zapasową teraz”, aby natychmiast rozpocząć tworzenie kopii zapasowej historii czatu. Dobrym pomysłem może być zrobienie tego, gdy masz połączenie z Wi-Fi, szczególnie jeśli korzystasz z ograniczonego abonamentu z dostawcą usług telefonii komórkowej. Możesz zautomatyzować ten proces w przyszłości, dotykając opcji „Automatyczna kopia zapasowa”, aby włączyć tę funkcję. Zaplanuj tworzenie kopii zapasowej automatycznie, co miesiąc, co tydzień lub codziennie. Możesz również dołączyć filmy do kopii zapasowej lub pominąć je, aby zaoszczędzić czas i miejsce.

Teraz tworzone są kopie zapasowe czatów, co oznacza, że ​​po pierwszym uruchomieniu WhatsApp na nowym telefonie lub po ponownej instalacji aplikacji możesz przywrócić historię z kopii zapasowej. Gdy pojawi się monit podczas wstępnej konfiguracji, po prostu wybierz opcję „Przywróć historię czatu”, a kopia zapasowa uruchomi się z iCloud.

Kopia zapasowa WhatsApp z Androida

WhatsApp używa Dysku Google do wykonania kopii zapasowej z urządzeń z Androidem. Jeśli chcesz to zrobić, musisz mieć wystarczająco dużo wolnego miejsca na Dysku Google, aby zapisać kopię zapasową. Co więcej, potrzebujesz również miejsca w telefonie, aby utworzyć kopię zapasową.

Na ekranie głównym WhatsApp dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”.

Ustawienia tworzenia kopii zapasowych WhatsApp

W menu ustawień znajdź „Czaty” i dotknij go, aby otworzyć ustawienia Czatów.

Czaty zapasowe WhatsApp

Teraz znajdź ustawienie „Kopia zapasowa czatu” u dołu listy, aby wyświetlić menu ustawień kopii zapasowej.

Kopia zapasowa czatu WhatsApp

Aby teraz wykonać kopię zapasową WhatsApp, kliknij zielone pole oznaczone „Utwórz kopię zapasową”. W zależności od abonamentu możesz poczekać, aż zrobisz ten krok, aż do połączenia Wi-Fi. Możesz ustawić WhatsApp w przyszłości, aby tworzył kopie zapasowe tylko przez Wi-Fi. Dzięki ustawieniu „Utwórz kopię zapasową” możesz zdecydować, kiedy Whatsapp uruchomi kopię zapasową.

Skonfiguruj WhatsApp, aby automatycznie tworzył kopie zapasowe rozmów tak często, jak chcesz. Stuknij opcję „Utwórz kopię zapasową na Dysku Google” i wybierz żądaną częstotliwość: „Codziennie”, „Co tydzień”, „Co miesiąc” lub „Tylko po kliknięciu„ Utwórz kopię zapasową ”..

Na koniec możesz także włączyć wideo do rozmowy w kopii zapasowej lub je pominąć, zaznaczając pole u dołu menu „Dołącz wideo”. To pole jest domyślnie odznaczone.

Przywracanie czatów na nowym telefonie lub po odinstalowaniu i ponownej instalacji WhatsApp jest również proste. Podczas instalacji po pierwszym otwarciu WhatsApp zostaniesz zapytany, czy chcesz przywrócić poprzednie wiadomości. Stuknij „Przywróć”, aby przywrócić zapisane rozmowy z kopii zapasowej.

Masz dostępne opcje

WhatsApp ułatwia tworzenie kopii zapasowych wszystkiego w aplikacji. Daje także możliwość wykonania kopii zapasowej pojedynczej rozmowy lub osobnego czatu grupowego. Na ekranie głównym WhatsApp wybierz czat grupowy lub rozmowę, którą chcesz wykonać kopię zapasową. Podciągnij menu, dotykając trzech kropek w prawym górnym rogu. Wybierz „Więcej”, a następnie dotknij „Eksportuj czat”.

W tym menu możesz wybrać sposób wysłania kopii zapasowej z kilku opcji, w tym wiadomości e-mail, kopii zapasowej na dysk w chmurze i innych. Wybierz, czy chcesz dołączyć media, w tym zdjęcia i wideo, a WhatsApp utworzy kopię zapasową. Rozmowa zostanie wysłana w postaci pliku .txt. Jeśli zdecydujesz się na dołączenie multimediów, zostaną one wysłane w osobnych plikach.

Końcowe przemyślenia

Świadomość, że rozmowy są wygodnie przechowywane, może nie tylko zaoszczędzić miejsce w telefonie, ale także zapewnić spokój ducha. W ten sposób nie stracisz żadnej rozmowy. Nawet jeśli zmienisz telefon, twoje rozmowy nigdzie się nie kończą.

Ważne jest, aby brać pod uwagę swoją prywatność podczas korzystania z WhatsApp. Zapisanie wszystkich danych osobowych w firmie oznacza, że ​​musisz im zaufać. Rozsądnie byłoby ustalić, kto ma dostęp do Twojej kopii zapasowej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map