Ataki DDoS: przeciążanie stron internetowych żądaniami

Być może słyszałeś o atakach DDoS w wiadomościach. Witryny dużych firm i organizacji są tymczasowo niedostępne z powodu tych ataków. Ale jak to możliwe? I dlaczego tak się dzieje? Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego, co zawsze chciałeś wiedzieć o atakach DDoS.


Co to jest atak DDoS?

DDoS oznacza „rozproszoną odmowę usługi” i staje się coraz bardziej powszechny. Dzięki atakowi DDoS hakerzy mogą tymczasowo usunąć dowolną stronę internetową. Czasami oznacza to, że witryna staje się bardzo wolna, ale zdarza się również, że witryna jest w ogóle niedostępna dla użytkowników.

Aby zorganizować atak DDoS, potrzebujesz botnetu. Jest to duża sieć zainfekowanych urządzeń, które mogą być kontrolowane przez „tak zwanego” herdera botów, czyli osobę kontrolującą boty. Właściciele tych urządzeń często nie wiedzą, że są częścią botnetu.

Botmaster wykonujący atak DDoS

Zasadniczo atak DDoS odbywa się w następujący sposób:

 1. Haker tworzy lub kupuje botnet
 2. Botnet otrzymuje polecenie odwiedzenia strony internetowej; tysiące urządzeń jednocześnie żąda dostępu do strony internetowej
 3. Serwery witryny nie mogą obsłużyć liczby żądań
 4. Witryna jest (tymczasowo) niedostępna dla prawdziwych użytkowników

Pasterze botów czasami tworzą botnety, aby sprzedawać je stronom, które chcą ich używać do ataków DDoS. Możesz znaleźć tych sprzedawców botnetów w ciemnej sieci, miejscu w Internecie, do którego nie trafia ogół społeczeństwa.

Firmy hostingowe, które próbują sprawić, by ataki DDoS były skuteczne, nie mogą im jednak całkowicie zapobiec.

Powody ataków DDoS

Ataki DDoS są przeprowadzane z wielu różnych powodów, a czasem trudno jest ustalić, dlaczego dana firma lub organizacja była celem ataków, ponieważ osoby atakujące mogą pozostać anonimowe. Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których uruchamiane są ataki DDoS.

Wymuszenie

Jednym z celów ataku DDoS może być wymuszenie. Atakują dużą instytucję, taką jak bank. Po ataku grożą im jeszcze większym atakiem, jeśli nie zapłacą okupu w bitcoinach. Motywacją są tutaj pieniądze.

Zemsta

Istnieją również przypadki ataków DDoS, o których wiadomo, że były zemstą (xx, gdzie główną motywacją była chęć zemsty). Osoba atakująca może być zła na firmę z jakiegokolwiek powodu i zaatakować ją botnetem.

Mocne zagranie

Innym powodem ataków DDoS jest pokaz siły. Hakerzy chcą pokazać, do czego są zdolni i ilustrują to, usuwając strony internetowe i usługi dużych firm. Co więcej, można to wykorzystać jako stwierdzenie, że osoby rządzące w prawdziwym świecie nie mają możliwości kontrolowania Internetu.

Zabawa

Może się to wydawać dziwne, ale niektóre ataki DDoS są również wykonywane dla zabawy. Niektórzy hakerzy po prostu testują siłę, jaką mogą władać nad społeczeństwem. Niedawny atak na kilka dużych banków w Holandii został wykonany przez 18-letniego chłopca, który później zauważył, że zrobił to tylko ze względu na to. Jest to szokujące, ponieważ pokazuje, jak łatwo atakować duże instytucje online.

Ataki DDoS na osoby fizyczne

Kontroler gierAtaki DDoS można również uruchamiać pod jednym adresem IP. Jedyne, czego potrzebuje atakujący, to Twój adres IP. Ten rodzaj ataku DDoS jest najczęściej spotykany w konkurencyjnych grach online. Hakerzy przeprowadzą atak na przeciwnika, aby zdyskwalifikować go za złe połączenie. Może się to wydawać ekstremalne, ale zdarzało się dość często.

W większości gier grasz za pośrednictwem oficjalnych serwerów, a twoje IP jest automatycznie ukryte. Jednak w przypadku niektórych gier komputerowych obsługujących serwery innych firm tak nie jest. Te serwery innych firm nie oferują takiej samej ochrony tożsamości, jak serwery do gier.

Wysyłając wiele próśb na swój adres IP, będziesz miał trudności z dostępem do serwera gry, co spowoduje dyskwalifikację lub po prostu niemożność dostępu do gry.

Aby zapobiec atakowi DDoS na Twoją osobę, na przykład w grze online, możesz użyć sieci VPN, aby ukryć swój adres IP. Możesz przeczytać więcej na ten temat poniżej.

Ochrona przed atakami DDoS

Ochrona stron internetowych

Większość usług hostingowych zapewnia podstawową ochronę przed atakami DDoS. Nie można jednak całkowicie zabezpieczyć strony internetowej przed atakami DDoS. Ponieważ ataki są przeprowadzane przez duży botnet, który istnieje z różnych adresów IP, nie mogą po prostu zablokować adresu IP, ponieważ jest ich zbyt wiele. Co więcej, nie mogą być pewni, jakie są prawdziwe adresy IP, a jakie adresy IP botów.

Urządzenia wchodzące w skład botnetu mogą wydawać się normalnymi żądaniami do strony internetowej, więc ich nie blokują. Jednak suma wszystkich tych żądań jest zbyt duża, aby serwery mogły je obsłużyć. Co więcej, botnety stają się coraz większe, co uniemożliwia stronom internetowym ich ochronę.

Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej, możesz sprawdzić u swojego dostawcy usług hostingowych, jakie środki podejmują przeciwko atakom DDoS. Nie wszyscy dostawcy hostingu oferują taką samą ochronę przed tego rodzaju atakami. Jednak, jak wspomniano wcześniej, jeśli naprawdę chcą usunąć twoją stronę internetową, mogą i nic nie możesz na to poradzić.

Ochrona urządzeń osobistych

Możesz zabezpieczyć się przed osobistymi atakami DDoS. Można to osiągnąć, ukrywając swój prawdziwy adres IP. VPN lub wirtualna sieć prywatna szyfruje cały ruch internetowy i ukrywa twój adres IP. Dzięki VPN łączysz się z Internetem za pośrednictwem serwerów VPN i przejmujesz adres IP tych serwerów. Aby rozpocząć atak DDoS, muszą znać Twój prawdziwy adres IP. Dzięki VPN nikt nie będzie w stanie zaatakować twojego urządzenia osobistego.

Chroń się dzięki VPN

Połączenie VPN-InternetJak wspomniano wcześniej VPN może pomóc ukryć twój adres IP. Oznacza to, że możesz być całkowicie anonimowy online. Jednak VPN robi znacznie więcej. Szyfruje również cały Twój ruch, co oznacza, że ​​nikt nie widzi tego, co robisz online, a twoja prywatność w Internecie jest chroniona. Ponadto VPN pomaga ominąć wszelkie ograniczenia geograficzne, zapewniając pełną swobodę online. Możesz ominąć każdą formę cenzury online.

Końcowe przemyślenia

Ataki DDoS są uruchamiane za pomocą botnetu. Ta sieć komórek uśpionych może zostać poproszona o jednoczesne wejście na określoną stronę internetową. Może to spowodować poważne spowolnienie witryny lub nawet całkowite jej zamknięcie. Hakerzy wykonują te ataki z zemsty, w celu uzyskania pieniędzy, a nawet dla zabawy. Ze względu na skalę tych ataków strony internetowe praktycznie się przed nimi nie chronią. Jednak niektóre ataki DDoS są przeprowadzane pod indywidualnymi adresami IP w grach. Możesz zabezpieczyć się przed tego typu atakami za pomocą VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map