Zabezpečte svoje informácie a zálohujte Windows 10 ešte dnes

Windows zostávajú v súčasnosti najpoužívanejším počítačovým operačným systémom. Najnovšia verzia systému Windows, Windows 10, beží na jednej tretine všetkých počítačov podľa najnovších čísel. Ak používate systém Windows 10, jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť pre ochranu svojich údajov, je pravidelné zálohovanie. Našťastie pre vás spoločnosť Microsoft robí tento proces jednoduchým. Nájdite si chvíľku, aby ste sa naučili, ako zálohovať systém Windows 10 v počítači. Prečítajte si tiež nášho sprievodcu o tom, ako spravovať vaše nastavenia ochrany osobných údajov v systéme Windows.


Bezplatná poistná zmluva pre údaje vášho počítača

Stane sa katastrofa. Je smutné, že v našom svete je to až príliš skutočné. Príde deň, keď zlyhá pevný disk v počítači. Alebo povodeň môže zničiť váš počítač. Možno kliknete na nesprávny e-mail a nájdete všetky údaje vo svojom počítači zašifrované pomocou ransomware. Nejde o to, či sa s počítačom niečo stane, je to len o tom, kedy a čo s tým budete môcť urobiť. Zálohovanie vám umožňuje obnoviť údaje vášho počítača tak, ako to bolo v čase vytvorenia zálohy. Nestojí to nič okrem niekoľkých minút a dá sa automatizovať, keď sa počítač nepoužíva. Zálohovanie je skutočne ako poistné poistenie zdarma pre údaje vášho počítača.

Vytvorenie zálohy systému Windows 10

Zálohovací obraz systému Windows 10 nielen ukladá vaše súbory, ale ukladá vaše nastavenia pre systém Windows a ďalšie dôležité údaje potrebné na to, aby sa počítač po katastrofe vrátil k životu. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na ikonu ozubeného kolieska.

Windows Update a zabezpečenie

Nastavenia zálohy sa nachádzajú v časti ‘Aktualizácia & Zabezpečenie “, ktoré by malo byť jednou z posledných uvedených možností. Na ľavej strane obrazovky vyhľadajte nastavenie s názvom „Zálohovanie“.

Zálohovanie systému Windows

Toto je hlavná obrazovka pre nastavenia zálohovania. Ak ste zálohu predtým nenastavili, v hornej časti v časti Zálohovanie pomocou histórie súborov možnosť „Pridať disk“ so znamienkom plus vedľa nej. Záloha sa uloží na externú jednotku, buď na jednotku USB, na prázdny disk DVD alebo na externý pevný disk. Po kliknutí na znamienko plus systém Windows zistí všetky vhodné disky, ktoré máte na zálohovanie. Vyberte požadovanú možnosť a kliknite na ňu.

Windows teraz každú hodinu automaticky vytvoria zálohu vášho počítača. Na obrazovke sa teraz zobrazí posuvník zapnutý na automatické zálohovanie súborov. Možnosti zálohy môžete zmeniť kliknutím na odkaz „ďalšie možnosti“.

Možnosti zálohovania systému Windows

Tu môžete zmeniť, ako často systém Windows vykoná zálohu. Možnosti sa pohybujú od každých 10 minút do jedenkrát denne. Môžete si tiež vybrať, ako dlho si chcete zálohovať. Ak máte dostatok miesta, môžete sa rozhodnúť pre zálohovanie dlhšie, ako keď je vaše riešenie úložiska obmedzené.

Môžete tiež zmeniť, ktoré priečinky sú súčasťou zálohy. Pridávanie alebo odstraňovanie priečinkov je rovnako jednoduché ako kliknutie na tlačidlo „Pridať priečinok“ a výber priečinka. Ak nechcete zahrnúť priečinok, napríklad ak chcete šetriť úložný priestor, jednoducho kliknite na priečinok a vyberte možnosť Odstrániť..

Možnosti tretej strany pre zálohovanie

Samozrejme, ak zálohujete počítač so systémom Windows 10 na riešenie lokálneho úložiska, riskujete, že akákoľvek katastrofa, ktorá spôsobí, že váš počítač bude mať vplyv aj na vašu zálohu. Riešenia tretích strán tiež ponúkajú niektoré ďalšie funkcie, ktoré by ste mohli potrebovať pre svoju zálohu.

Medzi kľúčové funkcie, ktoré treba pri výbere softvéru na zálohovanie hľadať, patria zálohy v reálnom čase, ktoré ukladajú zmeny kedykoľvek sa vyskytnú na vašom počítači. Vyhľadajte tiež možnosť zálohovania do cloudového úložiska online alebo automaticky preneste zálohu pomocou protokolu FTP (File Transfer Protocol) do úložiska mimo lokality. Chcete tiež zálohovacie riešenie, ktoré významne neovplyvní výkon vášho počítača.

Je dobré si zapamätať, že sa rozlúčite s množstvom osobných informácií. Pri výbere spôsobu zálohovania zvážte svoje súkromie. Dôverujete spoločnosti svojimi osobnými údajmi?

Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, či už využívate vstavané pohodlie zálohovania systému Windows 10 alebo sa rozhodnete používať softvér na zálohovanie od tretích strán, robíte dobrý výber na ochranu svojich údajov. Ak ste ako väčšina ľudí, môžete byť v pokušení odkladať konanie v tejto veci. Nastavenie zálohy systému Windows bude trvať iba niekoľko minút a neskôr vám môže ušetriť hodiny ľutovania. Prečo nezačať zálohovanie hneď teraz?

A keď už ste pri tom, nezabudnite si tiež zálohovať informácie na vašom smartfóne s Androidom, telefóne iPhone, iPade alebo počítači Mac..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me