Najlepšie Password Manager: Porovnanie VPNoverview

Laptop s heslomV súčasnosti máme heslá pre každý účet alebo aplikáciu a je ťažké si ich všetky pamätať. V dôsledku toho sa niektorí ľudia rozhodnú používať iba jedno heslo pre všetky svoje účty. To však môže byť veľmi nebezpečné. Ak sa hacker dostane do rúk pre jedno z vašich hesiel, bude mať prístup ku všetkým vašim účtom.


Rôzne heslá pre všetky vaše účty sú nevyhnutnou súčasťou zabezpečenia online. Ale to si môže byť veľmi ťažko zapamätateľné. Z tohto dôvodu je najjednoduchšie použiť správcu hesiel. Tento program vám pomôže vytvoriť silné heslá a zaistí ich bezpečnosť.

Existuje však veľa správcov hesiel, tak ako si jeden vyberiete? Vybrali sme pre vás niekoľko na kontrolu. Uviedli sme dôvod, prečo sa domnievame, že títo správcovia hesiel sú ideálni pre každého, kto chce zvýšiť bezpečnosť.

Najlepší správcovia hesiel tejto chvíle

Nižšie sa s vami podelíme o najlepších manažérov hesiel v tejto chvíli. Všetky spĺňajú kritériá, ktoré budeme ďalej skúmať v článku.

LastPass

Logo LastPassLastPass je správca hesiel, ktorý funguje vo vašom prehliadači. Je to jeden z najprijateľnejších správcov hesiel v okolí. LastPass automaticky vyplní všetky formuláre na internete a uloží vaše dáta do cloudu. To vám uľahčí správu všetkých hesiel na všetkých zariadeniach. Pre vyššiu bezpečnosť vám LastPass tiež umožňuje ukladať všetky vaše heslá do vášho vlastného zariadenia. Je to možné aj na mobilných zariadeniach. Pre vyššiu bezpečnosť majú dvojfaktorové overenie, čo znamená, že na používanie správcu vždy potrebujete svoje heslo. LastPass môžete navyše používať zadarmo na jednom zariadení. Ak hľadáte používateľsky prívetivého a bezpečného správcu hesiel, LastPass je ten pravý pre vás!

Dashlane

Logo DashlaneDashlane je solídny užívateľsky prívetivý správca hesiel. Ponúkajú dve možnosti použitia ich softvéru. Môžete ho nainštalovať ako rozšírenie prehliadača alebo ako aplikáciu. Obe možnosti sú neuveriteľné. Dashlane je určite najviac užívateľsky prívetivý správca hesiel a má veľa rôznych funkcií. Rovnako ako LastPass, aj Dashlane automaticky vyplňuje online formuláre. Okrem toho sa softvér vždy synchronizuje na všetkých vašich zariadeniach.

Dashlane je tiež veľmi bezpečná voľba, pretože používa dvojstupňové povolenie. Jedna vec, ktorá robí Dashlande jedinečným, je skutočnosť, že môžete zmeniť viac ako jedno heslo súčasne. Vďaka tomu je aktualizácia zabezpečenia veľmi jednoduchá. Nakoniec, Dashlane ponúka bezplatný účet, ktorý vám poskytuje prístup ku všetkým ich funkciám. Bohužiaľ, bezplatnú verziu môžete používať iba na jednom zariadení.

1Password

1password logo1Password je správca hesiel, ktorý sa zameriava hlavne na používateľov systému 1OS a Mac. Rovnako ako sme videli s ostatnými manažérmi, 1Password automaticky vyplní všetky vaše online formuláre. Okrem toho majú rozšírenie prehliadača a aplikáciu pre všetky väčšie operačné systémy a mobilné zariadenia.

1Password má tiež zavedené veľké bezpečnostné opatrenia. Nepracujú iba s autorizáciou v dvoch krokoch, ale majú aj ďalší bezpečnostný kód, ktorý musíte zadať. Ten je uložený iba na vašom zariadení, čo hackerom ešte viac sťažuje ukradnutie vašich hesiel.

Čo naozaj robí 1Password špeciálnym, je ich takzvaná „strážna veža“. Táto funkcia skontroluje, či nedošlo k narušeniu zabezpečenia na ktoromkoľvek z webových stránok, ktoré používate. Ak je to váš prípad, 1Password vás upozorní na bezpečnostné riziko a vyzve vás na zmenu konkrétneho hesla. Je smutné, že neponúkajú bezplatné predplatné, ale majú 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Toto je ideálne riešenie, ak chcete zistiť, či je 1Password pre vás správcom správnych hesiel.

RoboForm

Logo RoboFormRoboForm je všestranný správca hesiel, ktorý môžete používať online aj offline. Ponúkajú rozšírenie prehliadača pre prehliadače Chrome, Safari a Firefox. Aplikácia RoboForm je k dispozícii aj pre operačné systémy ako Windows, Mac OS, Linux, iOS a Android. Ďalej majú aplikácie špeciálne pre vaše mobilné zariadenia. Tento softvér má niekoľko zaujímavých funkcií. RoboForm pre vás automaticky vytvorí nové heslá a vyplní online formuláre.

S možnosťou platenia môžete synchronizovať všetky svoje heslá na inom zariadení. Úplne jedinečné je, že RoboForm ukladá všetky vaše informácie offline. To znamená, že žiadne z vašich hesiel neskončí na serveri, a preto je menej pravdepodobné, že budú ukradnuté. Aplikáciu môžete používať zadarmo. Voľná ​​možnosť vám však neumožňuje synchronizovať heslá na rôznych zariadeniach.

brankár

Logo správcuSprávca je pravdepodobne najbezpečnejším správcom hesiel. Používajú viacvrstvové šifrovanie a autorizáciu pomocou dvoch nastavení. Okrem toho vám program Keeper umožňuje zvoliť server, na ktorý chcete uložiť heslá. Keeper vám tiež pomáha vytvárať silné a náhodné heslá. Následne automaticky vyplnia tieto heslá na webových stránkach a aplikáciách, ktoré navštívite.

Keeper má rozšírenie prehliadača pre prehliadače Chrome, Safari a Firefox. Ponúkajú tiež aplikácie pre všetky najpopulárnejšie operačné systémy. Je zaujímavé, že na skenovanie odtlačkov prstov na mobilných zariadeniach môžete zadať svoje heslo. Ak hľadáte bezpečného a užívateľsky prívetivého správcu hesiel, ako ten je Keeper. Aplikácia bohužiaľ nie je bezplatná, ale na vyskúšanie si môžete vyskúšať ich 30-dňovú skúšobnú verziu.

Výber správcu hesiel

Nie všetci správcovia hesiel sú rovnakí. Každý poskytovateľ má svoje vlastné chyby a bonusové funkcie. Podľa vašich preferencií môže jeden správca hesiel lepšie vyhovovať vašim potrebám ako druhý. Nižšie nájdete funkcie, na ktoré je potrebné dávať pozor v správcovi hesiel.

Offline alebo cloudová synchronizácia

Je dôležité zistiť, kde si správca hesiel uchováva svoje heslá. V tomto prípade existujú dve možnosti; môžu ich uložiť vo vašom vlastnom zariadení alebo v cloudovej službe. Uloženie hesiel na vašom vlastnom zariadení ponúka väčšiu bezpečnosť. Nevýhodou však je, že nemôžete synchronizovať svoje heslá na rôznych zariadeniach, čo je možné pri ukladaní hesiel do cloudu.

Uloženie hesiel v cloude môže mať nevýhody. V prvom rade sú tu určité bezpečnostné problémy. Hackeri sa zaujímajú o cloudové služby, pretože môžu naraz získať množstvo informácií. Sú známe prípady, keď boli zahrnuté cloudové služby, v ktorých boli napadnuté hackery a heslá správcu hesiel. Nakoniec sa tiež stane, že vám správcovia hesiel účtujú poplatky, keď ste prekročili určitý počet hesiel. Priestor na serveri nie je zadarmo, takže ak ho začnete využívať príliš veľa, požiadajú vás, aby ste sa zapojili.

Integrácia prehliadača

Ďalšou funkciou, na ktorú by ste sa mohli pozrieť, je integrácia prehliadača. Väčšinu našich hesiel používame online a chceme, aby všetko fungovalo hladko a rýchlo. Najlepšie správcovia hesiel ponúkajú rozšírenie prehliadača. Existujú však veľké rozdiely v kvalite. Dobré rozšírenie prehliadača automaticky vytvorí a vyplní heslá. Nie všetci správcovia hesiel to robia, preto je rozumné vopred zistiť, či majú túto praktickú funkciu alebo nie.

Rozšírenie prehľadávača je tiež užitočné, keď chcete zmeniť heslo na webovej stránke. Niekedy môže byť ťažké nájsť tú správnu stránku na webe, ktorá vám umožní zmeniť heslo. Niektorí manažéri hesiel, ako napríklad LastPass, majú rozšírenie prehliadača, ktoré vám umožňuje zmeniť heslo bez toho, aby ste sa museli ponoriť do labyrintu, ktorý môžu byť niektoré webové stránky.

Ďalšou funkciou, ktorú majú niektoré rozšírenia prehľadávačov, je tá, ktorá vás upozorní na napadnutie webovej stránky. 1Password ponúka funkciu podobnú tejto funkcii a zobrazí výzvu na zmenu hesla, keď k tomu dôjde. Bez tejto funkcie zostanete v tme a budete náchylnejší k počítačovej kriminalite.

Mobilné zariadenia

V dnešnej dobe je dôležité, aby ste mohli používať naše mobilné zariadenia. Z tohto dôvodu je rozumné skontrolovať, či má správca hesiel mobilnú aplikáciu skôr, ako ich začnete používať. Väčšina správcov hesiel má aplikáciu pre iOS a Android, ale existujú výnimky. Je smutné, že neexistuje veľa správcov hesiel, ktorí ponúkajú aplikáciu pre Windows Phone.

Niektorí správcovia hesiel majú aplikáciu so zabudovaným prehliadačom. To vám umožní vyplniť vaše heslá na rôznych webových stránkach bez akýchkoľvek problémov. Nevýhodou je, že už nemôžete zadávať svoje heslá v bežnom prehliadači. To je prípad Dashlaneho. Okrem toho existuje niekoľko správcov hesiel, ktorí neponúkajú aplikáciu pre mobilné zariadenia. Ak chcete synchronizovať svoje heslá v mobilnom telefóne, je najlepšie vyhľadať správcu hesiel, ktorý ponúka mobilnú aplikáciu.

Bezplatná verzia

Všetci chceme byť chránení pred počítačovou kriminalitou, ale nechceme za to platiť príliš veľa. Našťastie väčšina správcov hesiel ponúka bezplatnú verziu svojich služieb. Ochrana hesiel nemusí byť drahá. Niektoré z bezplatných možností sú však obmedzené vo svojich funkciách. Je dôležité skontrolovať, či bezplatná verzia obsahuje všetky funkcie, ktoré chcete v správcovi hesiel.

Bezplatné verzie často obmedzujú možnosti synchronizácie. To znamená, že na rôznych zariadeniach musíte stále zadávať heslá. To si vyžaduje čas a nie je to ideálne. Väčšina bezplatných verzií môže byť navyše použitá iba na obmedzený čas a snaží sa vás motivovať k získaniu plateného predplatného. Z týchto dôvodov je dôležité skontrolovať, či je bezplatná verzia skutočne bezplatná.

Špecifické vlastnosti

Nie všetci správcovia hesiel majú rovnaké funkcie. Niektorí poskytovatelia vynikajú svojimi jedinečnými vlastnosťami. Napríklad LastPass je k dispozícii na všetkých zariadeniach, pretože fungujú vo vašom prehliadači. Správcovia hesiel ako Keep a 1Password ponúkajú možnosť odomknúť všetky vaše heslá skenovaním odtlačkov prstov. 1Password je navyše známy pre svoj silný systém autentifikácie používateľov. Používajú autentifikáciu v dvoch krokoch a pridaný tajný kód, ktorý je uložený iba v zariadení používateľa.

Záverečné myšlienky

Dokázali ste si prečítať, čo môžu ponúknuť niektorí z najlepších správcov hesiel. Ďalej sme vysvetlili, aké funkcie sú dôležité hľadať v správcovi hesiel. Najprijateľnejšou možnosťou je určite LastPass. Najvšestrannejšou voľbou by bol Dashlane. Nakoniec je 1Password najlepšou voľbou pre používateľov Mac OS a iOS.

Ak sa chcete perfektne prispôsobiť vašim potrebám, pozrite sa na synchronizáciu cloudu, integráciu prehliadača, náklady a špeciálne funkcie správcu hesiel. Ak vám jeden z týchto správcov hesiel pomôže, môžete si ušetriť veľa problémov a ťažkostí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me