Najlepší poskytovatelia bezpečnostných služieb: prehľad

V našom predchádzajúcom článku sme sa zamerali na to, prečo by spoločnosť mohla chcieť použiť tretiu stranu na poskytovanie služieb Managed Security Services (MSSP). Identifikovali sme zosúladenie planét, ako je stále sofistikovanejšia počítačová kriminalita, nedostatok kvalifikovaného personálu a hyper-prepojené technológie, ktoré vedú k potrebe MSSP vstúpiť a pomôcť. Problém je, kde začať pri hľadaní dobrého MSSP pre svoju spoločnosť? V tomto stručnom sprievodcovi poukážem na niektoré základné požiadavky, ktoré musíte hľadať pri outsourcingu programu prevencie kybernetickej bezpečnosti..


Kontrolný zoznam otázok MSSP

Základné otázky, ktoré by ste mali začať pri hľadaní dokonalého MSSP, zahŕňajú:

Potrebujú byť miestni?

Počítačoví zločinci môžu proti nám používať internet, ale z rovnakého dôvodu môžeme proti nim používať internet. Mnoho MSSP teraz ponúka vzdialené služby. Niektoré z väčších spoločností majú kancelárie aj na mnohých globálnych pobočkách, takže ak používate väčšiu službu, môžete mať možnosť navštíviť aj návštevy na mieste..

Aký je ich cenový model?

Ceny MSSP môžu byť rozhodujúcim faktorom pri výbere. Ceny sa môžu pohybovať široko a môžu sa líšiť v závislosti od zložitosti a veľkosti vašej IT infraštruktúry. Menšie organizácie môžu uprednostňovať použitie modelu platby balíkov, čo je stanovená cena za mesiac s možnosťou doplnkov.

Aké veľké spoločnosti ponúkajú služby??

MSSP sa môžu často zamerať na určité veľké spoločnosti. Uvidíte, ako inzerujú svoje služby pre podnikové organizácie, stredne veľké spoločnosti atď. Niektoré sa špecializujú na organizácie verejného sektora alebo na konkrétne vertikály. Viac MSSP ponúka služby menším spoločnostiam, keďže kybernetickí zločinci sa zameriavajú na malé a stredné podniky. Tieto MSSP často ponúkajú menšie služby pre menšie organizácie za dostupnejšiu cenu.

Môžu ponúknuť konkrétnu službu, napríklad odbornosť na dodržiavanie predpisov?

Mnohé priemyselné odvetvia sú upravené osobitnými zákonmi o ochrane údajov. Napríklad každá spoločnosť, ktorá spracováva platby kreditnou kartou, musí preukázať súlad so štandardom PCI-DSS. V Európe a na celom svete je spracovanie osobných údajov občanov EÚ kontrolované aj všeobecným nariadením o ochrane údajov (GDPR). Skontrolujte, či MSSP na vašom radare ponúka služby, ktoré vám poskytnú rady a usmernenia týkajúce sa vašich špecifických a všeobecných požiadaviek na zhodu v danom odvetví.

Desať poskytovateľov zabezpečených bezpečnostných služieb na odhlásenie

# 1 TrustNet

logo trustnetmiesto: USA, ale spoločnosti poskytujúce služby z celého sveta

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Všetky veľkosti boli spravované. Poskytujú balíčky služieb založené na modeli mesačných cien.

odbornosť: Ponúkajú odborné znalosti v oblasti dodržiavania predpisov a môžu spolupracovať s vašou organizáciou na zabezpečení splnenia regulačných požiadaviek. Sú tiež odbornými projektovými manažérmi. Ich zabalené služby sú jednoduchým spôsobom zapojenia sa do riadených bezpečnostných služieb.

# 2 Jednotní poskytovatelia služieb (USP)

zjednotené bezpečnostné logomiesto: Švajčiarsko, ale spoločnosti poskytujúce služby z celého sveta

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Väčšinou sa zameriava na podniky a verejný sektor

odbornosť: USP má dlhú históriu správy počítačovej bezpečnosti, najmä v bránach firewall a v poslednom čase v bráne firewall pre webové aplikácie. Majú tiež odborné znalosti v oblasti digitálnej identity a autentifikácie.

# 3 Vigilant

Logo CyberDNAmiesto: USA

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Malé a stredné organizácie.

odbornosť: Majú vlastný interný systém na zisťovanie zraniteľností CyberDNATM a ponúkajú správu kybernetickej bezpečnosti. Poskytujú tiež komplexnú službu správy koncových bodov.

# 4 Securelink

Logo Securelinkmiesto: Belgicko s pobočkami v mnohých častiach Škandinávie, Nemecka a Holandska

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Všetky veľkosti a typy organizácií

odbornosť: Zvyčajne sa zameriavajú na európske spoločnosti a ponúkajú služby odborníkov z „Centra kybernetickej obrany“. Kompletná ponuka MSSP od analýzy obchodných potrieb až po úplnú ochranu, prevenciu a reakciu na incidenty.

# 5 Červený Kanárik

logo červeného kanárikamiesto: USA, ale spoločnosti poskytujúce služby z celého sveta

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Všetky veľké organizácie

odbornosť: Ponúka celú škálu služieb a produktov MSSP na zálohovanie služby. Ich hlavnou prednosťou je poskytnúť vašej spoločnosti vzdialený externý „modrý tím“ odborníkov v oblasti bezpečnosti, ktorí sú vám k dispozícii, 24 hodín denne, 7 dní v týždni..

# 6 Delta Risk

Logo DeltaRiskmiesto: USA

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Všetky veľké organizácie

odbornosť: Kľúčové zameranie na zraniteľnosti cloudovej služby. Ponúkajú sadu robustných riešení na odhaľovanie a prevenciu útokov typu Cloud. Ponúka 24/7 monitorovacie služby, ako aj pokročilou analýzu údajov a strojové učenie na zvýšenie analýzy zraniteľnosti ľudí.

# 7 Orange Business Services

Logo spoločnosti Orange Business Servicesmiesto: Francúzske ústredie, ale s kanceláriami po celom svete.

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Mid-size

odbornosť: Služby kybernetickej bezpečnosti riadené 24/7 od jednej z najznámejších európskych značiek.

# 8 EY Security

Logo EYSecuritymiesto: Sídli vo Veľkej Británii, ale kancelárie po celom svete, vrátane USA a Ázie a Tichomoria

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Stredné a väčšie podniky

odbornosť: Veľká firma s množstvom odborných znalostí.

# 9 ECSC

Logo ESUOmiesto: Centrá vo Veľkej Británii a Austrálii

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Všetky veľké organizácie

odbornosť: Rôzne balíky služieb pokrývajúce všetko od dodržiavania až po úplný outsourcing všetkých aspektov riadenia kybernetickej bezpečnosti. Špecializáciou je dodržiavanie PCI a GDPR.

# 10 SecureWorks

logo Secureworksmiesto: Sídlo spoločnosti je vo Veľkej Británii, ale kancelárie po celom svete

Typická veľkosť obsluhovanej spoločnosti: Všetky veľké organizácie

odbornosť: Vďaka 4 400 klientom v 55 krajinách je SecureWorks jedným z najuznávanejších mien na svete spravovaných bezpečnostných služieb. Sú to spoločnosti z Veľkej Británie, ale sú vo vlastníctve spoločnosti Dell Technologies. Zabezpečujú vašu organizáciu od analýzy zraniteľností až po správu nepretržite a reakciu na incidenty.

Záverečné myšlienky

Náš zoznam desiatich MSSP nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúci, preto nezabudnite urobiť aj svoj vlastný výskum. Existuje celý rad úplných adresárov MSSP, v ktorých je uvedený zoznam 100 organizácií, ktoré ponúkajú riadené bezpečnostné služby; príkladom je výstraha MSSP. Nakoniec musíte určiť správnu zhodu MSSP pre vašu konkrétnu organizáciu. Ak ste menšia spoločnosť, môžete vyskúšať tie, ktoré ponúkajú balíčky, ktoré zodpovedajú špecifickým potrebám menšej firmy a ktoré sú dostupné za prijateľnejšiu cenu..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map