Ako uložiť konverzáciu WhatsApp VPNoverview

V tomto živote existuje veľa vecí, na ktoré sa môžete spoľahnúť a zmena je jednou z nich. Ale pri každej zmene riskujete, že vám niečo dôležité zostane. Ak sú pre vás obrázky, gif a konverzácie, ktoré ste mali na WhatsApp, dôležité, môžete si vytvoriť zálohu, ktorá vás ochráni pred stratou v prípade, že vás veľká zmena prekvapí. WhatsApp môžete ľahko zálohovať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov.

Prečo je záloha dobrý nápad

Všetko dobré sa raz skončí. Dokonca aj ten roztomilý telefón, ktorý ste si kúpili pred dvoma rokmi. Môžete ho spadnúť a rozbiť obrazovku. Môžete prísť o cestu na letisko. Alebo možno len zviesť najnovší telefón na trhu. V oboch prípadoch príde deň, keď budete potrebovať nový telefón.

Aj keď WhatsApp automaticky ukladá vaše konverzácie do telefónu, ďalšia záloha by mohla vaše informácie uložiť, ak sa niečo stane s telefónom. Jedným zo spôsobov, ako zaistiť, aby ste nestratili žiadnu z tých zábavných konverzácií, ktoré ste prešli cez WhatsApp, je prístup k zálohe.

Nezabudnite na jednu vec, najmä ak prepínate z iPhone na Android alebo naopak – zálohovanie z jedného operačného systému na druhý nemôžete obnoviť. Ak prepínate z jedného iPhone na druhý, bude to fungovať dobre, alebo ak prepnete z jedného telefónu so systémom Android na druhý, ktorý bude fungovať dobre. Jednoducho nemôžete obnoviť zálohu z jednej na druhú.

Zálohujte WhatsApp z vášho iPhone

WhatsApp používa iCloud na zálohovanie v telefónoch iPhone. Pred vytvorením zálohy budete musieť zabezpečiť, aby WhatsApp mal na vašom zariadení prístup k iCloud. Na domovskej obrazovke iPhone spustite „Nastavenia“. Klepnutím na „iCloud“ otvoríte možnosti iCloud a potom klepnutím na „iCloud Drive“ zapnete iCloud, ak je vypnutý. Posúvaním prejdite nadol v dolnej časti zoznamu aplikácií a vyhľadajte WhatsApp. Uistite sa, že prístup je zapnutý kliknutím na posúvač, aby sa ukázal zelený, ak ešte nie je.


Späť na domovskú obrazovku spustite WhatsApp. Klepnutím na ikonu ozubeného kolieska v spodnej časti obrazovky spustíte nastavenia WhatsApp. Kliknite na „Rozhovory“, potom vyhľadajte a klepnite na „Rozhovory na chatoch“, čím zobrazíte nastavenia zálohovania.

Klepnutím na „Zálohovať teraz“ okamžite začnete zálohovať históriu rozhovorov. Môže to byť dobrý nápad, keď ste pripojení k sieti Wi-Fi, najmä ak máte s poskytovateľom mobilných telefónnych služieb obmedzený dátový plán. Tento proces môžete v budúcnosti automatizovať kliknutím na „Automatické zálohovanie“, čím túto funkciu zapnete. Naplánujte si zálohovanie tak, aby sa uskutočňovalo automaticky mesačne, týždenne alebo denne. Máte tiež možnosť zahrnúť videá do zálohy alebo ich nechať mimo, aby ste ušetrili čas a úložisko.

Teraz sú vaše chaty zálohované, to znamená, že keď prvýkrát spustíte WhatsApp na novom telefóne alebo po preinštalovaní aplikácie, môžete obnoviť svoju históriu zo zálohy. Po zobrazení výzvy počas úvodného nastavenia jednoducho vyberte možnosť „Obnoviť históriu chatu“ a záloha sa spustí z iCloud.

Zálohujte WhatsApp z Androidu

WhatsApp používa Disk Google na zálohovanie zo zariadení Android. Ak to chcete urobiť, musíte mať na Disku Google dostatok voľného miesta na uloženie zálohy. Na vytvorenie zálohy navyše potrebujete na telefóne dostatok miesta.

Na domovskej obrazovke WhatsApp klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu a vyberte položku Nastavenia.

Nastavenia zálohy WhatsApp

V ponuke nastavení vyhľadajte položku Rozhovory a klepnutím na ňu otvorte nastavenia Rozhovory.

WhatsApp záložné chaty

Teraz nájdite nastavenie „Zálohovanie rozhovoru“ v dolnej časti zoznamu a otvorte ponuku nastavení zálohovania.

WhatsApp backup chat backup

Ak chcete zálohovať WhatsApp teraz, kliknite na zelené pole označené „Zálohovať“. V závislosti od vášho dátového plánu možno budete chcieť počkať na tento krok, kým nebudete mať pripojenie k sieti Wi-Fi. WhatsApp môžete v budúcnosti nastaviť tak, aby zálohoval iba prostredníctvom siete Wi-Fi. V nastavení Zálohovať sa môžete rozhodnúť, kedy Whatsapp spustí zálohovanie.

Nastavenie WhatsApp na automatické zálohovanie konverzácií tak často, ako chcete. Klepnite na možnosť „Zálohovať na Disk Google“ a vyberte požadovanú frekvenciu, buď „Denne“, „Týždenne“, „Mesačne“ alebo „Iba vtedy, keď klepnem na Zálohovať“..

Nakoniec si môžete vybrať, či chcete do konverzácie zahrnúť aj videá, alebo ich nechať vypnuté začiarknutím políčka v dolnej časti ponuky s názvom Zahrnúť videá. Toto políčko nie je v predvolenom nastavení začiarknuté.

Obnova chate na novom telefóne alebo po odinštalovaní a preinštalovaní WhatsApp je tiež jednoduchá. Po nastavení po prvom otvorení WhatsApp sa zobrazí otázka, či chcete obnoviť svoje predchádzajúce správy. Klepnutím na položku Obnoviť obnovíte uložené konverzácie zo zálohy.

Máte k dispozícii možnosti

WhatsApp uľahčuje zálohovanie všetkého v aplikácii. Poskytuje tiež možnosť zálohovania jednej konverzácie alebo samostatného skupinového rozhovoru. Na domovskej obrazovke WhatsApp vyberte skupinový rozhovor alebo konverzáciu, ktorú chcete zálohovať. Vytiahnite ponuku klepnutím na tri bodky v pravom hornom rohu. Vyberte možnosť „Viac“ a potom klepnite na „Exportovať chat“.

Z tejto ponuky si môžete vybrať, ako sa má záloha odoslať z niekoľkých možností vrátane e-mailu, zálohy na jednotku cloud a ďalšie. Vyberte, či chcete „Pripojiť médiá“ vrátane fotografií a videa a WhatsApp vytvorí zálohu. Konverzácia bude odoslaná vo forme súboru .txt. Ak ste sa rozhodli zahrnúť médiá, odošlú sa do samostatných súborov.

Záverečné myšlienky

Pochopenie, že vaše konverzácie sú pohodlne uložené, vám môže nielen ušetriť miesto v telefóne, ale môže vám tiež poskytnúť pokoj. Týmto spôsobom nestratíte žiadnu zo svojich konverzácií. Takže aj keď zmeníte telefón, vaše konverzácie nikam nevedú.

Pri používaní WhatsApp je dôležité vziať do úvahy aj vaše súkromie. Uloženie všetkých vašich osobných údajov v spoločnosti znamená, že do nich musíte dôverovať. Bolo by rozumné zistiť, kto má prístup k vašej zálohe.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me