Все, що вам потрібно знати про шпигунські програми VPNOперегляд

Шпигунське програмне забезпечення – один із найдавніших видів шкідливих програм і продовжує залишатися одним із найнебезпечніших. Як випливає з назви, шпигунське програмне забезпечення – це певний тип програмного забезпечення, яке шпигує за вами під час використання комп’ютера. Важливо знати про можливі ознаки шпигунських програм, щоб ви могли розпізнати проблему та вжити заходів. Читайте далі, щоб дізнатися більше про те, що таке шпигунське програмне забезпечення, що це робить і як ви можете захистити від цього свої пристрої.


Що таке шпигунське програмне забезпечення?

Шпигунський ноутбукШпигунське програмне забезпечення – це тип шкідливого програмного забезпечення, яке заражає ваші пристрої, відстежує вашу інтернет-активність та збирає вашу особисту інформацію без вашого відома чи згоди. Він збирає цю інформацію багатьма способами, наприклад, шляхом зйомки натискань клавіш, електронної адреси, даних веб-форм та номерів кредитних карток. До загальних ознак відносяться погана продуктивність системи, програми, які часто заморожуються, проблеми з завантаженням комп’ютера та труднощі підключення до Інтернету.

Існують різні типи шпигунських програм, такі як:

Викрадачі паролів

Цей тип шпигунських програм збирає паролі із заражених пристроїв. Сюди входять паролі, що зберігаються у веб-браузерах та інформація про вхід для вашого ПК.

Банківські троянці

Шпигунське програмне забезпечення, яке записує облікові дані від банків та інших фінансових установ, як брокерські або цифрові гаманці. Троянці знаходять вразливості безпеки у веб-переглядачах та підробляють веб-сторінки та транзакції, не знаючи про це користувача чи установи.

Інфостелери

Різновид шпигунських програм, які сканують заражені пристрої на інформацію, таку як імена користувачів, паролі, історія браузера, файли журналів, документи або мультимедійні файли. Потім програмне забезпечення передає інформацію на інший сервер або зберігає її на вашому ПК, де хакери можуть отримати доступ до неї.

Кейлоггери

Іноді його називають системними моніторами, цей тип шпигунських програм записує вашу діяльність на комп’ютері. Він може відстежувати ваші натискання клавіш, веб-сайти, які ви відвідуєте, історію пошуку та листування електронною поштою. Також часто знімаються скріншоти вашої діяльності. Деякі види кейлогерів можуть також збирати інформацію з інших підключених пристроїв, таких як принтери.

Наскільки поширеним є шпигунське програмне забезпечення?

Шпигунське програмне забезпечення є надзвичайно поширеним типом кібератаки, хоча останніми роками вона дещо зменшилась, оскільки викуп та програм криптовалюти набули все більшого поширення.

Кожен десятий американський споживач зазнав кібератаки на своєму домашньому комп’ютері, хоча шпигунське програмне забезпечення зараз займає нижче місце для викупу, криптовалюту та інші поширені форми зловмисного програмного забезпечення.

Які ризики?

Є два основні ризики, пов’язані зі шпигунським програмним забезпеченням. Найбільша проблема полягає в тому, що шпигунське програмне забезпечення викрадає особисту інформацію та може поставити вас під загрозу викрадення особи. Він може отримати доступ до вашої історії переглядів, акаунтів електронної пошти та входів для облікових записів в Інтернеті, а також облікових записів соціальних мереж. Це більш ніж достатньо інформації, щоб викрасти вашу особу. Якщо шпигунське програмне забезпечення отримує інформацію про вашу банківську або кредитну карту, він може використовувати цю інформацію для здійснення покупок на ваше ім’я або продажу ваших даних іншим сторонам.

Крім того, шпигунське програмне забезпечення може завдати значної шкоди вашому комп’ютеру та іншим пристроям. Це може спорожнити пам’ять комп’ютера і призвести до того, що він повільно працює, замерзає, виходить з ладу або навіть перегрівається. Шпигунське програмне забезпечення також може змінювати результати пошукової системи, змінювати домашню сторінку та налаштування або доставляти шкідливі веб-сайти у ваш браузер.

Як шпигунські програми заражають ваш комп’ютер?

Існує багато різних способів, якими шпигунське програмне забезпечення може заразити ваш пристрій. Ось деякі з найбільш поширених:

Завантажувальні програми

Під час завантаження за допомогою веб-сайту або спливаючого вікна автоматично завантажується шпигунське програмне забезпечення на ваш пристрій. Можливо, ви отримаєте попередження, вказуючи назву програмного забезпечення та вимагаючи дозволу на його встановлення, але у багатьох випадках попередження зовсім не існує..

Завантаження програмного забезпечення

Деякі завантаження програмного забезпечення в Інтернеті, зокрема програми спільного використання файлів, також можуть встановлювати шпигунські програми на ваші пристрої. Це найчастіше зустрічається з безкоштовними версіями програмного забезпечення, які зазвичай доводиться купувати.

Підроблені антишпигунські програми

У деяких випадках шпигунське програмне забезпечення маскується під антишпигунську програму. Ці програми переконують вас, що вони виявлять і видалять шпигунське програмне забезпечення з вашої машини. Після запуску ви отримаєте повідомлення про те, що ваш комп’ютер чистий, адже вони на ньому встановили шпигунські програми. Якщо ви спробуєте видалити програму, шпигунське програмне забезпечення залишиться на вашому комп’ютері.

Посилання або вкладення

Шпигунське програмне забезпечення, як і більшість інших видів шкідливих програм, може надсилатися за посиланням або вкладенням електронної пошти. Ніколи не натискайте на незнайоме посилання чи вкладення та не відкривайте електронний лист від невідомого відправника. Це може призвести до завантаження та встановлення шпигунських програм на комп’ютер. Натиснувши на шкідливі посилання, ви також можете заразити ваш пристрій хробаком. Ці хробаки використовуються для поширення шкідливого програмного забезпечення за допомогою мережі, до якої приєднано ваш пристрій.

Шпигунське програмне забезпечення для мобільних пристроїв

Деякі типи шпигунських програм націлені на мобільні пристрої. Цей тип шпигунських програм заражає пристрої iPhone та Android, коли ви встановлюєте додаток із шкідливим кодом. Деякі з цих додатків є законними, але вони були змінені, щоб містити шкідливий код, інші – шкідливі, а деякі – підроблені посилання для завантаження.

Що я можу зробити, якщо виявити шпигунське програмне забезпечення на своєму пристрої?

Шпигунське програмне забезпечення може бути надзвичайно важким для виявлення. Деякі попереджувальні знаки включають: надмірна кількість спливаючих вікон, ваш веб-переглядач мимовільно перенаправляє вас та змінює домашню сторінку веб-переглядача. Ще одна поширена ознака – ваш комп’ютер надзвичайно повільний для завантаження, відкриття програм або збереження файлів.

Якщо ви підозрюєте, що на вашому пристрої є шпигунське програмне забезпечення, його потрібно негайно видалити. Вам потрібно буде придбати потужну програму кібербезпеки, яка має розширені можливості видалення шпигунських програм. Цей тип програми видаляє шпигунське програмне забезпечення з вашого пристрою та відновлює всі змінені файли чи налаштування.

Вилучивши шпигунське програмне забезпечення, зв’яжіться зі своїм банком, компанією з кредитних карток та іншими фінансовими установами, щоб попередити їх, що ваш рахунок може бути порушений. У цих випадках вам може знадобитися запитувати новий банківський рахунок або номер кредитної картки. У деяких випадках вам може знадобитися також звернутися до правоохоронних органів.

Як я можу запобігти шпигунській програмі?

Якщо у вас є пристрій, який підключається до Інтернету, завжди існує ризик виникнення шпигунських програм та інших видів шкідливих програм. Однак, ви можете вжити ряд заходів, щоб зменшити ризик зараження шпигунським програмним забезпеченням вашого пристрою. Ось кілька способів захистити свої пристрої від шпигунських програм:

Використовуйте антишпигунську програму

На ринку існує багато антишпигунських програм, які сканують ваш комп’ютер та виявлять будь-яке шпигунське програмне забезпечення. З огляду на це, важливо переконатися, що ви купуєте антишпигунську програму у надійного постачальника інтернет-безпеки. Іноді шпигунське програмне забезпечення маскується під інструменти антишпигунських програм, тому важливо використовувати надійного постачальника. Купуючи програму, обов’язково регулярно її оновлюйте для досягнення максимальної ефективності.

Налаштуйте безпеку веб-переглядача

Багато браузерів дозволяють налаштувати параметри безпеки в масштабі від низького до високого. Дізнайтеся, які варіанти є для вашого браузера. Деякі браузери можуть навіть діяти як брандмауер проти встановлення файлів cookie та небажаних операцій.

Не довіряйте спливаючих вікон

Часто оголошення та пропозиції, що з’являються у спливаючих вікнах, можуть містити віруси чи шпигунські програми. Деякі з цих спливаючих вікон стверджують, що на вашому комп’ютері є вірус або є розширенням для покращення вашого досвіду в Інтернеті. Не натискайте “Згоден” або “ОК”, щоб закрити спливаюче вікно, завжди натискайте на червоний “X”.

Практикуйте безпеку Інтернету

Як і для інших видів шкідливих програм, шпигунське програмне забезпечення часто постачається у посиланні чи вкладеннях. Будьте уважні до електронних листів від невідомих відправників і ніколи не натискайте на посилання чи вкладення, якщо ви не знаєте, що вони.

Фінальні думки

Захворюваність на шпигунське програмне забезпечення зменшується, хоча це як і раніше є значною загрозою для компаній. Шпигунське програмне забезпечення особливо небезпечне, оскільки воно може набувати вашої конфіденційної інформації. Потім вони можуть використовувати ці дані для крадіжки вашої особи або стягнення дорогих платежів з ваших облікових записів.

Під час використання пристрою, який підключається до Інтернету, завжди існує певний ризик зловмисного програмного забезпечення. Однак, вживши необхідних заходів безпеки, ви можете допомогти захистити себе та свої пристрої від шпигунських програм.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me