Що таке троянці та як можна захистити себе?

Троянські коні – це тип зловмисного програмного забезпечення, який представляється законною програмою для обману користувачів. Але коли користувач завантажує програму, троян заражає їх систему. Свою назву вони походять від грецької міфології. Існує багато різних видів троянців, які можуть виконувати найрізноманітніші шкідливі дії. Ось що потрібно знати про трояни та як можна захистити свої пристрої від них.


Що таке троянці??

Троянський або троянський кінь – це поширена форма зловмисного програмного забезпечення, яке маскується під законну частину програмного забезпечення. Вони не є справжніми вірусами, тому що вони не можуть поширюватися самостійно. Натомість користувач завантажує їх, вважаючи, що вони є законним інструментом чи програмою.

Після того, як троян з’явиться на вашому комп’ютері, існує багато різних шкідливих дій, які він може вжити. Ось декілька найпоширеніших типів троянців:

 • Trojan-Downloader: Вірус, який завантажує та встановлює зловмисне програмне забезпечення.
 • Trojan-Droppers: Програми, які хакери використовують для встановлення вірусів. Антивірусне програмне забезпечення зазвичай не виявляє їх.
 • Викуп: Троянець, який шифрує ваші дані, щоб ви більше не мали доступу до нього. Потім кіберзлочинець вимагає сплатити викуп в обмін на ключ розшифровки. Однак вони не завжди надають ключ, і розшифрувати ваші дані без нього надзвичайно важко або неможливо.
 • Троянський банкір: Зловмисне програмне забезпечення, яке викрадає ваші фінансові дані, такі як інформація про кредитні картки та інтернет-банківські рахунки.
 • Троянські кореневища: Програми, які приховують вибрані дії на вашому комп’ютері та заважають виявляти зловмисне програмне забезпечення. Це означає, що зловмисне програмне забезпечення може працювати довше на вашому комп’ютері, перш ніж ви зрозумієте, що щось не так.
 • Задній троян: Це особливо поширена форма троянця. Він надає кіберзлочинцям віддалений доступ до вашого комп’ютера, щоб вони мали контроль над ним. Це означає, що хакери можуть надсилати, отримувати або видаляти файли, підробляти ваші дані, перезавантажувати комп’ютер та багато іншого. Іноді хакери використовують їх для створення цілої мережі комп’ютерів “Zombie” під назвою Botnet і вчинення кіберзлочинів.
 • Trojan-FakeAV: Ці типи троянців виступають як антивірусне програмне забезпечення. Вони стверджують, що на вашому комп’ютері є загрози безпеці, і пропонують видалити загрози в обмін на плату. Загрози насправді не існує, а насправді програми намагаються вимагати від вас гроші.

Які є ризики троянців?

Існують десятки різних видів троянців, і шкода, яку вони завдають, дуже різниться. Ransomware Trojans може зашифрувати ваші дані, щоб ви не могли їх відновити, а інші типи троянів можуть вкрасти ваші паролі, знищити або видалити файли або дезактивувати антивірусні та брандмауери. Троянці також можуть встановлювати кейлоггери, які виявляють ваші натискання клавіш і можуть розшифровувати ваші дані для входу в онлайн-акаунти..

Кіберзлочинці також можуть використовувати троянців, щоб забрати ваш комп’ютер і дистанційно керувати ним, щоб зробити свої ставки. Роблячи це, хакери можуть отримати доступ до всіх ваших файлів і облікових записів, викрасти вашу особу або навіть використовувати ваш комп’ютер для здійснення кібератак.

Трояни – це надзвичайно небезпечний тип шкідливих програм, і кіберзлочинці можуть використовувати їх для багатьох різних шкідливих цілей. Крім того, їх вкрай важко виявити користувачами і часто пропускають антивірусне програмне забезпечення.

Як троянці заражають ваш комп’ютер?

Trojan Horse ComputerТроянські коні маскуються як законні програми, і вони заражають комп’ютери, коли користувач завантажує їх. Вони часто виступають як вкладення електронною поштою від надійних організацій або контактів зі списку контактів. Хакер використовує ці імена, щоб спробувати переконати вас у відкритті посилань, файлів чи веб-сайтів. Троянські коні також можна замаскувати під безкоштовні завантаження ігор, веб-сайти, інструменти браузера або програми. Після завантаження програми Trojan встановлюється та працює, коли комп’ютер увімкнено. Троянці не поширюються самостійно і зазвичай вимагають від користувача завантаження помилкової програми. Ви можете допомогти запобігти їхньому зараженню комп’ютером, ніколи не відкриваючи файл або не завантажуючи програму, яка вам незнайома.

Що я можу зробити, якщо троянці заражають мій комп’ютер?

Два основних способи видалення троянів зі свого комп’ютера – це програмне забезпечення для видалення Trojan або видалення зловмисного програмного забезпечення вручну.

Багато антивірусних компаній пропонують засоби для видалення троянів як частину своїх послуг. Один з варіантів – безкоштовний антивірус Avast, у якому є безкоштовне видалення троянів. Ця програма визначить будь-які троянці на вашому комп’ютері чи пристрої та видалить їх для вас. Деякі інші компанії, які пропонують засоби для видалення троянів, – це MalwareFox та Bitdefender.

Якщо ви віддаєте перевагу спробувати видалити троянський вручну, вам потрібно зробити кілька кроків. Якщо ваша система заражена трояном, ви часто будете отримувати помилку DLL. Ви можете скопіювати помилку та зробити кілька онлайн-досліджень, щоб допомогти вам ідентифікувати файл exe, який стосується. Потім потрібно скасувати функцію відновлення системи та перезавантажити комп’ютер. Під час перезавантаження натисніть F8 та виберіть Безпечний режим. Потім відкрийте панель управління і видаліть троянські файли. Останнім кроком є ​​відкриття папки Windows System та видалення решти програмних файлів.

Як я можу захистити свої пристрої від троянців?

Як і в інших формах зловмисного програмного забезпечення, ви можете зробити деякі дії, щоб захистити свій комп’ютер та пристрої від троянців. Ось найважливіші з них:

 • Ніколи не відкривайте додаток і не завантажуйте програму, якщо ви точно не знаєте, що це таке. Це стосується всіх видів шкідливих програм, але трояни – це особливий випадок, оскільки для зараження вашого комп’ютера потрібні дії користувача..
 • Щоб додатково захистити себе від троянців та інших зловмисних програм, використовуйте антивірусне програмне забезпечення від надійної компанії. Ви можете вибрати такий, який містить видалення троянів, який скануватиме вашу систему, щоб переконатися, що ви випадково не завантажили троян і видалить їх із комп’ютера, якщо його виявлять. Обов’язково регулярно скануйте свій комп’ютер. Нам подобається Bitdefender як компанія, яка надає гарне антивірусне програмне забезпечення.
 • Оновлюйте своє програмне забезпечення, включаючи операційну систему та веб-переглядач. Кіберзлочинці часто виявляють уразливості програмних програм та використовують їх для встановлення зловмисних програм. Виробники програмного забезпечення часто випускають оновлення, які вирішують ці вразливості, тому важливо завантажувати оновлення, коли вони доступні.
 • Використовуйте брандмауер, щоб захистити інтернет-з’єднання. Ці програми працюють на блокування небажаних з’єднань і можуть допомогти запобігти троянцям. Користувачі Windows мають доступ до брандмауера Windows і потрібно переконатися, що він увімкнено для додаткового захисту.

Фінальні думки

Трояни – це надзвичайно різноманітний вид зловмисного програмного забезпечення, яке може виконувати на комп’ютері безліч різних зловмисних дій. Ці дії можуть включати крадіжку фінансової інформації, реєстрацію натискань на клавіші або навіть перетворення комп’ютера на зомбі, контрольованого кіберзлочинцями..

Хоча вони часто завантажуються користувачами, користувач також може вжити заходів для запобігання троянців. Виконуючи основні заходи безпеки та використовуючи антивірусне програмне забезпечення з видаленням троянських програм, ви можете значно знизити ризик зараження троянами.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me