Що таке рекламне програмне забезпечення та як захистити свої пристрої?

Рекламне програмне забезпечення – це тип зловмисного програмного забезпечення, яке часто показує нав’язливі спливаючі оголошення та змінює налаштування браузера без дозволу користувача. У деяких випадках рекламне програмне забезпечення – це більше роздратування, ніж серйозна загроза. Але в останні роки спостерігається зростання зловмисного рекламного ПЗ. Ці новіші форми рекламного ПЗ можуть шпигувати за користувачами, відстежувати їхню діяльність або навіть встановлювати інші види шкідливих програм. Ось що потрібно знати про рекламне програмне забезпечення та як захистити свої пристрої від нього.


Що таке рекламне забезпечення?

Adware ComputerТермін рекламне програмне забезпечення короткий для програмного забезпечення, що підтримується рекламою, і зазвичай відноситься до небажаного програмного забезпечення, яке заповнює ваш комп’ютер або мобільний пристрій спливаючими оголошеннями. Іноді її класифікують як потенційно небажану програму або короткий PUP. Існує багато різних видів рекламного ПЗ, а деякі типи є більш шкідливими, ніж інші. Рекламне програмне забезпечення може запускати спливаючі оголошення або перенаправляти ваш веб-переглядач на різні сайти. Інші типи рекламного ПЗ можуть залишатися непоміченими, поки вони таємно відстежують вашу онлайн-діяльність. Вони можуть записувати IP-адреси, інформацію браузера або ваші пошукові запити Google. Рекламне програмне забезпечення може комплектуватися безкоштовними завантаженнями програмного забезпечення або може бути законним оновленням програмного забезпечення.

Деякі попереджувальні знаки рекламного ПЗ включають:

  • Ви отримуєте часті спливаючі оголошення
  • Домашня сторінка вашого веб-браузера змінюється без вашого дозволу
  • Ваш веб-браузер загадково сповільнюється або виходить з ладу
  • Посилання на веб-сайт часто переспрямовують вас
  • Ви знайдете нові панелі інструментів, розширення або плагіни у своєму браузері
  • Ваш комп’ютер або Mac починає встановлювати програмне забезпечення без вашого дозволу

Як часто трапляються напади рекламного ПЗ?

Рекламне програмне забезпечення – це поширена форма зловмисного програмного забезпечення, а зростання зловмисного рекламного ПЗ є особливо тривожною тенденцією. Дослідження компанії G Data Software показали, що у 2014 році рекламне програмне забезпечення складало понад 31% шкідливих програм, виявлених антивірусним програмним забезпеченням. Троянці були найбільш поширеною формою зловмисного програмного забезпечення, а рекламне програмне забезпечення було другою за поширеністю.

Рекламне програмне забезпечення стає все більш небезпечним для безпеки, особливо для великих організацій. Найпомітнішим випадком на сьогодні стала масштабна рекламна кампанія, відома як Fireball, яка заразила близько 250 мільйонів комп’ютерів у всьому світі. Рекламне програмне забезпечення було забезпечене законною безкоштовною мережею в Інтернеті. Fireball встановив плагіни, які змінювали конфігурацію браузера та замінювали домашні сторінки та пошукові системи на підроблені. Fireball мав багато небезпечних можливостей, таких як шпигування за веб-трафіком користувача та можливість встановлення інших зловмисних програм.

Які ризики рекламного ПЗ?

Деякі форми рекламного ПЗ не завдають шкоди вашому комп’ютеру, проте інші види є більш складними та шкідливими. Хоча рекламне програмне забезпечення може відображати нав’язливі спливаючі вікна, в інших випадках у користувача немає ознак того, що з їх пристроєм щось не так. Це означає, що рекламне програмне забезпечення може шпигувати за вашими онлайн-діями, отримувати доступ до вашої особистої інформації або використовувати ваші дані без вашого відома. Іноді рекламне програмне забезпечення встановлюється троянським конем разом з іншими видами зловмисного програмного забезпечення, що може серйозно погіршити роботу вашого комп’ютера. Деякі рекламні програми навіть вимикають ваші антивірусні програми чи заважають вам встановлювати антивірусне програмне забезпечення. Оскільки рекламне програмне забезпечення стає складнішим, воно стає здатним завдати більше шкоди користувачам.

Як рекламне забезпечення може потрапити на мій комп’ютер?

Рекламне ПЗ найчастіше потрапляє на комп’ютер користувача під час безкоштовного завантаження програмного забезпечення або відвідування зараженого веб-сайту. Безкоштовна програма, як правило, представляється законним додатком. Коли користувачі вирішують встановити програму, вони дозволяють завантажити. Але після встановлення програмного забезпечення також встановлюється рекламне програмне забезпечення. В інших випадках рекламне програмне забезпечення встановлюється автоматично, коли користувач відвідує заражений веб-сайт. Цей тип рекламного ПЗ відомий як Викрадач браузера, оскільки зловмисне програмне забезпечення виявляє вразливості у вашому браузері та використовує його..

Що робити, якщо на моєму комп’ютері потрапляє рекламна програма?

Видалити рекламне програмне забезпечення вручну важко, і антивірусне програмне забезпечення часто не виявляється. Оскільки деякі форми рекламного ПЗ є законними, антивірусне програмне забезпечення часто не може визначити, чи створює воно загрозу чи ні. Якщо ваш комп’ютер заражений рекламним ПО, найкращим варіантом буде використання інструменту для видалення рекламного ПЗ.

Перш ніж почати, обов’язково створіть резервну копію всіх своїх файлів за допомогою зовнішнього жорсткого диска або служби хмарного зберігання. Тоді вам потрібно буде завантажити інструмент для видалення рекламного ПЗ і використовувати його для запуску сканування на комп’ютері. Інструмент виявить рекламне програмне забезпечення, щоб ви могли його видалити зі свого комп’ютера.

Вибираючи інструмент для видалення рекламного ПЗ, переконайтесь, що вибираєте його з авторитетної антивірусної компанії. Ось кілька найкращих інструментів для видалення рекламного ПЗ 2018 року:

  • Zemana Anti-Malware: Zemana Anti-Malware – хмарне антивірусне програмне забезпечення, яке включає інструмент видалення рекламного ПЗ. Цей інструмент простий у використанні та надзвичайно ефективний при виявленні рекламного ПЗ, яке може пропустити інше антивірусне програмне забезпечення. Він також ефективний проти важкого для видалення рекламного ПЗ.
  • AdwCleaner: AdwCleaner тепер є частиною Malwarebytes і є простим, але потужним інструментом для видалення рекламного ПЗ. Він швидко сканує ваш комп’ютер або пристрій на предмет рекламного ПЗУ, PUP, небажаних панелей інструментів та викрадачів браузера та видаляє їх у разі виявлення.
  • Інструмент для видалення рекламного ПЗ від TSA: Інструмент для видалення рекламного ПЗ від TSA – це ще один хмарний інструмент, який дуже ефективний проти рекламного ПЗ. Він ретельно сканує ваш комп’ютер на предмет рекламного ПЗ та видаляє його, а також може скинути багато веб-браузерів, таких як Chrome та FireFox.

Як ви можете запобігти рекламного ПЗ?

Незважаючи на поширеність рекламного ПЗ, ви можете вжити заходів, щоб запобігти зараженню вашими пристроями. Ось кілька найважливіших способів захисту ваших пристроїв від рекламного ПЗ:

Тримайте оновлення програмного забезпечення

Один з найважливіших кроків, який ви можете вжити, щоб захистити себе від рекламного та іншого зловмисного програмного забезпечення – це оновлювати операційну систему та програми. Це тому, що більшість операційних систем та програмного забезпечення мають вразливості, які хакери можуть використовувати. Оскільки розробники розкривають ці вразливості, вони випускають оновлення для їх усунення. Крім того, регулярно оновлюйте антивірусне та електронне програмне забезпечення та встановлюйте оновлення від свого постачальника послуг Інтернету.

Зверніть увагу на те, що ви встановлюєте

Щоразу, коли ви збираєтесь завантажити програму, зупиніться на мить і переконайтеся, що ви точно знаєте, що завантажуєте. Це особливо важливо для безкоштовної програми, яка часто містить приховані рекламні програми. Якщо ви не впевнені, що таке програма, зробіть кілька онлайн-досліджень, щоб дізнатися більше про неї. Якщо будь-яка програма здається підозрілою, уникайте її.

Налаштування брандмауера

Брандмауер – це програма, яка запобігає потрапленню несанкціонованих даних у вашу операційну систему чи браузер. Якщо ви встановите нову програму, брандмауер сповістить вас і попросить вашого дозволу активувати її. Це означає, що навіть якщо ви випадково встановили рекламне програмне забезпечення, ви дізнаєтесь про нього, а потім зможете видалити його з комп’ютера.

Подумайте, перш ніж натиснути

Багато людей не читають спливаючі вікна уважно і просто натискають “Так” або “ОК”, щоб вивести їх з екрана. На жаль, розробники рекламного ПЗ знають про цю звичку і часто цим користуються. Переконайтесь, що програма законна, перш ніж натиснути кнопку «ОК». Крім того, ніколи не натискайте посилання та не завантажуйте вкладення в електронні листи чи повідомлення, якщо ви точно не знаєте, що вони є, навіть якщо вони є від того, кому ви довіряєте.

Фінальні думки

Adware – це надзвичайно поширена форма зловмисного програмного забезпечення, і кількість шкоди, яку він може заподіяти, сильно варіюється. Деякі види рекламного ПЗ є лише неприємністю, а інші можуть пошкодити ваш пристрій, відстежувати ваші онлайн-дії або навіть вкрасти вашу особу. В останні роки спостерігається зростання шкідливого рекламного ПЗ, такого як Fireball. Через цю тривожну тенденцію для вас все важливіше вживати заходів для захисту своїх пристроїв від рекламного ПЗ.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me