Що таке крадіжка особистості та як вона стала такою проблемою?

У вас коли-небудь крали вашу особу? Понад 16 мільйонів людей лише в США стали жертвами крадіжок посвідчень особи в 2017 році, і кількість постійно зростає. У нашому високотехнологічному світі ми вразливіші за викрадання особистої інформації. Ось що потрібно знати про крадіжку особистих даних та що можна зробити для захисту своєї інформації.


Що таке крадіжка особи?

Крадіжка особи – це коли хтось викрадає особисту інформацію, а потім використовує її для виклику як інша людина. Вони часто використовують інформацію для здійснення покупок, відкриття рахунків або навіть для надання неправдивої ідентифікації в поліції.

Існує дві основні категорії крадіжок посвідчень особи: справжнє ім’я та поглинання облікового запису. При крадіжці ідентичності правдивого імені власник використовує особисту інформацію для відкриття нових облікових записів на ім’я жертви. Сюди можуть входити кредитні картки, чекові рахунки або інтернет-магазини. Поглинання облікового запису – це коли злодій використовує інформацію для доступу до чиїх-небудь облікових записів. Потім вони стягуватимуть великі рахунки на акаунт особи.

Поширені приклади крадіжок особи:

 • Здійснення крадіжки особистих даних
  Коли вкладник подає помилкову податкову декларацію з викраденим номером соціального страхування.
 • Крадіжка медичної особи
  У цих випадках злочинець викрадає інформацію про медичне страхування для отримання медичної допомоги на рахунок своєї жертви.
 • Крадіжка особистих даних
  Коли номер дитячого соціального страхування викрадено та використовується для подачі заявок на державні пільги та відкриття рахунків.
 • Старша крадіжка особи
  Тип крадіжки особи, спеціально орієнтований на людей похилого віку.

Як злочинці отримують доступ до особистої інформації?

Фішинг Fishhook з паролемІснує багато різних способів, як злочинці можуть отримати особисту інформацію. Вірите чи ні, все ще застосовуються низькотехнологічні методи, такі як дайвінг-самоскид та крадіжка пошти людей. Беручи зірвані рахунки зі свого сміття, злочинці часто можуть отримати достатньо інформації, щоб викрасти вашу особу. Або вони можуть приймати попередньо затверджені пропозиції кредитної картки на вашу пошту та відкривати рахунок на ваше ім’я. А деякі вдаються до викрадення крадіжок та викрадення гаманців, щоб отримати інформацію інших людей.

Інші методи більш високотехнологічні і включають фішинг, порушення даних та злом інформації для входу. Фішинг – це коли кіберзлочинці ставлять себе перед банком чи іншою установою та зв’язуються з вами електронною поштою, текстом чи телефонним дзвінком. Вони намагаються переконати вас дати їм вашу особисту інформацію або реквізити акаунта. Потім вони використовують інформацію для доступу до ваших облікових записів. Останніми роками порушення даних стали поширеними. У таких випадках злодії можуть легко отримати доступ до вашої інформації.

Це лише деякі поширені способи доступу злочинців до вашої інформації. На жаль, кількість можливих методів практично необмежена.

Наскільки поширеною є крадіжка особи?

Крадіжка особи є поширеною, і кількість людей, яких вона постраждала, зростає. Інтернет-опитування, проведене в 2018 році The Harris Poll, показало, що близько 60 мільйонів американців зазнали крадіжок особи. І дослідження 2018 року від стратегії Javelin & Дослідження показало, що кількість жертв в США досягла найвищого рівня в 16,7 мільйона в 2017 році. Ще більше тривоги – злодії особи, які використовують більш складні методи для крадіжки особистої інформації. Зокрема, кількість поглинань облікових записів збільшується, і кількість втричі збільшується в період з 2016 по 2017 рік. Коли методи крадіжки особистих даних стають все більш досконалими, кількість постійно зростає.

Як крадіжка особистості стала такою великою проблемою?

ХакерЗдійснення крадіжок посвідчень особи вже давно, але є значно більшою проблемою в нашому високотехнологічному світі. Зловмисники використовували такі методи, як дайвінг-самоскид, викрадення крадіжок або телефонні афери за багато років до того, як з’явився Інтернет. На жаль, із зростанням Інтернету та вдосконалених технологій крадіжка особи стала набагато поширенішою. Також набагато складніше слідкувати за цими злочинцями, і багатьох з них ніколи не спіймають.

Тепер, коли ми маємо Інтернет, значна частина нашої особистої інформації передається в Інтернеті. Ми використовуємо Інтернет-банкінг, здійснюємо покупки в інтернет-магазинах і оплачуємо рахунки за допомогою онлайн-рахунків. Хоча ці практики зручні, вони часто компрометують нашу особисту інформацію. Передаючи дані в електронному вигляді, люди та підприємства вразливіші до хакерів та кіберзлочинців.

В останні роки порушення даних стали головною загрозою для нашої особистої інформації. Порушення даних – це коли хакери отримують доступ та витягують із системи компанії безпечну конфіденційну інформацію. Потім хакери можуть використовувати дані будь-яким обраним способом. Внаслідок порушення даних може бути оприлюднена конфіденційна особиста інформація.

На жаль, зростають і порушення даних. Центр ресурсів крадіжок ідентичності відстежує порушення даних та регулярно публікує їх результати. У 2017 році вони повідомили про рекордну кількість 1579 порушень даних у США. Ці порушення призвели до витоку понад 178 мільйонів записів. Одне з найбільших порушень стосувалося агентства кредитної звітності Equifax. Це порушення торкнулося 147,9 мільйонів людей та викрило імена, номери соціального страхування, номер посвідчення водія та іншу надзвичайно особисту інформацію.

Чи можете ви захистити себе від крадіжок ідентичності?

З огляду на всі способи злочинців можуть вкрасти вашу особу, захистити себе повністю неможливо. Жодна людина не може запобігти крадіжці особи, оскільки деякі види безпеки перебувають поза вашим контролем. Наприклад, з порушеннями даних, ви нічого не можете зробити, щоб не допустити їх. Однак, є кілька кроків, які можна вжити, щоб знизити ризик. Ось деякі дії, які ви можете зробити, щоб зменшити ризик крадіжки особистих даних в Інтернеті та в режимі офлайн.

Захист вашої особистості в Інтернеті

 • Будьте уважні, як і де ви ділитесь особистою інформацією в Інтернеті.
 • Купуйте лише на захищених сайтах, які мають URL-адреси “https”.
 • Використовуйте міцні, унікальні паролі для всіх своїх облікових записів в Інтернеті. Не використовуйте один і той же пароль для кількох облікових записів.
 • Будьте уважні під час використання Wi-Fi. Уникайте використання назви вулиці під час іменування вашої мережі та вибирайте захищений пароль. Уникайте використання загальнодоступних мереж Wi-Fi для входу в акаунти або здійснення транзакцій. Якщо вам потрібно використовувати загальнодоступний Wi-Fi, рекомендується налаштувати VPN.
 • Ніколи не вводите особисту інформацію на загальнодоступному комп’ютері.

Захист вашої особи в режимі офлайн

 • Дивіться свій гаманець і гаманець, коли ви знаходитесь у громадському місці.
 • Будьте уважні при оплаті кредитною чи дебетовою карткою і ніколи не діліться своїм PIN-кодом ні з ким.
 • Перед тим, як викинути, подрібніть будь-які документи з особистими даними.
 • Захистіть свою поштову скриньку.
 • Зберігайте ваші важливі особисті документи у замкненій коробці.

Як ви знаєте, що ваша особа була вкрадена?

Є кілька ознак, які можуть сказати вам, що ваша особистість була викрадена. Важливо швидко вжити заходів, якщо з вами трапиться щось подібне. Кожна година, яку ви не приймаєте, може призвести до більшого фінансового збитку. Ось кілька ознак, які можуть означати, що ви стали предметом шахрайства особистих даних.

Незнайомі рахунки-фактури

Коли ви отримуєте рахунки-фактури за продукти, ви ніколи не замовляли це, це повинно вас насторожити. Це може означати, що ваші банківські дані були викрадені, а злочинець купує продукти під вашим іменем. Те саме стосується будь-яких банківських виписок, які ви не пам’ятаєте.

Непознані повідомлення про доставку

Іншим сигналом може бути те, що ви отримаєте повідомлення про доставку продуктів, які ви не замовили. Злочинці, ймовірно, зламали ваш рахунок і купували продукти вашими важко заробленими грошима.

Незвичайна активність в обліковому записі

Третім сигналом може бути те, що ви отримуєте електронні листи від служб, в яких говориться, що вони помітили незвичну активність у вашому обліковому записі. Це також може бути електронний лист, в якому повідомляється, що дані вашого облікового запису були змінені. Якщо ви не змінили цю інформацію, ви, мабуть, настав час вжити заходів.

Знаки в соціальних медіа

Останній спосіб, яким ви часто можете сказати, що ваші акаунти були зламані, – це через соціальні мережі. Друзі та родина можуть звернутися до вас про якісь дивні повідомлення, які ви надсилали. Хакери часто заволодівають обліковими записами Facebook, Twitter, Instagram чи Snapchat, щоб шахрайство людей. Якщо вони мають доступ до вашого облікового запису, вони можуть надсилати повідомлення всім вашим друзям та родинам із проханням грошей. Через особистий фактор люди будуть схильні давати легше. Облікові записи в соціальних мережах можуть також використовуватися для поширення пошкоджених посилань та злому ще більше облікових записів.

Що робити, коли вашу особу вкрали?

Бути жертвою шахрайства з особистістю може бути дуже неприємним. Якщо ви підозрюєте, що це так, важливо швидко діяти. Наступні кроки допоможуть вам максимально зменшити шкоду.

Блокуйте свій банківський рахунок

Якщо ваші банківські дані були викрадені, важливо негайно зателефонувати в ваш банк, щоб заблокувати ваш рахунок. Таким чином ви можете перешкодити злочинцям витрачати більше своїх грошей. Ваш банк, ймовірно, може допомогти вам у подальшому та поверненні рахунку.

Повернення рахунків

Якщо ви стали жертвою крадіжки особистих даних, найкраще увійти у свої акаунти та змінити паролі якомога швидше. Якщо ви більше не можете увійти у свій обліковий запис, зверніться до служби підтримки клієнтів цієї онлайн-служби. Поясніть їм ситуацію та спробуйте повернути свій рахунок.

Повідомити про шахрайство

Якщо ви захистили свої онлайн-рахунки та зворотний рахунок, важливо повідомити про шахрайство в поліції. Постарайтеся зібрати якомога більше доказів і поясніть їм ситуацію. Вони можуть знайти винуватця, якщо ви дасте їм достатньо інформації. Більше того, в деяких випадках злочинці використовуватимуть вашу особу, щоб вчинити ще більше злочинів. Якщо це так, то надзвичайно важливо звернутися до поліції, щоб переконати їх, що не ви вчиняєте цих злочинів.

Зверніться до агентств збору боргів

Шахрайство з особою може призвести до великих фінансових проблем. Можливо, навіть колектори боргів стукають у ваші двері. Якщо це так, то непогано зайти до цих агентств і пояснити ситуацію. Якщо ви цього не зробите, борг просто збільшиться. Скажіть їм, що ви можете стати жертвою шахрайства особи, і можливо вони можуть вам допомогти. У більшості випадків стягувачі боргів будуть співчувати до тих пір, поки ви не будете з ними відкритими щодо того, що відбувається.

Фінальні думки

Крадіжка особи стає все більш поширеною, а кіберзлочинці використовують більш прогресивні методи для отримання персональних даних. Ви можете вжити заходів щодо захисту вашої особистої інформації, але ніхто не може запобігти крадіжці особи.

Навіть якщо ви зробите все можливе для захисту своїх даних, деякі аспекти безпеки поза нашим контролем. Зростаюча кількість порушень даних свідчить про це. Однак, вживши правильних запобіжних заходів, ви можете зменшити шанси крадіжок особи, які трапляться з вами.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map