Що таке комп’ютерні хробаки? Що з ними робити?

Ноутбук спаму для комп’ютераКомп’ютерний черв’як або просто черв’як – це тип шкідливого програмного забезпечення, яке може заражати комп’ютери та поширюватися автоматично. Відмінність від звичайних комп’ютерних вірусів полягає в тому, що черв’яків власник не повинен встановлювати. Черв’як використовує вразливості в мережах та операційних системах для поширення. У глистів часто до них прикріплене шкідливе програмне забезпечення. Нижче ви можете прочитати, який тип глистів є і як можна захиститися від них. Крім того, ви можете дізнатися, на що звернути увагу, щоб дізнатися, чи заражено вашим пристроєм глиста.


Як заразитися комп’ютерним хробаком?

Власника пристрою комп’ютерного хробака не потрібно встановлювати. Ще в той час комп’ютери були заражені дискетами з прикріпленими хробаками. Звичайно, це більше не відбувається, але іноді вони використовуватимуть USB-накопичувач для першої інфекції. Однак сьогодні глисти здебільшого потрапляють у ваш комп’ютер через шкідливі електронні листи чи посилання.

Коли комп’ютер або мережа заражені хробаком, черв’як автоматично шукає інших пристроїв для зараження. Це означає, що при підключенні зараженого ноутбука до домашньої мережі черв’як спробує заразити мережу. Далі черв’як спробує знайти інші пристрої через мережу, такі як ноутбуки, смартфони та планшети. Це означає, що можна заразитися, лише підключившись до зараженої мережі. Нижче ви можете побачити, як це працює.

Інфекція комп'ютерними хробаками Netwerk

Різні типи комп’ютерних хробаків

Для кожної операційної системи є черви. Тож, чи є у вас Windows, Linux, iOS або Android, ви завжди можете заразитися. Однак деякі хробаки виготовляються спеціально для одного типу операційної системи. Це означає, що він зможе заразити, наприклад, пристрої Windows. Більше того, можна виділити деякі різні види глистів. Нижче ви можете прочитати про цих різних глистів.

Черв’яки корисні

Найпоширеніший глист – це той, який заражає ваш пристрій шкідливим програмним забезпеченням. Цей тип хробака – це гібрид, який обидва активно намагається знаходити нові пристрої та встановлювати шкідливі програми одночасно. Хакери можуть використовувати цей тип гібридного хробака для читання або видалення файлів. Рекламне, шпигунське, викупне програмне забезпечення чи інші види зловмисного програмного забезпечення, що приєднуються до хробака, називаються “корисні навантаження”. Певним чином вони просто використовують хробака як шлях до пристроїв для поширення шкідливого програмного забезпечення.

Ботові черви

Окрім типу гібридних червів, є ще ботові черви. Ботові черви перетворюють заражене пристрій на «зомбі» чи «бота». Ці заражені пристрої утворюють мережу, яку ми називаємо ботнетом. Хакер або “ботмайстер” контролює цю мережу, а разом з нею всі заражені комп’ютери. Пристрої можуть виконувати будь-яку команду, яку дає їм ботмайстер. Таким чином, ботмайстер може використовувати ботнет для відвідування веб-сайту з великою кількістю пристроїв одночасно, змушуючи сервери здаватися. Цей тип атаки – це так звана DDoS-атака.

Надіслати черв’яків

Черв’яки електронної пошти стають досить поширеними. Ці глисти поширюються шляхом автоматичного надсилання електронного листа на всі адреси у вашому списку контактів, коли комп’ютер заражений. Це траплялося в основному через електронні листи, але в наш час соціальні медіа ідеальні для цих глистів. Можливо, у вас були дивні повідомлення від контакту у Facebook, з яким ви не розмовляли роками. Ймовірно, це був черв’як, який намагався отримати доступ до свого пристрою.

Етичні глисти

Нарешті, існує також тип хробаків, який ми називаємо «етичними» хробаками. Ці хробаки не прикріплені до них шкідливого програмного забезпечення, але оновлення або виправлення для відомих витоків безпеки. Вони заражають старіші системи, які виявляють витоки безпеки, щоб спробувати їх виправити. Це звучить як хороший спосіб вирішити ці проблеми, але насправді навряд чи хтось уже використовує цей тип хробаків. Деякі люди заперечують проти використання етичних хробаків, оскільки вони все ще вторгуються в їх систему без дозволу.

Що ви можете зробити для запобігання зараження?

Найголовніше, що ви можете зробити для запобігання зараження, – це завжди оновлювати вашу операційну систему, програмне забезпечення та вірусний сканер. Черви використовують порушення безпеки в цих системах, щоб отримати доступ до вашого пристрою. У старих системах, які останнім часом не оновлювались, часто є багато слабких місць, оскільки виробник перестав її оновлювати. Нові системи постійно вдосконалюються та оновлюються відповідно. З цієї причини нові системи мають менше шансів заразитися.

По-друге, ви завжди повинні стежити за дивними електронними листами, файлами, доданими до електронних листів, та повідомленнями в соціальних мережах. Іноді там ви знайдете посилання, що містять черв’яків. Щоб запобігти зараженню, можна виконати такі дії:

 • Ніколи не відкривайте електронні листи, яким ви не довіряєте.
 • Не завантажуйте файли, прикріплені до дивних електронних листів
 • Ніколи не натискайте посилання, яким ви не довіряєте (в електронних листах, на веб-сайтах чи в соціальних мережах).

Нарешті, важливо мати хороший вірус-сканер. Хороший сканер вірусів ідеальний, якщо ви хочете помітити глистів і помістити їх у карантин. Вірусний сканер повідомить вас про виявлення хробака та вживе відповідних дій для його видалення.

Як дізнатись, чи заражений комп’ютерним хробаком?

Дізнатися, заразився глистом ваш пристрій, може бути досить складно чи ні. Деякі симптоми комп’ютерного хробака можуть застосовуватися і до інших типів зловмисного програмного забезпечення, інакше вони можуть означати, що ваш комп’ютер просто старіє. Однак якщо на вашому комп’ютері виявлено більше одного з цих симптомів, є велика ймовірність того, що він заразиться:

 • Лупи лупиВаш комп’ютер замерзає або виходить з ладу
 • Ваш комп’ютер видає дивні шуми або показує дивні повідомлення або зображення
 • Ви отримуєте повідомлення зі свого Брандмауера
 • Файли були змінені, але не ви
 • Ви отримуєте повідомлення про помилку з вашої операційної системи
 • У вас відсутні важливі файли
 • Дивні файли або ярлики з’являються на робочому столі
 • Ваш комп’ютер повільний
 • Ваш веб-переглядач повільний або не працює
 • Повідомлення надсилаються людям зі списку контактів, не знаючи про це, електронною поштою чи соціальними мережами

Як можна позбутися від комп’ютерного хробака?

Якщо черв’як заразить ваш пристрій, позбутися від нього може бути дуже важко. Найкраще, що ви можете зробити в такій ситуації – перевірити в Інтернеті, як можна найкраще позбутися цього конкретного виду глистів. Як ви змогли прочитати, існує багато різних видів глистів, а значить, є й різні методи їх позбавлення. Завжди важливим кроком є ​​негайне вимкнення пристрою з локальної мережі. Таким чином ви можете запобігти поширенню хробака на інші пристрої вашої мережі. Також перевіряйте окремо всі зовнішні пристрої зберігання даних, такі як USB-накопичувачі, на наявність глистів.

Фінальні думки

Комп’ютерні хробаки – це шкідливі типи шкідливих програм, які можуть принести їм багато проблем. Ці хробаки можуть автоматично знаходити шлях по мережі для поширення зловмисного програмного забезпечення на всіх підключених пристроях. Існує багато видів глистів, тому, якщо ви заразилися, вам потрібно з’ясувати, як правильно поводитися зі своїм конкретним хробаком. Ви можете захистити себе від глистів, постійно оновлюючи операційну систему та програмне забезпечення, а також слідкуючи за дивними повідомленнями чи посиланнями.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me