Що таке кейлоггери та як можна захистити себе?

Кейлоггери сьогодні є все більш поширеним типом шкідливого програмного забезпечення, яке загрожує споживачам. Ці програми фіксують кожен набір клавіш, який робить користувач, і хакери можуть використовувати ці дані для розшифровки ваших паролів та іншої конфіденційної інформації. На жаль, кейлоггери дуже важко виявити. Це означає, що ваша інформація може бути порушена протягом тривалого часу, не знаючи про неї. Детальніше про те, що таке кейлоггери, як вони працюють, і як ви можете запобігти їх доступу до комп’ютера, читайте далі.

Що таке Keylogging?

Keylogger Hacker LookingglassКейлоггер або реєстратор натискань клавіш – це програма, яка постійно працює на вашому комп’ютері і записує кожен натискання клавіш. Деякі батьки або роботодавці використовують їх для спостереження за дітьми в Інтернеті щодо дітей або співробітників, але кіберзлочинці використовують їх для крадіжки даних людей. В інших випадках хакери використовують кейлоггери, щоб шпигувати за підприємствами та урядами та отримувати доступ до своїх даних.

Коли кейлоггер відстежує ваші натискання клавіш, інформація надсилається в хакерську базу даних в Інтернеті. Тут хакери сортують дані та можуть з’ясувати ваше ім’я користувача та пароль для ваших фінансових та інтернет-рахунків.

Кейлоггери не сповільнюють використання комп’ютерів користувачів, що ускладнює їх виявлення. Деякі навіть вбудовуються в операційну систему. Ці типи кейлогерів називаються вірусами rootkit. Інші види кейлогерів впливають на веб-переглядачі, додатки та веб-сторінки, що наражає на небезпеку всіх, хто їх використовує.

Існує кілька різних видів хакерських кейгерів. Версії апаратних засобів – це крихітні пристрої, розміщені між клавіатурою та комп’ютером для отримання сотень натискань клавіш. Однак навряд чи хтось посадить його у вашому будинку. Версії програмного забезпечення є значно більшою загрозою для користувачів. Програмні кейлоггери вбудовуються у ваш комп’ютер, програми чи браузер.


Наскільки поширені кейлоггери?

Зловмисні кейлоггери, такі як Зевс Троян, стають набагато поширенішими. Насправді у звіті Symantec було виявлено, що майже 50% шкідливих програм не завдає шкоди комп’ютерам, але використовується для збору особистих даних.

Точну статистику важко знайти, але дослідник інституту ДАНС Джон Бамбенек підрахував, що близько 10 мільйонів комп’ютерів у США заражені шкідливим програмним забезпеченням. А лабораторії Касперського визначили понад 300 типів кейлогерів. Ця статистика свідчить про те, що кейлоггери є надзвичайно поширеною формою зловмисного програмного забезпечення та все більшої популярності.

Які ризики?

Кейлоггери відрізняються від інших видів шкідливих програм, оскільки вони не шкодять вашому комп’ютеру чи операційній системі. Основна небезпека кейлоггерів полягає в тому, що хакери можуть використовувати їх для розшифровки паролів та іншої інформації, введеної за допомогою клавіатури.

Це означає, що кіберзлочинці можуть з’ясувати ваші PIN-коди, номери рахунків та інформацію про вхід для фінансових, ігрових та інтернет-рахунків. Щойно вони отримають цю інформацію, вони можуть перерахувати гроші з вашого банку, стягувати дорогі рахунки за кредитні картки або входити на ваші рахунки.

Хакери також використовують кейлоггери, щоб шпигувати за організаціями та урядами, що може призвести до руйнування безпеки та порушення даних.

До того ж, кейлоггери, як відомо, важко виявити. Це відбувається тому, що вони ніяк очевидно не впливають на ваш комп’ютер. Кейлоггер може працювати тривалий час, перш ніж користувач зрозуміє, що щось не так.

Як Кейлоггери заражають ваш комп’ютер?

Найчастіше кейлоггери заражають ваш комп’ютер через троянський вірус. Це тип програмного забезпечення, яке вважає корисним інструментом, але насправді є засобом для доставки шкідливих програм. Коли користувач завантажує інструмент, він може або не працювати. У будь-якому випадку програма встановлює зловмисне програмне забезпечення на ваш комп’ютер.

Хакери зазвичай використовують фішинг, щоб перенести троянський вірус на свій комп’ютер. Кейлоггер встановлюється, коли користувач натискає посилання або відкриває вкладення з фішинг-електронного листа. Його також можна встановити, якщо користувач відвідує шкідливий веб-сайт за допомогою вразливого браузера. Кейлоггер активується, коли користувач отримує доступ до сайту.

Навіть якщо у вас на комп’ютері є програма проти зловмисного програмного забезпечення, це може не перешкоджати посередництву кейлогерів у вашій системі. Це пояснюється тим, що блокування журналів має деякі законні способи використання, і програми безпеки часто його не помічають. В іншому випадку кейлоггер встановлюється під час оновлення. На жаль, захистити комп’ютер від програмного забезпечення блокування програм може бути дуже важко.

Як можна захистити себе від кейлоггерів?

Ваша найкраща захист від кейлогерів – це запобігання попаданню їх на комп’ютер. Ось кілька найважливіших кроків, які ви можете вжити, щоб захистити себе від кейлогерів:

Використовуйте антивірусне програмне забезпечення

Антивірусне програмне забезпечення має важливе значення для захисту вашого комп’ютера від різного роду зловмисних програм. Це може захистити вас від кейлогерів, але для цього, можливо, доведеться вжити додаткових кроків, щоб це зробити. Більшість антивірусних компаній мають у своєму базі даних записи кейлогерів, але вони, як правило, класифікують кейлоггери як потенційно шкідливі. Слід перевірити, чи встановить налаштування анти-зловмисного програмного забезпечення за замовчуванням. Якщо ні, налаштуйте програмне забезпечення так, щоб воно принаймні захистило вас від загальних кейлогерів.

Постійно оновлюйте комп’ютер

Щоб забезпечити додатковий захист від зловмисного програмного забезпечення, важливо постійно оновлювати комп’ютер та програмне забезпечення. Це відбувається тому, що кейлоггери та інші види шкідливого програмного забезпечення часто виявляють і використовують уразливості у вашій системі для зараження вашого комп’ютера. Щоб зменшити шанси на це, часто оновлюйте операційну систему, програми, програми та програмне забезпечення.

Регулярно міняйте паролі

Доброю практикою є регулярне оновлення паролів, наприклад, кожні кілька тижнів. Навіть якщо ваш пароль буде вкрадений, хакер, ймовірно, не використає його відразу. Якщо змінити його досить скоро, він більше не стане корисним хакеру. Часто змінюючи свій пароль, ви можете допомогти захистити свої облікові записи від брелоків. Оскільки це може бути непосильним для відстеження всіх цих паролів, спробуйте встановити менеджер паролів, щоб допомогти вам.

Використовуйте екранну клавіатуру

Хоча це не дуже відомо, Windows має екранну клавіатуру, яку можна використовувати під час введення паролів та іншої конфіденційної інформації. Кейлоггери зазвичай не записують кліки на екранній клавіатурі. З цієї причини використання екранної клавіатури для введення номерів облікових записів, паролів та іншої конфіденційної інформації є хорошим способом захисту вашої інформації..

Як видалити кейлоггери?

Хоча програмне забезпечення проти зловмисного програмного чи антишпигунського програмного забезпечення може допомогти виявити та видалити кейлоггери, найкращим варіантом буде використання програмного забезпечення проти кейлоггерів. Цей тип програмного забезпечення перевіряє всі процеси, що працюють на вашому комп’ютері. Сюди входять операційні системи, фонові послуги та програми, BIOS, мережеві настройки та браузери. Іншим типом програмного забезпечення, яке може видалити кейлоггери, є програма анти-руткітів, націлена на віруси, які встановлюють кейлоггери.

Окрім використання програмного забезпечення проти кейлогінга, ще один спосіб перевірити його – відкрити диспетчер завдань і подивитися, які програми запущені. Якщо ви бачите незнайомі програми, зробіть пошук в Інтернеті, щоб дізнатися, чи є якісь кейлоггери з цими іменами. Це допоможе вам зрозуміти, чи є у вашій системі кейлоггери.

Ось кілька найкращих варіантів програмного забезпечення, які можуть допомогти вам видалити кейлоггери:

SpyShelter

SpyShelter виконує різноманітні функції, щоб захистити вас від кейлоггерів. Якщо ви будете постійно працювати, він визначає кейлоггери, які намагаються увійти у вашу систему і не дають їм заразити ваш комп’ютер. Він також сканує ваш комп’ютер, щоб виявити наявні кейлоггери та видалити їх. Нарешті, це програмне забезпечення зашифрує ваші натискання клавіш, щоб вони були марними для кейлогерів. Наразі це програмне забезпечення доступне лише для операційних систем Windows.

Земана

Окрім програм проти зловмисного програмного забезпечення, Zemana також має анти-кейлоггерську систему. Ця програма працює постійно, відстежує вашу активність та сканує завантаження. Він також виконує регулярні сканування системи, щоб перевірити наявність шкідливих дій. Крім того, Zemana має функцію шифрування під час передачі даних в Інтернеті, сканер шкідливого програмного забезпечення та захист від програмного забезпечення. У нього більше функцій, ніж у SpyScanner, хоча він не може виявити майже стільки кейлогерів, скільки SpyScanner. Зараз Zemana доступний лише для користувачів Windows.

Malwarebytes Anti-Rootkit

Якщо програми анти-керування журналом не можуть видалити кейлоггери, спробуйте програму anti-rootkit. Malwarebytes Anti-Rootkit – це відмінна безкоштовна програма, яка сканує всю вашу операційну систему на наявність кейлогерів та вірусів rootkit, які використовуються для їх встановлення. Потрібно наказати програмі виконувати ці сканування, оскільки вони не працюють постійно. Якщо ви вирішите виконати повне сканування, програма також виконає перезавантаження системи. Програма Anti-Rootkit доступна лише для Windows.

Сканування безпеки Kaspersky

Kaspersky Security Scan – це чудова антивірусна програма, яка ідентифікує програми rootkit та кейлоггери, а також інші типи шкідливих програм. Існує безкоштовна версія програми, яка виконує поглиблені сканування безпеки, а також платні версії, що включають модулі захисту онлайн-ідентичності. Сканування безпеки Kaspersky доступне для Windows, Mac, iOS та Android.

Фінальні думки

Кейлоггери – це тип шкідливого програмного забезпечення, яке може працювати місяцями чи роками на вашому комп’ютері без вашого відома. Потім хакери можуть використовувати їх для розшифровки вашої інформації, доступу до ваших облікових записів, переказування грошей або покриття великих витрат.

Для захисту себе та своїх облікових записів від кейлогерів найкраще підходити багатосторонній. Використання ефективної програми проти зловмисного програмного забезпечення, яка сканує кейлоггери, регулярно змінює ваші паролі та оновлює вашу систему – усі важливі дії. Крім того, вжиття заходів щодо навчання себе щодо безпечного перегляду та виявлення шкідливих програм – важливі способи захисту себе та свого комп’ютера від брелоків.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me