Що таке безпечне кодування та чому це важливо? | VPNoverview.com

Програмний код лежить в основі того, як працює ваша програма. Це також є одним із ключів, за допомогою яких можуть статися кібератаки. Якщо ваш код має вразливі місця, може бути порушено весь ваш додаток. Проблема вразливості програмного забезпечення полягає в тому, що вони відкривають недоліки в коді – слабкі місця, якими можуть скористатися кіберзлочинці. Запобігання інцидентам кібербезпеки починається з самого початку із самого програмного коду. У цій статті розглядається практика безпечного кодування і чому це важливо зрозуміти.


Що означає безпечне кодування?

Ноутбук із замкомКоли розробник програмного забезпечення пише програмний код, їм потрібно враховувати багато речей. Сюди входить, як виразити архітектурні та дизайнерські вимоги програми, як зберегти код оптимізованим та ефективним, а також як переконатися в безпеці коду. Захищений код допоможе запобігти виникненню багатьох кібератак, оскільки він усуває вразливості, на які покладається багато подвигів.

Якщо ваше програмне забезпечення має вразливий захист, його можна використовувати. Атака викупу WannaCry 2017 року використовувала вразливість протоколу Windows. Поширюються вразливості програмного забезпечення. Пошук за списком уразливості Національного інституту стандартів та технологій (NIST) показує, що за останні 3 роки було 40 569 уразливих програм.

Коли компанія застосовує культуру безпечного кодування, вони працюють над тим, щоб мінімізувати вразливості свого коду.

Як ви безпечно кодуєте?

Кодування з використанням безпечних практик добре задокументоване. Проект захисту відкритих веб-додатків (OWASP) створив набір вказівок, як це зробити. У цьому посібнику вони пропонують контрольний список елементів, якими ви користуєтесь, щоб переконатися, що ваш код максимально захищений. Зразок типів речей, які охоплюються в керівництві:

 • Перевірка введення даних: Це охоплює численні аспекти джерел даних та перевірки даних. Наприклад, довжина та діапазон дат фрагменту даних. Перевірка перевірки даних допомагає захистити веб-програми від кібератак.
 • Аутентифікація та управління паролем: Кодування також включає архітектуру програмного забезпечення. У цьому розділі є багато рекомендацій, які лежать в перерізі кодування та архітектури.
 • Криптографічні практики: Посібник припускає, що будь-які використовувані криптографічні модулі повинні бути FIPS 140-2 або еквівалентними стандартам.
 • Помилка обробки та реєстрації даних: Це найважливіша сфера, яка, якщо не кодується надійно, може витікати дані.
 • Захист даних: Вказівки щодо захисту даних містять поради щодо безпечного зберігання паролів та способів уникнення витоків даних через HTTP GET.
 • Безпека зв’язку: Поради щодо захисту даних під час транзиту, наприклад, за допомогою TLS-з’єднань.

Коли архітектор програмного забезпечення встановлює архітектурний дизайн програми і програміст створює код на основі цих диктатів, вони повинні використовувати вказівки OWASP як їх захищене кодування шпаргалки.

Безпечне кодування не припиняється на етапі програмування. Інші сфери, які повинні бути частиною цілісного підходу до створення захищеного коду, включають:

 1. Система, заснована на “найменшій привілеї”: Збереження доступу до будь-якого коду на основі необхідної інформації допоможе запобігти будь-якому зловмисному виконанню незахищеного коду. Це може бути особливо складним при використанні сторонніх розробників або девелоперських компаній.
 2. Захист у глибині: Продовжуйте розшаровувати оборонні стратегії, оскільки код просувається до виробництва. Переконайтесь, що ваше середовище виконання так само безпечно, як і ваш код.
 3. Практика хорошої якості: Для забезпечення якості використовуйте різні програми підтвердження, такі як огляд коду та тестування PEN.

Ресурси для успішного безпечного кодування

Підготовка команди розробників та зв’язок із найновішими методами безпечного кодування має вирішальне значення для безпечного кодування. Ви не можете очікувати, що програмісти знають, як безпечно кодувати, їх потрібно навчити та обізнати. Нижче наведено кілька корисних ресурсів, які допоможуть вам та вашій команді на шляху до створення захищеного коду.

 1. OWASP – Ми вже згадували практику безпечного кодування OWASP. Посібник для розробників OWASP також є корисним каменем фундаменту для безпечного кодування. Також перегляньте їх інструмент, який шукає залежності та публічно розкриті вразливості, які можуть вплинути на ваш проект.
 2. Біблія Microsoft про безпечне кодування: https://msdn.microsoft.com/en-us/aa570401
 3. Книги завжди корисно занурюватися, коли ви дізнаєтесь про безпечні методи кодування. Деякі приклади включають: “24 смертельних гріха забезпечення програмного забезпечення” та “Безпечне кодування: принципи та практики”
 4. Перевірте “захищену рамку кодування”, знову ж таки ініціативу OWASP. Є організації, які допоможуть навчити своїх співробітників у безпечних методах кодування на основі цієї рамки.
 5. Безпечні стандарти кодування, наприклад SEI CERT, яким керує університет Карнегі Меллон, пропонує підтримку та рекомендації щодо безпечного кодування для різних мов програмування:
 6. Фірми, що перевіряють код, можуть використовуватись для перегляду вашого коду. Такі фірми, як CheckMarx та CAST Software використовуватимуть спеціалізовані інструменти аналізу для пошуку вразливих місць та доступу до якості програмного забезпечення.
 7. Зрозумійте, як застосувати життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDLC) для забезпечення кодування. Використання підходу SDLC допоможе вам забезпечити фільтрацію безпеки через усі частини життєвого циклу розробки.
 8. Захищені підручники з кодування від RedHat

Безпечний код для конкурентного краю

Безпека починається з вашого коду, а створення захищеного коду є важливою частиною створення чудового програмного продукту. Небезпечні практики кодування не лише піддають вашим клієнтам ризик, але й вплинуть на репутацію вашої компанії. Застосування принципів безпечного кодування OWASP – це гарне місце для початку. Вироблення демонстраційного захищеного програмного забезпечення може не лише запобігти кібератакам, але й надати вашій організації конкурентну перевагу.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me