Пояснення HTTP та HTTPS: Що таке HTTPS і HTTP?

Якщо ви користуєтесь Інтернетом так довго, як у нас, ви можете пам’ятати, що вам потрібно було вводити http: // перед кожною веб-адресою. Ще в той день це було потрібно, і це було справжнім клопотом. Він все ще є, але браузери полегшили наше життя, додавши його автоматично для нас. Але що це робить? І чому більшість веб-сайтів почали використовувати HTTPS? Про це ви можете прочитати тут!

Що таке HTTP та HTTPS

Протокол передачі гіпертексту (HTTP) – це протокол для зв’язку між веб-клієнтом та веб-сервером. Хоча це важливо для нашого перегляду, воно працює здебільшого, не помічаючи цього. Мінусом цього протоколу є те, що трафік не шифрується, а це означає, що теоретично кожен може бачити, що ви робите, відвідуючи веб-сайт.

Коли ми почали передавати все більш вразливу інформацію в Інтернеті, було створено HTTPS. Це захищена версія HTTP, яка гарантує, що ви маєте справу з законним веб-сайтом, і ви не просочуєте жодної особистої інформації.

Щоб веб-сайт отримав сертифікат HTTPS, їх потрібно перевірити органом з сертифікації (CA). Якщо ваш веб-переглядач бачить, що веб-сайт має сертифікат від ЦА, це вкаже це, поставивши закритий зелений замок поруч із адресою веб-сайту.

Зв’язок з HTTPS захищений захистом транспортного рівня (TLS) або шару захищених сокетів (SSL). Він пропонує цільове шифрування, що означає, що він шифрує весь трафік між вашими пристроями та веб-сайтом. Хоча HTTPS вперше був включений на веб-сайти, які обробляли транзакції або банківські дані, це стало новою нормою.


Як я можу зрозуміти, чи безпечний веб-сайт?

Але як я можу дізнатися, чи веб-сайт використовує HTTPS? Ну, система налаштована дуже інтуїтивно і її важко зрозуміти. Це може дещо відрізнятися для кожного веб-переглядача, але як приклад ви можете бачити нижче, як Google Chrome вказує стан безпеки кожного веб-сайту:

Значки HTTPS - значення

Звичайно, перший спосіб визначити, захищений чи ні веб-сайт, це перевірити, чи починається веб-адреса з http: // або з https: //. Однак багато браузерів приховують цю частину веб-адреси. У цих випадках ви можете перевірити, що написано зліва від веб-адреси в адресному рядку. Коли веб-сайт захищений і має дійсний сертифікат, ви побачите зелений замок. У деяких браузерах це навіть може сказати: “Безпечно”, як ви бачите на малюнку нижче.

захищений сертифікат HTTPS

Якщо ви зацікавлені, ви можете отримати ще більше інформації про сертифікат, який має веб-сайт, натиснувши на замок та вибравши «Сертифікат». Тут ви можете знайти інформацію, наприклад, хто видав сертифікат та на який термін.

Якщо веб-сайт не має дійсного сертифіката, ви побачите невеликий інформаційний логотип. Приклад цього можна побачити на малюнку нижче. Якщо натиснути цю піктограму інформації, ви побачите, чому веб-сайт не захищений і яку інформацію бачать інші.

bbc.com http

Ви можете зіткнутися з різними способами вказувати, чи захищено веб-сайт чи ні. Однак, як правило, ви можете натиснути на піктограму поруч із веб-адресою. Це дасть вам розширену інформацію про сертифікат або його відсутність.

Наскільки безпечно HTTPS?

Це може здатися, що HTTPS захищає все ваше перегляд, але, на жаль, це не так. Дуже корисно визначити, чи веб-сайт дійсний чи ні, і чи пропонують вони загальний захист ваших даних. Більше того, хоча допитливі очі ускладнюють побачити, які сторінки ви відвідуєте на веб-сайті, вони все одно зможуть побачити, що ви відвідали цей веб-сайт. Хакерам фактично вдалося створити веб-сайти HTTPS, які можуть вас обдурити. Тож, хоча це створює безпечніше середовище в Інтернеті, воно не є дурним.

Органи сертифікації, як правило, мають надійні повноваження, але для створення помилкових сертифікатів потрібен лише один зіпсований КА. Як завжди в Інтернеті, все-таки краще використовувати здоровий глузд і не довіряти легко.

Відвідуйте веб-сайти HTTPS лише з HTTPS скрізь

https скрізьМи переходимо з веб-сайту на веб-сайт у ці дні, і, будучи зайнятими людьми, якими ми є, ми не встигаємо перевіряти, чи безпечний веб-сайт, кожен раз, коли ми отримуємо доступ до нового. На щастя, існує ініціатива під назвою HTTPS Everywhere, яка зробить всю роботу за вас. HTTPS Everywhere – це розширення для веб-переглядачів, яке було створено Фондом Electronic Frontier у співпраці з Tor Project. Розширення перевіряє кожен веб-сайт, щоб вам не доведеться. Він доступний для Chrome, Firefox та Opera і його можна легко завантажити з їх веб-сайту.

HTTPS скрізь обов’язково переглядає безпечні веб-сайти. Якщо ви спробуєте зайти на веб-сайт HTTP, він повідомить вас про небезпеку. Якщо на веб-сайті є безпечна версія HTTPS, розширення автоматично надішле вас туди.

Деякі постачальники VPN почали додавати подібну функцію до своєї служби. За допомогою цих постачальників VPN ви захищені преміальним VPN, і ви автоматично надсилаєте їх на веб-сайти HTTPS, якщо вони існують. Приклад постачальника VPN з цією доданою послугою – CyberGhost.

Фінальні думки

HTTP і HTTPS дбають про зв’язок між браузером і сервером. Спочатку HTTPS був створений для захисту конфіденційних даних. Зараз це стало правилом безпечного користування Інтернетом. За допомогою зеленого замка в лівому куті адресного рядка легко перевірити, чи веб-сайт має таку безпечну версію зв’язку та шифрування в кінці. Однак перевірити це для кожного веб-сайту, який ми відвідуємо, може бути досить складно. Ви можете використовувати безкоштовне розширення браузера HTTPS Everywhere, щоб зробити роботу за вас. Увімкнувшись, ви не зможете випадково відвідати незахищений веб-сайт.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me