Ботнети: Сучасні армії. Як захистити себе!

Постійно зростаюча частина нашого життя відбувається в Інтернеті. З цієї причини не дивно, що злочинна діяльність адаптувалася і зараз відбувається в Інтернеті. Ботнети є ідеальним засобом злочину в Інтернеті, але що таке ботнет і як можна захиститися від нього?


У цій статті ви зможете дізнатися, що таке ботнети, для чого вони використовуються та як це впливає на тих, хто заражений. Нарешті, ви дізнаєтесь, як можна захистити свої пристрої від того, щоб стати частиною ботнету.

Що таке Botnet і як він працює?

Botnet – це комбінація слів “робот” і “мережа”. Ботнет існує з безлічі різних пристроїв, які часто не знають, що вони є частиною цієї мережі. Ці пристрої були заражені ботом, а це означає, що хакер може взяти контроль над пристроями.

Пастух ботів або бот-майстер – це людина, яка контролює ботів. Ця людина може зробити це через сервер команд і управління. Це можна встановити різними способами, але з часом зводиться до одного і того ж. Одна людина може керувати великою кількістю пристроїв на відстані. Хердер-бот може одночасно надіслати одну і ту ж команду всім ботам в мережі. Наприклад, спонукаючи їх одночасно відвідувати веб-сайт, так звана DDoS-атака.

хакер, що контролює заражені системи ботнету

Існують деякі незначні відмінності в методі, але більшість ботнетів функціонують так:

  1. Пристрої заражаються ботами, наприклад, відвідуючи тінистий веб-сайт або клацаючи пошкоджене посилання.
  2. Боти змушують заражених пристроїв підключитися до сервера команд і управління.
  3. Тепер ботохід може використовувати ці пристрої будь-яким способом, який йому подобається. Після того, як він створив бот, майстер може також взяти в оренду або продати ботнет.

Усі пристрої, підключені до Інтернету, можуть бути заражені ботом, тому не лише ваш комп’ютер. Таким чином хакери можуть створити мережу з тисяч або навіть мільйонів пристроїв. Ботовики можуть використовувати свою бот-мережу для різних цілей.

Використання ботнетів

Як ви можете собі уявити, ботнет може мати безліч застосувань. Нижче ми перерахували найбільш поширені.

1. Атаки DDoS

Найбільш поширене використання ботнету для проведення DDoS-атак. Лист у DDoS стосується розподіленого відмови у наданні послуги. Це означає, що занадто багато пристроїв намагаються одночасно отримати доступ до веб-сайту. Сервер веб-сайту не може працювати з нескінченною кількістю відвідувачів.

Іноді це трапляється випадково, коли багато людей мають привід зайти в той самий момент, наприклад, щоб побачити, чи виграли вони щось у лотереї. Однак за допомогою ботнету ви можете створити перевантаження, спрямувавши всіх ботів у мережу одночасно відвідувати один конкретний веб-сайт.

Така DDoS-атака може призвести до недоступності веб-сайту для реальних користувачів. Напади часто виявляють силу і використовуються для виявлення слабких сторін великих компаній.

2. Спам

спамНе знаючи власників пристроїв, їх можна використовувати для поширення спаму. Майстер-бот може надсилати електронні листи або публікувати у Facebook, і все це під вашим іменем. Ваші друзі та родина можуть відкрити ці електронні листи або натиснути на посилання, оскільки вони вам довіряють. Не знаючи цього, ви можете заразити всіх навколо вас ботами або іншими вірусами та шпигунським програмним забезпеченням. З ботом бот-пастух часто має доступ до всіх ваших контактів, що полегшує пастухам-ботам розширення їх мережі.

3. Продавайте Повноваження

Після того, як хакер розмістив бота на вашому пристрої, він отримає доступ до всієї інформації на ньому. Це означає, що вони, ймовірно, знають вам паролі та інформацію для входу. Таким чином вони можуть сталити вашу особу і робити речі на ваше ім’я. Більше того, вони можуть продавати цю інформацію іншим. Ваша особиста інформація може, наприклад, використовуватися в торгівлі людьми. Крадіжка особи не є реальною небезпекою в цей сучасний час та епоху. Ваші облікові дані також можуть продаватися в темній мережі.

4. Біткойн майнінг

Це порівняно нове використання ботнетів. Для видобутку біткойна потрібно багато потужності процесора. Патч-бот може використовувати потужність процесора заражених ботом пристроїв для видобутку біткойнів. Це відбувається, не знаючи власників пристроїв. Єдине, що ви можете помітити, це те, що ви працюєте з ПК або Mac, і ваша вентиляційна система може працювати надто багато годин. Однак сумнівно, чи справді цей метод видобутку корисний чи ні, адже для отримання невеликої суми грошей потрібно багато ботів..

5. Зараження / поширення зловмисних програм

Якщо бот-пастух має доступ до вашого пристрою, він також може заразити його шкідливим програмним забезпеченням. Існує багато видів шкідливих програм. Наприклад, викупне програмне забезпечення стає все більш відомим. У цих випадках хакер утримує ваш пристрій в заручниках і надішле вам повідомлення про викуп. Вони можуть попросити вас заплатити їм, а взамін ви знову отримаєте доступ до свого пристрою. Однак ви ніколи не знаєте, чи дійсно відновите контроль над улюбленим пристроєм; якщо вам не пощастить, хакер може просто попросити більше грошей.

Я є частиною ботнету?

Дуже важко з’ясувати, є ти частиною ботнету чи ні. Однією з ознак, що означає, що може статися щось рибне, – це коли ви відчуваєте повільні та нестабільні зв’язки. Однак це може бути пов’язано з іншими проблемами з вашим пристроєм.

Одним певним подарунком є ​​те, коли ви бачите, що ви розмістили щось у соціальних мережах, що ви не публікували. Це знак того, що хтось інший має доступ до вашого пристрою чи принаймні до вашого облікового запису. У такому випадку добре повідомити своїх контактів, що вони не повинні відкривати дивні посилання від вас.

Однак найкраще не допустити того, щоб стати частиною ботнету!

Захист від ботнетів

Щоб убезпечити ваші пристрої від зараження ботом, ви можете зробити кілька речей. Перш за все, дуже важливо постійно підтримувати все програмне забезпечення на своїх пристроях. Завжди встановлюйте останню версію програмного забезпечення та обов’язково вмикайте автоматичні оновлення. Ці оновлення іноді можуть здаватися роздратованими, але стати частиною ботнету, безумовно, ще більше дратує.

Крім того, будьте уважні, коли ви в Інтернеті. Не натискайте на посилання, яким ви не довіряєте, і переконайтесь, що ви завантажуєте файли лише з надійних джерел. Підроблені електронні листи та посилання часто використовуються для зараження ботів, що не підозрюють користувачів.

Дуже важливо завжди захищати свої пристрої антивірусом та антишпигунським програмним забезпеченням. Це важливо для того, щоб бути добре захищеним в Інтернеті. Цей тип програмного забезпечення попередить вас, коли щось виглядає тінистим, і заблокує хакерів отримати доступ до вашого пристрою.

Нарешті, для кращого захисту в Інтернеті ви можете розглянути можливість використання VPN. Віртуальна приватна мережа шифрує всі ваші дані, тому жоден хакер не може її зламати. Більше того, це анонімізує все, що ви робите в Інтернеті. За допомогою VPN хакерам буде практично неможливо отримати доступ до ваших облікових записів.

Як працює VPN ілюстрація

Більше того, ви можете користуватися Інтернетом без обмежень. Надзвичайно безпечний постачальник VPN, який ви, можливо, захочете подивитися – це NordVPN. Вони входять до нашої топ-5 кращих постачальників VPN.

Фінальні думки

Ботне – це армія сучасного часу. Не знаючи цього, ваші пристрої можуть бути частиною масштабних кібератак. З цієї причини важливо постійно підтримувати свій захист. Переконайтеся, що на ваших пристроях завжди встановлено хороше програмне забезпечення проти зловмисного програмного забезпечення. Щоб повністю захистити всі ваші онлайн-дії, ви також можете використовувати VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me