Безпечний Інтернет-банкінг | Ризики онлайн-банкінгу та як зберегти безпеку

Мішок з знак долара на комп'ютері


Інтернет-банкінг – це те, що ми не можемо реально пройти без цих днів. Будемо чесними, інтернет-банкінг значно спрощує переказ, отримання та управління вашими грошима. Від надсилання або оплати платіжного запиту після ночі з друзями, до оплати телефоном у супермаркеті, до створення та управління різними дебетовими та ощадними рахунками: Інтернет-банкінг часто дуже зручний.

Тим не менш, Інтернет-банкінг, як і будь-який інший вид банківської діяльності, тягне за собою серйозні фінансові ризики. Важливо пам’ятати про ці ризики, щоб ви мінімізували небезпеку, яку вони можуть вам представляти. Наприклад, деякі злочинці можуть спробувати заразити ваш комп’ютер або телефон шкідливим програмним забезпеченням. Це шкідливе програмне забезпечення, яке кіберзлочинці можуть використовувати для вторгнення у ваш пристрій. Таким чином, вони можуть спробувати вкрасти журнал у реквізитах вашої програми чи облікового запису в Інтернеті. Кіберзлочинці також можуть спробувати отримати ці дані, зв’язавшись з вами, роблячи вигляд, що є представником банку. Це називається фішинг.

Все це може здатися дуже тривожним, але не хвилюйтеся. У цій статті ми розповімо вам все, що вам потрібно знати про Інтернет-банкінг, можливі ризики, пов’язані з цим, ознаки, які можуть свідчити про те, що ви є об’єктом нападу в кіберзлочинності, та способи запобігти цьому..

Чи небезпечний Інтернет-банкінг?

Більшість банків у всьому світі сприймають інтернет-банківські шахрайства та кіберзлочинність дуже серйозно. Незважаючи на це, фінансово мотивована кіберзлочинність все ще зростає стрімкими темпами. Насправді, згідно з офіційним щорічним звітом про кіберзлочинність 2019 року, опублікованим компанією Cybersecurity Ventures, кіберзлочинність щорічно коштуватиме світу 6 трлн. Дол. “поверхні кібератаки”. Простіше кажучи: у 2015 році було 2 мільярди користувачів Інтернету. У 2030 році очікується, що це виросте до 7,5 мільярдів. Це збільшення на 275% потенційних цілей для нападників на Інтернет-банківських операторів та інших кіберзлочинців.

Наведені вище цифри можуть не викликати великої впевненості. На щастя, банки та організації роблять багато для захисту своїх клієнтів та широкої громадськості від шахрайства в Інтернеті. На сьогоднішній день існує чимало кампаній з підвищення обізнаності про кіберзлочинність та фішинг. Більше того, нові технології ростуть. Це робить вхід у ваше онлайн-банківське середовище набагато безпечнішим, наприклад, дозволяючи входити в систему за допомогою відбитків пальців.

Загалом, робиться багато, щоб зробити Інтернет-банкінг максимально безпечним. Якщо ви будете дотримуватися порад та порад, наданих у цій статті, і дотримуватися порад свого банку, ви значно зменшите ризик стати жертвою шахрайства в мережі Інтернет..

Які можливі ризики онлайн-банкінгу?

Вище ми проілюстрували, що, незважаючи на зростаючі витрати на кіберзлочинність, правильні захисні заходи можуть допомогти вам уберегтися від кіберзлочинності під час інтернет-банкінгу. Можливо, найважливішим аспектом цього є усвідомлення небезпек, з якими ви можете зіткнутися, витрачаючи та керуючи своїми грошима в Інтернеті. Нижче ми обговоримо дві найпоширеніші небезпеки, пов’язані з Інтернет-банкінгом, з якими стикаються люди по всьому світу: зловмисне програмне забезпечення та фішинг.

Зловмисне програмне забезпечення

Комп'ютерний вірус ноутбукДеякі кіберзлочинці використовують зловмисне програмне забезпечення для вторгнення у ваш смартфон, комп’ютер чи інший пристрій. Таким чином, вони можуть потенційно вкрасти ваші банківські дані або навіть перевести гроші з вашого рахунку. Наприклад, кіберзлочинці можуть використовувати шпигунські програми, щоб шпигувати за вашим комп’ютером та читати створений вами особистий файл, щоб відслідковувати ваші паролі. (Це одна з багатьох причин ніколи не мати такого документа на своєму комп’ютері!). Кіберзлочинці також можуть використовувати кейлоггер для викрадення ваших даних для входу під час введення даних. У гіршому випадку вони можуть навіть заразити ваш пристрій комп’ютерним вірусом, щоб вони могли повністю захопити ваш комп’ютер і, на ваше ім’я, перерахувати ваші гроші прямо на їхній рахунок.

Хоча це не пов’язане безпосередньо з Інтернет-банкінгом, викупне програмне забезпечення також виявилося серйозною проблемою. Ransomware – це тип зловмисного програмного забезпечення, яке фактично виводить з ладу ваш комп’ютер, беручи всі ваші файли «заручниками», поки ви не задоволите вимоги розповсюджувача зловмисного програмного забезпечення. Зазвичай це означає сплатити суму грошей кіберзлочинцям.

Потрібно сказати, що описані вище небезпеки можуть мати величезні фінансові наслідки. Ось чому важливо бути пильними. Завжди слідкуйте за можливими шкідливими програмами та ніколи натисніть на гіперпосилання, якому ви не довіряєте. Особливо це стосується завантаження файлів. Приховування шкідливих програм для завантаження – це поширений спосіб зараження кіберзлочинцями вашої системи небезпечними зловмисними програмами.

Фішинг

Фішинг Fishhook з паролемФішинг – це серйозна проблема, яка потенційно може коштувати вам великих грошей. За даними групи безпеки Microsoft, фішинг на сьогодні став найбільш частою загрозою кіберзлочинців. Звіт про розвідувальні дані компанії за 2019 рік показує збільшення на 250% фішинг-атак порівняно з попереднім звітом (з 2018 року).

Під час фішинг-атаки злочинець намагається отримати чиїсь особисті дані або конфіденційну інформацію, роблячи вигляд, що є стороною, якій вона довіряє, наприклад, банку. Цей самозванець звернеться до жертви і попросить надати конфіденційну інформацію. Кіберзлочинці можуть надіслати вам електронний лист, який виглядає так, ніби він надісланий вашим банком, з проханням вказати інформацію про вхід. Вони також можуть зателефонувати вам або надіслати текстове повідомлення. Найчастіше вони включатимуть правдоподібну обгрунтовану причину того, чому їм потрібна певна інформація. Тим не менше, не впадайте у цю хитрість!

Навряд чи ваш банк запитає ваші дані про вхід, пін-коди та іншу конфіденційну інформацію. Іноді представник або агент із підтримки клієнтів вашого банку може попросити вас отримати певну особисту інформацію, наприклад, вашу дату народження. Однак це стосується лише верифікації і відбувається лише тоді, коли ви звертаєтесь до них із запитанням чи запитом.

Ваш банк, ймовірно, велика організація, яка має чіткі правила щодо конфіденційності та безпеки. Ось чому, якщо ви втратите свій пароль, вам надійдуть інструкції зі створення нового або документа, що містить новий (тимчасовий) пароль. Це набагато безпечніше, ніж зберігати вашу конфіденційну інформацію у файлі чи зв’язуватися з вами щодо чутливих деталей.

Якщо коротко, якщо хтось претендує на роль представника банку і запитує у вас конфіденційні дані, не виконуйте їх. Зверніться до свого банку через електронний лист або номер телефону, якому ви довіряєте, і запитайте, чи дійсно запит надходив від них. Швидше за все, вони нічого не знають про цей запит: хтось спробував вас “фішизувати”.

Як банки роблять Інтернет-банкинг більш безпечним?

Банки, як правило, дуже наполегливо працюють над тим, щоб зробити Інтернет-банкінг максимально безпечним. Зрештою, вони також втрачають тонну грошей на кіберзлочинність (подумайте про відшкодування витрат тощо). Ось чому багато банків проводять інформаційні кампанії для інформування клієнтів про методи кіберзлочинців. Банки також використовують багато (сучасних) технологій, щоб зробити Інтернет-банкінг більш безпечним. Наприклад, багато програм для інтернет-банкінгу дозволяють клієнтам входити в систему за допомогою відбитків пальців, а не за допомогою традиційного пін-коду.

Багато банків створили інтернет-банківські середовища, які є максимально безпечними. Сюди входить забезпечення безпечного зв’язку між їх веб-сайтом та клієнтами. Багато веб-переглядачів, таких як Google Chrome, Mozilla Firefox та Internet Explorer, показують, чи безпечно ваше з’єднання з певним веб-сайтом. Ви можете розпізнати таке безпечне з’єднання за наступним:

 • URL-адреса, яку ви відвідуєте, містить “https: //”. Ви зможете побачити це в полі, де відображається ім’я веб-сайту. “S” означає безпеку. Якщо ви бачите лише “http: //”, з’єднання не захищене. У багатьох веб-переглядачах, таких як Chrome, ви не побачите “https //” миттєво: вам потрібно буде натиснути URL-адресу, щоб вона з’явилася.
 • Значки HTTPS - значенняУ багатьох веб-переглядачах відображатиметься невеликий символ блокування колодки, який знаходиться зліва або всередині адресного рядка. Натиснувши це, ви зможете побачити сертифікат безпеки веб-сайту, який вказує, чи має веб-сайт захищене з’єднання. Якщо це не так, ви побачите маленький знак оклику замість маленького замка.

Якщо сторінка, яку ви відвідуєте, не має захищеного з’єднання, не поділіться своїми особистими даними на цій сторінці. Це зробить ваші дані вразливими до кіберзлочинців. Ви не впевнені в безпеці свого зв’язку? Краще бути в безпеці, ніж шкодувати. Не заповнюйте жодної форми на зазначеній сторінці.

Безпечний Інтернет-банкінг: як це зробити

Банки в усьому світі наполегливо працюють над тим, щоб зробити Інтернет-банкінг максимально безпечним. Однак, окрім цих зусиль, є кілька заходів безпеки, які ви можете вжити самостійно, керуючи своїми фінансами в Інтернеті. Ці поради допоможуть вам зменшити ризик стати жертвою шахрайства в Інтернеті.

Крім того, взявши на себе відповідальність за власну безпеку в Інтернеті, ви можете довести свій банк, що ви не ставитесь до будь-якої форми, форми чи форми. Таким чином, якщо трапиться щось погане, ви набагато більше шансів отримати відшкодування.

Хочете захистити себе під час онлайн-банкінгу? Ось що можна зробити:

 • Передавайте гроші лише сторонам, яким ви довіряєте. Грошовий переказ зазвичай не може бути скасований без явного дозволу сторони, що одержує.
 • Не використовуйте жодних даних для входу, які ви використовуєте для онлайн-банкінгу, для будь-яких інших інтернет-порталів чи послуг.
 • Не вказуйте реквізити для входу в Інтернет-банкінгу нікому. Зберігайте їх при собі, як і будь-які пін-коди та іншу чутливу інформацію про автентифікацію.
 • Будьте в курсі та використовуйте нові безпечні технології для захисту свого банківського рахунку в Інтернеті, наприклад, можливість ввійти за допомогою відбитків пальців або використовувати двофакторну автентифікацію.
 • Переконайтесь, що операційна система вашого пристрою оновлена. Це стосується і вашого додатка для інтернет-банкінгу, якщо ви користуєтесь ним. Найкраще зробити це налаштувати свої налаштування для автоматичного встановлення оновлень.
 • Ніколи не натискайте гіперпосилання та не завантажуйте файл, якому ви не довіряєте.
 • Видаліть підозрілі електронні листи чи повідомлення, не натискаючи жодних посилань та не завантажуючи файли, які вони містять.
 • Завжди переконайтеся, що веб-сайт, який ви відвідуєте, має безпечне HTTPS-з’єднання перед тим, як увійти до свого онлайн-банківського середовища.
 • Встановіть на свій пристрій гарне та надійне антивірусне програмне забезпечення. Більшість популярних антивірусних програм також пропонують хороший вбудований брандмауер, але якщо у вас цього немає, спробуйте також придбати окремий брандмауер. Переконайтесь, що обидва завжди актуальні.
 • Якщо ви натрапили на потенційний фішинг-електронний лист або повідомлення, яке стверджує, що надіслано вашим банком, негайно зв’яжіться зі своїм банком, щоб повідомити про них..
 • Якщо під час переказу платежу щось не здається правильним, не завершуйте трансакцію.
 • Часто перевіряйте свій інтернет-банківський рахунок, щоб швидко помітити будь-які особливості, перш ніж вони почнуть створювати проблеми.

Якщо дотримуватися цих порад, керування, виплати та отримання грошей в Інтернеті стане набагато безпечнішим. якщо вам потрібна додаткова інформація про безпечний перегляд та безпеку Інтернету, перегляньте ці розділи нашого веб-сайту

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map