Zoom Update: platforma kontynuuje walkę | VPNoverview.com

Donieśliśmy o problemach, z którymi Zoom miał do czynienia w związku z prywatnością i bezpieczeństwem podczas kryzysu koronowego. Niestety problemy nie zostały jeszcze rozwiązane. Prezes Zoom ogłosił na początku kwietnia, że ​​ciężko pracują, aby rozwiązać problemy. Zoom stał się niezwykle popularny, gdy ludzie są w domu.

Były szef bezpieczeństwa na Facebooku

Zoom odpowiada na całą krytykę, robiąc kolejny krok w kierunku poprawy prywatności i bezpieczeństwa. Firma ogłosiła 8 kwietnia, że ​​przyprowadziła byłego szefa ochrony Facebooka, Alexa Stamosa. Będzie działał jako zewnętrzny konsultant, pomagając rozwiązać problemy bezpieczeństwa. Zoom zwrócił się do Stamosa po tym, jak opublikował wątek na Twitterze, sugerując rozwiązania niektórych problemów związanych z bezpieczeństwem.

Firma utworzyła również całkowicie nową tablicę prywatności i bezpieczeństwa. Niektórzy członkowie to szefowie bezpieczeństwa dużych firm, takich jak VMware, Netflix, Uber i Electronic Arts. Wszyscy odegrają rolę w doradzaniu prezesowi, w jaki sposób poradzić sobie z ogromnym zadaniem, które przed nim stoi.

Zoom Sued przez akcjonariusza

Jeden z akcjonariuszy Zoom pozwał spółkę o „zawyżenie środków bezpieczeństwa”. Twierdzi, że stracił pieniądze po złej reklamie związanej z brakiem bezpieczeństwa. Ta uwaga mediów doprowadziła do obniżenia ceny akcji.

To nie jedyny proces, przed którym może stanąć Zoom. W zeszłym miesiącu firma została pozwana, ponieważ udostępniła dane na Facebooku.


Dane użytkownika wysłane do Chin

Naukowcy odkryli, że niektóre dane użytkownika Zoom zostały przetworzone w Chinach. Niektóre połączenia wykonane w Ameryce Północnej były kierowane przez Chiny. Dane te czasami zawierają klucze szyfrujące. Tych kluczy można użyć do odblokowania zapisanych rozmów. Zoom kontroluje te klucze szyfrowania, ponieważ platforma nie jest szyfrowana od końca do końca. Dlatego może uzyskiwać dostęp do połączeń użytkowników.

Zwykle połączenia są połączone za pośrednictwem pobliskiego serwera. Ale ilekroć nie możesz się połączyć, na przykład ze względu na szczytowe użycie, przejdziesz przez dodatkowe centrum danych. Zoom wyjaśnił, że gdy zwiększa pojemność ich serwerów, przypadkowo zezwala dwóm chińskim centrom danych na przyjmowanie połączeń. Te centra danych służą jedynie jako kopia zapasowa w przypadku przeciążenia sieci.

Zoom wdrożył przepisy zapobiegające nieuprawnionemu dostępowi do którejkolwiek z tych treści – chociaż należy argumentować, że cały dostęp jest nieautoryzowany, ponieważ są to spotkania prywatne. Problem polega na tym, że chińskie władze mogą zażądać od Zoomu przekazania kluczy szyfrowania, aby Chińczycy mogli zobaczyć, co jest na ich serwerach. Problem został rozwiązany, ale nie jest jasne, którzy użytkownicy lub ilu ich dotyczyło.

Szkoły zbanowały platformę

Rosnące obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa doprowadziły do ​​zakazu Zoom w kilku szkołach. Szkoły nie będą siedzieć i czekać, aż wszystkie problemy zostaną rozwiązane. Nowy Jork całkowicie zakazał Zoomu. Zamiast tego proszą szkoły o współpracę z Microsoft Teams. Szkoły w Nevadzie podejmują podobne środki, aby uniknąć niebezpiecznego środowiska dla swoich nauczycieli i uczniów.

Nie tylko amerykańskie szkoły straciły wiarę w bezpieczeństwo Zoom. Singapur zawiesił także korzystanie z tego narzędzia. Ministerstwo Edukacji zdecydowało o tym po tym, jak uczniowie stali się ofiarą Zoombombera.

Zapobieganie Zoombombingowi

Zoom podjął już pewne kroki, aby zapobiec „Zoombombingowi”. Od 5 kwietnia osoby będą musiały użyć hasła, aby wejść na spotkanie. Identyfikatory spotkań były często ponownie wykorzystywane lub nawet odgadywane, co powodowało, że ludzie napadali na spotkania innych osób. Zoom domyślnie włączył także funkcję poczekalni, więc każdy, kto chce wejść na spotkanie, musi zostać zaakceptowany przez gospodarza.

Duże firmy i agencje rządowe Ban Zoom

Firma rakietowa SpaceX firmy Elon Musk niedawno zakazała pracownikom korzystania z platformy. Firma opracowuje technologię uznaną za niezbędną dla bezpieczeństwa narodowego, ponieważ NASA jest jednym z największych klientów SpaceX. Ten zakaz nastąpił po ostrzeżeniu FBI o bezpieczeństwie Zoom.

Google postanowiło również zakazać oprogramowania Zoom na laptopach pracowników, ponieważ nie spełnia ono ich standardów bezpieczeństwa. Nadal umożliwią korzystanie z platformy za pośrednictwem aplikacji mobilnych i przeglądarek.

Nie tylko firmy zajmujące się bezpiecznymi informacjami zakazują Zoom, kilka rządów również podejmuje działania w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa.

Senat USA powiedział swoim członkom, aby nie korzystali z aplikacji. Tajwan i Niemcy nałożyły również ograniczenia na korzystanie z Zoom. Sensowne jest, że władze wyrażają swoje obawy dotyczące platformy, ponieważ spotkania nie są szyfrowane od końca do końca. Rządy obawiają się, że ich informacje są pomijane na ulicy.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me